Jump to content

Moto Zajednica

Kad će kraj ovakvim vestima ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 503 postova

SkoMy:

Grupa: Members
Broj poruka: 107
Poseta profilu: 161
Zvanje: Svrati ponekad
Starost: 19 godina
Rođendan: Decembar 2, 1996
Pol Muškarac
Lokacija Aleksinac
Motor Honda CM 125

 

Ako su tačni podaci koje si upisao u svoj profil, ti si još uvek jedno veliko derište.

 

Dečače, 

 

Samo napred svojom hondicom nabijaj hiljade kilometara, vozi devojčice iz kraja, putuj, otisni se stazama i bogazama, znanim i ne znanim. U prvom licu doživi samo delić avantura pa dodji bogatiji, smireniji i mudriji.

 

Do tada bih ti preporučio da svaki put kada sedneš da pametuješ na forumu opališ drkicu ili pokušaš da zaradiš parsto kinti da možeš da sipaš koju kap u tu hondicu i obidješ koji kilometar više.

 

Vjeruj mi, mudrost se skuplja na drumu, po kiši i suncu a ne pokušavajuci da se pametuje po forumima.

 

Ako ništa drugo, velika većna nas je preživjela tvoje godine, bili smo drčni i mislili smo da možemo sve. Mnogi su otpali u igri zvanoj život, svi smo na ovaj ili onaj način drljali asfalt i ko zna kakva sranja preživeli po, u, na koži, mišićima... 

 

Nisi dorastao da komentarišeš stvari koje nisi ni načuo.

 

U pamet se, izvadi život toj hondici, najbolje u dvoje kada ti njeni airbagovi masiraju ledja, a rukice igraju kolce oko vulkana. Sretne hiljade kilometara s osmjehom i zadovoljstvom.

 

Tamo negdje u novembru, kada dobro zahladi, kada na gumama provire žice, baciš desetine kutija durexa po proplancima, vrati se forumu iskusniji i smireniji.

 

Pozdrav,

 

"Čika Isidor" 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 

sa teskom krivicnom odgovornoscu

Da li će onda obavezno imati neku krivičnu odgovornost ili može da bude da uopšte nije kriva?

 

 

 Mogla bi da bude oslobodjena odgovornosti jer, ako sam dobro shvatio, isla je kolona motocikala. Prvi je stao - moglo bi se reci da propusti vozilo koje se ukljucuje na glavni put. Pre tog ukljucenja je puna linija pa je zena mogla pretpostaviti da niko nece pokusati da obidje ovog sto je stao pa je krenula dalje i bi sta bi . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ne davati pretpostavke,ako nisu ocite.A i tad moze da se pogresi(ja doziveo).Ima nas ovde svakakvih,nekoga cepa ego,nekoga neznanje,nekoga nekultura.Sustina je da ogranicenja,ukazuju na opasnosti.Put kao put je odlican,moze tu i 300.Voziti 80 je negde nemoguca misija za sve nas na takvim putevima,pa samim tim, iznenadjenja nam ne ginu.Sta je mogao,a sta nije-dzabe sad kad je mrtav.Neko sledeci da mu se desi,iskusan ili neiskusan,ako je u brzini ne moze znati ishod,niti ce ga cupa iskustvo,jer je to milisekunda,a varijabila dogadjaja je neshvatljiva.Negde kad zavrnemo gas svi valjda znamo da smo samo u bozijim rukama.Prepucavanja su potrebna onima kojima su potrebna,i tu se nista ne moze.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Zene su zbog svog mentalnog sklopa i fizionomije njihovog oka gotovo po pravilu preplaseni i uzasno lose fokusirani vozaci. Mi mozemo na njih da se ljutimo (i ja svakodnevno to radim), ali one jednostavno ne mogu biti bolji i koncentrisaniji vozaci.

 

Fizionomija oka hahahaha :)

 

Brate mili u kojoj ti pećini, u kom veku živiš? Žene su astronauti, piloti, voze formule. Generalno su bolji vozači od muškaraca jer poštuju propise i ne leče svoje komplekse zbog malog đoke odvrtanjem gasa. Piši još molim te, ulepšao si mi dan :)

 

 

Zene imaju POTPUNO drugacije opticko percipiranje okoline od muskaraca, i to sve potice od evolutivnih razlika koje datiraju mozda i davno pre te pecine, u koju si snishodljivo eto i mene preselio, a tebe molim da se prvo malo edukujes pre nego pocnes da se smejes i vredjas.

 

Te razlike su nastale razlicitim plemenskim ulogama i duboko su usadjene u genetski kod polova, a dokaz da nisu stecene je to sto su primetne cim dete progleda. Kasnije se samo nastavljaju razvijati u 2 prilicno razlicita oblika. Voznja je, uz ostatak kognitivnih i motorickih karakteristika, jedan vrlo ocigledan primer tih razlicitosti.

Naravno, uvek imas slucajeve da se priroda poigra malo miksovanjem polova, pa imas zene vozace formule, kao i muskarce koje okrenes 3 puta u krug i potpuno se izgube u prostoru, ali to su izuzeci iz pravila.

 

Preopsirna je to sad tema koju sam ti samo zagrebao, ali rekao bih da tebi nije interes da naucis nesto novo

 

A o tome ko je bolji vozac je poptuno nezahvalno diskutovati, jer se termin "dobra voznja" moze viseznacno tumaciti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Mozda je izraz "POTPUNO drugacije" preteran i pominjanje plemenskih uloga suvise pojednostavljen opis, ali same razlike na osnovu genetike su cinjenice i nisu sovinizam ako se pravilno iskazu. Ali nije u redu ni pominjanje uze porodice! :jok:

 

Evo ja proguglao, i zaista kazu da musko oko bolje primecuje detalje i kretanja, a zensko boje i nijanse. (kad kazem oko mislim na percepciju)

 

Pozdrav

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Evo ja proguglao, i zaista kazu da musko oko bolje primecuje detalje i kretanja, a zensko boje i nijanse. (kad kazem oko mislim na percepciju)

 

 

Nisu samo nijanse u pitanju. Zene imaju efektivno mnogo sire vidno polje, ali zato slabije fokusiraju jedan detalj u kadru.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Jedina prava i egzaktna situacija će se utvrditi vještačenjem u krivičnom postupku...Kada utvrdi brzinu motora i brzinu uključivanja automobila, onda će vještak da utvrdi gdje se motocikl nalazio u trenutku uključenja automobila i da li su jedno drugo mogli vidjeti (ova šumica, šiblje, u krivini je vrlo zeznuta)..E onda će da izračuna situaciju da se motocikl kretao u ograničenju, gdje bi se nalazio kada se žena uključila, kada bi joj se našao uvidnom polju, za koliko bistigao do nje, za to vreme da li bi ona uspjela u potpunosti da se uključi i to je to..ako izračuna da ne bi bilo kontakta da se kretao po ograničenju ona nije kriva, ako ipak vještak zaključi da je automobil zaista isjekao motocikl, jer ga je mogla vidjeti, ali eto nije ili ga je vidjela ali nije dobro procjenila, biće oglašena krivom i kazna joj može biti ublažena jer je i motociklista doprinio nesreći svojim prekoračenjem brzine..eto to kaže pravo..A mi možemo ovde samo da nagađamo..

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Moram dodati i ovo na svu ovu raspravu u kojoj nisam od pocetka ali sto se tce toga ko bolje vozi sledecu cinjecicu tj. pitanje :

,, Koliko se zena u crnoj hronici ,,upisalo'' kao vozac motora? ''

Neka statistika kaze svoje, pa da se podelimo u bolje i losije vozace.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Moramo li svaku temu a posebno temu u Crnoj hronici da svedemo na međusobna vređanja i pametovanja?

 

Obrisano nekoliko postova koji nisu na nivou ovog Foruma. Ukoliko se nastavi u istom tonu pašće katanac.

 

Saučešće porodici i prijateljima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zene su u moto populaciji statisticka greska, pa i to nesto njih sto voze, voze defanzivno i pazljivo, tako da je sansa da se nadju u hronici minorna

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Zene su zbog svog mentalnog sklopa i fizionomije njihovog oka gotovo po pravilu preplaseni i uzasno lose fokusirani vozaci. Mi mozemo na njih da se ljutimo (i ja svakodnevno to radim), ali one jednostavno ne mogu biti bolji i koncentrisaniji vozaci.

Skoro ne pročitah veću budalaštinu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd, Odzaci
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Crna hronika treba da bude mesto gde ljudi imaju informacije o tome ko je nastradao kada i kako. Da se eventualno okupe ljudi koji su poznavali zrtve i bar ovako virtuelno pognu glave, a ne da pravite uvidjaj i razmatrate sta i kako, a da ne pricam da prosipate muda ovde, TREBA DA VAS BUDE SRAMOTA sto to radite, nadjite se u kafani pa prenosite znanja.

Arakis intervencije admina moraju biti malo brze, nepotrebno je to da se ovakvi postovi sire u ovom kontekstu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Ne, baš suprotno! Treba analizirati svaki mogući detalj iz svakog mogućeg ugla kako bi se povećala bezbjednost (saobraćaja) i usijane glave spustile na zemlju. Samo jednoj budali kojoj opisom sranja koje se desilo iz dupeta u glavu dodje "a-ha moment" misija jednog ovakvog foruma je uspješno obavljena.

 

Prije 10 ili više godina "politički korektno" nije bilo poginjati glavu i govoriti "RIP" već se jako dobro, često i unaprijed znalo ko je kriv i krivac osudjivao.

 

Razlike izmedju ljudi su u tome ko može da pretrpi kritiku i ko se u određenoj kritici pronalazi. 

 

Ako se pronalaziš u ovoj ili sličnim temama i ako te direktne analize i odgovori na učinjene greške bole, onda treba da razmisliš o svom roku trajanja i o tome da li u svojoj ludosti želiš da oštetiš još nekoga ili si dovoljno svjestan i u propast ideš sam.

 

(reče neko ko je svojom greškom, a kroz iglene uši prošao bez posledica u potencijalnoj četvorostrukoj crnoj hronici)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Užasna tragedija i još jedan mladi život ugašen u saobraćaju.

Verujem da je kao i uvek u ovakvim, tragičnim slučajevima, nesreća izazvana nizom loših trenutaka koji se, eto, samo nadovežu jedni na druge (neko vozio brzo,neko ne pogledao dobro....i ko zna šta još).

Ima jedan bitan detalj o kojem se ne govori, a ja smatram da bi zbog bezbjednosti i taj aspekt moralo prodiskutovati. Radi se naime o pravilima vožnje u grupi motorista. Bez namjere da donosim bilo kakve sudove ili zaključke. Postoji pravilo koje kaže da je prvi vozač u grupi najiskusniji od svih vozača u grupi, a i da je poslednji vozač u grupi jako iskusan vozac, i da svaki od njih ima odredjenu ulogu u kontroli grupe i upravljanju njom, te vrse prilagodjavanje grupe saobracaju na putu. Jedna od zakonitosti je da se prvi vozac u grupi nikad ne pretiče ukoliko vam on ne da znak da ga obidjete, te na taj nacin preuzmete prvu poziciju i vodjenje grupe.Mislim da u ovom nesrećnom slučaju, mada ne mora da sam u pravu, nije bila voznja u grupi organizovana na pravi način. Mislim da je neorganizovana grupa (više od 4) motociklista izuzetno opasna pojava na putu, jer veoma remeti saobracaj i ponašanje ostalih ucesnika.

Smatram da bi svi motociklisti morali znati vise o nacinu voznje u grupi, nacinu na koji grupa skrece, menja trake, komunicira i sl.

U svakom slucaju prvi vozac u koloni daje tempo celoj grupi, a svaki sledeci vozac iza njega drzi sigurno odstojanje od 3 sekunde iza njega, na taj nacin se kontrolise brzina cele grupe. Drugi u koloni uvek oseća brzinu prvog, pazi na put ispred sebe, i obraca paznju na vozaca iza sebe. Ove tri informacije su uvek prisutne tokom voznje. Ako prvi vozac usporava, usporava i drugi vozac, pa cak i ako ne zna razlog iz kojeg to prvi vozac radi. To je jedna od zakonitosti voznje u grupi, koja se uvek i u svim slučajevima poštuje.

Bilo bi dobro da iskusni vozači, mladjim, neiskusnim vozačima, prenesu svoje znanje o voznji u grupi, te iste molim da kažu par riječi o ovome i o svojim iskustvima.

Nisam siguran da je ovo baš pravo mesto za takvu temu, ali verujem da će biti pročitana od većeg broja vozača nego da je poseban topic.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Prdedhodna tri posta su po meni veoma korisna i sustina su postojanja ovakvih tema na forumu.

 

Prvi jer totalno promasuje sustinu jer od sagnutih glava virtuelno niko nema nikakvu korist. Zao mi je svakog stradalog ali kao sto rece Istankov opis i analiza svake situacije moze ostaviti trag na nekome i spreciti da neko drugi dodje u slicnu situaciju.

 

Drugi post clana Istankov je kao sto sam vec napisao sustina pogodjena tacno u metu i nemam nista da dodam.

 

Treci post clana mr.ktmx je nesto o cemu sam nekoliko puta vec pisao. Voznja u grupi je cesto uzrok da neko ode preko svojih mogucnosti. Ovo sto je napisao mr.ktmx je verovatno pravilo za organizovane grupe koje krecu na put ali problem je kada se par drugara nadje da se malo provoza po okolini. U tim kratkim voznjama posle kojih se sedne u kafic i proziva sporiji uglavnom dolazi do sranja. Mnogo puta sam cuo kako neko sa "sporijim" motorom proziva nekoga sa "brzim" sve kao kroz zezanje a time za sledecu voznju ovom postavlja cilj koji je van njegovih mogucnosti. Ne kazem da je ovde to bio slucaj ali kod nas balkanaca je ogromna sranja desavaju zbog recenice "nemas m.da".
Ako mozete savetujte sve a pogotovo mladje ljude na R motorima da idu na stazu (nisam portparol ni Navaka ni bilo koje druge staze) jer tamo nema ni zena ni muskaraca u dzipovima ni traktora ni rupa i ulja na putu. A izmedju ostalog voznja na stazi ce im omoguciti "alibi" kada sledeci put neko od drugara kaze "nemas m.da" da mogu da kazu "ja m.da pokazujem na stazi a ovde se samo vozikam".

Svaki prosecan vozac ce na stazi nauciti da prihvati cinjenicu da ima mnogo boljih i brzih i da proguta ego i sujetu i pola problema je vec reseno.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

 

Zene su zbog svog mentalnog sklopa i fizionomije njihovog oka gotovo po pravilu preplaseni i uzasno lose fokusirani vozaci. Mi mozemo na njih da se ljutimo (i ja svakodnevno to radim), ali one jednostavno ne mogu biti bolji i koncentrisaniji vozaci.

Skoro ne pročitah veću budalaštinu.

 

 

Ljubazno i kulturno cu te zamoliti da argumentujes ovu poluuvredljivu tvrdnju. 

 

Ja ponavljam da nista ne pricam napamet, vec iznosim medicinske cinjenice, uz dozu obzira da prema nastradalom i prema tuznoj temi, te ne sirim pricu u nedogled, a u pitanju je kompleksna i skakljiva tema.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

 

 

Zene su zbog svog mentalnog sklopa i fizionomije njihovog oka gotovo po pravilu preplaseni i uzasno lose fokusirani vozaci. Mi mozemo na njih da se ljutimo (i ja svakodnevno to radim), ali one jednostavno ne mogu biti bolji i koncentrisaniji vozaci.

Skoro ne pročitah veću budalaštinu.

 

 

Ljubazno i kulturno cu te zamoliti da argumentujes ovu poluuvredljivu tvrdnju. 

 

Ja ponavljam da nista ne pricam napamet, vec iznosim medicinske cinjenice, uz dozu obzira da prema nastradalom i prema tuznoj temi, te ne sirim pricu u nedogled, a u pitanju je kompleksna i skakljiva tema.

 

 

Off-topic: Kosooki ti si hit :) Izlupetaš ordinarne gluposti koje si pokupio sa nekih kvazinaučnih sajtova i kada te neko opomene ti se sav zarozaš i kenjkaviš kako je tema tužna i sav si pun pijeteta a drugi nisu :) Again: mizoginiju (mržnju prema ženama) propagiraj na onim srBskim forumima gde se piše ćirilicom i SVE VELIKIM SLOVIMA  ;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd, Odzaci
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

Ja apsolutno prihvatam to da treba analizirati svaku gresku i samu situaciju kako je doslo do udesa u cilju ucenja na tudjim greskama, jer jelte retko ko se provuce kroz iglene usi, ali mislim da crna hronika nije mesto za to. Stvorite temu koja ce biti analiza-skola bezbedne voznje-ekipa za uvidjaje, bilo sta, ali opet to je moje misljenje. Jako mi je ruzno sto dok sam citao ovaj post o palom bratu sam imao toliko besa u sebi jer se ljudi svadjaju i prepiru oko toga ko je upravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

@RottenKiwY:

Ne, procitaj naslov odeljka:

 

 

Crna Hronika
Vesti o fatalnim nesrećama koje su se desile motociklistima, uz analizu uzroka...

 

 
 
Zato, prst u ranu, najdublje da najvise boli, sada dok si ziv. Onda kada si mrtav i voštan tebi je sve jedno, a ni "braća" nemaju baš mnogo koristi. 
 
Odmah da ti kažem da si "pelcovan" i da mi je baš jako drago to što ti smetaju komentari i u tebi izazivaju bes. Pročitao si drugačije vidjenje stvari, izazvalo je revolt u tebi i nateralo te da shvatiš da postoji i druga strana medalje i da si u svojoj ludosti u principu jako usamljen. Veoma uspešno izvršena promena stanja svesti! 
 
I odlično je to što ćeš da me smatraš ko zna kakvim čangrizavcem sa ijekavskom govornom manom iza tastature, zabolje me iskreno. Mene samo interesuje da moja porodica, prijatelji, JA koji znam šta znači dovesti u opasnost tudje živote, imamo manju šansu da najebemo zbog toga što je neka uzavrela glava odlučila da ispravi krivinu ispred mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Opet se slazem sa Istankov-im. Na kom drugom mestu da pises o uzrocima ako ne u temi koja se bavi posledicom. Moze 5.000 nas ovde da napise RIP i nista se sigurno nece promeniti ali moze samo jedan covek da napise iskustvo ili analizu koja ce mozda kod samo jednog coveka promeniti nesto i vec je ucinjeno mnogo

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd, Odzaci
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000 Caponord

@RottenKiwY:

 

Ne, procitaj naslov odeljka:

 

Crna Hronika

Vesti o fatalnim nesrećama koje su se desile motociklistima, uz analizu uzroka...

Zato, prst u ranu, najdublje da najvise boli, sada dok si ziv. Onda kada si mrtav i voštan tebi je sve jedno, a ni "braća" nemaju baš mnogo koristi.

 

Odmah da ti kažem da si "pelcovan" i da mi je baš jako drago to što ti smetaju komentari i u tebi izazivaju bes. Pročitao si drugačije vidjenje stvari, izazvalo je revolt u tebi i nateralo te da shvatiš da postoji i druga strana medalje i da si u svojoj ludosti u principu jako usamljen. Veoma uspešno izvršena promena stanja svesti!

 

I odlično je to što ćeš da me smatraš ko zna kakvim čangrizavcem sa ijekavskom govornom manom iza tastature, zabolje me iskreno. Mene samo interesuje da moja porodica, prijatelji, JA koji znam šta znači dovesti u opasnost tudje živote, imamo manju šansu da najebemo zbog toga što je neka uzavrela glava odlučila da ispravi krivinu ispred mene.

Ja niti imam rane niti me boli to sto ti pises, apsolutno prihvatam gresku jer sam prevideo teme ovih diskusija.

I ja sam preziveo dva udesa i znam kako je to kada si ugrozen i izvukao sam velike lekcije iz toga.

Iz tvojih postova se ne vidi to da imas dobre namere ili kako god to da nazovemo, vidi se samo da si zeljan rasprave. Povlacim se od ove teme, opet moja greska sto nisam dobro procitao i izvinjavam se sto sam burno reagovao, pozdrav.

Viktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja