Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova

Da li je neko sipao u KLEa sintetiku Bardahl 15w50? Ako jeste, kakva su iskustva? Trebam da zamenim klincu ulje, pa se lomim  :ups: . Citao sam negde da mu bolje prija 15w50 od 10w40. Sta vi mislite?

 

 

Nije sintetika bas za KLE. Polusintetika da ali full sintetika ne.

Inace nevezano od konkretnog modela motora ja sam od uljara dobio preporuku da je za nasu klimu ipak bolje 15w50 posto su leta jako topla a motor se ipak leti najvise vozi.

Ako mislis da ti sin nece voziti pri nekim nizim temperaturama motor slobodno sipaj 15w50.

Mislim da Silkolene ima cak i verziju 10w50 ulja pa ti je ona mozda i najbolji kompromis.

Sa Bardahl-om nemam iskustva.

 

Isto misljenje u vezi sintetike, sipao Motul 300v i nisam bio zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

 

Da li je neko sipao u KLEa sintetiku Bardahl 15w50? Ako jeste, kakva su iskustva? Trebam da zamenim klincu ulje, pa se lomim  :ups: . Citao sam negde da mu bolje prija 15w50 od 10w40. Sta vi mislite?

 

 

Nije sintetika bas za KLE. Polusintetika da ali full sintetika ne.

Inace nevezano od konkretnog modela motora ja sam od uljara dobio preporuku da je za nasu klimu ipak bolje 15w50 posto su leta jako topla a motor se ipak leti najvise vozi.

Ako mislis da ti sin nece voziti pri nekim nizim temperaturama motor slobodno sipaj 15w50.

Mislim da Silkolene ima cak i verziju 10w50 ulja pa ti je ona mozda i najbolji kompromis.

Sa Bardahl-om nemam iskustva.

 

Isto misljenje u vezi sintetike, sipao Motul 300v i nisam bio zadovoljan.

 

Iskreno ne bih se složio,, već 3 sezone sipam  SILKOLENE PRO 4 PLUS 10W-50  ,i više sam nego zadovoljan.Menjač je tih,precizan,besprekoran,,kao da nije od KLE-a :) Mnogo bolji nego sa polusintetikom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da li je neko sipao u KLEa sintetiku Bardahl 15w50? Ako jeste, kakva su iskustva? Trebam da zamenim klincu ulje, pa se lomim  :ups: . Citao sam negde da mu bolje prija 15w50 od 10w40. Sta vi mislite?

Sipao sam ja u gpz-a, skoro ista masina. Ne vidim neku razliku od silkolene-a. Ali polusintetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Pozddrav,burazer vozi KLE 500 95.god.Kaže ima problem s menjačem,zaglavi po nekad kad hoće da šalta u nižu,pa kaže prešalta u višu pa onda spušta na dole,šta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

 

Asfalt mi je primarni, a da mogu ponekad i van njega, ali ne ekstremno nego zemljani put i sl. tako da gotovo sve ukazuje na Strom-a.

Ja bukvalno svog KLE-a i vozim tako, 98% asfalt i 2% makadam. Za takvu vožnju sam mu stavio gume za asfalt i mislim da je to najbolja kombinacija. Sa enduro gumama sam imao malo proklizavanja po asfaltu pa sam ih zato i zamenio. Moja preporuka za sve koji najviše voze po asfaltu kao ja da stave gume za asfalt.

 

Što se odluke u vezi motora tiče, najbolje bi bilo probati svaki ako postoji mogućnost, pa onda videti i odlučiti. Tako sam se i ja dvoumio oko KLE-a i par drugih motora (Pegaso, F650, FreeWind), ali kada sam seo na KLE-a posle par km sam definitivno odlučio.

@jboban

Druže, ako nemaš gde da probaš KLE-a, evo ja ti nudim svog, samo moraš da dođeš kod mene.

Moj je ovaj drugi KLE na slici (sa crash barom)...

IMG_0686.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

@jboban

Druže, ako nemaš gde da probaš KLE-a, evo ja ti nudim svog, samo moraš da dođeš kod mene.

Srle, hvala najlepše! Lepo reče moj prijatelj bajker iz CRO, pitaj bilo kojeg bajkera da probaš motor i daće ti jer bajkeri nisu pe*eri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Другари, да вас замолим, ко вози на КЛЕ-у већ целу сезону Мишелин Анаки 3, да каже каква је гума на хладнијем времену и сувом асвалту, и на хладнијем времену по мокром асвалту.

 

За суво и топло су ствари јасне...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Izgleda da sam tolko smotan da nigde na internetu ne mogu da nadjem upustvo za 2000-o god.Ima li ko da mi pomogne

http://www.manualedereparatie.info/en/download/Kawasaki-kle-500-manual.html

 

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 7041X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

I jos jedno pitanje. Obrtomer mi pokazuje manje okretaja nego sto jeste stvarno (uporedjivano sa drugim klepetalima). Kako radi obrtaljka i u cemu bi mogao biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1795 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Transplantacija ekstremiteta je uspešna, pacijent je u voznom stanju!

 

fbHmUtk.jpg

 

BW4FH4l.jpg

 

816MnVc.jpg

 

 

Probna vožnja obavljena, kotrlja se kako treba.

 

 

Zapažanja: vile koje sam montirao su verovatno sa starijeg modela KLE-a. Opruge su kraće i manjeg prečnika nego kod mojih originalnih. Distancer koji dolazi između opruge i poklopca viljuške je takođe kraći. Ukratko: nisu kompatibilne. Čudno rade, možda treba da se naviknem al' čini mi se da dosta više propadnu od originalnih... KLE upalio iz prve, još uvek je fabrički akumulator iz 2006. na njemu...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ја имам за 2005. Ваљда је све исто око обртаљке... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Pa neznam.Cisto sam voleo da imam knjigu.Planiram da ga tokom zime kompletno sredjujem po svom ukusu.Od farbanja rama,pravljenja otvorenog auspuha,reparacije karburatora,stelovanje ventila,sediste,vizir,farbanje ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Хе, хе, хе, све то се спремам и ја да радим. Ај па да упоредимо лепотане на пролеће. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja