Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Hvala drugari verujem Vam potpuno, zli jezici omalovazavaju tako dobar motor na uštrb kočnica, sedišta.Sve se da srediti pa i to a najvažnija je bistra, hladna glava i odmerena voznja i on onda sam staje.Zahvaljujem se svima na odgovorima čujemo se kada postanem vlasnik motora. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kle je meni motor koji može lepo da se custom-izuje ako ne preteraš. ako bude para baciću se na taj projekat i postovaću slike, naravno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Juce pocela operacija montiranja projektora. Projektori postavljeni u far, struja povezana... Za danas mi je ostalo da sve postavim na motor.

 

2vm0IYU.jpg

 

jWsYpts.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Juce pocela operacija montiranja projektora. Projektori postavljeni u far, struja povezana... Za danas mi je ostalo da sve postavim na motor.

 

Sa nestrpljenjem ocekujem ostatak slika :). Da li je bilo problema sa pronalaskom mjesta za montazu elektronike ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

To jos treba da vidim :D :D Gomila kablova je zavidno velika.

 

zx8aS6k.jpg

 

 

Cini mi se da nece biti problema, sve sem balasta cu lako smestiti u samu prednju masku. Balaste planiram okaciti ispod instrument table, videcu kada dodjem do motora. Kada se malo sloze i rasporede kablovi ne deluje tako strasno.

 

RSVMZtc.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

zar ne mozes to da resis sa jednim balastom?koliko bih rekao na kablovima ima prikljucak za dve sijalice...inace ja imam slim balast i smestio sam ga na ram ispod rezervoara(kad sedis na motoru,dodje sa leve strane)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kako su meni rekli ide jedan balast za jednu sijalicu.

 

Sat vremena sam danas buljio u motor i trazio mesto za balaste, nisam ocekivao toliko problema oko toga. Ispod rezervoara im nisam nasao zgodno mesto. Gde god postoji slobodno parce rama uvek se nadje i nesto da onemoguci montazu. Na kraju su zavrsili ispod instrument table a i tu se jedva uglavise... Previse kablova, previse... Mrak i kisa su prekinuli radove pre kraja. Nemanje garaze je bezveze.

 

Bez ovog nosaca bih poludeo. Srecom po mene trenutak kreativnosti je dosao u pravi cas :)

 

WVKplrA.jpg

 

Rox5DMF.jpg

 

jhZkTLY.jpg

 

xzkvyDx.jpg

 

BDZMHPd.jpg

 

 

Koliko se greju balasti, hoce li istopiti izolirku?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Verujem da ovo fantasticno radi, ali ce kod mene pre "obican" xenon da se montira,mnogo sexa oko ovih projektora:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala na odgovorima.

 

 

U ovakvom stanju kao na slikama balasti cesu kontrolore od balasta (na onom alu nosacu iznad samih farova, treca slika prethodnog posta). Zbog toga sam kotrolore morao premestiti prema prednjoj strani ali cak i tada maska knap staje. Stvarno nisam ocekivao toliki problem sa prostorom. Dobra dvostrano lepljiva traka bi mi mogla olaksati problem, da kontrolore postavim direktno na plastiku prednje maske... Ima vremena za igranje :)

 

Verujem da ovo fantasticno radi, ali ce kod mene pre "obican" xenon da se montira,mnogo sexa oko ovih projektora:-)

 

Otvaranje i zatvaranje fara traju maksimalno pola sata kada prvi put radis i to je jedina dodatna radnja vezana za projektore. Ostali sex (povezivanje svega, trazenje mesta za instalaciju) imas i sa obicnim ksenonima... Stvar bi bila dosta laksa da sam stavljao samo jedan projektor. Za jedan balast ima idealno mesto direkt ispod instrument table i onda se sve lepo uklapa.

 

x73FUYu.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: beograd-milosevac
  • Motocikl: kle 500

Zdravo,

zadnji amortizer odradio svoje!!! Nov je poprilicno skup sto znaci naci polovan. Pomagajte !!!

 

UNAPRED HVALA !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Kod mene je Braca ubacio od Transalpa, kaze da odgovara u milimetar i da se bolje ponasa nego sa orig...mozda su lakse dostupni po oglasima,probaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Jel neko registrovao skoro KLE ? Zanima me koliko je koštalo vas.

Ja sam ga registrovao pre 2 dana i izašlo mi 9700 dinara.

Nisam menjao ni saobraćajnu ni tablicu jer su nove, znači samo čisto produženje registracije sa obaveznim taksama, tehničkim pregledom i novom nalepnicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500, Suzuki gsxr 750

Zavisi dosta u kojoj opstini registrujes i od premijskog stepena, meni izaslo sa tehnickim sve oko 7300, pre mesec dana. Zaboravih da napisem i od godista...

Promenio član mv.obrenovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Evo ljudi moram ponovo da se oglasim ne zbog vlasnika KLE motora već zbog ljudi koji pljuju taj motori radi navodno slabih kočnica i lošeg sedišta, a naravno i zbog onih koji se predomišljaju kao što sam i ja, a sve na uštrb pomenutog. Nimmin stari bajker kao što mi je obećao pre neki dan (puno mu se zahvaljujem ekstra momak ) omogućio mi je juče da probam njegov KLE. Prosto rečeno oduševljen sam, s obzirom da sam prvi put seo na Kle 500 i provozao ga. Sedište je doduše prepravljeno (Boban) mnogo je udobno i za to malo kilometara koliko sam vozio nisam osetio nelagodnost, kočnice isto tako pri normalnim brzinama u gradu oko 60.km/h doziranjem obe kočnice bez naglog i jakog pritiska zaustavio sam se za tri duž.Kle-a. Pri većim brzinama to se naravno povećava ali to je brzina koja se najčešće koristi u gradu,koloni bar po Beogradu i okolini. Zato budući vlasnici ovog motora nemojte se predomišljati sve što se priča o kočnicama i sedištu u negativnom smislu nije tačno lično sam se uverio, da se razumemo ne koči u mestu ali pri normalnim brzinama za čega je ovaj motor namenjen odlično se zaustavlja.Zaboravio sa da kažem da sam ga vozio do 120km/h i bez jakog pritiska dozirano na obe kočnice zaustavni put mu je zadovoljavajući. Predrasude su razbijene idemo dalje :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Drugari,pored stelovanja ventila,karburatora,stavljanja novih guma,farbanja kofera (koji sam vec zakacio pri uteravanjumotora u garazu :/ ),izradi i montazi "rostilja" na koferu,zavrsavanja nekih sitnica,odradio sam i sediste kod bobana,i sam napravio novi vizir ;) sta kazete,kako je uspeo? ja sam zadovoljan...evo slika..

 

ovako izgleda stari vizir..

 

img20130329180503.jpg

 

 

po njemu sam iscrtao i izrezao karton kako bih hteo da izgleda novi vizir..

 

img20130329180548.jpg

 

 

 

obelezio na pleksiglasu od 3mm..

 

 

img20130329180706.jpg

 

 

i isavijao...

 

img20130329180759.jpg

 

 

img20130329180832.jpg

 

 

nazalost,ova bela tacka je od toga sto sam se malo zaneo i prislonio malo blize fen sa kojim sam savijao,ali vec sam hteo na to mesto da zalepim nalepnicu koju sam dobio od Galeta ,KLE SERBIA ;)

Plexi od kog sam pravio ima neke ogrebotine,ali planiram da ga ispoliram,cim budem provalio sa cime i kako se to radi :)

 

Inace,ovako izgleda kad sam mu sve namontirao...

 

 

img20130331130437.jpg

 

 

 

Kako vam se cini? 1Mina.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Kao sto rekoh vec, pravi lepotan!

 

Bas mu dobro stoji, i vizir, i sediste, a vala i kofer ti je kao nov! Jos samo nekako da sredimo te crash barove, i potpun je! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1814 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vizir je k'o pravi 0takoje.gif Deluje visi nego bilo koji drugi koji sam video.

 

 

Sta ti je ono na bocnoj plastici napred, ispod KLE nalepnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1362 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Evo ljudi moram ponovo da se oglasim ne zbog vlasnika KLE motora već zbog ljudi koji pljuju taj motor

.

.

.

Predrasude su razbijene idemo dalje :zvizduk:

 

Da ne kvarimo veselje, al' da li si čitao ovu temu? E, tu je sve "stručno" objašnjeno.

 

 

Šaaalim se, istraj u svom naumu.

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Vidim da je stručno objašnjeno čovek kao da se rodio u fotelji i iz nje ne izlazi sve mu smeta, sav je svilen i prepametan da tako pljuje.Kada se voziš na apencu do Šapca Kle ti izgleda kao vasionski brod.Znam ja šta valja baš kao i ostali niko nije glup daj mi 30.000e.pa da vidiš šta je motor ima čak i bar sa sve televizorom.Poenta je nešto voziti da ti neprolazi vreme, jel dok ja skupim,ušparam neke pare vreme ode a do 70.godine neće me interesovati ni moja baba(žena):takoje: a kamoli motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja