Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

sinter su tvrde i peglaju disk sto je meni trenutno potrebno, meke plocice bolje koce i same se vise trose dok se disk manje haba. kod tvrdih kocnica je obrnuto dok se pakne ne zagreju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Može li se kako far sa kle 500 2005g, odnosno z1000 ugraditi na kle 500 1994 godinu? pozz

 

Moze, ali ti trebaju i ostale prednje plastike. Ja sma na moj hteo obrnuto, da stavim plastike od starog modela, pa sam na kraju nasao polovan polomljen far od z1000 za 30-ak eur i Ivan ga nabudzio da bude kao nov.... U svakom slucaju ako imas sve delove moze. Ne secam se da li pasu cajgeri....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Treba mu maska, vizir i far koji su u kompletu + instrument tabla. Tu ideju sam ja imao za moj Kle koji je 2001 ali sam smislio jedno po meni bolje dizajnersko i konstrukcijsko rešenje sa manje ulaganja koje je pritom daleko funkcionalnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: yamaha fazer 600, 2007 godina

Meni je kle 500 prelijep ali prednji far mi nije baš nešto..a mislim da bi i bacao bolje osvijetljenje..ako ima neko slike prerade da vidim i dobijem ideju? gdje bih mogao naći prenji oklop, ima li neko da prodaje?:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ja u planu imam da uradim kod Ivana produženi Dakar vizir i pozicioniram vertikalno dva fara da biju kroz vizir, a kompletnu unutrašnjost maski i konstrukcije ofarbao bih u mat crno. Dupli ksenon će daleko bolje osvetljavati put od fabričkog fara. Plus što ću imati i dovoljno prostora da napakujem nosače za utičnicu 12V, GPS, i još neke zezalice. Čim se skine ona crna ploča iznad instrument table odmah se dobije gomila upotrebljivog prostora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja u planu imam da uradim kod Ivana produženi Dakar vizir i pozicioniram vertikalno dva fara da biju kroz vizir, a kompletnu unutrašnjost maski i konstrukcije ofarbao bih u mat crno. Dupli ksenon će daleko bolje osvetljavati put od fabričkog fara. Plus što ću imati i dovoljno prostora da napakujem nosače za utičnicu 12V, GPS, i još neke zezalice. Čim se skine ona crna ploča iznad instrument table odmah se dobije gomila upotrebljivog prostora.

 

I ja sam zainteresovan za ovo isto, da li si pricao sa Ivanom na ovu temu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

I ja sam zainteresovan za ovo isto, da li si pricao sa Ivanom na ovu temu ?

 

jesam, ostalo je na tome da mu odnesem masku i da on to uradi. čekam da mi kapne kinta ovih dana pa da odem motorom i to završim. koje godište je tvoj Kle?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

I ja sam zainteresovan za ovo isto, da li si pricao sa Ivanom na ovu temu ?

 

jesam, ostalo je na tome da mu odnesem masku i da on to uradi. čekam da mi kapne kinta ovih dana pa da odem motorom i to završim. koje godište je tvoj Kle?

 

Kod mene je maska prve generacije. Imas li sliku kako si zamislio to i koliko evropskih novcica trebamo izdvojiti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

moj je druge generacije tako da se razlikuju u masci.

02vizir_zpsb381e6dc.jpg

01vizir_zps3f007f9f.jpg

 

KawasakiKLE500GPS01.jpg

 

 

Ako budem radio te modifikacije (isključivo je kinta u pitanju, želje i ideje imam) fotogafisaću korake i postovaću u zasebnoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

moj je druge generacije tako da se razlikuju u masci.

 

Ako budem radio te modifikacije (isključivo je kinta u pitanju, želje i ideje imam) fotogafisaću korake i postovaću u zasebnoj temi.

 

Imao sam vec vizir druge generacije na motoru, i to Ivanov, na ovoj masci. Oblik odgovara, samo treba rupe za sarafe izbusiti. Skinuo sam ga jer je pravio vece turbulencije nego originalni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

pa valjda je zato i stavio taj odvod (levak) za vazduh a sredini da bi se vibracije smanjile.

ali pošto ću već skidati tu crnu ploču ispod fabričkog vizira uvek mogu podupreti sa metalnom konstrukcijom koju ću svakako praviti zbog onih džidžabidža.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Konačno postavio dvoglasne puž sirene na KLE-a. Dosta su velike da bi mogle da stanu unutar maske (što mi je bila prvobitna ideja) pa su morale da idu spolja, neposredno ispod rol bara.

 

Ovako to izgleda (nisam fotkao i levu stranu, isto je):

post-7581-0-86973100-1361917140_thumb.jpg

 

E sad, muči me da li će biti problema ako udje voda kroz trubu puža pošto nema nikakve odvodne rupe, a nisam smeo da bušim plastiku puža sa donje strane da bi oticala da ne promeni zvuk (ili intenzitet)?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ovo je takodje Ivanov model, odličan je, ja sam prezadovoljan - nema turbulencija a usmerava vazduh lepo preko glave.

 

post-7581-0-99478200-1361918652_thumb.jpg

 

Preporučujem.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@fruitcake

Za isti ovakav vizir sam kontaktirao Ivana.Dali ovaj trouglasti levak radi posao ili treba naruciti manju velicinu vizira?

koliko mi je Ivan rekao taj trouglasti levak je stavio upravo iz tog razloga - da se smanje vibracije pri većim brzinama.

 

Pozdrav, da nema mozda neko kakvu informaciju za ovog KLE-a? Dugo stoji na oglasima, a odnos godiste/cena je ok.

 

deluje ok, ali moraš da odeš i da ga vidiš. ili mu traži da ti fotografiše gume, zadnji lančanik, suspenzije i još neke detalje koji te interesuju pre nego što odeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Dosadili mi KLE federi, pa pokusavam dobiti malo kvalitetnije ogibljenje. Od KTM-a 620 enduro. Pokusavam trenutno naci povoljno od istog motora i zadnji amortizer.

 

Ovo nisu vile i trouglovi od KLE-a? Od kog motora si upakovao ove vile i trouglove?

 

reče čovek :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja