Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Eh, da znas da bi bas mogao... Prolete mi vreme u skolama i vanskolskim aktivnostima, jos mi motor stoji poluspakovan u supi. Cujemo se preko telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

001. fruitcake

002. Rille

003. Adler

004. Rolle

005.Marphi

006. Fischer

007. sremac

008. Aleksandar Sh.

009. Nimmin

 

Ne znam čime sam zaslužio da se nadjem na ovom spisku pa sam ubačen bez mog znanja, ali ipak hvala, ovog puta.:neznam:

 

Biće vremena, kad bude lepšeg vremena. Pozdrav ekipi, čekam utiske sa okupljanja.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Nije nikakav problem. Ako si se osetio ugrozenim na bilo koji nacin ili bilo sta slicnim lako cemo ispraviti. Nije ovo nikakav spisak za odstrel niti je ideja da ima ikakav negativan kontekst vec samo da vidimo koliko nas vozi ovaj motor. Dodatni je plus ako neko zeli da organizuje voznju ili okupljanje. Ako zelis ispravicu spisak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nije nikakav problem. Ako si se osetio ugrozenim na bilo koji nacin ili bilo sta slicnim lako cemo ispraviti. Nije ovo nikakav spisak za odstrel niti je ideja da ima ikakav negativan kontekst vec samo da vidimo koliko nas vozi ovaj motor. Dodatni je plus ako neko zeli da organizuje voznju ili okupljanje. Ako zelis ispravicu spisak.

 

Ma opušteno druže. Uopšte to nisam shvatio u negativnom kontekstu, naprotiv - bilo mi drago.

 

Jesam za neko okupljanje, al' ne sad već kad otopli (mnogo sam zimogrožljiv, nakupilo se hladnoće tokom godina).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

danas extra dan za voznjicu. bice ekipica koja ce obrnuti krug, pa cemo da se smestimo u jedan stek u Siminoj pa ako neko zeli da dodje neka svrne. bicemo tamo oko 17h.

jbg, malo s' neba pa u rebra ali sta da radimo :)

 

 

btw, stek se zove Hide Out u Siminoj 22a, preko puta Gulija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Pozdrav ljudi....nisam do sada učestvovao u ovoj temi, ali kako se do proleća u moju garažu doseljava jedan lep KLE treba mi pomoć u pronalaženju nekih delova za njega. Braca, prethodni vlasnik , član ovog foruma i jedan vrlo pedantan čovek, detaljan i posvećen motorima, doveo je ovog srebrnog KLE a u praktično besprekorno stanje. Fali mu par sitnica da bi bio tip top, pa se obraćam ovde za pomoć u pronalaženju. Trebaju mi štitnici za ručke i mali crni ukrasni deo od plastike na levoj strani motora (nazvaću ga trouglasti grill), označio sam mesto na slici gde se nalazi. Ako neko ima, ili zna nekog ko ima neka javi slobodno, zahvaljujem unapred. U planu je i izrada crash bara ali otom potom. Takođe treba mi i monokey noseća ploča kofer, kao što vidite na njemu je trenutno monolock ploča i ne odgovara mi, rad sam je dati u zamenu za odgovarajuću...imam još jednu originalnu sa Aprilie Atlantic 500 isto monolock, eto neka ide i ona, znači dajem dve za jednu monokey.. Nadam se da ću neke od Vas i upoznati, a do tada kuckamo se ovde :takoje:

KLE%25201.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Jao crni Boriša, pa gde uze Kle-a?!?!? pa zar ti naša iskustva nisu bila od koristi? :-)

 

Šalu na stranu, lep primerak :) Ni ja nemam taj "trouglasti gril" i iskreno neću ga ni nabavljati pošto bez njega više vazduha ulazi u vođice. Da imam poklonio bih ti bez problema. Iovako motor izgleda super, ali ako ti baš bode oči i smara onda stavi. Mada, posle 2-3000km ta dva parčeta plastike će ti biti na kraj pameti :) Što se upoznavanja tiče toga će biti samo malo da se stabilizuje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ma hteo sam ja Kle-ku jos kao klinac i nikad nisam imao love da kupim...pre par godina sam krenuo sa maxiscooter pricom i evo sada nekako eto me na velikim tockovima.Najvise i mi se svidja kako izgleda u originalu pa bih voleo da nadjem taj grillcic, stitnici za ruke mogu biti i neki after market. Kofer sam nabavio,takodje i tank torbu....jos samo da naucim da saltam:-))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Navežbaću nije problem, vozio sam na polaganju raspadnuti BT50 i jednom kumov GS 500 po auto putu :lol:....samo da otopli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

E ljudi moji, danas su pale majstorije. :D

 

Clan, Vukasin, Marphi i Ja, provodili smo danas vreme, radeci ledizaciju kofera, kako mog u potpunosti, tako i doradu Marphi-evog.

 

Moj kofer je Givi Flow, malo osnovno koferce, u koje sam hteo da stavim LED-ove, ali mi nisu bili na umu dok nisam video kako je Vukasin to opravio, pa sam ga zamolilo za pomoc. Nakon toga smo se par meseci dogovarali, nismo nikako mogli da se uklopimo sa obavezama, u medjuvremenu smo uvukli i Marphija u tu pricu, i dosao je dan za rad konacno.

 

Vukasin je u svom koferu ugradio LED, na predvidjeno mestu za to. Mali pravougaonik u koji je valjda stalo 6 segmenta. Meni je to bilo nekako malo, pa sam ja dosao na ideju, da celom crvenom plastikom, ispod nje stavimo ledove, u skladu sa formom linija koje se pruzaju po plastici.

 

Ovako izgleda moj kofer, i ovaj tamniji pravoguaonik na crvenoj plastici je mesto predvidjeno za diodice:

 

E350N.jpg

 

 

 

Nakon sto smo kupili sav materijal, koji je ukljucivao:

 

1m LED

 

Termo bozur

Tel. kabl 2m(sto se kasnije ispostavilo nedovoljnim)

Jedna jafa i sok. :D

 

 

Ubrzo smo zapoceli sa radovima. Brzo nakon toga je dosao Marphi, sa svojim kofercetom, na koji je on vec ugradio diodice, ali su malo izgubile oblik da tako kazem, i ispale iz linije, pa je to moralo malo da se doradi.

Pre nego sto je zapoceto sa tim, LED trake su se morale obojiti flomasterom u crno, da se ne bi videle ispod plastike i da bi lepse izgledalo. Nakon toga dovedene su u liniju, i sad je bilo tip top.

Evo jedne slike(Marphi i Vukasin):

 

IMG_0709.jpg

 

 

E, nakon sredjivanja toga, pristupilo se, merenju i secenju LED trakica, po potrebnoj duzini, pa lemeljenja njihovih zica, pa farbanja u crno da ide uz podlogu kofera, i da se ne vidi bela traka, pa izolovanje pistoljem za lepak, da voda ne bi pokvarila uzitak. Nakon toga, u prostor predvidjen za diode stavljeni su segmenti, i njihov improvizovani drzac od tanke plastike, izvucene zice, i to je postavljeno uspesno.

Nakon toga pristupilo se pipavom merenju i lepljenju ostalih dioda na crnu povrsinu kofera, u skladu sa linijama crvene plastike koje ide preko. Pa onda izvlacenja zica, i busenja rupe kroz koje bi one trebale da izadju. Evo par slika toga:

 

IMG_0710.jpg

 

 

Mora se to obaviti, da bude jednako sa obe strane, a to nije lako,

 

IMG_0711.jpg

 

 

Inace ovo za prozore(u stvari je za kupatilo) je kad zaj*bem kad bojim, pa obojim i diodu, pa moram da skidam marker. :D

 

 

IMG_0712.jpg

 

 

Ovde se vec vidi zasluzena uzina posle nekih 5 sati rada. :D

 

 

IMG_0713.jpg

 

 

Sad jos samo da se upakuje,

 

IMG_0714.jpg

 

 

Evo i gde kabl izlazi,

 

 

IMG_0716.jpg

 

 

I, na kraju finalni proizvod majstorevog rada:

 

 

Ovako sija pozicija(napomena: zbog blica bljesak LED-a je sigurno barem dvostruko pobijen, mnogo jace svetli uzivo):

IMG_0717.jpg

 

 

Ma, evo i bez blica, malo je lose, ali dobro:

 

IMG_0719.jpg

 

Evo kako izgleda kada se stisne kocnica, tj. stop svetlo(sa ukljucenim blicem):

 

IMG_0722.jpg

 

IMG_0723.jpg

 

 

I evo jedne bez blica:

 

IMG_0721.jpg

 

 

 

 

Za sada je to-to, sto se tice posla. Imamo jedan mali problem, jer je crvena plastika zinula kod vrha, jer jednostavno nisu predvidjene tu diode. Nije zinula mnogo strasno, ne vidi se, dok se ne pogleda od dole, ali malo kvari opsti utisak jako dobrog izgleda kofera(barem je nama lep:D). Prikacicemo ga na motor od nedelje kad mi prodje ispit, i Vukasin bude bio slobodan.

 

 

U svakom slucaju, zelim i ovim putem da iskazem jedno OGROMNO HVALA Vukasinu, kao glavnom majstoru, koji je ovo bukvalno sam sklopio i uradio uz moje pridrzavanje, i cesta pitanja. Takodje se zahvaljujem i Marphiju, na savetima, i veseloj atmosferi. Ova dvojca ludaka su za svaku pohvalu! :D

 

Inace, napomena: Vreme rada oko 7:30 minutai. :D

 

Pa da cujemo komentare... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Hvala! :)

 

Slikacu sutra to sto zjapi malo, mozda neko ima resenje. :)

 

Mada mi sad i ne deluje toliko strasno, mnogo mi lepo kako ovo izgleda, ne bih da vadim sad. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Prethodna sezona u 13 fotografija :) Oko 11500 uglavnom odlicnih kilometara.

 

8f1yaE2.jpg

 

Kpruk68.jpg

 

QEDNA9O.jpg

 

LlQT7DH.jpg

 

tjYvV6y.jpg

 

unYFI1T.jpg

 

hMzLGWm.jpg

 

mJg2YHo.jpg

 

1xzsT1L.jpg

 

qoib1b0.jpg

 

TdHnFCC.jpg

 

KdJ29xW.jpg

 

SeuwIsX.jpg

 

1zdravo.gif

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1796 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Na prvoj fotki je stari crash bar, na ostalima "novi" koji je sada van funkcije. Nisam jos odlucio koja ce biti sledeca varijanta, videcu sa majstorom sta se moze napraviti. U svakom slucaju ce biti jedna od ove dve varijante ali sa izmenama. Vec sam pisao ranije o tome pa bih sad preskocio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Lalo, daj malo vise informacija covece... Zapenila mi usta od tvojih fortki, mogao si bas da kazes u par reci kuda si vozio i gde si ove fotke napravio. Ja vapim za ovakvim putevima, meni su zemljani putevi nesto najbolje za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Lalo, daj malo vise informacija covece... Zapenila mi usta od tvojih fortki, mogao si bas da kazes u par reci kuda si vozio i gde si ove fotke napravio. Ja vapim za ovakvim putevima, meni su zemljani putevi nesto najbolje za voznju.

 

Imas u putopisima sve u sitna crevca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja