Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Zamenio sam stari tip magneta novim i on upalio,lepo radio i posle krace voznje opet stao.Ja otvorim ponovo dekli kad tamo magnet slajfuje oko osovine.Odkinuo kajlu.Sta moze biti razlog ovome? :stabre:  Gde da nadjem ovu kajlu? :tras2: Neznam da li sam lose stegao sraf ili je kajla bila vec ostecena kod havarije sa starim magnetom? :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

 

Da vidimo slike  :)    ko ima najlepseg i najboljeg KLE-a ? :)

 

 

Najljepsi nije, al je sigurno najlaksi :D

 

DSC_0022.jpg

 

fenomenalan,, čista 9-ka.....  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki kle 500

Zamenio sam stari tip magneta novim i on upalio,lepo radio i posle krace voznje opet stao.Ja otvorim ponovo dekli kad tamo magnet slajfuje oko osovine.Odkinuo kajlu.Sta moze biti razlog ovome? :stabre:  Gde da nadjem ovu kajlu? :tras2: Neznam da li sam lose stegao sraf ili je kajla bila vec ostecena kod havarije sa starim magnetom? :grr:

Nije problem u kajli vec pre nego sto stavis sraf moras ismedju staviti jednu platnu od 5 mm sirine,da bi sraf navukao magnet na konus radilice. Bez te platne dzabe stegnes sraf kad on ne stegne magnet. to mora tako kad se stavlja na magnet od zzr-a. isto tako sam i ja uradio. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Imamo rasvetu:

 

A uz malo sreće će nakon sledeće seanse i plastike biti dovoljno čitave da nose far. Nikad lepšu opravku niste videli, zar ne :)

 

 

 

Čim budeš potpuno u voznom stanju, javni se da konačno sredimo onaj brzinomer.

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Hvala ljudi evo nabacio sam podlosku i sada da stegnem samo dobro,a ako me opet iznervira ima da je zavarim. :)  Kajlu sam nasao neku gotovu malo vecu pa sam uspeo da je dovedem na potrebne dimenzije. :jee: Mnogo muke niokocega(nije bas morao da me zezne magnet)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Da li neko nesto zna o ovom KLE-u?    http://www.polovniautomobili.com/motori/6520176/kawasaki-kle

 

 

Jel mozda neko iz Smederevske palanke prodaje kle-a a da posecuje forum?

Ima jedan plavi krs,trazio je 1400,spustio na 1200,realno vredi 800

Ima ga u oglasima

Selo  Baničina Smederevska Palanka

026382092   0669061205

 

 

 

@Деда Целе,bili smo vec da ga gledamo za drugara i nismo se nesto odusevili... 

Мислим да је то тај КЛЕ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS Fazer 1000

Jeste, i ja sam bio da ga gledam, nisam ni ja odusevljen, mislio sam mozda neko zna nesto vise. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ja sam ga gledao,provozao...sve mi se cini da vuce u levo (koliko se secam),korman je malo uvijen,maska oko fara je lomljena i vuce na jednu stranu,cuje se lanac,nije registrovan,zafarbavan (nije radjeno nista,bar nisam primetio, ali je zafarbavano sprejom,ofrlje...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS Fazer 1000

Slazem se sa svim navedenim.  Da li je mozda neko pogledao Kleke iz Lazarevca, ima jedan crveni i sivi u oglasima, planiram da odem u petak.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Чини ми се да се о сивом (1994.) писало и у овој теми, да је био неко време у Руми, ту су и фотке...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1363 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

 

Da li neko nesto zna o ovom KLE-u?    http://www.polovniautomobili.com/motori/6520176/kawasaki-kle

 

 

Jel mozda neko iz Smederevske palanke prodaje kle-a a da posecuje forum?

Ima jedan plavi krs,trazio je 1400,spustio na 1200,realno vredi 800

Ima ga u oglasima

Selo  Baničina Smederevska Palanka

026382092   0669061205

 

 

 

@Деда Целе,bili smo vec da ga gledamo za drugara i nismo se nesto odusevili... 

Мислим да је то тај КЛЕ.

 

 

 

Jeste, i ja sam bio da ga gledam, nisam ni ja odusevljen, mislio sam mozda neko zna nesto vise. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.

 

 

Ja sam ga gledao,provozao...sve mi se cini da vuce u levo (koliko se secam),korman je malo uvijen,maska oko fara je lomljena i vuce na jednu stranu,cuje se lanac,nije registrovan,zafarbavan (nije radjeno nista,bar nisam primetio, ali je zafarbavano sprejom,ofrlje...)

 

Ocrniste ga dušmanski. Ne znam samo šta se može očekivati od motora tog godišta za te novce? Koliko bi vi tražili od prodavca za uslugu odvoženja smeća iz dvorišta?

 

Čekam da vidim kakvi će biti vaši kad (ako) budu bili za prodaju i koliko će vredeti to  perfektno stanje koje očekujete i tražite pri kupovini.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Svaka roba ima svoga kupca,ova roba nije bila zadovoljavajuca i odustali smo od kupovine...Ne znam sta je lose u tome sto sam rekao svoje vidjenje o tome koji su mu nedostaci?da bi se doterao u normalno stanje,trebalo bi da se ulozi jos sigurnih 500e,a za manje pare moze da se nadje to godiste u varijanti sedi-vozi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Iz godine u godinu sve je manje dobro očuvanih primeraka, a sve više krševa, što je i logično, jer se KLE u ovoj verziji više odavno ne proizvodi i sve je teže doći i do originalnih zamenskih delova. Pogledajte samo koliko je teško naći plastike za KLE, a to je potrošna roba, motor je to, pada se sa njega, za one što češće voze bar jednom godišnje. Zato je velika verovatnoća da ćete u većini slučajeva naići na kršinu, krpež i budževine po celom motoru. Skoro da više i nema primerka koji ima sve kompletno i originalno na sebi.To je isto kao što je sad slučaj i sa automobilima: Fićama, Zastavama 101 i Yugićima

 

Niko ne prodaje motor koji je u top stanju, takvi primerci se ne prodaju, oni se čuvaju za sebe i voze. Zbog toga, svakom primerku od tih sa oglasa treba manje ili više ulaganja, samo treba napraviti računicu koliko je to i da li se uopšte isplati. I što je najgore, nije tu na kraju stvar samo u parama. Onda tek počinje žurka i prvi utisak ushićenja oko kupovine "novog" motora jako brzo splasne. Koliko će tu biti izgubljenog vremena, nerviranja, jurenja i čekanja majstora, a da ne pričam da li se uopšte i može naći neki zamenski deo i po kojoj paprenoj ceni ako je specifičan.

Džaba vam onda i 500e ulaganja preko cene kad vam na kraju sve izađe na nos, a to nerviranje i gubljenje i živaca i volje se ne može iskazati nikakvim parama.

.

 

I na kraju, ne verujem da bi bilo ko od vas kupio KLE-a kome se čuje lanac, sa razbijenom i iskrivljenom plastikom od padanja i sa moguće krivim ramom ili viljuškom, pa neka je i za puno manje para od ove cifre, a kamoli 1200e. Da ne pominjem to šta ćete sve još dodatno otkriti da mu fali, ali tek posle nekoliko dana od kupovine, jer se sve ne može odmah ni videti. A od ovakvog primerka koji ima ovoliko očiglednih i vidljivih krupnijih mana, šta sve još možete očekivati da mu fali i koliko toga ima što je skriveno i što se odmah ne može otkriti? 

 

Posle svega ovoga napisanog, samo se stavite vi u ulogu kupca i baš bih voleo da čujem ko bi tako lako pohrlio za ovakvim motorom?

Ali zato je najlakše i najjednostavnije ovde kritikovati drugog.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Slazem se sa svim navedenim. Da li je mozda neko pogledao Kleke iz Lazarevca, ima jedan crveni i sivi u oglasima, planiram da odem u petak.?

Ja sam pazario sivi iz Lazarevca, 9 godina je registrovan u Srbiji i ima štamparsku grešku u saobraćajnoj, hvali jedan broj u broju šasije i oduzeli su mi ga na granici dok Crnogorskoj policiji ne stigne službeni dopis iz Bg da motor nije ukraden. Sve u svemu ja sam napravio grešku jer sam provjerio samo broj motora. Telefonom su provjerili i iz Bg su im rekli da nije ukraden već da se radi o grešci na tehničkom pregledu, e sad je sve ok samo što moram da čekam zvanični dopis crno na bijelo, ništa bez toga.

 

Kupio bi mi drugar još jednog ali ne ispod 1994 godišta, pa ako ko ima neki dobar primjerak koji nije previše skup neka mi javi ili ovdje ili na PM, može i neregistrovan jer njemu to ne znači ništa s obzirom da mora odmah da se odjavi i carini. Pozdrav KLE-ovci...

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

 

:zdravo: Гиго, пошто нисмо далеко, можемо да разменимо искуства, јер ћу и ја мог да спремам да буде брука. Може ПП.

Moze i svi ostali koji su zainteresovani za razmeni iskustava vezano za KLEpetalo

 

Možda je već postovan ali ako nije evo malo ideja za dugu zimu :

 

https://varaderofreaks.wordpress.com/category/modifications-archives/page/2/      naravno samo deo o kle :)

 

Sebi sam dao domaći  :

 

https://varaderofreaks.wordpress.com/2014/08/05/pair-system-removal/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

...izvinjavam se, zaboravio sam da se prijavim (polovično) u klub...:

 

58c3f62e66643343420e7dc330ee6883.jpg

 

Pa kad se završi ova "procedura" javljam u šta sam se uvaluo...

 

Neka ga ne mari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja