Jump to content

Moto Zajednica

Moja prva saobracajna nezgoda - Potrebna pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

ne mora da znaci, ja sam na skuteru imao bele tablice a svake godine obnavljao tj kupovao novu polisu osiguranja... dok mi banda ne ukrade skuter i unisti tablicu u saobracajnu

Nažalost sumnjam da je on uplaćivao polisu osiguranja čovek od 70 godina kome taj motor služi da ne "mota"

 

Sto se tice polise osiguranja, koliko sam ja razumeo saobracajnog policajca posto se radi o trajnoj registraciji (moped do 49cc) on ima neku vrstu osiguranja koja se naplacuje iz fonda osiguravajucih drustva.. Razlika se ogleda u tome sto je teze naplatiti stetu od ovog fonta, jer mora da kompletna procedura sudskog i krivicnog postupka bude okoncana.. Tek tada ovaj fond isplacuje osiguranje vozila, ako sam ja dobro razumeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo, ti ne razumeš kako uopšte stvari funkcionišu i odmah pizdiš na sve redom, i na državu i na sve ostalo. Malo spusti loptu.

 

On ako nema osiguranje, a moguće je da nema, onda se šteta isplaćuje iz Garantnog fonda, koji i služi za ovakve slučajeve. Tj. služi da ko je oštećen bude obeštećen a oni će posle da se ganjaju sa tim ko je tu štetu načinio. Eto vidiš, država po kojoj zdušno pljuješ te štiti ali ni to nema veze.

 

Sudski veštak je kao sto mu ime kaže sudski veštak, nije sudija(mada bi mnogi voleli da to jesu). Krivica i utvrđuvanje činjenica se dešava ISKLJUČIVO u sudskom postupku. A to bi tek bilo za pljuvanje ako ne bi bilo tako. Jedino sto policija pokreće postupak protiv onog čiju krivicu pretpostavlja.

 

Ako pak on ima osiguranje od njihove procene zavisi hoće li oni hteti da ti ponude neki iznos ili ćeš morati da tražiš zaštitu od države. Tužbom. Znači opet preko suda. To je jedini način da nateraš nekog na nešto. Legalno naravno.

 

Sad lepo popiši štetu, vidi koliko šta košta. I sačekaj zapisnik

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Najbitnije je da u udesu nema nastradalih i povređenih, a i šteta nije neka značajna. Ti si mlad i "taze" motorista pa te ovakva situacija malo iznenadila, a izgleda da te sam udes prilično uzbudio.

Moraćeš da prihvatiš da su ovakvi postupci u saobraćaju (nažalost) prilično česti i da se privikneš na to (i da ih spremniji dočekaš).

A i sam udes nije bio takvog "intenziteta" da bi se ovoliko uzbuđivao i nervirao. Živ si izdrav, što je za početak sasvim dovoljno da budeš zadovoljan. Smiri se i sačekaj zapisnik. I nemaš potrebe da u komentarima iznosiš neka svoja mišljenja i zaključke koji nemaju veze sa samim događajem.

Nego meni nije jasnobkako si to uspeo da svojim leđima udariš u moped i da onda izgubiš kontrolu (ovako si napisao u prvom postu). Nikako ne mogu da ukapiram šta se desilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Prvo, ti ne razumeš kako uopšte stvari funkcionišu i odmah pizdiš na sve redom, i na državu i na sve ostalo. Malo spusti loptu.

 

On ako nema osiguranje, a moguće je da nema, onda se šteta isplaćuje iz Garantnog fonda, koji i služi za ovakve slučajeve. Tj. služi da ko je oštećen bude obeštećen a oni će posle da se ganjaju sa tim ko je tu štetu načinio. Eto vidiš, država po kojoj zdušno pljuješ te štiti ali ni to nema veze.

 

Sudski veštak je kao sto mu ime kaže sudski veštak, nije sudija(mada bi mnogi voleli da to jesu). Krivica i utvrđuvanje činjenica se dešava ISKLJUČIVO u sudskom postupku. A to bi tek bilo za pljuvanje ako ne bi bilo tako. Jedino sto policija pokreće postupak protiv onog čiju krivicu pretpostavlja.

 

Ako pak on ima osiguranje od njihove procene zavisi hoće li oni hteti da ti ponude neki iznos ili ćeš morati da tražiš zaštitu od države. Tužbom. Znači opet preko suda. To je jedini način da nateraš nekog na nešto. Legalno naravno.

 

Sad lepo popiši štetu, vidi koliko šta košta. I sačekaj zapisnik

 

Ja ni u jednom trenutku nisam pizdio na sve redom, niti sam pljuvo po drzavi.. Postavio sam ovde temu i zamolio za misljenje ljudi bas iz razloga sto ne razumem kako pravno i zakonski funkcionisu stvari i koje su procedure, a znam da je ovo proveren sajt bajkera i da ima dosta motociklista spremnih da pomognu i daju savet, tako da mislim da nema potrebe za tim negativnim stavom ;)  Sto se tice stete, vec sam razgovaro sa osiguravajucom kucom, skrenuli su mi paznju da moram da kontaktiram nekog od procenjivaca stete, koji ce verovatno doci, slikati i zapisati ostecenja na motoru.. Ove ostale stvari (mobilni, jakna, rukavice itd) sam slikao danas u toku dana i cekam da me neko od nadleznih organa uputi sta dalje da radim sa njima i kome kasnije da se obratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Najbitnije je da u udesu nema nastradalih i povređenih, a i šteta nije neka značajna. Ti si mlad i "taze" motorista pa te ovakva situacija malo iznenadila, a izgleda da te sam udes prilično uzbudio.

Moraćeš da prihvatiš da su ovakvi postupci u saobraćaju (nažalost) prilično česti i da se privikneš na to (i da ih spremniji dočekaš).

A i sam udes nije bio takvog "intenziteta" da bi se ovoliko uzbuđivao i nervirao. Živ si izdrav, što je za početak sasvim dovoljno da budeš zadovoljan. Smiri se i sačekaj zapisnik. I nemaš potrebe da u komentarima iznosiš neka svoja mišljenja i zaključke koji nemaju veze sa samim događajem.

Nego meni nije jasnobkako si to uspeo da svojim leđima udariš u moped i da onda izgubiš kontrolu (ovako si napisao u prvom postu). Nikako ne mogu da ukapiram šta se desilo?

 

Mozda sam se pogresno izrazio, nisam ledjima nego bokom svog tela udario u njega (verovatno u guvernal mopeda ili tako nesto tvrdo jer sam to prilikom zadobio povredu grudnog kosa).. Posto sam bio u preticanju oko sredine suprotne saobracajne trake na mozda duzinu ili dve duzine motora od njega (ne mogu sad` da se setim tacno kolika je bila razdaljina), on pocinje da skrece ulevo pri cemu ulazi i sece mi putanju.. Ja sam pokuso da izbegnem direktan udar i skrecem maksimalno koliko sam mogo ulevo pri cemu bezim ka ivici kolovoza.. Dolazi do bocnog kontakta pri cemu ja telom udaram u njegov moped, gubim kontrolu prilikom udarca i izlecem van puta, proklizava mi prednji tocak i padam (pao sam i otklizo mozda svega 5-6metara od mesta kontakta)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3498 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ziko,Ziko ne pazis na casu,oborio motor pre kontakta i otklizao u moped

Dobro ja pazim na času, ali i pitam kada mi nešto nije jasno (a ne izvodim lične predpostavke i zaključke). Dečko odgovorio i objasnio pa ispade da ti nisi dobro pazio na času (pa iz tog razloga duguješ pivo kada se vidimo).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Znam da nije bas jako bitno za temu ali izgleda da ti ne radi slovo a na tastaturi kada pišeš glagole (imo, pokuso, pljuvo...).

 

Sad par reci u vezi teme. Time sto si se odlucio da pozoveš policiju ti si stvari oko resavanja ove situacije prepustio državnim organima u ruke. Saveti koje trazis i koje ćeš možda dobiti možeš da okačiš mačku o rep. Moras da sačekaš zapisnik policije i pokretanje postupka u svakom slučaju. Ukoliko ne bude povoljan po tebe po savet nemoj ići na forum nego angazuj advokata. I pored dobre volje ljudi da ti pomognu većina nije strucna i može te navesti na pogresne zakljucke zbog kojih mozda možeš i da izgubis spor.

 

Ne verujem da je na sudu relevantno sto ti je nudio 100€ jer može da kaže da se uplasio jer je vas bilo vise i da ste mu pretili. Ako ćeš u životu da se nerviras sto neko ima drugaciju reakciju od tebe (on se smejao a tebe boli..) piši propalo. Imaš ovde poucnu priču jednog kolege koji je ostao bez noge i sa teško ostecenom rukom a krivac skoro da i nije osudjen pa pročitaj i vidi kako se on nosio sa mnogo tezom situacijom, poucno je za svakoga.

 

Na kraju dogadjaj koji si opisao je tvoje vidjenje istog i sasvim je ljudski da mozda nešto sto tebi izgleda kao iskljucivo tudja greska u ocima nekog sa strane (recimo sudije) ne izgleda tako.

 

Ako pak sa druge strane zelis polemiku o incidentu u smislu da nešto naučiš i ne ponoviš istu gresku mislim da će ti svi ovde reci da dok si na motoru "nemas pravo" da predpostavljas da te je neko video. Inače nije mi bas jasno kako APN6 koji se krece oko 40-45 km/h uspeva tako naglo da skrene i da te iznenadi ako si preticanje vrsio kako treba odnosno ako je suprotna traka bila prazna a ti si prvo isao istom brzinom iza njega. Razumeo bih da si od nazad naisao sa 150+ km/h ili ako si eventualno pokusao da ga obidjes tako da ne prelazis u suprotnu traku mada i za to ti opet treba veća brzina. Izvini na telefonu ne vidim koji motor voziš pa ne znam koliko jako ubrzava ali mislim da ne menja stvari.

 

Znam da ćeš ovaj post doziveti neprijateljski ali moja poenta je da ti kažem da je bolje da energiju, vreme i zivce trosis da uvidiš svoje greske a da postupak prepustiš "profesionalcima".

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Slažem se u potpunosti sa prethodnim postom.

 

Da vidiš lični profil iz Tapatalk-a (pretpostavljam, telefon), klikneš na člana i na dnu imaš motor. Njegov je Honda CM 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Znam da nije bas jako bitno za temu ali izgleda da ti ne radi slovo a na tastaturi kada pišeš glagole (imo, pokuso, pljuvo...).

 

Sad par reci u vezi teme. Time sto si se odlucio da pozoveš policiju ti si stvari oko resavanja ove situacije prepustio državnim organima u ruke. Saveti koje trazis i koje ćeš možda dobiti možeš da okačiš mačku o rep. Moras da sačekaš zapisnik policije i pokretanje postupka u svakom slučaju. Ukoliko ne bude povoljan po tebe po savet nemoj ići na forum nego angazuj advokata. I pored dobre volje ljudi da ti pomognu većina nije strucna i može te navesti na pogresne zakljucke zbog kojih mozda možeš i da izgubis spor.

 

Ne verujem da je na sudu relevantno sto ti je nudio 100€ jer može da kaže da se uplasio jer je vas bilo vise i da ste mu pretili. Ako ćeš u životu da se nerviras sto neko ima drugaciju reakciju od tebe (on se smejao a tebe boli..) piši propalo. Imaš ovde poucnu priču jednog kolege koji je ostao bez noge i sa teško ostecenom rukom a krivac skoro da i nije osudjen pa pročitaj i vidi kako se on nosio sa mnogo tezom situacijom, poucno je za svakoga.

 

Na kraju dogadjaj koji si opisao je tvoje vidjenje istog i sasvim je ljudski da mozda nešto sto tebi izgleda kao iskljucivo tudja greska u ocima nekog sa strane (recimo sudije) ne izgleda tako.

 

Ako pak sa druge strane zelis polemiku o incidentu u smislu da nešto naučiš i ne ponoviš istu gresku mislim da će ti svi ovde reci da dok si na motoru "nemas pravo" da predpostavljas da te je neko video. Inače nije mi bas jasno kako APN6 koji se krece oko 40-45 km/h uspeva tako naglo da skrene i da te iznenadi ako si preticanje vrsio kako treba odnosno ako je suprotna traka bila prazna a ti si prvo isao istom brzinom iza njega. Razumeo bih da si od nazad naisao sa 150+ km/h ili ako si eventualno pokusao da ga obidjes tako da ne prelazis u suprotnu traku mada i za to ti opet treba veća brzina. Izvini na telefonu ne vidim koji motor voziš pa ne znam koliko jako ubrzava ali mislim da ne menja stvari.

 

Znam da ćeš ovaj post doziveti neprijateljski ali moja poenta je da ti kažem da je bolje da energiju, vreme i zivce trosis da uvidiš svoje greske a da postupak prepustiš "profesionalcima".

 

Sto se tice slova "a", taster mi savrseno dobro radi ali sam ja ocigledno vrlo nepismen covek ;)

Na ovom forumu sam otvorio temu da bih podelio sa drugima moje iskustvo i problem ali takodje da bih cuo mishljenje i savete drugih.. Ne ocekujem ja od vas da sudite, odredjujete krivca ovog incidenta, niti cu uzimati sve zdravo za gotovo ali jednostavno sam zeleo da cujem i razmishljanje drugih ljudi o minulom dogadjaju. Sto se tice samog dogadjaja koji sam vam naveo na forumu, opisao sam ga zaista realno i istinito bez lazi i subjektivnosti.. To sto kazes da sam ja "pretpostavio" da me je on vido nije ni blizu tacno, posto je on sam priznao pred policijom da me je video ali je smatrao da sam daleko. Sto se tice samog preticanja, vrsio sam ga na delu puta gde je potpuna vidljivost, pravac dugacak 300-400metara, skoro sredinom suprotne saobracajne trake i iz suprotnog smera nije bilo apsolutni NI JEDNOG vozila.. Cak nakon trenutka nezgode u narednih par minuta mislim da nije proslo ni jedno vozilo. Drugo sto se tice brzine, ja ni u jednom trenutku nisam reko da se tomos APN6 kretao brzinom od 40-45km/h, vec je to bila moja brzina.. Njegova brzina je bila daleko manja, nekih lupicu sada 15-20km/h sto znaci da sam se ja kretao najmanje duplo brze od njega a cak i pri tako malim brzinama na razdaljini od par metara, ne omogucava mi puno vremena za reakciju.

Sto kaze kolega boban, motor koji sam vozio je Honda 125cc.

Takodje naveo sam u jednoj od poruka iznad da celu noc nakon nezgode nisam spavao i da sam razmishljao o tome sta sam mogao da promenim u datoj situaciji.

Za kraj, nijedan post ne gledam kao neprijateljski pa tako ni tvoj. Svi imamo svoja razmishljanja i drugacija mishljenja. Pricamo s`toga je normalno da dodje do nesuglasica :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Ziko,Ziko ne pazis na casu,oborio motor pre kontakta i otklizao u moped

Dobro ja pazim na času, ali i pitam kada mi nešto nije jasno (a ne izvodim lične predpostavke i zaključke). Dečko odgovorio i objasnio pa ispade da ti nisi dobro pazio na času (pa iz tog razloga duguješ pivo kada se vidimo).

 

Ispravka prihvacena u potpunosti,a pivo castim dva komada da imam kredit za sledece nepazenje na casu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ne mislim da si nepismen jer u sustini ponavljas samo ovu jednu gresku. Nije ni bitno meni je zapalo za oko onako bas jako.

 

To sto je on priznao posle pred policijom da te je video ne znaci nist jer ti si u preticanje krenuo iskljucivo na bazi pretpostavke zar ne? Sto bi rekli u pravu sam kad kažem da si predpostavio. Zatim kao ucesnik na žalost mozes da imaš samo subjektivan stav. Ne omalovažavam te nego je naprosto tako.

 

Ukoliko su svi podaci o brzinama takvi kako si napisao mišljenja sam da si ovaj udes imao zbog manjka iskustva jer na tim brzinama može da se reaguje na vise nacina. Jasno mi je da postoji frustriranost zbog materijalne štete i želim ti da je naplatis ali sa druge strane dobio si nadam se lekciju koja te može sacuvati u mnogo opasnijim situacijama.

 

Prvo kao sto si i napisao verovatno nećeš sledeći put ignorisati osecaj da ne treba da ideš negde ako ti se ne ide.

Drugo da i pored toga sto te je neko pogledao nakon upozorenja to ne znaci da taj neko neće doneti pogresnu odluku.

 

Da ne tupim vise savetujem ti da sačekaš zapisnik i da ukoliko nešto ne bude kako misliš da treba da bude potražiš savet advokata.

 

Ne gledam ti u novcanik ali eno Sashac prodaje odlicnu jaknu za 60€, farmerice ćeš kupiti, ekran za telefon nije vise od 30-40€ (ili uzmi nov telefon), delovi koje si nabrojao kao ostecene verovatno nisu vise od 100€ tako da ćeš materijalnu štetu nadoknaditi sa 200-250€ a glava je na ramenima i strah će te čuvati dok iskustvo ne poraste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

I da sad kada sam ponovo procitao tvoj post da ti skrenem paznju na mozda potencijalnu "zamku". On kaže da te je video ali da je procenio da si daleko sto implicira da si se "pojavio" brzo sto opet implicira da si se kretao mnogo brze od ogranicenja brzine. Ne mora ništa da znaci ali čisto povedi računa o tom detalju jer će to verovatno biti osnovna teza njegove odbrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

SkoMy,

 

dvins ti je u prvom postu manje više sve rekao i to na vrlo diplomatski način. Mlad si dečko i ako iz ove situacije izvučeš prave (vozačke) pouke - školovanje si platio super jeftino. Sve ostalo vezano za ovu priču je folklor i nijanse.

Nemoj da gajiš velike nade po pitanju naplate štete - sudska praksa nije na tvojoj (našoj) strani.

Popravi sokoćalo, u vožnji primeni naučeno i još mnogo lepih kilometara ti želim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Čitam temu već neko vreme i divim se količini teoretisanja koja je ovde iskazana. Čak mi se čini da neki forumaši znaju bolje kako se nezgoda desila od samih učesnika!

 

Ako me je nešto iskustvo naučilo, to je - nikad ne reci nikad jer to se i tebi može desiti. Ne postoje dve identične situacije na putu. Ja toliko pazim kada vozim, srednjih sam godina, pa mi se dešavalo da neki motorista reaguje toliko nepredvidivo / nenormalno, da sam pukom srećom ostao na točkovima. Dakle, nismo imali kameru koja je snimila nezgodu i nije u redu prosipati pamet!

 

Kolegi želim da što pre ostavi iza sebe ovu epizodu, koja je po njega ispala veoma srećna..

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Bravo kralju. Jedino si ti srednjih godina dok sam ja sa 43 klinac. Ja teoretisem a ti si se javio samo da bi ukazao na to da ja nemam pojma. A nisi ni svestan da si samo potvrdio ono sto sam napisao a to je da se ljudi ponašaju nepredvidivo. Da ti namera nije bila da kako ti kažeš prosipas pamet to bi i primetio.

 

I da citas temu koja je zapoceta juče u 14:11 tako da pocetak tvog posta kako citas neko vreme a trebalo bi verovatno da znaci kako si dobro razmislio pre nego sto si se javio a i ne bi se javio da te nismo isprovocirali gubi smisao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Rekao sam šta sam imao. Nije mi bio cilj da ikoga isprovociram. Žao mi je što su se neki prepoznali.

 

Na ovaj poslednji post nemam komentar.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ne mislim da si nepismen jer u sustini ponavljas samo ovu jednu gresku. Nije ni bitno meni je zapalo za oko onako bas jako.

 

To sto je on priznao posle pred policijom da te je video ne znaci nist jer ti si u preticanje krenuo iskljucivo na bazi pretpostavke zar ne? Sto bi rekli u pravu sam kad kažem da si predpostavio. Zatim kao ucesnik na žalost mozes da imaš samo subjektivan stav. Ne omalovažavam te nego je naprosto tako.

 

Ukoliko su svi podaci o brzinama takvi kako si napisao mišljenja sam da si ovaj udes imao zbog manjka iskustva jer na tim brzinama može da se reaguje na vise nacina. Jasno mi je da postoji frustriranost zbog materijalne štete i želim ti da je naplatis ali sa druge strane dobio si nadam se lekciju koja te može sacuvati u mnogo opasnijim situacijama.

 

Prvo kao sto si i napisao verovatno nećeš sledeći put ignorisati osecaj da ne treba da ideš negde ako ti se ne ide.

Drugo da i pored toga sto te je neko pogledao nakon upozorenja to ne znaci da taj neko neće doneti pogresnu odluku.

 

Da ne tupim vise savetujem ti da sačekaš zapisnik i da ukoliko nešto ne bude kako misliš da treba da bude potražiš savet advokata.

 

Ne gledam ti u novcanik ali eno Sashac prodaje odlicnu jaknu za 60€, farmerice ćeš kupiti, ekran za telefon nije vise od 30-40€ (ili uzmi nov telefon), delovi koje si nabrojao kao ostecene verovatno nisu vise od 100€ tako da ćeš materijalnu štetu nadoknaditi sa 200-250€ a glava je na ramenima i strah će te čuvati dok iskustvo ne poraste.

 

Naravno, imam 19godina i motore vozim svega 3-4, s`toga do dana udesa smatrao sam da sam dosta dobar vozac, ali posle tog dana shvatio sam da imam jos mnogo toga da ucim. Imao sam do sada par situacija u kojima su mi ljudi izletali sa kolima i uzimali prvenstvo prolaza (jednu mnogo goru situaciju pri brzini od 90-100km/h).. U nekim od tih situacija sam mislio da cu sigurno da padnem ali sam uspeo da izvucem i ostanem na motoru. Medjutim sada me je iznenadilo nekontrolisano i iznenadno skretanje drugog vozaca i u datoj situaciji sam odreagovao najbolje sto sam znao..

Izvlacim veliko iskustvo iz ovog incidenta i imam jedno iskustvo vise za sledece mozda slicne situacije. Svakako dobra i potrebna skola, jer planiram u skorijem periodu da predjem na 600cc.

Sutra cu otici do osiguravajuceg drustva da vidim koja je procedura pri naplati stete i da li neko od njihovih procenitelja treba da izadje, eventualno slika ili popise stetu na motociklu.

 

I da sad kada sam ponovo procitao tvoj post da ti skrenem paznju na mozda potencijalnu "zamku". On kaže da te je video ali da je procenio da si daleko sto implicira da si se "pojavio" brzo sto opet implicira da si se kretao mnogo brze od ogranicenja brzine. Ne mora ništa da znaci ali čisto povedi računa o tom detalju jer će to verovatno biti osnovna teza njegove odbrane.

 

Sto se tice brzine, mislim da je dovoljni dokaz polozaj motora i udaljenost od mesta kontakta do pada. Vec sam naveo da je moj motor bio na zemlji svega 5-6metara od njegovog mopeda odnosno mesta kontakta. Takodje, da sam se kretao vecom brzinom nisam siguran da bi posledice bile ovako "naivne".. Ali opet ponavljam to je vec stvar sudskog vestacenja i siguran sam da ce oni priblizno utvrditi brzinu kretanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

SkoMy,

 

dvins ti je u prvom postu manje više sve rekao i to na vrlo diplomatski način. Mlad si dečko i ako iz ove situacije izvučeš prave (vozačke) pouke - školovanje si platio super jeftino. Sve ostalo vezano za ovu priču je folklor i nijanse.

Nemoj da gajiš velike nade po pitanju naplate štete - sudska praksa nije na tvojoj (našoj) strani.

Popravi sokoćalo, u vožnji primeni naučeno i još mnogo lepih kilometara ti želim.

 

Izvukao sam vaznu pouku i siguran sam da cu cim sredim motor poceti mnogo vise paznje da obracam na ovakve "nebitne" situacije jer sam na sopstvenoj kozi osetio koliko greska drugih ucesnika moze da se odrazi na nas (nas-pre svega mislim vozace motora jer smo ugrozenija vrsta).

Hvala na lepim zeljama, takodje puno lepih kilometara zelim pa se mozda i vidimo na nekim moto skupovima. 

 

Čitam temu već neko vreme i divim se količini teoretisanja koja je ovde iskazana. Čak mi se čini da neki forumaši znaju bolje kako se nezgoda desila od samih učesnika!

 

Ako me je nešto iskustvo naučilo, to je - nikad ne reci nikad jer to se i tebi može desiti. Ne postoje dve identične situacije na putu. Ja toliko pazim kada vozim, srednjih sam godina, pa mi se dešavalo da neki motorista reaguje toliko nepredvidivo / nenormalno, da sam pukom srećom ostao na točkovima. Dakle, nismo imali kameru koja je snimila nezgodu i nije u redu prosipati pamet!

 

Kolegi želim da što pre ostavi iza sebe ovu epizodu, koja je po njega ispala veoma srećna..

 

 

:mobilizator:

 

Ljudi su razliciti, samim tim svako dozivljava i reaguje u datoj situaciji drugacije.

Oporavljam se, sredjujem motor i cekamo sezonu spremni! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

Potpuno isto misljenje imamo...

 

A SkoMy nem'o se nerviras, POGOTOVO zbog tako male materijalne stete, BITNO je da si ok i da nije nista strasno.... Mlad si i zaradices lako a jos lakse ces odvojiti za popravku i kao sto rece kolega 200-250e je smesno za popravku posle sudara, pogotovo ako planiras da uzmes 600ccm gde su ti samo dve kvalitetne gume 150e... Pokusaj sta mozes da naplatis ili da nadjes advokata koji ce da ga ganja bez zivih para (za procenat naknade) i ne razmisljaj o tome vec kad ce prvi moto skup... ;)

 

Naravno sta god da se desi ili sta god budes morao da radis, pisi nam ovde cisto da vidimo kako nasa drzava funcionise i kroz kakvo maltretiranje covek mora da prodje nakon sto prezivi ovako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

 

Upravo! Tvrdim da su ljudi u traktorima na putevima u selu najopasniji po ostale ucesnike.. Najcesce nemaju retrovizore, za pokazivace pravca da i ne govorim te se vrlo cesto bez ikakvog upozorenja upustaju u naglo skretanje (slicno mojoj situaciji). Takodje nocu sam vise puta vidjao potpuno neosvetljene traktore.

Moj prijatelj je u 24.-25.godini poginuo tako sto je nocu motorom pri vecoj brzini udario u neosvetljen traktor.

 

Mene interesuje u koje osiguranje ideš?

 

 

Kažem ti sacekaj zapisnik

 

Idem u "Dunav osiguranje" u njemu sam osigurao motor. Mislis da ne idem u osiguranje pre nego sto mi stigne zapisnik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

Potpuno isto misljenje imamo...

 

A SkoMy nem'o se nerviras, POGOTOVO zbog tako male materijalne stete, BITNO je da si ok i da nije nista strasno.... Mlad si i zaradices lako a jos lakse ces odvojiti za popravku i kao sto rece kolega 200-250e je smesno za popravku posle sudara, pogotovo ako planiras da uzmes 600ccm gde su ti samo dve kvalitetne gume 150e... Pokusaj sta mozes da naplatis ili da nadjes advokata koji ce da ga ganja bez zivih para (za procenat naknade) i ne razmisljaj o tome vec kad ce prvi moto skup... ;)

 

Naravno sta god da se desi ili sta god budes morao da radis, pisi nam ovde cisto da vidimo kako nasa drzava funcionise i kroz kakvo maltretiranje covek mora da prodje nakon sto prezivi ovako nesto...

 

 

Ma evo posle 2-3dana ja sam se psihicki gotovo skroz oporavio, jedino me boli grudni kos ali kada pomislim sta je moglo da se desi i sta su drugi ljudi doziveli u nezgodama na motorima odmah kazem sebi da ovo nije nista kako je moglo da bude.. Advokata pocinjem u narednih par dana da trazim pa da se konsultujem sa njim sta mi je dalje ciniti. :)

 

Sto se tice teme, upravo sam je u tom cilju i otvorio. Zelim da ovde opisem kompletan postupak nakon saobracajne nezgode i ono na sta covek mora da bude spreman ako se odluci kao ja da krene u sudski postupak.. Ovo mi je prva nezgoda u zivotu s`toga verujem da kao i vecina ljudi nemam nikakvih iskustava u ovakvim situacijama. Videcemo na kraju postupka da li se trud i mucenje isplatilo ili je najbolje uzeti novac na licu mesta i izbeci ovaj verujem veoma dugacak proces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja