Jump to content

Moto Zajednica

Moja prva saobracajna nezgoda - Potrebna pomoc

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Izvini druze,ali ja nisam video ovde nijedan pogresan savet.Ljudi su mu samo objasnili redovnu proceduru i to je to.Ja razumem i njega jer mu je ovo prva saobracajka,pa ne zna gde,sta,kako,.Mogao je jednostavno da ode u agenciju gde je registrovao motor i siguran sam da bi ga ljudi uputili gde treba i sta da rai bez ovoliko pitanja na forumu.

A u čemu je onda suština foruma, ako nije u razmeni iskustava i podataka? Po toj logici, ako imamo dilemu oko neke, pa i najprostije popravke, tebalo bi odmah pitati majstora, dilemu oko nekog manje bitnog propisa, odmah kod advokata i sl. A ovde bi tebalo, valjda, komentarisati Farmu i Parove, obzirom da je politika zabranjena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

SkoMy, naravno da si u pravu i do sada si radio kako treba, uz par korisnih saveta u ovoj temi.

 

Samo, tesko je da procenis koji su saveti korisni, a koji pogresni i dolaze od dezurnih sveznalica na forumu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Izvini druze,ali ja nisam video ovde nijedan pogresan savet.Ljudi su mu samo objasnili redovnu proceduru i to je to.Ja razumem i njega jer mu je ovo prva saobracajka,pa ne zna gde,sta,kako,.Mogao je jednostavno da ode u agenciju gde je registrovao motor i siguran sam da bi ga ljudi uputili gde treba i sta da rai bez ovoliko pitanja na forumu.

A u čemu je onda suština foruma, ako nije u razmeni iskustava i podataka? Po toj logici, ako imamo dilemu oko neke, pa i najprostije popravke, tebalo bi odmah pitati majstora, dilemu oko nekog manje bitnog propisa, odmah kod advokata i sl. A ovde bi tebalo, valjda, komentarisati Farmu i Parove, obzirom da je politika zabranjena.

 

 

Upravo, poenta foruma valjda i jeste kao sto sam rekao u nekom od prethodnih postova da posavetujemo i pomognemo jedni drugima. Otvorio sam ovu temu zato sto nisam video da se neko na forumu pozabavio ovim pitanjem, hteo sam da cujem vase savete ali i da sa vama podelim iskustvo u ovakvim situacijama (nadam se da vam nikada nece zatrebati, ali bolje da covek bude upucen). Da sam znao da ce ovako da ispadne, razmislio bih jos jednom da li bi otvarao ovakvu diskusiju. Javi se klinac od 13godina koji postavlja postove o tome kako ce da kupi prvi motor od 1100cc, kako ce da bezi policiji, vozi po brdima itd i javim se ja sa ovom temom (za koju mislim da je puno ozbiljnija) i onda neko mi kaze da sam ja deriste, ponasam se kao klinac itd. Pritom sam kulturan i razlika u godinama mi nedozvoljava da se raspravljam sa ljudima koji mogu ocevi da mi budu, ali opet mislim da i sa druge strane treba malo postovanja u odnosu.. Zahvalio sam se svim ljudima koji su mi dali savet i pomogli, zadnji slucaj je upravo Sumadinac. Par puta sam ga pomenuo u zadnjim postovima jer mi je covek dao direktan i nedvosmislen savet za kupovinu delova i odlazak u servis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Izvini druze,ali ja nisam video ovde nijedan pogresan savet.Ljudi su mu samo objasnili redovnu proceduru i to je to.Ja razumem i njega jer mu je ovo prva saobracajka,pa ne zna gde,sta,kako,.Mogao je jednostavno da ode u agenciju gde je registrovao motor i siguran sam da bi ga ljudi uputili gde treba i sta da rai bez ovoliko pitanja na forumu.

A u čemu je onda suština foruma, ako nije u razmeni iskustava i podataka? Po toj logici, ako imamo dilemu oko neke, pa i najprostije popravke, tebalo bi odmah pitati majstora, dilemu oko nekog manje bitnog propisa, odmah kod advokata i sl. A ovde bi tebalo, valjda, komentarisati Farmu i Parove, obzirom da je politika zabranjena.

 

Slazem se sa svim sto si napisao,ali ako pitas nesto i 5-10 ljudi ti da slican odgovor a ti uradis drugacije sta onda ocekujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

 

Izvini druze,ali ja nisam video ovde nijedan pogresan savet.Ljudi su mu samo objasnili redovnu proceduru i to je to.Ja razumem i njega jer mu je ovo prva saobracajka,pa ne zna gde,sta,kako,.Mogao je jednostavno da ode u agenciju gde je registrovao motor i siguran sam da bi ga ljudi uputili gde treba i sta da rai bez ovoliko pitanja na forumu.

A u čemu je onda suština foruma, ako nije u razmeni iskustava i podataka? Po toj logici, ako imamo dilemu oko neke, pa i najprostije popravke, tebalo bi odmah pitati majstora, dilemu oko nekog manje bitnog propisa, odmah kod advokata i sl. A ovde bi tebalo, valjda, komentarisati Farmu i Parove, obzirom da je politika zabranjena.

 

Slazem se sa svim sto si napisao,ali ako pitas nesto i 5-10 ljudi ti da slican odgovor a ti uradis drugacije sta onda ocekujes.

 

 

Ovo mi je zaista zadnja poruka kojim cu da odgovaram i pravdam se na "prozivke". Od sada kada vidim necu ni odgovoriti tim clanovima i to je to.. Sta je to meni reklo 5-10ljudi a ja sam uradio drugacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Iz mog iskustva, procenitelj je bio pre zapisnika + još dva puta posle navedenog za dopunu liste delova.............

 

Ok, znaci isti slucaj kao kod mene.. Reci mi je si ti zahtevao tu doupunu liste ili kako? Ja sam pogresio u tome sto sam poslusao prijatelja koji mi je rekao da ne diram nista i ne perem motor (ne krivim ga, covek je dobronamerno to rekao ali ispostavilo se da nije bio upravu). Tek kada sam detaljno oprao i ocistio motor, video sam neka ostecenja koja su bila prekrivena blatom i prljavstinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

 

Iz mog iskustva, procenitelj je bio pre zapisnika + još dva puta posle navedenog za dopunu liste delova.............

 

Ok, znaci isti slucaj kao kod mene.. Reci mi je si ti zahtevao tu doupunu liste ili kako? Ja sam pogresio u tome sto sam poslusao prijatelja koji mi je rekao da ne diram nista i ne perem motor (ne krivim ga, covek je dobronamerno to rekao ali ispostavilo se da nije bio upravu). Tek kada sam detaljno oprao i ocistio motor, video sam neka ostecenja koja su bila prekrivena blatom i prljavstinom.

 

 

 

1) Bili su dvojca iz Dunava tri dana nakon udesa da pogledaju auto (samo vizelno) bez tačne procene.

 

2) Kada je Dunav dao zeleno svetlo da se vozilo popravi o njihovom trošku skinuti su svi oštećeni delovi, branici, hauba, itd i na osnovu pregleda dobili su predračun od ovlašćenog.

 

3) Tokom radove ustanovljeno još par detalja / delova koji nisu bili na spisku, a bili su za zamenu, pa su ponovo izašli na teren kako bi isto i potvrdili.

 

Nije bilo moje da čačkam, niti sam dirao nešto na vozilu. Samo sam išao sa ovima iz osiguranja da vidim šta će da kažu i utvrde kako ne bi išlo po sistemu "lako ćemo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pozvao si "tvog" procenitelja,a njegova procena moze biti osporena.

 

Cijeg procenitelja da angazujem kada drugi vozac nema svoje osiguranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

 

Iz mog iskustva, procenitelj je bio pre zapisnika + još dva puta posle navedenog za dopunu liste delova.............

 

Ok, znaci isti slucaj kao kod mene.. Reci mi je si ti zahtevao tu doupunu liste ili kako? Ja sam pogresio u tome sto sam poslusao prijatelja koji mi je rekao da ne diram nista i ne perem motor (ne krivim ga, covek je dobronamerno to rekao ali ispostavilo se da nije bio upravu). Tek kada sam detaljno oprao i ocistio motor, video sam neka ostecenja koja su bila prekrivena blatom i prljavstinom.

 

 

 

1) Bili su dvojca iz Dunava tri dana nakon udesa da pogledaju auto (samo vizelno) bez tačne procene.

 

2) Kada je Dunav dao zeleno svetlo da se vozilo popravi o njihovom trošku skinuti su svi oštećeni delovi, branici, hauba, itd i na osnovu pregleda dobili su predračun od ovlašćenog.

 

3) Tokom radove ustanovljeno još par detalja / delova koji nisu bili na spisku, a bili su za zamenu, pa su ponovo izašli na teren kako bi isto i potvrdili.

 

Nije bilo moje da čačkam, niti sam dirao nešto na vozilu. Samo sam išao sa ovima iz osiguranja da vidim šta će da kažu i utvrde kako ne bi išlo po sistemu "lako ćemo".

 

 

Ok, hvala na odgovoru.. A reci mi otprilike koliko je trebalo od dana nezgode do popravke vozila? I ako sam te dobro razumeo Dunav osiguranje je u tvom slucaju bilo osiguranje drugog vozaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Pozvao si "tvog" procenitelja,a njegova procena moze biti osporena.

 

Cijeg procenitelja da angazujem kada drugi vozac nema svoje osiguranje?

 

Nisam hteo da pisem kilometarske tekstove ali cu morati.Dolazi procenitelj iz osiguranja gde je osiguran drugi ucesnik nezgode,posto u tvom slucaju "deda" nema osiguranje odnosno nije mu registrovano vozilo,procenu stete vrsi procenitelj garantnog fonda ili koga oni ovlaste.Sa njegovom procenom mozes da se slozis a i ne moras i u tom slucaju pozivas "svog"procenitelja(da podigne cenu) i pokusavas da se nagodis oko visine stete.Ako si zadovoljan procenom stete "ovlascenog "procenitelja potpises zapisnik da se slazes i  mozes poceti da popravljas motor da ne gubis lepe dane za voznju,naravno ako imas svog novca za to.I ako se nagodite oko visine stete nece ti trebati nikakvi racuni (za delove itd.)Racuni ti trebaju ako si nezadovoljan procenom da bi dokazao da je steta veca nego sto je procenitelj napisao.Vec sam ti ranije napisao za "tvog"procenitelja cemu sluzi njegova procena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Šta bi sas motor i osig?

 

Evo danas sam bas seo za kompjuter sa namerom da vam napisem kako napreduje postupak, da se ne javljam i pisem postove bas posle svake dobijene informacije. Od zadnjeg pisanja do sada sam isao u policiju, tuzilastvo, agenciju za saobracajne nezgode, osiguravajuce drustvo i dobio poziv od tuzilastva. Stvari ne izgledaju bas najbolje.. Prvo da krenem od onog najgoreg. Dobio sam poziv od javnog tuzilastva u kojem pise da "postoji osnovana sumnja da sam ucinio krivicno delo ugrozavanja javnog saobracaja" (obostrana krivica). To saslusanje ili sta je vec mi je zakazano za sredinu juna. Takodje kolege ovde i prijatelj u policiji su me uputili vise puta da podignem zapisnik iz policije, sto sam ja i pokusao, medjutim oni su pogledali predmet i rekli da zapisnik ne mogu da vidim niti preuzmem jer navodno ja sam ostecena ali ujedno i okrivljena strana. Sto se tice osiguranja, covek koji je radio procenu stete je zaista ispao fer i korektan (iako ja nisam bio kod kuce) te slikao i nabrojao sva ostecenja na motoru. Dali su mi broj telefona i uputili me da se javim Garantnom fondu gde trebam da saznam koja mi sve dokumenta i papiri trebaju za naplatu stete. Takodje svracao sam i u agenciju za saobracajne nezgode sa kojom sam sklopio ugovor i koja bi navodno trebala da me zastupa, medjutim oni kazu da i dalje nisu uspeli da dodju do zapisnika.. Motor ne diram i ne popravljam, cekam to saslusanje ili sta je vec pa da vidim sta ce dalje da se desava. Inace razgovarao sam sa prijateljem u policiji koji je video zapisnik (kaze da je sa kolegama pricao o nezgodi i navodno gledajuci zapisnik, skicu i slike po svemu sudeci ja sam upravu i krivica ne moze da bude obostrana) savetuje me da se nikako ne slozim sa obostranom krivicom, vec da krivicu negiram i da trazim sudsko vestacenje. On je video policijski zapisnik i kaze da je sve realno ucrtanu i pojedini detalji idu apsolutno u moju korist. U zapisniku je ucrtan znak "prestanak vazenja zabrane preticanja", takodje nigde ne postoji znak koji bi me nagovestavao da postoji raskrsnica ili ukrstanje sa sporednim putem (sto je veoma bitno, jer je preticanje u raskrsnici zabranjeno) ali i cinjenica da se kontakt dogodio 3metara od razdelne linije u suprotnoj traci raskrsnice u koju je on skretao. Ne znam da li me razumete, jer je tesko objasniti ovako preko kompjutera.. Do kontakta je doslo znaci 3metara ispred raskrsnice, a ne u samoj raskrsnici, sto znaci da je on izvrsio nepropisno skretanje.

Za kraj, videcu da odem i konsultujem se sa nekim advokatom (ako neko hoce da mi da savet, sta mi je ciniti) i nadamo se da ce sve da ispadne kako treba.

Put do istine je tezak ali ostvariv (bar se nadam) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pratim dalje. Srećno. Nisam baš siguran, ali ako imaš para mislim da možeš krenuti u sređivanje motora. Proveri.

 

Hvala.

Pa i ja mislim s`obzirom da je izlazio procenitelj, da su sva ostecenja slikana i upisana da bih vec mogao da sredjujem motor, ali necu da rizikujem i nista preduzimam dok se ne cujem sa ljudima iz Garantnog fonda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Kod podeljene odgovornosti svako ima pravo na naknadu stete u delu u kojem nezgodu nije skrivio.... Cinjenica da dekica nije imao saobracajnu moze biti otezavajuca okolnost i doprinos ukoliko nkad ranije nije seo na skuter ali presudna tesko....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kolege, istrajan sam u odluci da u ovoj temi opisem kompletan proces i ono sto nas ocekuje ukoliko se odlucimo za sudsku proceduru. Razlog zasto nista ne pisem jeste upravo zato sto se nista i ne desava.

Od dana nezgode (14.02.2016.) do danasnjeg dana (14.06.2016.) jedino sto se dogodilo jeste da sam 16.04.2016 isao na saslusavanje koje je trajalo nekih 15-tak minuta i u kojem sam u sustini ponovio sve ono sto sam rekao u policijskom zapisniku (ako se dobro secam, posto zapisnik ni dan-danas nisam video a trazio sam u policiji vise puta). Kada sam u 4. mesecu bio na tom saslusanju i pitao coveka koji me je saslusavao kada ce druga strana da bude saslusana dobio sam odgovor : "Sredinom 8. meseca ove godine" Znaci potrebno je vise od 6meseci da bi se dva coveka dovela i saslusala (pod uslov da se druga strana odazvala na poziv).

Inace samo saslusavanje je bez uvrede smesno. Dao sam svoj iskaz koji nisam ucio napamet, vec samo ispricao istinu i ono sto se zaista dogodilo, nakon cega je ako se ne varam tuzilacki zamenik diktirao preprican i malo preformulisan moj iskaz koji kada sam kasnije procitao necu nikoga da vredjam ali zvuci kao da je sastavljalo dete 3. razred osnovne skole. Greske u padezima, ponavljanje reci, pravopisne greske, recenice koje nisu pravilno slozene i sastavljene i itd. Ne znam koliko je to uopste bitno jer je sama bit i sustina onoga sto sam ja rekao tacna ali je sve to mnogo losije slozeno i upakovano tako da ne znam kakvu ce sliku vestak da stvori o coveku (meni) koji je dao takav iskaz. Da me ne shvatite pogresno ovo nije nikakvo pljuvanje po drzavi, sudu itd (posto sam vec dobijo takav komentar). Covek koji me je saslusavao i njegov zapisnicar su bili veoma kulturni i ljubazni, ali sam ja samo mislio da ce to da bude mnogo ozbiljnije i na nekom visem nivou (jedan od detalja: saslusanje je zakazano za 11:30, pocelo u 12:30 a u zapisniku stoji 12:00).
Za sada stvari stoje ovako. Videcemo kako ce se sve dalje razvijati. Na kraju teme planiram jedan post u kojem cu sve po datumima da navedem i ukratko retrospektivu celog postupka. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Pa realno  :grr:  Mogli su lepo da mi kazu da otkucam i da im dostavim svoju izjavu u elektronskoj formi da se ne mucimo ni ja ni oni. Prekinuh ljude u sred kafe za dzabe  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

E druze moj za nesto slicno-kombi vs kamion, ja sam se dve godine povlacio po prekrsajnim sudovima. Sreca ja bio osiguran kasko, odmah sve popravio. Cak jednom dolazila policija da me privodi jer satro nisu mogli da me nadju, a ja vec 20 godina zivim na istoj adresi. Dodjem kod sudije a ona meni- a prijatelju gde si ne mozemo 6 meseci da te nadjemo. Postar isti kao Zika iz Majdanpeka :givemebeer: -alkoholicar, al nemojte da kazete da sam vam ja rekao- mrzelo ga da donosi postu >:(  vec je vracao kao da nisam tu. Jedva sam zivce sacuuvao.  Samo izdrzi :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Jedan savet za sve :  Ko god ima neki saobracajni problem ( nesreca, udes, pa cak i obicnu prijavu sudiji za prekrsaje ) , cim bude u mogucnosti treba da sastavi pisanu zabelesku sa detaljima o tom dogadjaju i da stavi vreme i datum kad se to desilo potpise taj papir.  Na sudu to ne znaci nista, ali znaci puno kad odes na neko saslusanje posle nekoliko meseci i vise ( a dotad i zaborave neki mozda bitni detalji ).  Pa kad te sudija pita da kazes sta se i kako dogodilo - ti mu kazes " Gospodine sudija, evo, ja sam posle udesa cim sam dosao kuci sastavio ovaj opis desavanja bas iz razloga da ne bi nesto zaboravio ili izostavio " i onda mu to procitas i kazes i vreme i datum kad si napisao. Ko sto rekoh, zakonski to ne znaci puno, ali uliva poverenje, ali moze puno da vredi jer se vremenom neki detalji zaborave ! 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@vex : Spreman sam ja jos od pocetka. Policajac mi je nakon nezgode rekao, citiram: "Odluka je vasa, ali taj novac koji vam covek nudi mozete odmah da uzmete, a sudjenje moze da traje 2-3 pa cak i 4godine". Tako da posle te recenice ja sam shvatio orjentirno sta me ocekuje. Idemo do kraja, videcemo kako ce sve da se zavrsi :takoje:

 

@drumskalisica: Ocigledno razmisljamo na isti nacin. Bas da ne bih zaboravio sve detalje i bitne informacije dosao sam na ideju da sve lepo napisem. Sastavio sam ovo u roku od 24h nakon nezgode. Prvog dana sam bio malo pod stresom i u soku a i drugog dana sto bi se reklo mi se vratio film i setio sam se svih sitnica. Uzeo hemijsku i udri :P

Ovo je samo beleska a sa druge strane su svi detalji, njegove izjave i ostecenja na motoru.

 

post-36427-0-61479100-1471423377.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Imao sam slican slucaj,samo sto sam ja preticao kultivator...ali smo se dogovorili na licu mesta da mi on snosi stetu,i to pred policijom...i ispostovao je...policija cak nije htela da kaze ko je kriv...te smo morali nas dva da utvrdimo tu cinjenicu sami...no ono sto je vaznije i sto hocu da ti kazem....prvo: ovo je generalno laksi udes,i posto je tebi prvi veoma ti je vazan....tako je bilo i meni i verujem mnogima...prvi put je najteze...da ne kazem kasnije ce biti lakse...recicu u prvom licu....svaki sledeci mi je bio laksi,da bi danas vec preslo u rutinsku stvar,oko koje se bas ni ne uzbudjujem previse...najbitnije da se ne povredim...drugo,nikada i slovima nikada se ne pouzdaj u sud i pravdu i institucije i sl....to je utopija...to ne postoji...tu vlada sistem ko se bolje snadje i ko je bolji mangup... i trece je pitanje...koje ne znam dal ste obradili ovde na temi jer nisam procitao celu....na kojoj se traci desio kontakt....na levoj,ili desnoj...jer moped mozes da preteknes motorom i da ne prelazis u levu traku,cesto mozes i auto....to je bitno,jer ako te isekao a ti ga preticao u traci onda si ti u prekrsaju...on moze reci da si ga ocesao...ako si presao u levu i on zapoceo skretanje isekavsi te u levoj...to je drugo...generalno ti si ovde apsolutno u pravu i cist...ali vodi racuna jeben je zakon...ispod mire sto djavola vire...neki detalj poput ovog moze da preokrene stvar....i to znam iz iskustva...zelim ti srecu,ali veruj ni stoja ojra ako ti nudio ti nije bila losa varijanta...barem je sigurica...napravio bi ti to...

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@pedjazz


Hvala stvarno na odgovoru, dosta si mi korisnih informacija dao. Sto se tice udesa, potpuno si upravu. Bilo mi je neopisivo tesko, bio sam pogubljen i iznenadjen.. Jednostavno u par trenutaka kao da nisam bio svestan da mi se to stvarno dogadja. U vezi novca, on je prvo odbijao da mi uopste plati stetu jer navodno on nije kriv. Tek nakon dolaska policije, poceo je da mi nudi prvo 50 pa posle 100e i vise od toga nije hteo da cuje. Da je ponudio 200e pa bih i dobro razmislio da li da uzmem novac, ali za 100e nisam imao sta da razmisljam. Ekran telefona ostecen, iscepana moto jakna, farmerice, rukavice, caletu pocepane trenerice, jakna, rukavice.. Na drugoj strani sam video polomljen far motora, migavac, retrovizer, auspuh, rezervoar itd. Problem je u tome sto su mi skoro svi delovi na motoru hromirani tako da nije lako zameniti ih drugim jeftinim. Sto se tice agregata, nisam imao predstavu da li je nesto osteceno, izbuseno itd. Kad sam sve to pogledao 100e mi je izgledalo ponizavajuce. Na svu srecu, kasnije sam odlaskom kod majstora ustanovio da je agregat netaknut a ni sa motorom nista opasno nije osteceno.

Sto se tice samog kontakta, desio se oko razdelne linije tacnije nekih 20-30cm u levoj traci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja