Jump to content

Moto Zajednica

Moja prva saobracajna nezgoda - Potrebna pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Pokusacu da ti iskopiram moje iskustvo u jednom drugom udesu...da vidis da je sve ko se kako snadje....izneo sam ga ovde na forumu...

 

Послато са LG-E460

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Ovo je moje iskustvo opisano u jednoj drugoj temi...samo prekopirano

 

]A ja se izvinjavam svim gore citiranim...posto je i mene "uknuo" traktor izlazeci sa sporednog puta...bio registrovan ali ne i osiguran...nisam mogao da naplatim nista od garantnog fonda,a vozactraktora mi rekao da ce da mi plati stetu kad na vrbi rodi grozdje da mu ne mogu nista i cak bio nepristojan...procedura koju sam ja prosao i dobio je bila sledeca...

1. uzeo resenje sa uvidjaja koje se dobija u Supu i placa se. Na kom se nepobitno vidi da je traktorer kriv...

2. Nasao ovlastenog procenitelja stete koji je procenio stetu,slikao sastavio zapisnik (zamolio sam ga da odredjene delove koji su mogli da se upeglaju navede da su za zamenu iz razloga koji cu navesti kasnije) on sastavlja dokument o proceni stete...i sati rada za otklanjanje stete kao i materijala potrebnog za varbanje itd...i to sam platio.

3. Uzeo zgodnog advokata. Objasnio stvar,a ona meni proceduru.

4. Odlazim kod ovlastenog uvoznika vozila i trazim da mi daju profakturu za one malopre pomenute delove koji su za zamenu,ali tako da delove narucujem direktno iz nemacke iz Bmw-a....to i dobijem...u toj profakturi ovlastenog uvoznika deo koji ovde kosta 100 ojra...u njoj iznosi cirka 400-500...jer dolazi iz nemacke...original...(ovaj momenat je zbog onog vredjanja od strane traktoriste kad sam mu ko bratu trazio 150 ojra pa da idemo svak svojim putem...a on me na to napusio...)

5.kad sam to prikupio onda sam cekao da prekrsajni sud osudi njega za krivicu (kazna za izazivanje udesa mu je bila 1150 ojra kolko sam mu ja potrazio)....izvadio i to resenje...odneo to sve advokatu...a advokat podigao tuzbu privatnu...napominjem jos jednom da nisam mogao da se namirim iz garantnog fonda,razlog sam zaboravio ...ali sa ovim papirima tuzba je rutinska...trajala 14 meseci...4-5 rocista....njemu na onih 150 kazne doslo da plati jos 1350 tako da sve ukupno ga steta od 160 evra kostala 1500... ja dobio oko 900 ostalo uzela zgodna advokatica i razlaz...trajalo je bogami skoro dve god... to je moj slucaj...veoma slican,ako ne i isti....

Izvinjavam se ako sam bio preopsiran

 

 

Послато са LG-E460

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja