Jump to content

Moto Zajednica

Moja prva saobracajna nezgoda - Potrebna pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pa u sustini mislim da nije bitno koliko ce se to razvuci, naravno da mislim na mesece a ne na godine. Ajde i nekako ali nekako da razumem da eventualno sa svim tuzbama, molbama, odlaganjima, odbijanja poziva i ostalo (po nekom mom skromnom iskustvu) moze da se razvuce na 2-3 pa i do 4god. maksimum (sve preko toga je cista bahatost) ali to nije bitno nego je bitno da ne moras iz svog dzepa da placas tudje greske (mislim na sudske takse, vestake, popravke itd) i ostalo pa sad kad god se zavrsi zavrsilo se... Bitno je ponavljam da si ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imao sam pre par godina udes motorom u Beogradu (prilično žešći nego što je ovaj) i ceo postupak (do naplate osiguranja) je završen za mesec dana.

Izašla policija na uviđaj, a mene prebacili u urgentni na pregled (bile lakše pivrede).

Uzete izjave od mene i drugog učesnika udesa.

Nakon par dana dobio sam zapisnik (odakle je bilo jasno da je celokupna odgovornost za udes na strani drugog učesnika). Sa tim zapisnikom sam se obratio osiguranju kod koga je bio osiguran taj drugi učesnik i oni su poslali svog procenitelja da pregleda motor i uzme izjavu (zahtev) od mene, a ja sam morao da popunim neke obrasce i crteže o samom udesu.

Nakon nekoliko dana dobio sam "ponudu" o visini naknade štete (ja sam izjavio prigovor po nekim stavkama što je prihvaćeno) i isplaćena mi je naknada

Prema tome, ukoliko je očigledno utvrđeno uviđajem (i komstantovano zapisnikom) ko je odgovoran za udes, nema suđenja nego štetu nadoknađuje osiguranje kod koga je "krivac" osiguran.

U ovom slučaju osiguranje kod koga si ti osigurao motor nema nikakve veze sa štetom koju si pretrpeo (i čiju naknadu potražuješ). U tvom osiguranju mogu trenutno pre dobijanja zapisnika) samo da ti daju savet kako dalje da postupaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

 

Idem u "Dunav osiguranje" u njemu sam osigurao motor. Mislis da ne idem u osiguranje pre nego sto mi stigne zapisnik?

 

Citam temu i nisam bas shvatio zasto ides u Dunav osiguranje. Zar ne bi trebalo da se obratis osiguranju kod koga polisu ima drugi ucesnik?

 

Ili se u slucaju da potrazujes sredstva od garantnog fonda jer drugi ucesnik nije bio osiguran obracas svom osiguranju, a ne direktno garantnom fondu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 424 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Slikaj svako oštećenje na motoru . Krupan plan , pa motor u celini .  Slikaj i ostalu nastalu štetu. 

Napravi spisak / specifikacija - cenovnik ( overen )  i budi spreman kad dođe procenitelj.   

 

   Bio proglašen kriv ili ne , naplatio ili ne ,   iz svega ćeš izaći bogatiji za jedno iskustvo .  Glava , zdravlje i  mir nemaju cenu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

Upravo tako i zato sam i pisao da mislim da je nedostatak iskustva doprineo nezgodi. Ako pročitaš prvi post ponovo videćeš da Skomy kaže da je usporio kada je video APN6 i isao polako iza njega i tek onda krenuo u preticanje a nakon sto ga je upozorio.

Opet kažem jasno mi je kada neko od nazad bez usporavanja krene u preticanje pa ga iznenadi Indijanac ispred ali ako usporiš trebalo bi da faktor iznenadjenja ne bude toliki da dozivis nezgodu. U svakom slučaju čim vidim bilo koga da ide sporije nego sto bilo normalno za taj deo puta očekujem da će uraditi sve suprotno razumu. Naravno nekad ni to nije dovoljno sto se na žalost desilo u ovom slucaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Zato ti i kažem. Ti si osigurao motor, u stvari druge od štete koju bi mogao da im pričiniš. To je sve.

 

Za štetu pričinjenu tebi, odgovara osiguranje onog ko ti je tu štetu pričinio. Ti bez zapisnika pojma nemaš koje je to osiguranje i da li ga uopšte ima(onda se stvar rešava preko garantnog fonda)

 

Ja ti rekoh šta i kako a ti kako hoćeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Posto vidim da je vecina postova upravo za osiguranje, naplatu stete i zapisnik da odgovorim ovako jednom porukom da ne citiram svakog ponaosob..

Ja sam svestan da osiguravanjem motora u Dunav osiguranju zapravo osiguravam druge a da svoju stetu naplacujem od osiguranja drugog ucesnika. Medjutim danas sam otiso do Dunava iz razloga da me upute sta dalje i kome da se obratim i takodje da ih pitam cijeg procenitelja stete da angazujem. Uputili su me na predstavnistvo Dunava u Nisu i rekli da sutra u toku dana pozovem i da ce mi oni dati informacije ali kao sto je neko od kolega ovde rekao bez zapisnika ne mogu nista pouzdano da mi kazu.

Sto se tice njegovog osiguranja, posto se radi o mopedu do 50cc i samim tim trajnoj beloj (staroj) registraciji njegovo osiguranje se ostvaruje iz garantnog fonda.

Sve stvari sam vec slikao, ostaje mi jos sutra da isteram motor iz garaze i slikam detaljno ostecenja na njemu.

E sada ostaje jos da vidim koja je procedura. Da li ja smem da operem motor i da se bacim na popravku i sredjivanje ili moram da cekam dolazak procenitelja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

N

Posto vidim da je vecina postova upravo za osiguranje, naplatu stete i zapisnik da odgovorim ovako jednom porukom da ne citiram svakog ponaosob..

Ja sam svestan da osiguravanjem motora u Dunav osiguranju zapravo osiguravam druge a da svoju stetu naplacujem od osiguranja drugog ucesnika. Medjutim danas sam otiso do Dunava iz razloga da me upute sta dalje i kome da se obratim i takodje da ih pitam cijeg procenitelja stete da angazujem. Uputili su me na predstavnistvo Dunava u Nisu i rekli da sutra u toku dana pozovem i da ce mi oni dati informacije ali kao sto je neko od kolega ovde rekao bez zapisnika ne mogu nista pouzdano da mi kazu.

Sto se tice njegovog osiguranja, posto se radi o mopedu do 50cc i samim tim trajnoj beloj (staroj) registraciji njegovo osiguranje se ostvaruje iz garantnog fonda.

Sve stvari sam vec slikao, ostaje mi jos sutra da isteram motor iz garaze i slikam detaljno ostecenja na njemu.

E sada ostaje jos da vidim koja je procedura. Da li ja smem da operem motor i da se bacim na popravku i sredjivanje ili moram da cekam dolazak procenitelja..

e

Ne diraj ništa na motoru dok čovek iz osiguranja ne dođe da fotografiše i proceni štetu. Fotografije koje si ti napravio su samo radi ličnog uvida i one nemaju nikakvu važnost u procesu naplate.

Dakle prvo zapisnik, pa procenitelj iz osiguranja, pa dogovor oko visine naknade, pa tek onda opravka.

Ovo sve pod uslovom da se utvrdi da je krivac vozač mopeda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Ne diraj ništa i postupi onako kako ti je zika56 napisao. Sto posto i provereno tačno stim što imaš pravo i na nematerijalnu štetu ukoliko se utvrdi zapisnikom da nisi ti kriv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

N

Posto vidim da je vecina postova upravo za osiguranje, naplatu stete i zapisnik da odgovorim ovako jednom porukom da ne citiram svakog ponaosob..

Ja sam svestan da osiguravanjem motora u Dunav osiguranju zapravo osiguravam druge a da svoju stetu naplacujem od osiguranja drugog ucesnika. Medjutim danas sam otiso do Dunava iz razloga da me upute sta dalje i kome da se obratim i takodje da ih pitam cijeg procenitelja stete da angazujem. Uputili su me na predstavnistvo Dunava u Nisu i rekli da sutra u toku dana pozovem i da ce mi oni dati informacije ali kao sto je neko od kolega ovde rekao bez zapisnika ne mogu nista pouzdano da mi kazu.

Sto se tice njegovog osiguranja, posto se radi o mopedu do 50cc i samim tim trajnoj beloj (staroj) registraciji njegovo osiguranje se ostvaruje iz garantnog fonda.

Sve stvari sam vec slikao, ostaje mi jos sutra da isteram motor iz garaze i slikam detaljno ostecenja na njemu.

E sada ostaje jos da vidim koja je procedura. Da li ja smem da operem motor i da se bacim na popravku i sredjivanje ili moram da cekam dolazak procenitelja..

e

Ne diraj ništa na motoru dok čovek iz osiguranja ne dođe da fotografiše i proceni štetu. Fotografije koje si ti napravio su samo radi ličnog uvida i one nemaju nikakvu važnost u procesu naplate.

Dakle prvo zapisnik, pa procenitelj iz osiguranja, pa dogovor oko visine naknade, pa tek onda opravka.

Ovo sve pod uslovom da se utvrdi da je krivac vozač mopeda.

 

 

Aha ok. Tako sam i mislio ali nisam bio 100% siguran.

Inace pre nekih pola sata su me zvali iz odstetnog centra. "Ne znam" kako je informacija o nezgodi procurela, ali informisani su o tome ko je ucestvovao u nezgodi, o povredama i ostalim informacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

N

 

Posto vidim da je vecina postova upravo za osiguranje, naplatu stete i zapisnik da odgovorim ovako jednom porukom da ne citiram svakog ponaosob..

Ja sam svestan da osiguravanjem motora u Dunav osiguranju zapravo osiguravam druge a da svoju stetu naplacujem od osiguranja drugog ucesnika. Medjutim danas sam otiso do Dunava iz razloga da me upute sta dalje i kome da se obratim i takodje da ih pitam cijeg procenitelja stete da angazujem. Uputili su me na predstavnistvo Dunava u Nisu i rekli da sutra u toku dana pozovem i da ce mi oni dati informacije ali kao sto je neko od kolega ovde rekao bez zapisnika ne mogu nista pouzdano da mi kazu.

Sto se tice njegovog osiguranja, posto se radi o mopedu do 50cc i samim tim trajnoj beloj (staroj) registraciji njegovo osiguranje se ostvaruje iz garantnog fonda.

Sve stvari sam vec slikao, ostaje mi jos sutra da isteram motor iz garaze i slikam detaljno ostecenja na njemu.

E sada ostaje jos da vidim koja je procedura. Da li ja smem da operem motor i da se bacim na popravku i sredjivanje ili moram da cekam dolazak procenitelja..

 

e

Ne diraj ništa na motoru dok čovek iz osiguranja ne dođe da fotografiše i proceni štetu. Fotografije koje si ti napravio su samo radi ličnog uvida i one nemaju nikakvu važnost u procesu naplate.

Dakle prvo zapisnik, pa procenitelj iz osiguranja, pa dogovor oko visine naknade, pa tek onda opravka.

Ovo sve pod uslovom da se utvrdi da je krivac vozač mopeda.

 

Aha ok. Tako sam i mislio ali nisam bio 100% siguran.

Inace pre nekih pola sata su me zvali iz odstetnog centra. "Ne znam" kako je informacija o nezgodi procurela, ali informisani su o tome ko je ucestvovao u nezgodi, o povredama i ostalim informacija..

Ti koji su te zvali su verovatno privatna agencija koja (za određeni procenat) umesto tebe završava sve formalnosti i pogađanja sa osiguravajućim društvom. A podatke o udesu dobiju od "svojih ljudi" u policiji. Kada sam ja imao udes takođe su mi se javile tri takve agencije i znali su sadržaj zapisnika nekoliko dana pre nego što sam ga ja dobio.

Verovatno i ovi koji su ti se obratili već znaju ko je u zapisniku okrivljen pa nude uslugu da te zastupaju pri naplati osiguranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

 

N

Posto vidim da je vecina postova upravo za osiguranje, naplatu stete i zapisnik da odgovorim ovako jednom porukom da ne citiram svakog ponaosob..

Ja sam svestan da osiguravanjem motora u Dunav osiguranju zapravo osiguravam druge a da svoju stetu naplacujem od osiguranja drugog ucesnika. Medjutim danas sam otiso do Dunava iz razloga da me upute sta dalje i kome da se obratim i takodje da ih pitam cijeg procenitelja stete da angazujem. Uputili su me na predstavnistvo Dunava u Nisu i rekli da sutra u toku dana pozovem i da ce mi oni dati informacije ali kao sto je neko od kolega ovde rekao bez zapisnika ne mogu nista pouzdano da mi kazu.

Sto se tice njegovog osiguranja, posto se radi o mopedu do 50cc i samim tim trajnoj beloj (staroj) registraciji njegovo osiguranje se ostvaruje iz garantnog fonda.

Sve stvari sam vec slikao, ostaje mi jos sutra da isteram motor iz garaze i slikam detaljno ostecenja na njemu.

E sada ostaje jos da vidim koja je procedura. Da li ja smem da operem motor i da se bacim na popravku i sredjivanje ili moram da cekam dolazak procenitelja..

e

Ne diraj ništa na motoru dok čovek iz osiguranja ne dođe da fotografiše i proceni štetu. Fotografije koje si ti napravio su samo radi ličnog uvida i one nemaju nikakvu važnost u procesu naplate.

Dakle prvo zapisnik, pa procenitelj iz osiguranja, pa dogovor oko visine naknade, pa tek onda opravka.

Ovo sve pod uslovom da se utvrdi da je krivac vozač mopeda.

 

Aha ok. Tako sam i mislio ali nisam bio 100% siguran.

Inace pre nekih pola sata su me zvali iz odstetnog centra. "Ne znam" kako je informacija o nezgodi procurela, ali informisani su o tome ko je ucestvovao u nezgodi, o povredama i ostalim informacija..

Ti koji su te zvali su verovatno privatna agencija koja (za određeni procenat) umesto tebe završava sve formalnosti i pogađanja sa osiguravajućim društvom. A podatke o udesu dobiju od "svojih ljudi" u policiji. Kada sam ja imao udes takođe su mi se javile tri takve agencije i znali su sadržaj zapisnika nekoliko dana pre nego što sam ga ja dobio.

Verovatno i ovi koji su ti se obratili već znaju ko je u zapisniku okrivljen pa nude uslugu da te zastupaju pri naplati osiguranja.

 

 

Da, da, svestan sam toga zato sam i rekao "ne znam" kako je informacija o nezgodi procurela..

Malo je tuzno sto agencije saznaju pre samih ucesnika nezgode ishod zapisnika ali dobro to vec nije moja stvar. Nadam se da ce zapisnik zaista biti u moju korist :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sta bude bice,eto proslo je par dana,vazno je da se sve malo sleglo kod tebe u glavi i da mirnije i trezvenije gledas na ceo dogadjaj.Prevedeno prestale ruke da se tresu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Sta bude bice,eto proslo je par dana,vazno je da se sve malo sleglo kod tebe u glavi i da mirnije i trezvenije gledas na ceo dogadjaj.Prevedeno prestale ruke da se tresu

 

 Jeste, glava se malo ohladila i emocije splasnule  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

Upravo tako, meni se prvi incident na motoru prekjuce, vozim se kroz selo ne forsiram lagano do 40 kmh, na jednoj krivini ulevo ide biciklista ispred mene, krecem da ga obilazim ispred nema nikog, kad on odjednom nije ni pogledao pozadi skrece ostro levo, pobego sam levo koliko sam mogao i kocio, ali sam ga udario i oborio, ostavljam motor da vidim da ga pitam kako je, decko mlad se uplasio i bezi tocak mu iskrivljen gura biciklo i bezi, tu mu je odmah kuca,  nisam mu se drao samo sam se zamislio, deo krivice prepisujem i sebi, jer moj motor je tih a jos nisam stigao da zamenim auspuh pa nije mogao da me cuje, pouka naplasio sam se biciklista, sad kad ih vidim obavezno trubim, sta ga znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Napiši kako je deda, jel on povređen, da li je pao i on, ima li oštećenja na APN-u i da li tvoj ćale ima povreda i ogrebotina? Nekako mi promaklo. Nije bitno iz ugla ko je kriv, nego čisto informacije radi.

 

Ma dedi nista, on je bolje prosao nego cale i ja. Koliko znam ima ogrebotina na kuku i malo naduven lakat od pada (nikakav prelom, uganuce ili tako nesto).

I motor mi se cini da je vrlo malo ostetio, ispala mu je svecica i sediste mislim pocepano (i to sediste nisam siguran da mu tako vec nije bilo) ali osim toga mislim da nista posebno nije ostetio.. Far sam video da je u redu, nema ogrebotina na mopedu a retrovizore i zmigavce nije ni imao tako da tu nema sta da polomi.

Cale posto je imao losije rukavice od mene je povredio prst, naduven mu je i rasecen, ima blazu povredu kuka, potkolenice i kolena..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

 

Cela ova situacija samo potvrdjuje moje razmisljanje: ja se mnogo vise plasim traktora, bicikala i ostalih vozila koja se krecu jako sporo, jer takvi mogu u trenutku, bez ikakve promene brzine samo da skrenu pravo ispred mene. Oni koji voze brze, moraju prvo da prikoce pre skretanja, sto mi je dovoljno upozorenje da pripazim na njih.

Srecno!

Upravo tako, meni se prvi incident na motoru prekjuce, vozim se kroz selo ne forsiram lagano do 40 kmh, na jednoj krivini ulevo ide biciklista ispred mene, krecem da ga obilazim ispred nema nikog, kad on odjednom nije ni pogledao pozadi skrece ostro levo, pobego sam levo koliko sam mogao i kocio, ali sam ga udario i oborio, ostavljam motor da vidim da ga pitam kako je, decko mlad se uplasio i bezi tocak mu iskrivljen gura biciklo i bezi, tu mu je odmah kuca,  nisam mu se drao samo sam se zamislio, deo krivice prepisujem i sebi, jer moj motor je tih a jos nisam stigao da zamenim auspuh pa nije mogao da me cuje, pouka naplasio sam se biciklista, sad kad ih vidim obavezno trubim, sta ga znam.

 

 

Bitno da ni ti ni on niste povredjeni.. I ja sam se posle ove nezgode toliko naplasio bicklista, mopeda i traktorista da cu od sada kada ih vidim pola sata da sviram pre nego sto krenem u preticanje :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Cuvaj lekarske nalaze jer kao sto neko vec pomenu trebace za naplatu nematerijalne stete.

 

Da, da. Otvorio sam jednu fasciklu u kojoj cuvam svu dokumetaciju i leakrske nalaze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Naplata nematerijalne štete je vrlo rastegljiva kategorija u finansijskom iznosu i ide od do. Savet u vezi naplate iste bi bilo poželjno potražiti kod nekog ko se bavi tom materijom jer čak i uz određeni procenat mogu izvući više nego laički samostalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Naplata nematerijalne štete je vrlo rastegljiva kategorija u finansijskom iznosu i ide od do. Savet u vezi naplate iste bi bilo poželjno potražiti kod nekog ko se bavi tom materijom jer čak i uz određeni procenat mogu izvući više nego laički samostalno.

 

Svakako cu u ponedeljak da porazgovaram sa ovom agencijom koja se bavi naplatom stete jer upravo kao sto si rekao potpuni sam laik i ne zelim da se sam upustam u ovu proceduru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Ovako stoje stvari.. Danas sam bio u Nisu u agenciji koja se bavim naplatom stete i razgovarao sa njima. U sustini devojke/zene (rade 4pripadnice lepse polovine :D) su zaista ljubazne. Objasnile su mi kompletnu proceduru i uputile sta mi je dalje ciniti. Agencija uzima 15% od iznosa koji se dobije njihovom naplatom pri cemu ja prema agenciji nemam nikakvih troskova bez obzira na ishod slucaja.. Dakle ukoliko uzmem npr. 100.000dinara od osiguravajuceg drustva, 15.000dinara osiguranje odmah uplacuje njima a 85.000 se uplacuje na moj tekuci racun. Ukoliko ne uspeju da naplate stetu ja prema agenciji nemam nikakvih izdataka.. Medjutim koliko sam ja shvatio, u svakom slucaju bez obzira na policijski zapisnik koji moramo da sacekamo i na to ko je u njemu kriv ili ne, moj otac dobija odstetu jer je navodno putnik odnosno suvozac na motoru.. E sada u zavisnosti od krivice ja dobijam 50 ili 100% odstete. Njihovo je dakle da ganjaju svu dokumentaciju u policiji, sudu i gde je vec to potrebno a moje je da odem kod lekara na ponovni pregled i donesem im lekarski nalaz sa detaljnim uvidima u povrede (bar je za sada tako).. Bez mnogo razmishljanja sam se odlucio da sklopim ugovor sa ovom agencijom jer sam zaista laik i ne razumem se puno u ove procedure te necu da negde pogresim i samo zakomplikujem stvari.. Mislim da je 15% sasvim pristojan i realan iznos koji trebam da odvojim da veci deo posla urade ljudi koji mnogo bolje od mene poznaju tu materiju :)

Sto se tice procenitelja stete svracao sam u Dunav osiguranje (gde sam osigurao svoj motor) i ljudi su mi izasli u susret i rekli da ce poslati besplatno jednog svog procenitelja. Medjutim igrom slucaja matorci su bili na poslu a ja na fakultetu tako da je procenitelj svracao ali nikog nije nasao kod kuce.. Dogovorili smo se da do kraja ove ili pocetkom sledece nedelje ako bude imao vremena opet dodje, slika motor i proceni stetu. Takodje rekao mi je da ja sednem i "izguglam" cene delova i da ce to biti od pomoci. Koliko ce to uzeti kao validne podatke videcemo kada dodje (naravno pisao sam realne cene nisam neke unesvest).

 

Kao sto sam i obecao pisem dalje kakva je procedura i kako se stvar razvija, jer sam siguran da postoje ljudi (bar jedan :P)  koje zanima kroz sta covek prolazi i sta ga ocekuje ako se odluci za pravni i sudski postupak "isterivanja" pravde nakon saobracajne nezgode..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Heheheh, njihovo prisustvo je bilo presudno.. Salim se naravno, pa upravo tako. Jos par ljudi izmedju ostalih i par kolega sa foruma su mi predlozili da idem preko agencije a ne da to solo ganjam (brdo papira, dokumenatcije, jurnjave a to mi trenutno obaveze ne dozvoljavaju) tako da se nisam puno dvoumio.. Videcemo kada se sve zavrsi da li sam doneo dobru odluku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Dobro si postupio samo si mogao da pokušaš da za neki procenat spustiš njihov honorar. Za štete do oko 120.000 dinara obično

agencije naplaćuju oko 10%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja