Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA na nov način

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Što se tiče incidenta na pumpi, za njih se priča da kada nemaju šta da lape, bace sopstveni šešir preko ograde pa se šunjaju da maznu, tako da me ne čudi.

Molim da ne širite neistinite tvrdnje!

Ovo je netačno iz razloga što se u tom kraju ne koristi šešir nego šubara (pa se ista upotrebljava i za gore opisanu trenažu)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Lepo podsećanje.

Što se tiče pokušaja prevara na pumpama i ostalim mestima.Jednostavno rešenje je plaćanje karticom tu splasnu svi,mora račun i onda nisu spremni na muvanje.

A i jednostavnije je.Moje iskustvo je da kad stanem i ukapiraju da sam SRB odma iskače i viče NO EURO.

Da i čudno mi da ste preskočili obilazak Hunedoare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Što se tiče incidenta na pumpi, za njih se priča da kada nemaju šta da lape, bace sopstveni šešir preko ograde pa se šunjaju da maznu, tako da me ne čudi.

 

Nije to baš tako druže.Ovo  je jedina situacija koja je bila bez veze.Uglavnom su mi iskustva pozitivna.Evo jedan primer koji mi je prvi pao na pamet.Delta Dunava , Doi Sturioni Camping Murgihiol.Noćio sam kod njih nekoliko dana i hranio se.Kad sam polazio naplatio mi je prenoćište po dogovorenoj ceni a za hranu rekao koliko ja dam.Tako se lopovi ne ponašaju.Takodje mi nije dao da platim lokalne taksiste za obilazak Delte čamcem  Dogovorio je sa svojim

gostom koji ima čamac da mu dam samo za gorivo.Zaboravite predrasude ,što ne znači da novčanik držite na sedištu motora.Treba pogledati njegov profil na FB kakve slike sa Delte Dunava čovek postavlja.Evo jedne njegove. Djordje se zove ko ide na deltu pravac kod njega

 

 

6tfz41.jpg

 

 

 

https://www.facebook.com/deltadanube?fref=ts 

 

 

Ništa krupno. Zastao sam na česmu da se osvežim i žena sa šeširom mi iz čista mira donese jabuke na poklon...

 

1yr0wp.jpg

 

Neke komentare na ovu sliku ne očekujem.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Lepo podsećanje.

Što se tiče pokušaja prevara na pumpama i ostalim mestima.Jednostavno rešenje je plaćanje karticom tu splasnu svi,mora račun i onda nisu spremni na muvanje.

A i jednostavnije je.Moje iskustvo je da kad stanem i ukapiraju da sam SRB odma iskače i viče NO EURO.

Da i čudno mi da ste preskočili obilazak Hunedoare.

 

Ograničeni sa vremenom zbog drugara koji rade, oduzelo bi nam još jedan dan koji nismo imali .Razmišljali smo o tome, pa da se vratimo na Transalpinu prema jezeru Oasa makadamskim putem .Taj put se odvaja negde na pola puta izmedju Sebeša i Hunedoare.U tom slučaju ne bi smo išli u Turdu što je veća šteta.Jefto ovo je bilo da ih zarazim, primila se vakcina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Što se tiče incidenta na pumpi, za njih se priča da kada nemaju šta da lape, bace sopstveni šešir preko ograde pa se šunjaju da maznu, tako da me ne čudi.

Nije to baš tako druže.

Drug je drugarica-Komšina supruga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Hunedoara je veoma lepa i cuvena po veoma lepom dvorcu. U blizini imate i manastir Prislop koji je veoma popularno mesto za hodocasce zbog svetitelja Arsenie Boca. A ako vam se dalje ide, imate vise vremena, obidjite manastire u Moldaviju. Neki od njih su prava srednjevekovna utvrdjenja. Zatim, interesantan je i severni do Rumunije po arhitekturi, prirodnim lepotama, Crkvama, utvrdjenjima, jezerima, pa cak i grobljima (veselo groblje mesto Sapanca) itd.

Za kraca putovanja opet, be zaboravite da se od Temisvara ka severu protezala granica izmedju Turske i Austrijske imperije. Tu ima dosta interesantnih utvrdjenja.

 

P.S. Izvinite zbog off-a, ali mislim da je od pomoci.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Hunedoara je veoma lepa i cuvena po veoma lepom dvorcu. U blizini imate i manastir Prislop koji je veoma popularno mesto za hodocasce zbog svetitelja Arsenie Boca. A ako vam se dalje ide, imate vise vremena, obidjite manastire u Moldaviju. Neki od njih su prava srednjevekovna utvrdjenja. Zatim, interesantan je i severni do Rumunije po arhitekturi, prirodnim lepotama, Crkvama, utvrdjenjima, jezerima, pa cak i grobljima (veselo groblje mesto Sapanca) itd.

Za kraca putovanja opet, be zaboravite da se od Temisvara ka severu protezala granica izmedju Turske i Austrijske imperije. Tu ima dosta interesantnih utvrdjenja.

 

P.S. Izvinite zbog off-a, ali mislim da je od pomoci.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

Taj severni deo, Bukovinu planiram za ovu godinu.U Moldaviju se sada može bez vize što mi je ranije bilo komplikovano.U Kišnjevu one podzemne tunele sa vinom planiram. Ima tu svega i svačega pravim neke prioritete,ali vučem na istok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Mislio sam na Moldaviju i Bucovinu kao deo Rumunije. Ne na Rep. Moldaviju. Nemojte propustiti Voronet, Putna, Sucevita, Moldovita, Sihastria itd. Gledajte da idete po manastirima koji nisu u standardnoj turistickoj ruti, kao sto je Dragomirna, Probota. Nemojte propustiti planinske prilaze i kanjone Cheile Bicazului odakle izvire reka Bicaz sa Lacu Rosu (Crveno jezero), Vatra Dornei, gradove Piatra Neamt, Suceava i Iasi, ako imate vremena. U stvari, gledajte na www.romanianmonasteries.org pa cete dobiti bas dosta informacija.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Mislio sam na Moldaviju i Bucovinu kao deo Rumunije. Ne na Rep. Moldaviju. Nemojte propustiti Voronet, Putna, Sucevita, Moldovita, Sihastria itd. Gledajte da idete po manastirima koji nisu u standardnoj turistickoj ruti, kao sto je Dragomirna, Probota. Nemojte propustiti planinske prilaze i kanjone Cheile Bicazului odakle izvire reka Bicaz sa Lacu Rosu (Crveno jezero), Vatra Dornei, gradove Piatra Neamt, Suceava i Iasi, ako imate vremena. U stvari, gledajte na www.romanianmonasteries.org pa cete dobiti bas dosta informacija.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

 

To su interesantne destinacije postavio sam ih i pregledao na Google map 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Komentar nije moj nego prenet, i trebalo je da posluži u humorističke svrhe bez da nekoga etiketiram. Nas dvoje nemamo loša iskustva, i kao  mnogi bili smo fino primljeni. Inače, naši pumperi znaju da budu i gori. Toliko o tome i molim da se dalje ovo ne raspreda-da ne kvarimo čoveku temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Komentar nije moj nego prenet, i trebalo je da posluži u humorističke svrhe bez da nekoga etiketiram. Nas dvoje nemamo loša iskustva, i kao  mnogi bili smo fino primljeni. Inače, naši pumperi znaju da budu i gori. Toliko o tome i molim da se dalje ovo ne raspreda-da ne kvarimo čoveku temu.

 

Ma opušteno, piši slobodno, nije mi ovo diplomski rad

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Prave se neki planovi, pa će možda i Bor biti usput.

 

Dobrodošli  !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

:jee1: Momci hvala na svemu Rumunija mi je pod nos a bio sam svega jednom uzivotu ito bus-om :jok:

Ide sezona i lepo vreme i ako ti se svideo putopis eto prilike da kreneš našim putem i iskoristiš naša iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 

:jee1: Momci hvala na svemu Rumunija mi je pod nos a bio sam svega jednom uzivotu ito bus-om :jok:

Ide sezona i lepo vreme i ako ti se svideo putopis eto prilike da kreneš našim putem i iskoristiš naša iskustva.

 

10-og juna veliki moto skup u Mamaji-Konstanci na Crnom Moru. Svira rok sastav iz Bora "NJu Dil" pa eto prilike da se obidje deo Rumunije. Iz Bora  najavljena  brojna ekipa . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Kada sam stajao na toj pumpi bio je jedan taxista koji se svadjao sa pumpadzijom. bilo je zustro ali posto nisam znao ni rec rumunskog nisam znao o cemu je. Taxisti je auto smrdeo na izgorele pakne i verovatno je stao da odmori kocnice ali i da sipa...ali primetio sam da je bilo bas bas bucno. Znaci preskacite tu pumpu :)

 

Doduse kada sam iz Novaci isao na sever na transalpinu stao sam na jednoj pumpi (jedinoj u okolini) i sipao i platio u eurima...cak mu dao vise para u eurima da bih mi vratio kusur u domacoj valuti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Zbog vremenskih uslova se predvidja otvaranje cele deonice Transalpine krajem meseca maja.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1000 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Dali  ko  zna  , kada  se  otvara  put  prema  Transalpini   , da  se  ga  može  provozati ??

 

lp

https://www.facebook.com/Transalpina  pogledaj ovde imala je ranije i Web kamera ali nešto od prošle godine ne radil.Moje iskustvo do sada je da je najpovoljnije avgust ,septembar jer kad udari loše vreme obavezno je i magla ništa se ne vidi  http://jurnalul.ro/webcam/sinaia-telegondola-406.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja