Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA na nov način

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Ma nije za zezati se sa medvedima.

 

Zbog prirode posla vozio sam (motorom) do na severo zapad u Zalau (slicno Zlatiboru samo sa vise sume)  preko Cluz-a pa na istok preko Sigosuara (kao u sred Bavarske) do Buzau-a pa Constantza (Mamaia) I nazad do Craiove. Ima extra deonica narocito oko Zalau, krivinarenje za uzivanje. A ima I dosadnog puta ali nisam sreo ni jednu mecku. Barem ne onu opisanu na pocetku putopisa.

Moracu jednom da odem I turisticki.

 

Rumuni su jedno otkrovenje za mene. Sad imam totalno drugacije misljenje (pozitivno naravno) o Rumunima. Mada I oni sami kazu da ima kukolja u svakom zitu.

 

Vidim da naš opisani slučajni susret sa medvedom izaziva podozrenje ali je on istinit.Na karpatima u lovištima u okolini Brašova  medvedi su održavani kao lovna divljač, tako da susreti sa njima u toj oblasti uopšte nisu retkost.Ne retko već oslobodjeni ne plašeći se od ljudi silaze i u gradove u potrazi za hranom .Evo jednog proizvoljno nadjenog teksta na internetu na tu temu koji opisuje baš oblast gde smo i mi životinju videli.Inače nekoliko evropskih zemalja poseduje značajne populacije medveda,Rumunija je jedna od njih  na lovnom turiznmu zaradjuje pozamašna sredstva jer pored medveda čuveni su i karpatski jeleni kapitalci.Kao stari lovac mogao bih na ovu temu da elaboriram.........http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/18766/U+Rumuniji+dozvoljeno+ubijanje+"gradskih"+medveda.html
Evo jednog plakata sa upozorenjem za mogućnost susreta sa medvedima. Plakat je okačen na ulaznoj kapiji dvorca Peleš u Sinaiji.

Mi smo inače upravo te večeri prenoćili u blizini (pored puta u vrećama i bez šatora) i ujutru se ipak probudili kompletni (nismo bili pojedeni).

A inače prilikom noćenja u ovakvim uslovima na dohvat ruke mi se nalazi vojničko ašovče i sekirica (oba rekvizita naoštreni kao brijač).

post-8894-0-55366100-1456004932.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 

 

Ma nije za zezati se sa medvedima.

 

Zbog prirode posla vozio sam (motorom) do na severo zapad u Zalau (slicno Zlatiboru samo sa vise sume)  preko Cluz-a pa na istok preko Sigosuara (kao u sred Bavarske) do Buzau-a pa Constantza (Mamaia) I nazad do Craiove. Ima extra deonica narocito oko Zalau, krivinarenje za uzivanje. A ima I dosadnog puta ali nisam sreo ni jednu mecku. Barem ne onu opisanu na pocetku putopisa.

Moracu jednom da odem I turisticki.

 

Rumuni su jedno otkrovenje za mene. Sad imam totalno drugacije misljenje (pozitivno naravno) o Rumunima. Mada I oni sami kazu da ima kukolja u svakom zitu.

Vidim da naš opisani slučajni susret sa medvedom izaziva podozrenje ali je on istinit.Na karpatima u lovištima u okolini Brašova  medvedi su održavani kao lovna divljač, tako da susreti sa njima u toj oblasti uopšte nisu retkost.Ne retko već oslobodjeni ne plašeći se od ljudi silaze i u gradove u potrazi za hranom .Evo jednog proizvoljno nadjenog teksta na internetu na tu temu koji opisuje baš oblast gde smo i mi životinju videli.Inače nekoliko evropskih zemalja poseduje značajne populacije medveda,Rumunija je jedna od njih  na lovnom turiznmu zaradjuje pozamašna sredstva jer pored medveda čuveni su i karpatski jeleni kapitalci.Kao stari lovac mogao bih na ovu temu da elaboriram.........http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/18766/U+Rumuniji+dozvoljeno+ubijanje+"gradskih"+medveda.html
Evo jednog plakata sa upozorenjem za mogućnost susreta sa medvedima. Plakat je okačen na ulaznoj kapiji dvorca Peleš u Sinaiji.

Mi smo inače upravo te večeri prenoćili u blizini (pored puta u vrećama i bez šatora) i ujutru se ipak probudili kompletni (nismo bili pojedeni).

A inače prilikom noćenja u ovakvim uslovima na dohvat ruke mi se nalazi vojničko ašovče i sekirica (oba rekvizita naoštreni kao brijač).

 

Ma dobro je imati sredstva za nužnu odbranu ali neznam koliko mi možemo biti efikasni sa tim u  samoodbrani. Snažne su to i izuzetno brze životimnje.Po meni je za njih i uopšte za samoodbranu sprej naajefikasniji  nemaš "ful kontakt" dejstvuješ iz daljine i od skoro će ako već nije po novom zakonu o oružju i municiji sprej biti legalno sredstvo za samoodbranu.Gledao sam ranije po američkim lovačkim katalozima te sprejeve baš za grizlije koji imaju dve mlaznice i dejstvuju na daljini do 10m. Mada  nije dovoljno samo  imati sprej potrebno je i mirno sačekati da udje u domet i precizno gadjati u vrh njuške posebno voditi računa o pravcu vetra ako ga ima.Doduše amerikanci za svaki slučaj zadenu i 44mag.za pojas,što je kod nas zabranjeno a takse plaćati za oružje je dozvoljeno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Pre 20-ak godina sam imao bliski susret sa njegovim visocanstvom :) povise Planeje na Paštriku uzivo. Dosao je na dva metra od mene, tad sam se zaledio bukvalno. Onjusio me i nastavio dalje, kao na filmu, ja satro rekao pravio se mrtav, a usro se jbt. Potpisujem da toliku zivotinju nema trika da ubijes automatskom puskom (samo bi ga zagolicao), a kamo li bilo kojim hladnim oruzjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

 

 

Ma nije za zezati se sa medvedima.

 

Zbog prirode posla vozio sam (motorom) do na severo zapad u Zalau (slicno Zlatiboru samo sa vise sume)  preko Cluz-a pa na istok preko Sigosuara (kao u sred Bavarske) do Buzau-a pa Constantza (Mamaia) I nazad do Craiove. Ima extra deonica narocito oko Zalau, krivinarenje za uzivanje. A ima I dosadnog puta ali nisam sreo ni jednu mecku. Barem ne onu opisanu na pocetku putopisa.

Moracu jednom da odem I turisticki.

 

Rumuni su jedno otkrovenje za mene. Sad imam totalno drugacije misljenje (pozitivno naravno) o Rumunima. Mada I oni sami kazu da ima kukolja u svakom zitu.

 

Vidim da naš opisani slučajni susret sa medvedom izaziva podozrenje ali je on istinit.Na karpatima u lovištima u okolini Brašova  medvedi su održavani kao lovna divljač, tako da susreti sa njima u toj oblasti uopšte nisu retkost.Ne retko već oslobodjeni ne plašeći se od ljudi silaze i u gradove u potrazi za hranom .Evo jednog proizvoljno nadjenog teksta na internetu na tu temu koji opisuje baš oblast gde smo i mi životinju videli.Inače nekoliko evropskih zemalja poseduje značajne populacije medveda,Rumunija je jedna od njih  na lovnom turiznmu zaradjuje pozamašna sredstva jer pored medveda čuveni su i karpatski jeleni kapitalci.Kao stari lovac mogao bih na ovu temu da elaboriram.........http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/18766/U+Rumuniji+dozvoljeno+ubijanje+"gradskih"+medveda.html
Evo jednog plakata sa upozorenjem za mogućnost susreta sa medvedima. Plakat je okačen na ulaznoj kapiji dvorca Peleš u Sinaiji.

Mi smo inače upravo te večeri prenoćili u blizini (pored puta u vrećama i bez šatora) i ujutru se ipak probudili kompletni (nismo bili pojedeni).

A inače prilikom noćenja u ovakvim uslovima na dohvat ruke mi se nalazi vojničko ašovče i sekirica (oba rekvizita naoštreni kao brijač).

Ma dobro je imati sredstva za nužnu odbranu ali neznam koliko mi možemo biti efikasni sa tim u  samoodbrani. Snažne su tkxo i izuzetno brze životimnje.Po meni je za njih i uopšte za samoodbranu sprej naajefikasniji  nemaš "ful kontakt" dejstvuješ iz daljine i od skoro će ako već nije po novom zakonu o oružju i municiji sprej biti legalno sredstvo za samoodbranu.Gledao sam ranije po američkim lovačkim katalozima te sprejeve baš za grizlije koji imaju dve mlaznice i dejstvuju na daljini do 10m. Mada  nije dovoljno samo  imati sprej potrebno je i mirno sačekati da udje u domet i precizno gadjati u vrh njuške posebno voditi računa o pravcu vetra ako ga ima.Doduše amerikanci za svaki slučaj zadenu i 44mag.za pojas,što je kod nas zabranjeno a takse plaćati za oružje je dozvoljeno
Sveto, ja se dobro "slažem" sa svim životinjama i siguran sam da mi bilo kakvo oružje nije potrebno za odbranu od njih. Problem su uglavnom oni što se kreću na dve noge i tu ašovče može da odigra značajnu (i to višestruku) ulogu.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pre 20-ak godina sam imao bliski susret sa njegovim visocanstvom :) povise Planeje na Paštriku uzivo. Dosao je na dva metra od mene, tad sam se zaledio bukvalno. Onjusio me i nastavio dalje, kao na filmu, ja satro rekao pravio se mrtav, a usro se jbt. Potpisujem da toliku zivotinju nema trika da ubijes automatskom puskom (samo bi ga zagolicao), a kamo li bilo kojim hladnim oruzjem.

 Uf...Medvedi su bas zajebani, nit mozes da mu pobegnes na drvo, nit u vodu...gde mozes ti moze i on...donekle kapiram da nas ne gledaju kao plen kao sto nije ni tebe, osim kada nisu izgladneli ili se osecaju ugrozenim pa napadaju u samoodbrani...

 

Nisam te shvatio jel te onjusio sa 2m ili je bas prisao? Jasno mi je da te je dovoljno omirisao i sa tih 2m...

 

Mislim da je u slucaju napada medveda najbolje sebe opaliti asovom po glavi, time cemo pomoci sebi a i zbuniti medu :D

Ili taktika tvora, usrati se od straha, doduse tvor se ne usere...

 

 

Inace lep putopis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

 

Pre 20-ak godina sam imao bliski susret sa njegovim visocanstvom :) povise Planeje na Paštriku uzivo. Dosao je na dva metra od mene, tad sam se zaledio bukvalno. Onjusio me i nastavio dalje, kao na filmu, ja satro rekao pravio se mrtav, a usro se jbt. Potpisujem da toliku zivotinju nema trika da ubijes automatskom puskom (samo bi ga zagolicao), a kamo li bilo kojim hladnim oruzjem.

 Uf...Medvedi su bas zajebani, nit mozes da mu pobegnes na drvo, nit u vodu...gde mozes ti moze i on...donekle kapiram da nas ne gledaju kao plen kao sto nije ni tebe, osim kada nisu izgladneli ili se osecaju ugrozenim pa napadaju u samoodbrani...

 

Nisam te shvatio jel te onjusio sa 2m ili je bas prisao? Jasno mi je da te je dovoljno omirisao i sa tih 2m...

 

Mislim da je u slucaju napada medveda najbolje sebe opaliti asovom po glavi, time cemo pomoci sebi a i zbuniti medu :D

Ili taktika tvora, usrati se od straha, doduse tvor se ne usere...

 

 

Inace lep putopis :)

 

Da ne off-ujem temu, stvarno me je maltene liznuo, al verovatno nije bio gladan pa me oladio he he. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

A ako se sakriješ od medveda, ne vredi ni to, sakrije se i on...

Inače zbog ovog putopisa sam sebi zacrtao Rumuniju. Odlično dočarano.

Nemoj samo da se razočaraš ako ne sretneš medveda. Hi...hi...hi

Inače na ovom putu je bilo još raznih zanimljivosti i anegdota koje tek slede u nastavku putopisa a nadam da će ih autor i vođa puta spomenuti poput opreza od napada cigana u noćnom kampu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 

 

 

 

Ma nije za zezati se sa medvedima.

 

Zbog prirode posla vozio sam (motorom) do na severo zapad u Zalau (slicno Zlatiboru samo sa vise sume)  preko Cluz-a pa na istok preko Sigosuara (kao u sred Bavarske) do Buzau-a pa Constantza (Mamaia) I nazad do Craiove. Ima extra deonica narocito oko Zalau, krivinarenje za uzivanje. A ima I dosadnog puta ali nisam sreo ni jednu mecku. Barem ne onu opisanu na pocetku putopisa.

Moracu jednom da odem I turisticki.

 

Rumuni su jedno otkrovenje za mene. Sad imam totalno drugacije misljenje (pozitivno naravno) o Rumunima. Mada I oni sami kazu da ima kukolja u svakom zitu.

Vidim da naš opisani slučajni susret sa medvedom izaziva podozrenje ali je on istinit.Na karpatima u lovištima u okolini Brašova  medvedi su održavani kao lovna divljač, tako da susreti sa njima u toj oblasti uopšte nisu retkost.Ne retko već oslobodjeni ne plašeći se od ljudi silaze i u gradove u potrazi za hranom .Evo jednog proizvoljno nadjenog teksta na internetu na tu temu koji opisuje baš oblast gde smo i mi životinju videli.Inače nekoliko evropskih zemalja poseduje značajne populacije medveda,Rumunija je jedna od njih  na lovnom turiznmu zaradjuje pozamašna sredstva jer pored medveda čuveni su i karpatski jeleni kapitalci.Kao stari lovac mogao bih na ovu temu da elaboriram.........http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/18766/U+Rumuniji+dozvoljeno+ubijanje+"gradskih"+medveda.html
Evo jednog plakata sa upozorenjem za mogućnost susreta sa medvedima. Plakat je okačen na ulaznoj kapiji dvorca Peleš u Sinaiji.

Mi smo inače upravo te večeri prenoćili u blizini (pored puta u vrećama i bez šatora) i ujutru se ipak probudili kompletni (nismo bili pojedeni).

A inače prilikom noćenja u ovakvim uslovima na dohvat ruke mi se nalazi vojničko ašovče i sekirica (oba rekvizita naoštreni kao brijač).

Ma dobro je imati sredstva za nužnu odbranu ali neznam koliko mi možemo biti efikasni sa tim u  samoodbrani. Snažne su tkxo i izuzetno brze životimnje.Po meni je za njih i uopšte za samoodbranu sprej naajefikasniji  nemaš "ful kontakt" dejstvuješ iz daljine i od skoro će ako već nije po novom zakonu o oružju i municiji sprej biti legalno sredstvo za samoodbranu.Gledao sam ranije po američkim lovačkim katalozima te sprejeve baš za grizlije koji imaju dve mlaznice i dejstvuju na daljini do 10m. Mada  nije dovoljno samo  imati sprej potrebno je i mirno sačekati da udje u domet i precizno gadjati u vrh njuške posebno voditi računa o pravcu vetra ako ga ima.Doduše amerikanci za svaki slučaj zadenu i 44mag.za pojas,što je kod nas zabranjeno a takse plaćati za oružje je dozvoljeno
Sveto, ja se dobro "slažem" sa svim životinjama i siguran sam da mi bilo kakvo oružje nije potrebno za odbranu od njih. Problem su uglavnom oni što se kreću na dve noge i tu ašovče može da odigra značajnu (i to višestruku) ulogu.

 

Nemam ništa protiv ašova i ja ga nosim, nosim,neki američki sa vojnog atpada iz 43' i sekiru jednoručnu takve stvari kad se planira kampovanje uvek zatrebaju.Na youtybe ima snimak multipraktik ašova koji je za kinesku vojsku napravljen i on ima dosta funkcija.Ruska vojska ima poseban trening i vid bliske borbe sa ašovom koji je s jedne strane naoštren i to je zaista ubitačno hladno oružje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Posle kraće pauze nastavak ,kiše više nema ali je i dalje neko tmurno vreme.

 

 

10p4spf.jpg

 

Pošto mi se do sada dva puta brisao tekst pisan direktno na forumu nadalje pišem u Wordu ovo je proba sada pa nastavljam dalje.Prošli put kad sam tako radio bio je problem sa otvaranjem slika sada je ok pa pišem dalje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Previše vremena si potrošio u lovu na šakale pa zaboravio na započeti putopis. Nikad nije kasno za nastavak.

Sada će biti : prvo mečka pa šakali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Plan je da danas stignemo do Sebeša i tu prenoćimo.Na dalje moramo da se dogovorimo ako iz Sebeša idemo na sever 80 km nailazimo na mesto Turda.U Turdi je stari rudnik soli zatvoren i pretvoren u turističku atrakciju.Mišljenja sam da to treba videti ali definitivni dogovor će biti večeras.Razlog je što se opet istim putem i vraćamo.Ispred mesta Sibiu stajemo na benzinsku pumpu.Treba sipati gorivo a i odela za vožnju po kiši nisu više potrebna pa ih tu skidamo.Afrike dopunjavamo na otprilike 300km.TDM zbog manjeg rezervoara nešto ranije.Svako je na toj pumpi zaokupljen svojim poslom.

 

 

1znvgiu.jpg

 

330qrgz.jpg

 

2vja4q1.jpg

 

Pakujemo se i nastavak po dogovoru bez stajanja do Sebeša.Nismo daleko odmakli a kiša je opet počela da smara.Prvo sitna da bi se svakim metrom pojačavala odnosno mi smo ulazili u kišni oblak i ona je bila sve jača.Tu smo ispred nekog sela prolazimo kroz njega i  nigde nikakav zaklon,izlazimo iz seka plusak je i na našu sreću ugledasmo motel sa tendom za letnju baštu ali bez stolova.Pravo ispod nastrešnice u zaklon pa ako se neko buni videćemo šta da se radim motel se zove tri brata ili tri prijatelja a selo je Apoldu de sus.

 

2wrp8o6.jpg

 

2ypm7tj.jpg

 

Do Sebeša ima još tridesetak kilometara ,ponovo oblačiti kišna odela nikog ne oduševljava već se i veče približava pa donosimo odluku da tu i prenoćimo.

 

Zamišljeni bajker

 

2qa5zc8.jpg

 

 

 

 

Sloba pokušava motorom da udje u motel

 

2n1vz0w.jpg

 

353cfib.jpg

 

2ufge4n.jpg

 

Šatori namontirani trebalo bi večerati medjutim nedostaje nam voda za kuvanje supe iz kesica i kafu i ja pošto je kiša prestala dok smo montirali šatore sa još jednim podjem u selo po vodu.

Seoska prodavnica ispred gomila cigana sedi pije pivo radoznalo nas posmatra i zajebavaju, nešto dobacuju ustvari žele neki kontakt sa nama.U prodavnici žena koja radi kaže da osim gazirane vode drugu nema. Da natočimo sa česme u radnji ne da opet kaže da nema.Ispred radnje pitamo one cigane gde ima vode i oni kažu da nema vode.Dok smo razmišljali šta dalje pojavi se neko dete sa biciklom i zna malo nemački kao i ja reče da podjemo za njim.Pravo u cigan malu i u njoj bunar za vodu.Tu opet neki ljudi ideca i jedan od njih na rumunskom traži pare kaže za rakiju nisam mu dao,posle toga traži cigaru daj šta daš ,kažem mu da ne pušim i nemam cigare.Posle toga me on opsuje na rumunskom i ja njega isto i nasmejemo se i sprijateljim.

Mala manekenka

 

4h6vld.jpg

 

I narod iz naselja

 

2j4f1nq.jpg

 

 

Večera je obilna bilo je i tople čorbe za zagrevanje

 

 

30iujrk.jpg

 

 

 

149rqcl.jpg

 

 

 

 

 

v3fwk3.jpg

 

6t0mq8.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ima li još neko problema da otvori sve fotografije?

Evo sad nešto petljam da budu sve otvorene malo strpljenja "Šumadinac"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Previše vremena si potrošio u lovu na šakale pa zaboravio na započeti putopis. Nikad nije kasno za nastavak.

Sada će biti : prvo mečka pa šakali.

Da ali nije to problem, dva puta sam ga napisao na forumu direktno pa nije htelo da se učita onda dok sam čačkao obrisalo se,drugi put se isto zbog nečega obrisalo.Danas sam pisao u Wordu ali pola slika se otvorilo pola ne pa sam ih ponovo učitavao smorilo, me pa sam izgubio volju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

Ima li još neko problema da otvori sve fotografije?

Evo sad nešto petljam da budu sve otvorene malo strpljenja "Šumadinac"

 

Sada je ok, hvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Previše vremena si potrošio u lovu na šakale pa zaboravio na započeti putopis. Nikad nije kasno za nastavak.

Sada će biti : prvo mečka pa šakali.

 

Da ali nije to problem, dva puta sam ga napisao na forumu direktno pa nije htejo da se učita onda dok sam čačkao obrisalo se,drugi put se isto zbog nečega obrisalo.Danas sam pisao u Wordu ali pola slika se otvorilo pola ne pa sam i h ponovu učitavo smorilo me pa sam izgubio volju.

Ne gubi volju kume. Nikada nema predaje. Ima kolega koje čitaju putopise.

 

Inače u napuštenom motelu su nas dočekala silna jata raznih golubova koji su se tu nastanil i odomaćili. Da smo malo mlađi pa da izigravamo spajdermene i da ih hvatamo po tavanicama motela bilo bi i roštilja za večeru. Ovako smo morali da se zadovoljimo samo suvom hranom uz aperitiv domaću šljivku i kasnije pivo.

Tokom noći smo imali besplatan koncert, što od golubova što od pojedinaca.

Pre postavljanja šatora imali smo radnu akciju u smislu čišćenja podloge od nagomilanog ptičjeg izmeta kako bi šatore postavili na čisto. Sreća pa je kiša padala i bilo vode u izobilju. Bolje i to nego vožnja po pljusku.

 

Po postavljanju kampa i završenoj večeri pristupili obezbedjenju kampa raznim priručnim sretstvima koje smo zatekli u neposrednoj blizini kao da smo na davno zaboravljenoj vojno vežbi a sve u cilju odbrane od eventualnog napada cigana iz obližnjeg sela.

Tako su upotrebljene silne plastične gajbice koje smo skupili i poredjali u krug oko šatora i motora i međusobno ih povezali minerskom žicom na kolutu koju smo imali.

Tako poređane gajbice na spratove su bile sigurnost da prilikom neovlašćenog upada i napada roma, nogom kače žicu, gajbice padaju i dižu uzbunu a mi se hvatamo raznog hladnog oružja koje nam je na dohvat ruke na uzglavlju i iskačemo

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Izvinjavam se slučajno prekinuto.

 

Naravno ništa od neprijatelja ali smo ipak imali uzbunu.

 

Negde ranom zorom nekome se išlo po radi sebe ili ti na piš pa zaboravio na postavljeni alarm i nogom aktivirao žicu i srušio gajbice koje su se gromoglasno oglasile kao sirena pre bombardovanje a mi poskakali sa ašovčićima i sekirama u rukama iz šatora kao da nismo ni spavali celu noć i spremni za bitku.

Ipak je bilo olakšanje, neprijatelja nigde a mi svi u grohotan smeh.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Сунце ти жарко  :staa2: замало "Афте Курафте " због шорања  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Сунце ти жарко  :staa2: замало "Афте Курафте " због шорања  :lol3:

Sekunde me delile od kraja života

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja