Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA na nov način

Recommended Posts

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

uh kako mi ovaj krivudavi put izgleda savrseno :)

Jeste izgleda savrseno, ali cesto te iza krivine cekaju ovce, magarci a ponekad hoce i medved da naidje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Tako je Dane Deda. Kao što smo pisali na početku putopisa nama izletela mečka iz šume u blizini Sinaje. Nismo znali šta nas je snašlo a očigledno ni ona. Susret je kratko trajao jer je pretrčala put i otišla svojim putem u šumu sa druge strane puta. Nismo uspeli da izvadimo aparate da slikamo doživljaj, pa ko veruje, veruje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1004 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 

uh kako mi ovaj krivudavi put izgleda savrseno :)

Jeste izgleda savrseno, ali cesto te iza krivine cekaju ovce, magarci a ponekad hoce i medved da naidje.

 

 

Da, evo je ekskurzija na Transalpini

 

bej7f5.jpg

 

i na Transfagarašanu

 

2ez60bs.jpg

 

 

 

10hnmtx.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

 

Pošto na ovakve i slične ture svi nosimo neke noževe ,mačete, što lovačke što kuhinjske, prava je šteta kada nas ovako nešto iznenadi što nemamo na motoru i neki džak ćumura pa da zabava bude kompletna.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Motocikl: Kawasaki Vulcan VN800A

Vec dva sata sjedim i sve citam, normalno je da cekam nastavak. :D Ali sto cu sad fino da zaspim, i da zamisljam sebe u Vasoj koži. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Vec dva sata sjedim i sve citam, normalno je da cekam nastavak. :D Ali sto cu sad fino da zaspim, i da zamisljam sebe u Vasoj koži. :D

Bolje u našoj koži nego u jagnjećoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1004 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Zabuna ili loša namera ostaće kao pitanje posle nalivanja goriva na pumpi u Novacima.

 

2cp2dea.jpg

 

2v2a5ip.jpg

 

   Ispred samog ulaza u mesto Novaci ili Novaći možda i Novači kako Rumuni kažu s leve strane pumpa.Bane nešto zaostao nema ga iza nas, obično idemo u grupi bez izdvajanja po unapred dogovorenom reosledu.Zbog kočinog TDM-a češće stajemo na pumpama,manji mu je rezervoar od naših . I nama je već vreme za gorivo nema ni  Baneta taman da ga sačekamo.Svako sam sebi doliva, na pumpadžiju i ne obraćamo pažnju kao i obično.U medjuvremenu stiže zaostali član .Ostao je bez goriva kaže, pa se na ler spustio.Ispostavilo se da je RD 07a potrošila više od ovih naših RD 04 trebalo bi obratno da bude, ali šta znam,tako je ispalo.

Koča TDM, prvi natočio , otišao da plati,čujem neku galamu unutra.Ulazim i ja da platim.Rasprava u najveće.Koča sipao za 40 i nešto lei dao 100, pumpadžija vratio do 50 i ništa više.Neda još 50 kaže da nije dobio 100 nego 50 lei.Situacija napeta i svake sekunde se pogoršava .Jedan pogrešan pokret bi izazvao tuču, nepoznavanje jezika je još jedan problem više.Da prekinem tenziju tražim da naplati moje gorivo .Traži neku veću cifru od one koju sam dolio ,ne za mnogo za  dva ili tri lei ali netačan iznos pa tu i ja popizdim.Sloba je  pre mene bio , platio i izašao.Situacija se zaoštrava on sada tvrdi i da mu Sloba nije platio jer nema račun koji mu on i nije  dao.Pomalo uplašen situacijom preti nam policijom što smo jedva dočekali jer postoje kamere pa smo i mi insistirali da je pozove.Nije nam išlo u prilog zadržavanje ,imalo je još dosta do kuće do koje smo računali danas da dodjemo, cifre zbog kojih smo u problemu nisu velike beznačajne.Iznerviralo me je što je u telefonskom razgovoru s nekim rekao opet Srbi neki, kriminalci  prave problem.Preko toga se olako ne prelazi,tu se više ne traže kompromisna rešenja to je moj stav pa bilo gde da smo.Istina mora da izadje na videlo.

Posle nekog vremena policiski auto i jedan policajac,on pokušava da mu se dodvori ali policajac ga kulira.Pokušava da prepozna situaciju ali na rumunskom sa nama ne vredi i poziva pojačanje ne fizičko nego intelektualno.

 

Dok policajac čeka logističku podršku mi i dalje drečimo

 

5bv9tj.jpg

 

Ubrzo stiže još jedan policijski auto i nekoliko policajaca u njemu.

 

zv4zkn.jpg

 

zl41hf.jpg

 

Sa njima je i jedna mlada dama koja savršeno govori engleski. Sad  mi više  ne galamimo .Ponašamo se disciplinovano da ih ponašanjem pridobijemo i ne okrenemo protiv sebe.Moje iskustvo sa njihovom policijom do tada nije baš lepo pamtim ih iz vremena vladavine Čaušeskua i Sekuritatea kod njih nisi mogao nikad da budeš u pravu i ispravan, uvek su pravili neke kvarne šeme da ti otmu lovu ili  napakoste.

 

mtou3t.jpg

 

Sloba preuzima konverzaciju sa njom i razložno pojašnjava problem.Došli smo do svedoka,kamere.Pumpadžija kaže da ne zna da je vrati pokušava da se vadi ali je već promenio ponašanje,više nije onako samouveren. Nije ih njegovo neznanje sprečilo došao je čovek koji zna.Svo vreme je jedan stariji policajac pravio zapisnik o svemu što se dešava.Policajka je ponaosob razgovarala sa svakim od nas ljubazno i uz osmeh što je uredno unošeno u zapisnik.Stigao je i stručnjak za kameru na osnovu vremena sa fiskalnoh računa odredili smo mu i vreme koje da reprodukuje.Kamera je potvrdila sve naše navode isterasmo pravdu,nismo ostali kao Srbi kriminalci a pumpadžija     ....

 

2zyvprp.jpg

 

I za rastanak  zajednička ne može se reći  "na  opšte zadovoljstvo" ali na zadovoljstvo većine i oštećenih.Zamoljeni smo da sliku ne objavljujemo zbog mogućih problema na poslu ali ovako objavljena mislim da ne pravi problem.

 

2vwyag0.png

 

Koča je na neki načn obeštećen  za 50 lei. Sloba oslobodjen ponovnog plaćanja, onih mojih nekoliko lei ne pamtim kako je rešeno.Ustvari posle pregleda kamere sve je bilo kako mi kažemo,pumpadžija splasnuo. Skrenula im je policija pažnju i na to da neke žvake na kasi zaklanjaju delimično pogled kameri ,izgleda da će i gazda biti u problemu.

............pumpadžija, tužnim nas pogledom  ispraća, crven ko rak u licu ostao da policiji odgovara na  pitanja koja mu postavljaju. Da li ima odgovor na sva?

   Ovaj dogadjaj osim što nam je bez potrebe oduzeo vreme na mene nije ostavio negativan utisak izgleda da je u Rumuniji davno prošlo vreme sitnim prevarama i lopovlucima po čemu je bila poznata.Došlo je neko novo vreme kada se komšije,putnici i gosti poštuju i osećaju bezbednije nego pre. Uz izgubljenih dva,tri sata vremena nastavljamo put prema Krajovi,granici i našim kućama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: gsxr 750 k8

 

uh kako mi ovaj krivudavi put izgleda savrseno :)

Jeste izgleda savrseno, ali cesto te iza krivine cekaju ovce, magarci a ponekad hoce i medved da naidje.

 

da, nazalost i na magistralnim putevima cesto slicna pojava...

http://www.cdm.me/drustvo/hronika/nesvakidasnji-udes-na-putu-podgorica-cetinje-stradao-medvjed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1155 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L

Ha ha ne mogu da verujem,ja sam slicno kao i vas Bane dosao u leru na tu pumpu(meni nestalo struje na celom motoru) i isto se popickao sa pumpadzijom(moguce isti taj koji je hteo da vas zavrne) jer nije hteo da mi proda kablove-kao nema kod.Ja ga zamolim lepo da mi pozajmi samo da probam jok ne da covek nista.U medjuvremenu neki covek sa svojih 60-tak godina(Rumun) slusa razgovor i on pocne da ga ubedjuje,ali nista ne vredi.Mi tu vec rasklopili pola motora dok nismo pronasli uzrok-zardjala matica 10-tka(3 sekunde smirglom i suzi upali ko mina).U medjuvremenu dok smo cackali i trazili kvar onaj gore pomenutu Rumun dolazi do nas i donosi covek nove kablove i kaze covek izvinjava se zbog pumpadzije to je kukolj u žitu,i da se iskupi on se vratio u mesto kupio mi nove kablove i doneo i sto je najgore nece covek da uzme pare-nema sanse.Kaze vi ste gosti u nasoj zemlji,mi Srbe volimo ali kao i svugde pronadje se neka budala koja sve pokvari i nada se da nam nece ostati ovo ruzno secanje zbog pumpadzije.Mi zateceni ovim gestom i zbunjeni ni ne slikasmo se sa COVEKOM :stabre:,on nam pozele svu srecu i ode svojim putem.

U medjuvremenu je naisao i bracni par iz Bg koji nam je davao moralnu a i Kurtos-kalas podrsku-pozdravljam ih ovim putem.

DSCN1439.jpg

Sve u svemu opet se svodi na ono ili si covek ili smrad,pumpadziju do sad nisam ni spominjao nego samo ovog neverovatno gostoprimljivog coveka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

E sad malo da doda i asistent autora.

 

Ni meni nije jasno ali je bilo tačno tako. Dve afrike rd04 su skoro na celom putu i svakom tankovanju manje trošile od jedne rd07.

Uzrok ili vozač ili ne naštelovana.

Da li je bila slučajnost ili namera krađe pumpadźije nikada nećemo saznati ali moje mišljenje je da je bila namera. Možda saznamo ove godine ako budemo ponovo išli na tu stranu.

Ipak se sve završilo po nas pozitivno i ovaj događaj nije umanjio lepotu svega doživljenog.

 

Pre dolaska policije vodili smo žučni verbalni rat koji je bio na ivici tuče. Bili smo brojčano jači ali nam ipak naše godine i iskustvo nisu dozvolile da zakomplikujemo svari još više stim pre što smo bili sigurni u našu nevinost. Pošto smo snimili postojanje kamera na celoj pumpi nadali smo se samo da su i uključene i zato smo i insistirali na dolasku policije. Pumpadžija je nekoliko puta pokušavao da nas sa njima zaplaši kako bi mi odustali od poziva istih ali nije uspeo u toj nameri.

Po dolasku policije smo nekako u tišini i neprimetno se dogovorili da spustimo loptu i da jedan od nas samo pregovara sa lepšom polovinom policije pošto je samo dama znala engleski. Teški izbor je pao na mene.

Za to vreme ostali članovi su iskusno snimali šta se dešava između pumpadžije i ostalih clanova patrole kako ne bi došlo do nekog tajnog saveza protiv nas. Do toga ipak nije došlo. Čak je Sveta i slikao policijska vozila i njihove tablice pošto su odlazili, dolazili, šetali pa čak i oni vikali ali su u stvari vrlo profesionalno istražili ceo slučaj pa čak mi se čini da su i bili nama naklonjeni od samog početka istrage. Pošto su kamere nedvosmisleno otkrile da smo mi bili u pravu sve vreme i da smo svi platili gorivo sačinjen je službeni zapisnik

Koji smo na moje insistiranje potpisali i uzeli primerak kako ne bi imali problema u nastavku puta ili pri prelasku granice.

Po otkrivanju istine, pumpadžija je postao kao mala maca i počeo je da se izvinjava non stop a i mi smo popustili i počeli da opuštamo atmosferu i da se sprdamo sa njim na srpskom. Policija ozbiljna i suzdržana i dalje. Oni nisu nas ništa razumeli ali mi njih ponešto i jesmo jer su ostala tri člana grupe iz Bora.

Na kraju smo kroz malo šalu malo ozbiljno pripretili kako će ovaj nemili događaj završiti na fejsu, kako bi uz naš opis svega doživljenog podigli na mađunarodni nivo i kako će bajkeri svih okolnih i daljih država izbegavati ovu pumpu a možda i sami domaći bajkeri naprave

Neki urnebes pumpadžiji. Bili smo ljubazno od strane policije zamoljeni da to ne ćinimo jer ipak je sve prošlo u redu po nas.

 

Ipak mislim da će pumpadžija imati probleme jer je uhvaćen u pokušaju prevare a i utvrdili su i da je potkradao gazdu pumpe.

Na kraju sam ga ja naterao da kolegi Koči iz svog džepa isplati polovinu (25) lei koje mu je zakinuo pri vraćanju kusura. Drugu polovinu sam ja nadoknadio i pri tom napravili šaljivu scenu i navodno pomirenje uz rukovanje i smeh uz prisustvo policajke gde su i nastale slike sa njom.

 

Posle ovog našeg nelagodnog iskustva moj savet svim kolegama na bilo kom putovanju bi bio da se ne udaljavaju od mesta točenja goriva ili od kase prilikom plaćanja i da oobavezno pri tom se traži fiskalni račun kao dokaz plaćenog goriva ili usluge. Tako izbegavamo moguće neprijatne situacije a i nemoramo da razmišljamo o postavljenim kamerama i da li su uključene.

Inače svuda su istaknute obaveštajne table sa telefonima tako da uz poziv policiji možete pozvati i finansijsku policiju koja je isto efikasna i rigorozna prema domaćim subjektima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Zaboravih da navedem da smo nas trojica možda i nesvesno izvazvali zabunu kod mnogih pošto smo slične građe tela, visine, približnih godina, ćelavi manje više a i sva trojica imamo i sede brade pa nas ljudi u trenutku ne razaznaju na prvi tren ko je ko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Bas mi je zao sto ste morali proci kroz ovakvo iskustvo. Inace pratim ovaj putopis od pocetka i, moram reci da, iako sam rumunski drzavljanin (Lala iz rumunskog Banata), dosta stvari otkrivam upravo od vas. Inace, u Rumuniji izbegavajte ove male, fantomske, benzinske pumpe. Kao onaj sto prelazi po 40.000 km godisnje po Rumuniji (autom

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1004 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Bas mi je zao sto ste morali proci kroz ovakvo iskustvo. Inace pratim ovaj putopis od pocetka i, moram reci da, iako sam rumunski drzavljanin (Lala iz rumunskog Banata), dosta stvari otkrivam upravo od vas. Inace, u Rumuniji izbegavajte ove male, fantomske, benzinske pumpe. Kao onaj sto prelazi po 40.000 km godisnje po Rumuniji (autom ) preporucujem da sipate gorivo na Rompetrol (narandzaste pumpe), Petrom (zute pumpe), Gazprom, Mol, Lukoil, Socar (krem pumpe) i Aral (zelene pumpe). Ja prvenstveno tocim na Rompetrol i Petrom. Petrom i OMV je ista grupacija i isto gorivo, s'tim sto je Petrom jeftiniji po cenama. U ovim pumpama im ne pada na pamet da vam ne izdaju racun ili da postupaju kao ovaj lopov kog ste opisali. Drugo je ako vi ne zelite da uzmete, ali i tada ga izdaju pa bace. Ali moraju da ga izdaju. Inace, finansijska policija je strah i trepet u Rumuniji. Bilo kom da se nesto slicno desi, slobodno ih pozovite. Ti odmah zatvaraju radnje i izdaju strahovite novcane kazne. Njihov telefon mozete naci u svakoj radnji. Ubedljivo, najbolje gorivo mozete natociti na Rompetrol pumpama. Kako benzin tako i dizel.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

     Praktikujem uvek da gorivo točim na brendiranim pumpama i kod nas u Srbiji,ali imate nekad situaciju kada se stvari jednostvno nameste kao da ih neko maštovito režira.Upravo je ova situacija bila  takva.Iskustvo nas je naučilo nečemu ali mislim i da je pumpadžia dobio dobru lekciju.Onih prvih 50 leja je možda i hteo da omlati ali posle toga je sve radio glupo.Isključio je pumpe stvorila se gungula od pridošlih vozila i neki motoristi su pristigli opšti haos valjda neće više ako tamo još radi u šta sumljam.A moj stav prema Rumuniji i Rumunima ostao je nepromenjen .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1004 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ha ha ne mogu da verujem,ja sam slicno kao i vas Bane dosao u leru na tu pumpu(meni nestalo struje na celom motoru) i isto se popickao sa pumpadzijom(moguce isti taj koji je hteo da vas zavrne) jer nije hteo da mi proda kablove-kao nema kod.Ja ga zamolim lepo da mi pozajmi samo da probam jok ne da covek nista.U medjuvremenu neki covek sa svojih 60-tak godina(Rumun) slusa razgovor i on pocne da ga ubedjuje,ali nista ne vredi.Mi tu vec rasklopili pola motora dok nismo pronasli uzrok-zardjala matica 10-tka(3 sekunde smirglom i suzi upali ko mina).U medjuvremenu dok smo cackali i trazili kvar onaj gore pomenutu Rumun dolazi do nas i donosi covek nove kablove i kaze covek izvinjava se zbog pumpadzije to je kukolj u žitu,i da se iskupi on se vratio u mesto kupio mi nove kablove i doneo i sto je najgore nece covek da uzme pare-nema sanse.Kaze vi ste gosti u nasoj zemlji,mi Srbe volimo ali kao i svugde pronadje se neka budala koja sve pokvari i nada se da nam nece ostati ovo ruzno secanje zbog pumpadzije.Mi zateceni ovim gestom i zbunjeni ni ne slikasmo se sa COVEKOM :stabre:,on nam pozele svu srecu i ode svojim putem.

U medjuvremenu je naisao i bracni par iz Bg koji nam je davao moralnu a i Kurtos-kalas podrsku-pozdravljam ih ovim putem.

DSCN1439.jpg

Sve u svemu opet se svodi na ono ili si covek ili smrad,pumpadziju do sad nisam ni spominjao nego samo ovog neverovatno gostoprimljivog coveka.

 

Meni više vredi taj što je doneo kablove nego deset budala koji ti zagorčavaju.Zbog pozitivnih ljudi i volim putovanja jer takve uspomene ne blede i to nas kao narode povezuje,negativci se zaboravljaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1004 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

 Stigosmo,preko HE Djerdap u Kladovo,u prethodnom postu sam pogrešno napisao da idemo prema Krajovi.Sretosmo jednog mog starog prijatelja sa moto skupova.Zamolismo ga da nas fotografiše.

 

8yb9lk.jpg

 

Treći put mi je u Rumuniji, želeo sam  drugarima da pokažem prirodne lepote Rumunije nama tu na dohvat ruke. Takodje sam hteo da razbijem neke predrasude da su za putovanja motorom potrebne neke velke pare. Sam pojam novca šta je  mnogo a šta ne je relativan, pa ne bih da na tome elaboriramo izneću to u apsoutnom iznosu pa neka svako za sebe donosi svoj sud o tome.

Celo putovanje,1500 km,pet dana i četiri noćenja i hrana potrošeno je, kako ko, izmedju 130 i 150e. Od toga  za naše honde Afrike potrošeno  je za gorivo po  100e.Drumarina kao i prelaz mosta na Dunavu iz Vidina do Kalafata za motore je besplatan.Sa ostalim parama plaćena su dva prenoćišta 5+6,5e,ulaznice za muzeje,plaćeni su takodje parkinzi gde je bilo potrebno.Neka para je data i za nešto hrane i pića što smo kupovali.Kafane i restorane  nismo posećivali bili smo „paradaiz turisti“. Supe ,čorbe iz kesica poneli iz Srbije neke konzerve i gotova jela takodje.Više od pola smo vratili jer u Rumuniji nekim stvarima nismo mogli da odolimo.Ustvari šopska pun lavor i još ponešto uz nju,leto je.

Nazvali smo je „low price“ tura. Nismo ostali ni gladni ni žedni niti nenaspavani a uspeli smo i higijenom da se pozabavimo. Drugačije organizovano i sve je ispalo super po mom mišljenju a i ostali nisam čuo da imaju drugačije utiske.Rezultat je bio da smo ubrzo posle toga napravili još jednu“ low price“ turu po Bugarskoj i  do Grčke na sličan način.

 

         Uskoro ću da proslavim jedan mali jubilej.Moja Honda Afrika RD 04 vrlo je blizu  cifri od 100 000 km. na satu. Kupio sam je u leto 2012g.sa predjenih 55000 km, inače je 1991 god. proizvodnje. Onaj Jovica iz Uba mi je uvalio sa pokvarenim reglerom i sajlu kvačila sam morao da promenim.Posle toga sve se svodilo na zamenu ulja,filtera,guma i 2014-te pre polaska na Kavkaz ,promenio lanac bez lančanika jer su dobri. Verno me je služila svo vreme bez ikakvih kvarova i problema na putu.Inače sa njom sam obišao dosta zemalja,Albanija,Rumunija više puta,Turska takodje više puta,Bugarska i Grčka. Išli smo 2014-te i na Kavkaz . I dalje  na njoj ne vidim nikakve znake posustajanja  bez obzira na njenu starost od 25 godina i kilometražu koju je prevalila.Tako dugovečan motor ima i svoju statistiku kvarova,regler,pumpa goriva najčešće spominjani kvarovi.Mislim  da se pumpa ne kvari,samo traži održavanje ,povremenu kontrolu i zamenu platina na njoj.Regler sam promenio ,stavio „Joškin“ promenio sam mu i mesto i rešio hladjenje.Pumpu goriva zamenio vakumskom Mikuni a njenu ispravnu nosim u rezervi. Kompjuter , CDI, zimus kupio polovan,od kolege iz Palerma (Italija)  preko FB . Dosta povoljno u odnosu na cene sa  Ebay. Sada i njega  imam za svaki slučaj. A da zaboravih, Boban sedište i vizir da poboljšam uobnost. Ulje ,ni kap ne troši. Sa njom sam siguran  i smeo bih na bilo koju destinaciju da se uputim . Ovo nije reklama za AT već moje iskustvo.Namenski sam je kupio zbog ovoga čemu meni služi rukovodjen iskustvima drugih i nisam se pokajao. Najbolji primer za to  mi je bio onaj Englez Ian Coat i njegova AT  RD04 sa kojom je obišao svet.

 

90w22c.jpg

 

Moj Harley .

 

xng6jd.jpg

 

 

U garaži čeka nekog kupca i podseća me na vreme kada sam bio drug član jednog velikog medjunarodnog   kluba. Njemu ne bi prijali ovi putevi po kojima idem pa ga iz tih razloga i ne vozim. Pravljen je za druge uslove .Asfalt i kvalitetni putevi su za njega. Zato s njim i ne pokušavam bilo šta drugo, ne menjam mu namenu. Ne ide uz njega  sekira,ašov,kante ,creva,lavori i sve ono što je na ovakvim putovanjima potrebno. Ja sam od one stare garde gde se motor voli mazi ,pazi i ponašam se prema njemu kao prema članu porodice.

Afrika ,“krava“ ili „kamila“ kako joj već pojedine "pristalice" tepaju baš se slaže sa ovim magarcima ,ovcama,rupama i lepim predelima koje volim, to je njeno prirodno okruženje. Ona je za mene pravi izbor za ovakva putovanja. Dokazala je da se i od mečke nije prepala,naprotiv.

Odoh  malo od teme ,zaneo se čovek.

    Kum Sloba i ja, moj kum i ortak na putu, cele zime mozgamo gde ovog leta, Azija postaje nesigurna. U nekim razmišljanjima  je bio Iran, zapad je u sukobu sa našim budžetom,možda Rusija ,ima još vremena još ni zima nije prošla.U svakom slučaju biće materijala za neki novi putopis koji ćemo napisati mi ili vi sasvim je sve jedno.

 

    Želim i vama puno lepih kilometara u nastupajućoj sezoni i puno lepih doživljaja.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jako mi se svidja ova vasa low price tura i bio bih rad da se prikljucim ako je nekada budete ponavljali. Mator sam, debeo sam, nisam celav i volim sator.

 

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Svaka čast na putopisu i lepo prezentovanim događajima i destinacijama. Vidim da je bilo lepo druženje i zabava, što je i svrha putovanja. Primetio sam puno pozitivne energije između redova koje ste pisali. Nadam se da ću ove godine obići Rumuniju, a vama želim  još mnogo lepih vožnji i da ih opet podelite sa nama :moto2: .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 1004 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Jako mi se svidja ova vasa low price tura i bio bih rad da se prikljucim ako je nekada budete ponavljali. Mator sam, debeo sam, nisam celav i volim sator.

 

Svaka cast!

 

Ispunjavaš sve uslove,prošo si audiciju ....dobrodošao!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2075 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Svaka cast. Siguran sam da ste uzivali svaki kilometer voznje.

Iako nevozim Afriku ali mi se svidja nacin na koji si je opisao. Odgovara svrsi za koju si je uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

 

Jako mi se svidja ova vasa low price tura i bio bih rad da se prikljucim ako je nekada budete ponavljali. Mator sam, debeo sam, nisam celav i volim sator.

 

Svaka cast!

 

Ispunjavaš sve uslove,prošo si audiciju ....dobrodošao!!

Ma i ja hteo da se priključim ekipi, međutim kaže Sveta da je zabranjeno za ove što voze BMW.

A ti si administrator pa imaš protekciju.

A inače ekipa koja je učestvovala na ovoj turneji je očigledno vrhunska (neki gi i poznavam), a za načiin na koji je ovo prezentovano samo mogu da se poklonim!

Provezao sam i ja dva puta ovim putevivima, ali mi se čini da sam više "video" i "doživeo" čitajući svetine (i lakijeve) komentare nego dok sam stvarno bio na putu.

Još jednom svaka čast i pozdrav za učesnike putovanja i prezentacije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Što se tiče incidenta na pumpi, za njih se priča da kada nemaju šta da lape, bace sopstveni šešir preko ograde pa se šunjaju da maznu, tako da me ne čudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja