Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300
pre 35 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Specifično je za većinu ljudi da čita forume kad traže nešto što žele da kupe, zato i dođu na BJB, i onda čim kupe to nešto nestanu sa foruma.

Da, to si u pravu. Trudim se da ne budem u toj grupi. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Prvi servis, na 500 km odradjen. Cena 10.5K RSD. Kilometraza danas skoro 600. Menjac postaje meksi tj. laksi, sto zato sto se razradio malo, sto zato sto sam ga ja vise naucio. Posle servisa sam od majstora trazio upustvo za dalje razradjivanje motora. Kaze sledecih petsto gledaj da si tu do 4k obrtaja u dugim deonicama, kratko preticenje i to sto dobacis do 5k obrtaja nije problem. 500 posle toga da ga ne rebacujem dugo 5k obrtaja.

Pravac Savski kej ka Ostruznickom mostu, milina bozija voziti po suncu na 25 stepeni. U povratku sam ga skinuo na kolski put koji ide uporedo sa nasipom. 70+ Km/h po dobrom kolskom putu bez problema. Osmeh od uveta do uveta. Nije bilo vecih kisa par nedelja, samo po malo nocu,  pa je zemlja taman kako treba, nema prasine a ni blata.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Ne znam dal ste videli, al BigRockMoto je izbacio review za Himalayana.

 

 

Moji utisci posle par stotina km voznje drugarovog motora su dosta slicni.

Promenio član Djeronimo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Dobar, loš, zao.

Moje mišljenje i iskustvo sa Himalajcem al samo o motoru koga sam kupio, Marleni i vozio nekih 1600km. U svakom slučaju je indikativno šta možete očekivati.

 

Loše:

 

- Kvalitet farbe na ramu. Ne farbanja već farbe, ofarban je dobro. Farba na ramu je baš meka i lako se guli i grebe, zadnja vilja je nešto bolja kao i rezervoar, mada je farba na rezervoaru baš tanka. Što se tiče hroma i boje na prednjoj vili tj čizmama, štapovima, kormanu i mostovima ona je dobra i deluje kvalitetno;

 

- Finiš odnosno montaža. Neke stvari su sklopili super al gomilu sitnica su zbrzali. Na primer, otpao mi je jedan od dva šrafa toplotnog štitnika auspuha, nije bio zategnut kako treba, da je otišao i drugi možda bi lim pogodio nekog iz grupe sa kojima sam vozio. Deo elektro instalacije je isprevrtan i vidno montiran na brzinu, ništa što utiče na rad al ipak... Vezice koje drže kablove i creva isto tako. Neka su super i kontaš odma zašto je tu i toliko zategnuta, druge deluju ofrlje stavljeno al ipak budite oprezni i ne zatežite ni jednu sami, nikad ne znaš da li postoji razlog zašto je tako labavo a pošto je tu držaće stvar na mestu. Opet, vile, pogonski elementi i sve od čega zavisi glava je montirano i zategnuto dobro;

 

- Elementi od gume. Svi sem onih koji su deo sistema goriva, pogonske jedinice odnosno ono od cega zavisi bezbednost su slabijeg kvaliteta. Ne očekujem premiju za te pare al na tim sitnicama se dosta vidi koliko su štedeli. Kojekakve gumice, čepovi, držači kablova, guma na nogostupima i same ručice . Doduše, guma na ručicama je kvalitetna al debela manje od milimetra :) LOL;  

 

- Prednje kočnice. Rade posao, ne mogu da grešim dušu, al su stvarno mogli da se otvore za malo skuplje pločice.  Creva su pancirna, čeljust OK, kočioni cilindar mohav i pločice jedva upotrebljive. Prvom prilikom ću zameniti pločice nekim kvalitetnijim polu sinterom ili nečim što vidim da preporučuju gurui iz Indije. 

 

 

Nastavak sledi...

Promenio član opsidiannight

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Zlo - ali rešivo lako i jeftino, ili skupo ako se ima i može:

 

- Sedište je isuviše mekano za vožnju dužu od pola sata ako vozač ima više od 75 kila. Kombinacija zaobljenosti pozadi i mekoće će duže vožnje učiniti neudobnim za teže vozače. Ko mi je kriv što sa opremom na sebi imam skoro sto kila. :) 

 

 

 

Nastavak sledi...

Promenio član opsidiannight

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac
Ih, baš ništa dobro nisi našao ? Šta si vozio pre himalajca ?
Nisi razumeo, podelio sam postove po kategorijama pa pišem jedan po jedan, kako imam vremena i volje. Stžu i lepe stvari. Vozio ER5 3 god I na obuci GS800.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Krenuo juce da editujem i skontao da ne mogu. Cimacu Moderatora da pobrise one zapocete a prazne i otkucati nove cele. Samo malo da dodjem do mozga posto radim za praznike. Imam okvirno smisljen tekst o manjim manama pa ce taj sledeci.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Zlo, nastavak.

 

Odakle krenuti? Hajmo od glave.

 

Blatobran.

Puno se ljudi po netu žali da je mali razmak od gume, po blatu oće da se glavi točak. Lako se rešava montiranjem par spejsera, kontam da za prvu pomoć rade posao tri šelne složene jedna na drugu. Ja još uvek nisam imao priliku da vozim u tim uslovima.

 

Far.

Ne baš far već plastično kućište malog LED pozicionog svetla koje je u faru. Plastika je ekstremno krta i oće od vibracija i jačih udaraca prednjeg točka o rupe da pukne.

 

Vetrobran

Dizajner je mislio na izgled motora prvo a praktičnost treće. Ja sam 177 cm visine i preko 75km/č strujanje vazduha sa vetrobrana mi bije tačno u sred vizira. Vibracije od toga postaju problem tek oko 110 al je buka izražena i baš smeta čim dođe do udara turbulentnog vazduha u kacigu. Modifikacija ili zamena ovog dela je po meni moranje.

 

Instrument tabla.

Primetan je kondenz po hladnijem vremenu u donjem delu table. Ovo je standardni problem, jedno od rešenja na koje same naišao je da se u kućište stavi kesica silica gela, ona mala kesica koje stavljaju u kutije sa patikama. Naravno, ne pada mi na pamet da se zezam sa time dok je motor u garanciji.

Kompas je zanimljiv dodatak i donekle je tačan, al je sam po sebi tu više radi fore.

 

Rezervoar

Nema sigurnosnog srafa ispod poklopca rezervoara, nemojte nikome da kažete.

Pregib sa strane rezervoara je nezgodan za vozače od 185cm pa na više, kolena im padaju tačno na njega. Rešava se malo debljom, 1,5-2cm zaštitnom nalepnicom, retro izgleda pošto je dosta britanskih motora iz 60-tih imalo te deblje nalepnice.

 

Agregat

Jedina sitnica koju sam primetio je potreba da se zagreje minut ili dva ako se vozi po temperaturi ispod 12C. Par puta mi se ugasio kada bih stisnuo kvačilo ako nije zagrejan. Motor je pravljen za toplije krajeve, što i nije toliko loše pošto nema vodeno hlađenje. Nema drugih problema na niskoj temperaturi, vozili su par modifikovanih Himalajaca na Južni pol 2022.

 

Menjač

Isprva je bio malo grub i neprecizan. Istraživanjem teme sam došao do saveta da mu treba vremena za razradu te da ga ne treba silovati. Već posle 1200 km sve je došlo na mesto i u potpunosti sam zadovoljan istim uz dva mala izuzetka. Jako retko će pri spuštanju iz pete u četvrtu ubaciti u neutral i oće iz prve umesto u drugu da šalta u neutral odnosno da promaši neutral i ubaci u drugu. Malo je pipav na tom prelazu prva neutral druga, treba se navići koliko snage koristiti.

 

Sedište

O ovome sam kucao par tema iznad.

 

Akomulator

Ne očekujte puno od fabričkog. Moj je stajao u salonu godinu i kusur pa je zamena pala u roku od nedelju dana.

 

Kutija za akomulator

Otvorena je sa gornje i desne strane a nalazi se na desnoj strani ispod sedišta. Nije loše rešena, malko je pipavo zameniti akomulator al ništa strašno. Nema otvore za odlivanje vlage. Nije problem kad se vozi al kad parkirate motor po malo svežijem vremenu a nagnut je na levu stranu, op ćopava, skuplja se kondenz sa akomulatora na dnu kutije. Nema tu struje ni gvožđa da zarđa al da vas ne izmenadi mala barica kad ujutro ispravite motor.

 

Usisnik vazduha i termometar instrument table

Se nalaze sa leve strane ispod sedišta. Sa iste strane, oko pola metra napred je hladnjak za ulje. Pri voznji dosta toplote struji sa te strane pa će termometar na tabli biti tačan samo kad date kontakt pre početka vožnje. Takođe, vazduh koji prolazi kroz filter u kutiju pa u cilindar je topao od motora. Ništa od ovoga nije neki veliki problem al znam da će dosta ljudi tražiti rešenja.

 

Skladištni prostor ispod sedišta

Je vrlo ograničen. Na raspolaganju su vam dva pravougaonika dimenzija otprilike 15x3,5x7cm. U jednu staje kesica za alat koja se dobija a druga je predviđena da u njoj stoji servisna knjiga, malo glupo pošto nije zaštićena od vlage. Između zadnjeg blatobrana i točka ima dosta mesta i mogli su da modeluju plastiku tako da ima pristojno skladišnog prostora al nisu. Pretpostavljam da je ovo još jedno rešenje koje je posledica estetike iznad funkcionalnosti.

 

Štitnik lanca

Je skroz ok, ali bih želeo da se plastika proteže i sa unutrašnje strane i bar malo štiti lanac od blata koje točak može da baca.

 

Nosač kofera

Ovo je pozitivan deo i svaka im čast što su uključili nosač koji ima svoju ploču koja se moše skinuti. Kupio sam kofer u radnji i montirao ga ispred koristeći alat koji ide uz motor uz malo dovijanja. Nosač se spominje u ovom delu recenzije zato što je, na osnovu iskustava dosta vlasnika, potrebno ojačati ako je teret teži od oko 7-8Kg. Rojal Enfild u korisničkom uputstvu navodi 5Kg kao maksimalnu težinu opterećenja.

 

U nastavku, konačno pozitivne strane.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Nit luk jeo, nit luk mirisao

Bonus mudroseranije o Marleni. Niste valjda mislili da ćemo odmah preći na pozitivne stvari?

 

Korman

Deluje svileno a uopšte nije jeftin kao fabrički deo, tipa 40+ EUR. Iskreno, trebao je da ima prečku kao ojačanje a i zbog off estetike. Pošto su štedeli na važnijim stvarima, prednje pločice, ne čudi me što je ovako.

 

Ručice

Nisu podesive, deluju solidno i čini mi se da su od aluminijuma. Nije neki problem al bi vozačima sa manjim šakama mogao biti. Moje su nešto manje od proseka, nosim rukavice M veličine. Sa polugom gasa nema problema al je korišćenje ručice kvačila baš na granici da zahteva rešenje zamenom fabričkih ručica. Leva šaka je skroz uz unutrašnji graničnik ručice da bih komotno ’’klackao’’ i desi se da nekad zakačim prekidač za blicanje ili sirenu.

 

Sajle

Su OK, al su ne zamašćene ili skoro neprimeto premazane. Relativno se lako zaštite, naravno isključivo čistom guščijom masti. Sajla kvačila se super lako šteluje, old skul.

 

Kočioni cilindar zadnje kočnice

Je tik uz petu desne noge. Deluje izloženo i ne zaštićeno. Ne dozvoljava da oba stopala budu u istoj poziciji na nogostupama Mogli su da ga montiraju sa unutrašnje strane rama uz minimalnu prepravku samog kraja poluge kočnice. Pretpostavljam da je ovako zbog jednostavnosti i brzine montaže. Rđavom vozaču i dlaka smeta...

 

Nogostupe suvozača

Ili suve vozačice. Relativno lako se prebacuju iz podignute u spuštenu poziciju. Ume da zasmeta ako se vrzmate oko mašine pošto ih i blago zakačinjanje otvara. Nisam primetio da ih vibracije u vožnji otvaraju, još uvek.

 

Prostor za pomenutu suvu vozačicu

Je ograničen ako imate montiran kofer. Te, ako je ista ili isti sklona krkanju neće joj biti udobno osim ako voli da je stisnuta između vozača i leđa kofera.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Odlicno nspisano i vrlo poucno i iskrdno. Sve pohvale. Iskreno odaje utisak brze proizvodnje, niske cene i predvidjenog kratkog veka eksploatacije. Ne mislim na agregat vec na sve pratece elemente sto si opisao. Kao da su mu stavili rok trajanja desetak godina i teraj na otpad. Uklapa se u sve svetske trendove potrosacke korpe. Samo malo skupa zajebancija za prosecnog srpskog kupca. Mozda gresim i mozda sam ostro zakljucio, ali iz opisa takav utisak odaje. Jedva cekam da procitam sta je dobra strana, pa da u nekoj meri promenim misljenje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Sa jedne strane si stekao ispravan utisak vezan za brzinu sklapanja i kvalitet pratećih delova. Sa druge, ne verujem da je ocena od 10 godina pa na otpad tačna. Pre bih rekao da je obrnuto, te da uz zamenu tih sitnica kako koja propada i standardno održavanje Himalajac može da potraje baš dugo to jest pređe puno kilometara. Više ću o tome u zaključku al do tada ima vremena. Evo, baš sad sam se vratio iz nabavke, seo nekih 6 km do radnje i nazad da mi dupe i mašina vide malo puta. Jedva čekam da otopli i da se izvučem iz troškova grejne sezone da bih vozio viš. Na svu sreću pa je ova zima baš blaga. U nedelju sam sa drugarima opalio Ralja, Kosmaj pa klopa u Barajevu varjantu.

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6

Motor je dobro napravljen ne deluje mi da ce brzo da se pohaba,vidim po stranim forumima da prelaze po 70.000km bez nekih intervencija na motoru,ovde ima nesto o tome https://www.royalenfieldowners.com/index.php?threads/how-many-miles-will-these-engines-go.3943/

Kada mi istekne garancija sredicu na km satu kodenzaciju javlja se u nekim slucajevim ne stalno mozda na 10 stepeni,zamenio sam sve releje posto sam imao problem sa jednim od pumpe za gorivo,najcesce odlazi na oko 2000km. Zamenio sam izduv sa Powerage,narucio preko ebay-a prezadovoljan zvukom i odlicno je napravljen uzivo mnogo lepo izgleda,takodje i fabricki se lepo cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

The Good

 

Da počnemo od glave.

 

Gume su pristojne, nisu savršene niti predobre, al su dovoljno dobre. Jedno od pitanja koje sam imao pre kupovine je bilo na šta liče CEAT gume. Do pre koju godinu su u Europi prodavani sa Pireli gumama. Ta marka je poznata i nema preteranih pitanja o kvalitetu, al pošto su prešli na Indijskog proizvođača o kome niko ništa ne zna, kakve li su gume? Pa, šara je lepo izbalansirana, nije bučna ni neudobna na asfaltu al pruža dovoljno sigurnosti kad skrenete sa njega. Prijanjanje je OK. Na osnovu iskustva ljudi po netu zadnja se potroši posle 6 do 8 hiljada kilometara dok prednja može i duplo toliko. Slabe prednje pločice forsiraju stil vožnje koji često koristi zadnju kočnicu. To doprinosi bržem trošenju pogonske gume. U indiji je nova, sa sve zamenom između 35 i 40 USD. Da je, po duplo većoj ceni to u ponudi ovde, verovatno bih ponovo stavio iste.

Felne su solidne izrade i lepo izgledaju. Moram napomenuti da su za pneumatike sa unutrašnjom gumom. Popravka bušne gume u nedođiji neće biti brza.

Konstrukcija, farba i finiš upravljačkog dela je skroz ok. Na prvi pogled štapovi deluju tanko al se oko brzo navikne. Čizme su jednostavne konstrukcije, funkcionalni minimalizam. Samo da napomenem da se ljudi iz Indiji žale da ležajevi kormana umeju da riknu relativno brzo. Nije na svakom problem al kontam da svaki treći Himalajac koji se vozi u vlažnijim krajevima mora da menja fabričke lagere posle dve godine. Korisničko upustvo napominje da se taj deo motora nikako ne pere mlazom vode.

Instrument tabla je pregledna i ima korisno LED osvetljenje. Kombinacija je analognih pokazivača i male digitalne table. Standard informacija uz korisne sitnice kao što su sat i termometar. Nekome će možda zasmetati višak pokazivača. Po meni nisu ni morali da stave kompas al šta je tu je. Triper, ne bolest već dodatak za navigaciju, da tako se zove, je od 2022 dodatna oprema. Koristan je al treba malo vremena da se mozak prešalta na orjentaciju strelicama u odnosu na prikaz mape na uređaju za navigaciju.

Komande na kormanu su suv standard uz dodatak prekidača za uključenje sva četiri migavca. Kvalitet izrade, pozicioniranje i izgled su pristojani. Voleo bih da je guma na fabričkim ručicama deblja al kad bolje razmislim ovako imam igovor da kupim druge za koju godinu, a i ne moram ako neću.

Himalajac je kako za asfalt tako i zemlju. Sam dizajn bitnih ali i sitnih stvari to potvrđuje. Koliko motora ima tako naglašene štitnike rezervoara? Migavci su montirani tako da postoji realna šansa da prežive padove i obaranja. Montirani su na ploču koja je spreda ubodena u gurtnu iz koje može da izleti a sa zadnje strane zašrafljeni za lim koji se može saviti unazad. Sam ram napred  ima otvore sa navojima za montažu dodatne zaštite ili slajdera napred, odnosno nosača kofera pozadi. Vidi se da je od starta kreiran da bude korisna mašina koja će padati i biti dizana, nešto što će te voziti po makadamu bez premišljanja ili kajanja. Tu je i zaštitna ploča sa donje strane motora.  

Menjač je, pošto prođe razradu i navikavanje, upotrebljiv i relativno mekan. Ubacivanje u neutralnu se povremeno desi, gotovo uvek pri sporom kretanju na prebacivanju prva u drugu i obrnuto. Spomenute brzine su objektivno veoma duge, ponajviše zarad vožnje van asfalta dok je četvrta,  možda subjektivno prekratka. U prvoj se tera do između 16 i 20 Km/č, u drugoj do 33 – 40 Km/č. Ne vozi se ispod 2300 obrtaja puštenog kvačila već se mora kontrolisati količina prenosa snage. Ta potreba za klackanjem kvačila je verovatno i najveća prepreka za početnike, bar se brzo uči tehnika. Bitno je da napomenem da je potrebno šaltati često ako želite da je vožnja iole energičnija. Mali broj konja vas vrlo brzo nauči kako da ga držite u optimumu obrtaja da dobijete maksimalno ubrzanje koje može da pruži. Ko ne voli da menja brzine nek ne razmišlja o kupovini ovog motora. Obrtni moment je tu, oseća se u vožnji i tera osmeh na lice.

Što se agregata tiče, nisam inženjer ni mehaničar al meni deluje jednostavno konstruisan i solidno izrađen. Nisu smišljali rupu na saksiji, napravili su ga kako ih prave zadnjih 60 godina, samo doterali za moderne standarde emisija. Nemam dovoljno iskustva ni kilometara sa njim da bih dalje komentarisao. Samo da napomenem da se kontrola i eventualno štelovanje ventila rade na 5000 kilometara, oko dva sata posla. Marlena je osetljiva na gasu pri malom broju obrtaja. Moram da se posavetujem pri sledećem servisu da li je to standardno ili treba nešto štelovati oko senzora položaja gasa.

Potrošnja je zaista između 3,5 i 4L na 100Km. Mogu reži da se pozitivno oseti u novčaniku.

Sedište je super za osobu koja je oko 75 kila, svakome preko toga će biti isuviše mekano posle tridesetak minuta vožnje. Presvučeno je zanimljivim materijalom. Zaobišli su veštačke kože, vinile i odlučili se za rastegljiv, na dodir blago gumirani sintetički materijal. Dvodelno je i lično bih voleo da zadnji deo nije toliko izdignut u odnosu na prednji. Sa jedne strane mana al sa druge prednost zato što omogućava lakšu i jeftiniju prepravke istog. Ja sam sam napravio presvlaku za prednji deo sedišta... Položaj sedenja mi je prijatan, kolena savijena malo više nego dok sedim pravilno na stolici a leđa skoro sasvim ispravljena. Pri ustajanju tokom vožnje nema problema da kolenima stisnem rezervoar. Imam oko 177 cm visine, noge su mi nešto kraće od proseka i fali mi oko 3 cm dužine da mogu cela stopala do oslonim na beton, sediste je oko 1,5 cm zadebljano dodatnom navlakom.  

Težište je nisko i nemam problema da vitlam motor između kola na ulici. Pokretljiviji je i okretniji nego što se na prvi pogled čini. Ipak, ima 200 kila i to se oseti kad ga treba pomeriti nogama naprad ili nazad. Na 75+ Km/č počinje da se oseća žiroskopski otpor obaranju u stranu zbog veličine prednjeg točka. Ne utiče negativno na upravljivost al se tu definitivno oseća avanturistička kategorija motora.

Sa vozačevih nogostupa je moguće skinuti gumu. Moje avanture van puta tek treba da počnu pa ni ne znam kako je voziti ako je skinuta.

U startu ima nosač kofera što je super praktično. Ispod repa ima četiri klinčića za kačenje remenja.

 

Nastavak sledi u zaključku.

 

P.S. Crveni su brži.

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan BS6
On 1/24/2023 at 3:06 PM, opsidiannight said:

Koje si releje stavio, tj. gde ih kupio?

HELLA 4RD 965 453-041 releje od 20 ampera i pet pina,ispod su vozacevog sedista cetri komada, za pumpu goriva obavezno od 30 ampera,nalazi se sa desne strane gde je i akumulator. Posto si iz Beograda imas da kupis ovde ,Hella 4RD 965 453-041 releji

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Narucio pločice. Motocrossteam iz Kraljeva drži EBC proizvodni program. Naručio sam prednje karbon pa cemo da uporedimo sa fabrickim. TT je karbon, HH je Sinter. Odlucio sam se za karbon pošo je vise ljudi na netu reklo da sinter super koče al brzo jedu disk. Verovatno ću, ako budem zadovoljan kad zamenim disk za kvalitetniji uzeti sinter al otom potom, ko zna koliko kilometara ima do tada i šta budućnost donosi.

 

Evo sta EBC kaze da je za Himalajca.

EBC Front Left FA-SFA-TT Pads Or Shoe    FA181TT    

EBC Front Left Sintered Double H Pads Or Grooved Shoe    FA181HH    

EBC Front Left OE Contour Profile Disc    MD893    

EBC Rear Right FA-SFA-TT Pads Or Shoe    FA208TT    

EBC Rear Right Sintered Double H Pads Or Grooved Shoe    FA208R    

EBC Rear Left Standard Disc    MD894    

EBC Rear Left Contour Profile Disc    MD894C

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja