Jump to content

Moto Zajednica

Sraf u dekli

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova

Ljudi planirao sam da na skuteru stavim oprugu,oprugice,rolnice itd..Krenuo sam da skidam sve sam skinuo i dodjem do jednog srafa i ne moze ide kljuc 8 ali koji god da probam preskace prskao sam i wd ne pomaze.Dajte neke ideje....

post-38773-0-74436900-1453579541.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ocigledno nisi imao dobar kljuc....dobar kljuc ili gedora ne bi preskocila vec bi eventualno zalomila sraf...

 

U ovakvim slucajevima ide prvo osnovno ....tj. kuckanje cekicem,obicno popusti....ako ni tad nece ja bi uzeo neki stari i los viljuskasti kljuc stavio na sraf i malo pecnuo aparatom za varenje....i oobazezno ako je zapekao po malo napred nazad da ne zalomis sraf..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja sve ove srafove odvrcem t rucicom....em nema rizika da osteti glavu srafa em ide brze...a i pecizniji osecaj koliko da stegnes sraf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ljudi planirao sam da na skuteru stavim oprugu,oprugice,rolnice itd..Krenuo sam da skidam sve sam skinuo i dodjem do jednog srafa i ne moze ide kljuc 8 ali koji god da probam preskace prskao sam i wd ne pomaze.Dajte neke ideje....

Uzmi smrt kljesta odvice ga ko iz sale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Zagriji fenom za skidanje boje, uzmi gedor 8 stavi ga na udarnu kacavidu(šarafciger), opizdi čekičem po kacavidi, i to je to.

 

using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Ja bih glavu Imbus ili Torx (zvezdasti) šrafa pokušao nabiti na ovu proklizalu, pa onda nju odvrnuti nekim jačim kleštima (rolcange ili ti papagajke)

Druga varijanta bi bila da razbušim šraf manjom burgijom i odvrnem  kontra-navojem. - kontam da bi bilo zajebano jer je mali šraf u pitanju.

 

Nadam se da će uspeti, srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

To ti je fora sa kineskim skuterima. Motori i nisu toliko losi, ali srafovi, plastike, cajgeri,...    ako ne uspe sa kljucem idi kod varioca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Sa alatom ne moze to garantujem sta god da sam uzeo preskace,a jedino da se sece sraf ali koliko je to pametno,ali i on da se skine ima i ovaj dole jos jedan sto se odvrce srafcigerom i on zapeko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To mora dobro da se nacuka cekicem i dobrim alatom da s skine. Kod skutera su ta dekla alu i to kad uhvati saf kao da ga je neko zavario tu. Sjebao si saf pa sad ne moze alatom nekim . Najbolje da navaris pa polako levo desno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Sa alatom ne moze to garantujem sta god da sam uzeo preskace,a jedino da se sece sraf ali koliko je to pametno,ali i on da se skine ima i ovaj dole jos jedan sto se odvrce srafcigerom i on zapeko..

Druže, tebi je šaraf "oksidirao", jer je šaraf metalni a blok aluminijumski. Skinučeš ga samo sa aparatom za zavarivanje (zavari mu neki drugi šaraf gore i odmah počni da odvrčeš čim si ga zavario) kad ga termalno šokiraš da oksidacija popusti. kad staviš drugi šaraf obavezno ga malo namaži bakarnom mašču....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja