Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Na neki nacin tu hvataju zaradu. Slican slucaj imam sa autom. 

15 000km ili godinu dana? Pa cekaj,sto da menjam ulje ako predjem 5000km. Ne dodjes,gubis garanciju. :tras2:

 

Gledaj da isteras garanciju,imas tu Dareta i sto bi se reklo 'prst u uho! ' Bar ste obojica u BG. Ja ovde u De ako kupim motor,plakacu sto nemam blizu takvog majstora. :care:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Zato sto posle godinu dana ulje gubi svoju viskoznost i samim tim nije pogdno za podmazivanje masine. Nije bitno da li si presao 500km ili 5000km. Naravno mozes i da vozis i da menjas ulje na svake 3 godine ako prleazis malo km ali agregat u takvom slucaju bice u zavidno losem stanju. 

Promenio član Marko Mk4
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 601 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki
29 minutes ago, Marko Mk4 said:

...agregat u takvom slucaju bice u zavidno losem stanju. 

Bullshit!!!  Sta znaci ovo "zavidno lose stanje"? Kako se prepoznaje takav (los)motor?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

@Marko Mk4 to mi je jasno. Ali, niti je proslo godinu dana, niti 12k km.

 

Bice da "pise u manualu da se na 12k menja ulje i da honda mora radi garancije da menja ulje na 12k na satu, ili na godinu dana". A sta se u medjuvremenu desi - desilo se. 

 

Da se razumemo, ne moze da steti motoru, samo nasim dzepovima. Treba znati, pa racunati sa tim da moze da se desi da se menja 2xgodisnje.

 

Uostalom, eto motivacije da se predje 12k svake godine. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD

Ne mora da znači da ovlašćeni servis radi kako je u uputstvu ili podešeno na vozilu...

Škodin ovlašćeni servis (verovatno svi ali nisam proverio) radi servisni pregled i uljni servis zajedno i uvek na 15 000 ili godinu dana.

Iako je po uputstvu i podešenosti na vozilu

uljni servis je na 15 000km ili godinu dana

servisni pregled na 30 000 km ili dve godine

 

Bez obzira kako se ovlašćeni servis ponaša ako je interval po kome rade 12 000 km ili godinu dana, sledeći servis se računa od prethodnog.

npr.

ako je servis urađen na 5000 km 5.10.2020 sledeći je na 17000km ili 5.10.2021

 

Promenio član ozn
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X
pre 4 minuta, ozn je napisao:

Bez obzira kako se ovlašćeni servis ponaša ako je interval po kome rade 12 000 km ili godinu dana, sledeći servis se računa od prethodnog.

npr.

ako je servis urađen na 5000 km 5.10.2020 sledeći je na 17000km ili 5.10.2021

Meni je ovo logicno. 

Ali izgleda da u Hondi ne misle tako:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750XD
28 minutes ago, Savamalac said:

Meni je ovo logicno. 

Ali izgleda da u Hondi ne misle tako:neznam:

Sam si oterao na servis, sigurno te oni nisu zvali :)

Promenio član ozn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X

Pa recimo... 

 

Kada sam kupio od prethodnog vlasnika, otisao sam u Hondu, prijavio promenu vlasnika i pitao sta sad, kako da nastavim sa garancijom?

 

Rekli su dolazis na 12k. Nisu rekli sta

ce uraditi. 

 

Kada sam otisao na 12k, konstatovali su da je motor bio u junu, na 6k, videli sta je uradjeno i izdali radni nalog: redovan servis.

 

Po izlasku kazu: sledeci servis na 6k ili godinu dana. Nadam se da je taj na 18k kontrolni samo. 

 

I opet. Nece da steti motoru. Ali neka ostane zapisano za nekog ko razmislja o kupovini novog ili u garanciji, da se servis na 12k ne shvati na 12k predjenih, vec na 12k na satu - bukvalno. A u medjuvremenu jos po koji servis ako prodje godina. :lol2:

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 25 minuta, Savamalac je napisao:

Kada sam otisao na 12k, konstatovali su da je motor bio u junu, na 6k

Proveri u vezi ovoga na 6k, jer tada ne bi trebalo da rade servis, samo proveru motora. Kada sam vozio na 6k, samo su uradili pregled motora, i to je kostalo nekih 1500din. Tada ne rade servis (ne menjaju ulje, filtere...). Servis rade na 1k, pa na 12k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Marko Mk4 je napisao:

Zato sto posle godinu dana ulje gubi svoju viskoznost i samim tim nije pogdno za podmazivanje masine. Nije bitno da li si presao 500km ili 5000km. Naravno mozes i da vozis i da menjas ulje na svake 3 godine ako prleazis malo km ali agregat u takvom slucaju bice u zavidno losem stanju. 

Mislim da si malo preterao. Svakako je bolje da se godišnje menja ulje, ali da će ulje nakon godinu dana ako se ne promeni da napravi agregat u "zavidno lošem stanju", to već nije tačno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Druze ne citas sta pise

 

"Naravno mozes i da vozis i da menjas ulje na svake 3 godine ako prleazis malo km ali agregat u takvom slucaju bice u zavidno losem stanju" 

 

A javice se @Satelis pa ce da dokumentuje slikama sta pricam. 

 

 

Promenio član Marko Mk4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600
Pre 3 sati, Djokic je napisao:

Bullshit!!!  Sta znaci ovo "zavidno lose stanje"? Kako se prepoznaje takav (los)motor?

Nikako jedino kada budes stelovao ventile kada snikes deklu mozes videti na koliko je menjano ulje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Postoji nekoliko stvari koje uticu na razgradnju ulja.

Generalno uslovi koriscenja

Ucestalost hladnih startova

Temperaturni opseg okoline, klima

Nacin voznje pun gas ili lagano

 

Hladan start: u nekim drzavama bude "kao med", a i da nije.. dok se razbije, zagreje, pocne da podmazuje, ler gas je jaci, smesa goriva takodje, podmazivanje nepravilno, fizicki sve trpi daleko veca naprezanja, vlaga tj kondenz uvek manje ili vise prisutan... Puno je stavki i svaka za posebnu polemiku uz malo bolje razumevanje principa rada masine i hemije kako funkcionise u svakom uslovu rada posebno. 

Takodje temperaturni opseg hladno ili prevruce napolju, pa jos ako se gasira dolazi do kljucanja, razbijanja ulja tacnije viskoziteta. Upravo od viskoziteta najvise zavisi kvalitet podmazivanja, a za definiciju koristiti google. Ukratko debljina ili tickness na inglišu. Ne valja ni predebelo i pretanko ulje jer...znamo zasto.

 

Ovo je tema vise za mehanicare nego hemicare. Jeste da ulja sadrze brdo aditiva, stabilizatora za razne stvari, ali su oni za uslove exploatacije, a ne stajanja, tako da malo predjenih km u kratkom vremenskom intervalu u celoj prici najmanju ulogu igra iliti vremenska zamena ulja je poseban bulshit. Ali ok..u garantnom roku, a posle svako kako hoce. 

Na stranu slucajevi gde se zamena prolongira godinama. 

Realno ko dosta vozi svakako ce cesto menjati pa i pre isteka godine. Ko ne vozi...izmedju 1 i max 3god je sasvim ok. Sve preko su extremi. 

 

P.S.

      Jedini opravdan razlog za raniju zamenu ulja su nulti i prvi servis zbog razrade motora i izbacivanja opiljaka. Opet stvar ima veze sa mehanikom, a ne hemijom. Zato su po meni onaj na 1000 i eventualno sledeci servis najbitniji sto se tog dela tice i posle je masina formirana pa je samo treba klasicno odrzavati.

Promenio član Ferty_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Pa bem mu misa nije to mleko pa da se pokvari 2 dana posle isteka datuma :jee:

A nesto ne videh da na pakovanju ulja ima rok upotrebe :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Marko Mk4 je napisao:

Druze ne citas sta pise

 

"Naravno mozes i da vozis i da menjas ulje na svake 3 godine ako prleazis malo km ali agregat u takvom slucaju bice u zavidno losem stanju" 

 

A javice se @Satelis pa ce da dokumentuje slikama sta pricam. 

 

 

Pročitao sam šta piše, pa ti zato i kažem: Ako me pitaš dal je bolje menjati ili ne menjati svake godine, naravno da je bolje menjati. Ako misliš da će ulje staro 3 godine i predjenih 3000km da upropasti agregat, varaš se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Yamaha Virago XV125, Peugeot Django, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 24 minuta, Savamalac je napisao:

Ja mislim da je najbolje menjati na 4 meseca. :lol2::grr:

Svaki put kad napunim rezervoar, ja promenim i ulje :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ja se već sada na 70.000km plašim da će za sledećih 10 ili 12.000 da troškari ulje pa ću morati da proveravam i dolivam... Bolje na 5000 da onaj dobri čovek zameni nego ja da se igram i napravim štetu



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja