Jump to content

Moto Zajednica

Kada i koji motor kupiti

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Nov sam na forumu, imam 20 godina i tek sam polozio a1 (malo kasnim, znam) ali neko moje razmisljanje je da mi motor bude sekundarno prevozno sredstvo i da mi jace od toga ni netreba. Zeleo bih da to bude 4t motor jer sam cuo da su ekonomicniji i pouzdaniji, odabir se sveo na yamaha yzf r125 i honda cbr 125r, rado bih orihvatio i savet da to bude neki drugi ali nista lepo nisam sam nasao... Budzet je oko 3000e i pitanje je da li sad kupiti ili cekati zimu/prolece kada su cene nize? I dal se isplati cekati sajam? I da li se isplati uzeti nesto iz inostranstva jer je ovde sad izbor mali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako sedaš na motor da znaš da je to zaraza,od koje se teško može izlečiti.

Iz tog ugla ti kao početnik kupi Speed 125ili 150.Vozaj dok ne savladaš prodaćeš ga za godinu dve  sa malim finansijskim gubitkom punim srcem i željom za većim motorom.Ili pak neki sličan motor.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68394-keeway-speed-125150/page-190?hl=speed#entry1664554

Ako pak znaš da će tebi motor biti samo sekundarno prevozno sretstvo za grad.Onda dobro razmisli treb li tebi motor ili skuter.Za te potrebe je skuter i to po meni neuništii liberti 125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko si visok/tezak?

Da li zelis da kupis nov motor ili moze i polovan?

Kakvi motori te interesuju? (iskljucivo sportski izgled)?

Pa neki mladji motor svakako, 175 i imam 75kg (manekenski izgled

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako sedaš na motor da znaš da je to zaraza,od koje se teško može izlečiti.

Iz tog ugla ti kao početnik kupi Speed 125ili 150.Vozaj dok ne savladaš prodaćeš ga za godinu dve sa malim finansijskim gubitkom punim srcem i željom za većim motorom.Ili pak neki sličan motor.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/68394-keeway-speed-125150/page-190?hl=speed#entry1664554

Ako pak znaš da će tebi motor biti samo sekundarno prevozno sretstvo za grad.Onda dobro razmisli treb li tebi motor ili skuter.Za te potrebe je skuter i to po meni neuništii liberti 125

Vozio sam letos 2 meseca keeway matrix, uzas koliko se kvario bilo mi je samo da mi se svidja i odlucio ujutru da kupim popodne kupio i od kako sam ga do kuce dovezao tako su krenuli problemi sa njim a i dosadan je bio kad god vozim devojke ono nece da predje 59... Jos sam ga i kitovao na 76 ili 78 cc ne secam se tacno... Trosio je oko 5l i nije bilo problema sa potrosnjom ali ta potrosnja naspram onoga sta pruza je bila ubitacna. Tako da sam ga prodao za 400e manje i rekao nikad vise da donosim tako brzo odluke na prvu i nikad vise kinez, i evo me sad ovde na forumu da se greska ne ponovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Necu da reklamiram ali pogledaj Hondu Varadera 125 prodaje ga Sasac odlican I ima da ustedis

Ne pratis temu, dzaba sto je motor dobar,kad mu se ne lepe zenke na Varadera :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2070 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Ima da ti nadjemo R1 a ti ga parkiraj na cosku I neka se lepe ko muve na lepak

 

 

Koliko si visok/tezak?
Da li zelis da kupis nov motor ili moze i polovan?
Kakvi motori te interesuju? (iskljucivo sportski izgled)?


Pa neki mladji motor svakako, 175 i imam 75kg (manekenski izgled ) mora da bude lep Sportski izgled mi je najlepsi, pomenuti varadero mi je nekako prevelik izgledao bih smesno na njemu a i devojcicama ne bi bilo to to

 

Imam ja drugara I kad stane na novcanik vislji je od Divca. Oce ti da vozis ili do poziras?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ti iskreno predlazem nesto od 500 kubika da uzmes tj. do 35kw, mozes da pazaris za 1500evra a za ostatak para da se opremis-i sebe i motor i ostane ti za putovanje na leto sa njim. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Decko je tek polozio za a1, da nije mozda jos rano za 35kw? Polako, nemojte tako savetovati, lako je reci da se uzme motor od 50tak konja za prvi motor kada se radi o tudjoj glavi, ali znamo svi da nije to uvek dobar izbor.

Ja bih ti savetovao neki enduro. Meni je bas takva 125-ica bila prvi motor, slatko sam se navozao s njim, a ni devojcice se nisu nikad gadile da sednu na njega. (Molio bih, bez insinuacija :D)
Vidim da Yamaha sada nudi WR125, mogu ti reci, bas lepo izgleda, a i lakse s njim negde otici nego li sa R-om.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Decko je tek polozio za a1, da nije mozda jos rano za 35kw? Polako, nemojte tako savetovati, lako je reci da se uzme motor od 50tak konja za prvi motor kada se radi o tudjoj glavi, ali znamo svi da nije to uvek dobar izbor.

 

Ja bih ti savetovao neki enduro. Meni je bas takva 125-ica bila prvi motor, slatko sam se navozao s njim, a ni devojcice se nisu nikad gadile da sednu na njega. (Molio bih, bez insinuacija :D)

Vidim da Yamaha sada nudi WR125, mogu ti reci, bas lepo izgleda, a i lakse s njim negde otici nego li sa R-om.

Nije rano. Moj motor je bio gpz500s, 44kw, polozio sam u skoli, nisam imao pojma da vozim realno. Ti motori su odlicni za pocetnike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

juce se vracam kuci bulevarom, vozim penzoski ko i obicno, i na semaforu kod Leona stane neki r pored mene...i stade i malo ga iz zezanja turira, a motor raspad, lanac visi, sav ogreban ko da je kroz siriju prosao,cukanje se cuje i pored auspuha nekog sto grmi..i jedna cura mala gleda...prvo mene malo, pa njega vise pa mene jos manje, pa onda samo njega.....

doslo mi da joj pridjem i kazem...:"alo bre đevojko, vidis li ti tri kufera, vidis li tank torbu, vidis li kresh barove , vidis li ti turatech prosirenu copu....."

 

sve sve ali r je r za zene....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Zašto se stalno priča da za početnike nije jači motor? Da li zato što početnik ne zna koliko da odvrne gas pa ga motor mora ograničiti ili nešto drugo? Stalno to čitam, ali nije mi jasno.

 

Ja sam na obuci prvi put seo na motor i to Kawasaki ZR7 (750ccm, 75KS) i nikad mi nije smetala snaga, a koristio je koliko je trebalo, tj. koliko sam smeo i smatrao da treba.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

juce se vracam kuci bulevarom, vozim penzoski ko i obicno...

 

mislim da ju je prvo ovo odbilo  :D

 

 stane neki r pored mene...i stade i malo ga iz zezanja turira, a iz  auspuha nekog sto grmi...

 

tek posle ovoga nisi imao šanse  :D

 

 

"alo bre đevojko, vidis li ti tri kufera, vidis li tank torbu, vidis li kresh barove , vidis li ti turatech prosirenu copu....."

 

 

sve je ovo posle džabe zbog onog citiranog gore  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

 

juce se vracam kuci bulevarom, vozim penzoski ko i obicno...

 

mislim da ju je prvo ovo odbilo  :D

 

 stane neki r pored mene...i stade i malo ga iz zezanja turira, a iz  auspuha nekog sto grmi...

 

tek posle ovoga nisi imao šanse  :D

 

 

"alo bre đevojko, vidis li ti tri kufera, vidis li tank torbu, vidis li kresh barove , vidis li ti turatech prosirenu copu....."

 

 

sve je ovo posle džabe zbog onog citiranog gore  :D

 

ma sjebalo me to sto je bila sa desne strane...da je bila sa leve, em bi mi videla lepsi profil am bi se zaljubila u prosirenu nogicu.... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam nekad pecao na MZ 175, IŽ 350, a posle na ETZ 150 i 251, mislim da nije toliko do mamca koliko do...

Bilo je do trotineta ne brini ;) , bez nekog statusnog simbola mogao si gorit, ne bi te ni pogledale, a ako koja i bi to je trebalo ženit odma

 

Znam kakvo je meni iskustvo bilo kad sam nabavio motor, priča u društvu neka neobavezna, neka riba me uopšte ne konta, a onda neko pomene moj motor, koji u datom trenutku nije sa nama iz samo njemu poznatih razloga, a ova odmah upali duga put mene. "Ti imaš motor?" sljedi pitanje i za njim odmah, koje marke, koje boje, koliko brzina, kubika, kilovata, cilindara, ventila... dok ja još u blagom šoku, zbog potvrde onoga što sam već nesvjesno znao, hladim priču sa "maaa neki stari Kawasaki", a ona se premješta u stolici, naginje naprijed i tako lošim pokušajem zavodljivog glasa da sam se naježio izgovara: "Kaaawasaki kažeš... a kad ćeš da me provozaš?"

 

Tako da svi koji mislite da su žene padale na vaš šarm, a ne motocikl, nemam šta drugo da dodam osim, "dream on" :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

 

Ja sam nekad pecao na MZ 175, IŽ 350, a posle na ETZ 150 i 251, mislim da nije toliko do mamca koliko do...

Bilo je do trotineta ne brini ;) , bez nekog statusnog simbola mogao si gorit, ne bi te ni pogledale, a ako koja i bi to je trebalo ženit odma

 

Znam kakvo je meni iskustvo bilo kad sam nabavio motor, priča u društvu neka neobavezna, neka riba me uopšte ne konta, a onda neko pomene moj motor, koji u datom trenutku nije sa nama iz samo njemu poznatih razloga, a ova odmah upali duga put mene. "Ti imaš motor?" sljedi pitanje i za njim odmah, koje marke, koje boje, koliko brzina, kubika, kilovata, cilindara, ventila... dok ja još u blagom šoku, zbog potvrde onoga što sam već nesvjesno znao, hladim priču sa "maaa neki stari Kawasaki", a ona se premješta u stolici, naginje naprijed i tako lošim pokušajem zavodljivog glasa da sam se naježio izgovara: "Kaaawasaki kažeš... a kad ćeš da me provozaš?"

 

Tako da svi koji mislite da su žene padale na vaš šarm, a ne motocikl, nemam šta drugo da dodam osim, "dream on" :P

 

jesi li je provozao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

 

 

 

juce se vracam kuci bulevarom, vozim penzoski ko i obicno...

mislim da ju je prvo ovo odbilo :D

stane neki r pored mene...i stade i malo ga iz zezanja turira, a iz auspuha nekog sto grmi...

tek posle ovoga nisi imao šanse :D

 

"alo bre đevojko, vidis li ti tri kufera, vidis li tank torbu, vidis li kresh barove , vidis li ti turatech prosirenu copu....."

 

sve je ovo posle džabe zbog onog citiranog gore :D

ma sjebalo me to sto je bila sa desne strane...da je bila sa leve, em bi mi videla lepsi profil am bi se zaljubila u prosirenu nogicu.... ;)
Jooj umrecu od smeha :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja