Jump to content

Moto Zajednica

Kada i koji motor kupiti

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ne trazi decko devojku na forumu nego savet :P Uzi bato nekog 'talijana. imas tih aprilija od 125ccm imas i CBR125 imas i varadera kojeg neces... Ja te razumem bez zaebancije, nije ti do cupi nego do prezentacije i to je uredu za tvoje godine i kategoriju vozaca kojoj pripadas. zato i postoje ogranicenja u snazi motora. Nisam video do koliko para gledas ali imas izbora. ako ces od skutera da krenes e onda je to sasvim sasvim druga prica.

Drago mi je da neko razume o cemu se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

E moj ti bolje ne kupuj motor, malo sam mladji od tebe i planiram kupovinu motora. I verovatno ce to da bude YZF r125. I nece biti zbog devojaka. Prvo ne bih ni bio sa devojkom koja je samnom zbog motora. Ali to je neka druga prica, ali ako vec hoces zbog devojaka leba ti nemoj 125ccm gusices motor na uzbrdici sa devojkom pozadi, samo 600ccm+. I kad krene murija da te vija a ti nemas dozvolu samo zabodes gas i ono nema te.....

Licemerje je definitivno osobina koju kod ljudi najvise mrzim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

 

 

 

I kad krene murija da te vija a ti nemas dozvolu samo zabodes gas i ono nema te.....

Ovo nikako nemoj da radiš! Može da se desi da pobegneš, ali vrlo lako i nešto vrlo loše.

Znam znam vrlo cesto se pobegne 3 metra pod zemlju, ali rekao posto on kupuje motor zarad drugih a ne radi sebe sta ce mu onda 125, sa tim ne moze da kur*i. Ali kako god koliko sam upucen motor se kupuje zarad licnog zadovoljstva? Nije mi bitno sta ce mi poznanici, prijatelji ili devojke reci za motor, motor volim jer osecam slobodu sa njim TAJ OSECAJ? Zar to nije bitnije od svega ostalog? Verujem da vecina clanova ovog foruma nije izabralo motor jer nije moglo da smuva neku devojku ili nesto tome slicno? Ali no ko sam ja da osudjujem ili delim neke savete, samo napred momak pamet u glavu. :)

Ti najbolje znas sta je najbolje za tebe, ako mislis da kupis motor da uzivas ili ne. Da li ces ga kupiti zbog devojke koja se lozi na to ili ne? To je sve stvar licnog izbora, ovde mozes dobiti savete/pomoc koji ce ti malo otvoriti oci ili prosiriti vidike kao i meni.

Pozdrav!

Kud svi Turci, tu i mali Mujo. Gde u tekstu ti vidis da sam napisao da bih kupio motor da bih mogao da smuvam neku devojku? Kao sto covek gore napisa, zelim uvek da se prokazem najbolje moguce. Da me znas mozda bi i shvatio, ali ne zelim da se ovde hvalisam svojim "podvizima" i izgledom. A taj nivo licemerja " kupujem motor zbog osecaja slobode, nije mi bitno sta bilo ko misli a uzimas r125 gde kupujes sminku. Zasto ne bi kupio cbr 125 onda koja je 30% jeftinija a slicnih performansi? Ili neki skutercic automatik da se ne cimas da menjas non stop brzine. Vidis ta tvoja prica ne pije vodu a pogotovu deo o 600cc pa te nema gde zapravo pokazujes koliko si nezreo. Mogao sam da polazem i za 250 isto bi mi bilo ali nisam video potrebu za tim... A ti bi verujem odmah to uradio. Tako da molim te bolje me zaobidji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

 

 

 

I kad krene murija da te vija a ti nemas dozvolu samo zabodes gas i ono nema te.....

Ovo nikako nemoj da radiš! Može da se desi da pobegneš, ali vrlo lako i nešto vrlo loše.
Znam znam vrlo cesto se pobegne 3 metra pod zemlju, ali rekao posto on kupuje motor zarad drugih a ne radi sebe sta ce mu onda 125, sa tim ne moze da kur*i. Ali kako god koliko sam upucen motor se kupuje zarad licnog zadovoljstva? Nije mi bitno sta ce mi poznanici, prijatelji ili devojke reci za motor, motor volim jer osecam slobodu sa njim TAJ OSECAJ? Zar to nije bitnije od svega ostalog? Verujem da vecina clanova ovog foruma nije izabralo motor jer nije moglo da smuva neku devojku ili nesto tome slicno? Ali no ko sam ja da osudjujem ili delim neke savete, samo napred momak pamet u glavu. :)

Ti najbolje znas sta je najbolje za tebe, ako mislis da kupis motor da uzivas ili ne. Da li ces ga kupiti zbog devojke koja se lozi na to ili ne? To je sve stvar licnog izbora, ovde mozes dobiti savete/pomoc koji ce ti malo otvoriti oci ili prosiriti vidike kao i meni.

Pozdrav!

Kud svi Turci, tu i mali Mujo. Gde u tekstu ti vidis da sam napisao da bih kupio motor da bih mogao da smuvam neku devojku? Kao sto covek gore napisa, zelim uvek da se prokazem najbolje moguce. Da me znas mozda bi i shvatio, ali ne zelim da se ovde hvalisam svojim "podvizima" i izgledom. A taj nivo licemerja " kupujem motor zbog osecaja slobode, nije mi bitno sta bilo ko misli a uzimas r125 gde kupujes sminku. Zasto ne bi kupio cbr 125 onda koja je 30% jeftinija a slicnih performansi? Ili neki skutercic automatik da se ne cimas da menjas non stop brzine. Vidis ta tvoja prica ne pije vodu a pogotovu deo o 600cc pa te nema gde zapravo pokazujes koliko si nezreo. Mogao sam da polazem i za 250 isto bi mi bilo ali nisam video potrebu za tim... A ti bi verujem odmah to uradio. Tako da molim te bolje me zaobidji.

 

Mozda sam ja sve lose shvatio, ja se izvinjavam. :)

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Momče, motor se kupuje zato što se voli, a ne zato što ti dobro stoji. Zimi ga pomaziš i upališ čisto da te naježi, nekada popričaš sa istim, pustiš suzu kada ga prodaš...

 

Svi mi volimo dobre motore i nove, ali svaki put sam gledao da se MENI svidja, a ne da li će se svideti nekom drugom i nikada nisam pogrešio, barem što se mene tiče, a za ribe me boli uvo, srećno sam oženjen :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

 

 Mogao sam da polazem i za 250 isto bi mi bilo ali nisam video potrebu za tim... A ti bi verujem odmah to uradio. Tako da molim te bolje me zaobidji.

 

 

ovde si silno pogresio, prvo iz finansijskog aspekta jer ce samo neko ko je meeeno ogranicen da polaze za istu stvar a uzme ono losije... kao da je vekna hleba i pola hleba 30 dinara i ti uzimas polovinu cisto jer ti ne treba vise... glup ti je rezon al nek ti bude 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

:stabre:

 

 

 Mogao sam da polazem i za 250 isto bi mi bilo ali nisam video potrebu za tim... A ti bi verujem odmah to uradio. Tako da molim te bolje me zaobidji.

 

 

ovde si silno pogresio, prvo iz finansijskog aspekta jer ce samo neko ko je meeeno ogranicen da polaze za istu stvar a uzme ono losije... kao da je vekna hleba i pola hleba 30 dinara i ti uzimas polovinu cisto jer ti ne treba vise... glup ti je rezon al nek ti bude 

 

 


 

 

 

 Mogao sam da polazem i za 250 isto bi mi bilo ali nisam video potrebu za tim... A ti bi verujem odmah to uradio. Tako da molim te bolje me zaobidji.

 

 

ovde si silno pogresio, prvo iz finansijskog aspekta jer ce samo neko ko je meeeno ogranicen da polaze za istu stvar a uzme ono losije... kao da je vekna hleba i pola hleba 30 dinara i ti uzimas polovinu cisto jer ti ne treba vise... glup ti je rezon al nek ti bude 

 

Ni meni nije jasno ko pije malo pivo u lokalu gde sluze veliko koje je jeftinije od malog piva  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Oportunitetni trosak polaganja i voznje vece kubikaze je nekih 100e razlike u ceni casova, vreme odlaska na te casove, onda voznja... Veca cena registracije, veca potrosnja i verovatno skuplji servisi. A zelim motor koji lepo izgleda a istovrememo je i najefikasnije resenje. A polagacu za A ako budem video da su mi motori neki izduvni ventil i nesto sto mi se svidja u toj meri da mislim da vredi uloziti pare u njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Momče, motor se kupuje zato što se voli, a ne zato što ti dobro stoji.

Izgleda da sam ja jedina budala koja je kupila motor zato što mu treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@VeljkoM

Вероватно му познавање мотора није еквивалентно познавању економије, па сматра да ће донети рационалнију одлуку ако се посаветује овде о могућим алтернативама.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Kupi ono što ti se dopada i to vozi do prve prilike kada shvatiš da ti treba nešto drugo, pusti proračune jer sa motorima to uvek ispadne drugačije.. retki su oni koji su uboli iz prve svoj motor iz snova, ako ništa drugo barem zbog novca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: suzuki sv 650, Gsx750f

Ja sam nakeda vozio vrlo kratko, i to je to, sada sport touring i zadovoljan, verovatno cu imati jos jedan prelazak na enduro touring i to je to dok sam ziv

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

Pozdrav izvinjajem se sto se javljam previse kasno jer vidim da je tema bila 2015 godine a u potraznji sam sa motorom do 2000 km ili ti 1000eura neki motor 4t moze i naked i sportak da se cure lijepe na mene ovo ono ali nazalost motor od 125 i 50 kubika samo neki motor koji ide iznad 100 kmh hvala unaprijed

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ti to ozbiljno il' nas zajebavaš? :lol: :lol3:

Tamo cure neće da šire noge ako ti motor ne ide preko 100kmh? :staa2:

Ma ne sekiraj se, ako si šmeker lepiće se ribe svakako za tebe, a i ako si smotan pa i onda će valjda neka da naleti na zicer, ne treba ti motor za to... bolje kupi bager, traktor, čerupač pilića... pokreni biznis obogati se... pa će onda sve žive ženske da te spopadaju 8) :takoje:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

Hahaha ma lijepit ce se iako neide 100 kmh vec ja volim da bude tako lijep motor ako ima da moze ic 100 ako.nemoze nemora nasao sam sebi derbi gpr 50 naked je a nerazumijem neki su mi.cudni njihovi zvukovi a covjek nije napisao jel 2t il 4t a meni treba 4t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

Evo neznam cudnk mi je nesto nije problem ako su gume izlizane kupe se nove vec ovaj mi se svidja a neznam kakav je zvuk i jel 4t

Screenshot_20220110-125308_OLXba.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

A ok hvala ima homda cbr 125 jako dobra iz svicarske uvezena moze se carinit 1800 km nema grecke na sebi 2005 14.700 prisla

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Donja Mahala
  • Motocikl: Spyder 9 New, Yamasaki 125

A nasao sam neki motor izgleda kao kawasaki z1000 zove se getana xrn 125 sta mislite o njemu jek se zna odakle je on 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1045 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 24 minuta, Zizi44 je napisao:

A ok hvala ima homda cbr 125 jako dobra iz svicarske uvezena moze se carinit 1800 km nema grecke na sebi 2005 14.700 prisla

 

Ako misliš da vredi, pogledaj i obavezno povedi majstora ako se ne razumeš. Probaj i uveri se da ti je udoban, da ti odgovara položaj sedenja, da možeš nogama da ga držiš u mestu i da se osećaš prijatno, jer na kraju dana je najbitnije da se tebi sviđa i da ti je ugodno dok ga voziš, da ti odgovara u svemu, drugi nisu bitni (mislim na društvo i nas žene)... Savete starijih kolega probaj da poslušaš, ovde ne mislim na sebe, već na starije kolege forumaše.

Ja da sam slušala ljude iz svog okruženja kupila bi nekog nakeda ili choppera zbog visine sedišta/upravljivosti, ali sam ipak pratila srce, našla kompromis i uzela motor koji sad vozim. Ne kažem da su oni loši, jednostavno više volim sport/sport touring.

Promenio član Alexandra995

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Društvo, u pitanju je trol. Pogledajte njegov profil tj postove pa će vam biti jasno. I ja sam se upecao pa sam pokušavao da mu dam neke odgovore nažalost.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja