Jump to content

Moto Zajednica

Kada i koji motor kupiti

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Moj ti je savet da ti lepo krenes od APN6 ili BT50,da prvo izvezbas malo na brzincu,pa tek onda nesto jace.Barem je mene tako cale ucio i hvala mu na tome.  :care:

 

Salim se ja malo,uzmi nesto slabije za pocetak,a da je nasminkano,vidim da to zelis.  :takoje:

 

Ebes ti izgled i da li ce te devojcice gledati,veruj da te nece gledati da ti se nesto ne daj Boze desi na tom motoru,samo bi se okrenule i otisle dalje,jureci ,,lepe motore''.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa volim lepe stvari, nije da je to jedino bitno ali desavalo mi se letos nor kad sam uzeo skuter da od njih 10 4 kazu bolje i da peske ili busem idemo... Sve kao plase se a onda kroz pricu vozile se sa nekim tako 1000cc motorima itd... Nije meni do toga da bih mogao da ih imam, to mogu i ovako nego do onog nekog wow vidi ga kakav je jos vozi extra motor itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

 

 

Ja sam nekad pecao na MZ 175, IŽ 350, a posle na ETZ 150 i 251, mislim da nije toliko do mamca koliko do...

Bilo je do trotineta ne brini ;) , bez nekog statusnog simbola mogao si gorit, ne bi te ni pogledale, a ako koja i bi to je trebalo ženit odma

 

Znam kakvo je meni iskustvo bilo kad sam nabavio motor, priča u društvu neka neobavezna, neka riba me uopšte ne konta, a onda neko pomene moj motor, koji u datom trenutku nije sa nama iz samo njemu poznatih razloga, a ova odmah upali duga put mene. "Ti imaš motor?" sljedi pitanje i za njim odmah, koje marke, koje boje, koliko brzina, kubika, kilovata, cilindara, ventila... dok ja još u blagom šoku, zbog potvrde onoga što sam već nesvjesno znao, hladim priču sa "maaa neki stari Kawasaki", a ona se premješta u stolici, naginje naprijed i tako lošim pokušajem zavodljivog glasa da sam se naježio izgovara: "Kaaawasaki kažeš... a kad ćeš da me provozaš?"

 

Tako da svi koji mislite da su žene padale na vaš šarm, a ne motocikl, nemam šta drugo da dodam osim, "dream on" :P

 

jesi li je provozao?

 

jesam, ..bo me pas, bila je sušna godina... al mi to stvarno nije trebalo

 

 

Malo nas bacaš u neka razmišljanja "kupiti motor koji će se svideti ribama",  prvi put čujem tako nešto.

 

A šta misliš otkud onoliki pajseri sa R-ovima, što samo prvom voze, zaštitna oprema Fila papuče i Ray Ban naočare. Zbog radi koga oni to rade, a?

 

Mada oni su baš ekstrem, motor je tu sveden čisto na jednu jedinu svrhu, baš onu koja nijednom inžinjeru nije pala na pamet da treba da je razmotri, a to je "privlačenje pažnje ženkama" ;)

 

 

 

 

A ti mladi prijatelju, pošto očigledno kupuješ polovno, ljepo svaki dan listaj oglase i traži, nebitno ljeto-zima, kad naleti nešto dobro i povoljno ne zadržava se dugo u ponudi, pa gledaj da budeš prvi i odvoji par stojanki za opremu, kupiš neku "jebačku" kacigu sa grafikama koje se slažu uz motor, a možeš i dvije, pa da ne moraš da nagovaraš ženku da navuče ne glavu neko kinesko sranje koje em što je neće zaštititi nego je vjerovatno još i neudobna. Sve ostalo, jakna, rukavice, čizme, može malo da sačeka, mada s punom opremom već izgledaš kao "pravi bajker", što jelte diže pojene kod ženki, a i svrsishodno je :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Sela- Dala? Pa ne verujem da je pomesao cirilicu i latinicu  :jee1:

Kamo sreće da mu je to jedini nedostatak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja glasam za YZF R 125, u odnosu na CBR 125 mnogo moćnije i atraktivnije izgleda, ima 15 KS naspram 13 KS CBR 125. CBR 125 mnogo mršavo izgleda da bi bio atraktivan, zadnja guma ko mountin bajk. A za tvoj budžet možeš dosta mladog Yzf r125 da nađeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Sakupiš sve te cice negde na piću i daš im po ceduljicu da anonimno glasaju na koji model bi naj radije "sele". Eto ti rešenja i obostrane sreće  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Zezate dečka a lepo je iskreno pitao.

Sa motorom lakše poraste

 

I što nudite ove od 250kubika kad nema dozvolu za to.

 

Ja iskreno 125 4T sportak ne bih kupovao jer izgledaju ko bajs.Mnogo mršavo

A za po gradu je šmekerskija Vespa+ne gubiš mnogo kod zamene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Vespa jes pravi šmekerski motor, al moraš već bit šmeker, ne možeš to postati čistom kupovinom Vespe

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Vespa jes pravi šmekerski motor, al moraš već bit šmeker, ne možeš to postati čistom kupovinom Vespe

Uuuu.. Svaka cast za misao.. U potpunosti se slazem. Mada Vespa ipak daje "ono" cemu zene ne mogu odoleti.. Jos jedan glas za Vespu.. Sto starija to lepsa.. Podrazumeva se u perfektnom stanju..
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

 

Vespa jes pravi šmekerski motor, al moraš već bit šmeker, ne možeš to postati čistom kupovinom Vespe

Uuuu.. Svaka cast za misao.. U potpunosti se slazem. Mada Vespa ipak daje "ono" cemu zene ne mogu odoleti.. Jos jedan glas za Vespu.. Sto starija to lepsa.. Podrazumeva se u perfektnom stanju..

 

jos jedan glas!uvek bila i uvek bice u trendu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kakva bre vespa, jos da ima vizir pa da se sakrije iza njega. Pa jel ste procitali da od 10 4 ribe biraju GSP.

Lepo ti da uzmes jednu Kawa Ninja 250 pa da te bog vidi. Ima samo da vijaju oko tebe.

I slem I rukavice za ribu, nemoj da si stipsa. Nemoj da je velicina veca od "M" koja nemoze da se uvuce u to nepase ti. Osim ako nevolis krupnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Bolje ti prodaj primarno prevozno sredstvo pa dodaj taj budžet od 3000 e i kupi još bolja i atraktivnija kola. Ipak su kola mnogo bolji mamac za ribe, da nisu onda bi svi ovi što voze luksuzne automobile radi prestiža vozili R motore. Jbga, ipak su kola kola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Da pokusam ozbiljno da odgovorim na postavljeno pitanje. Prvo pojma nemam na koliku snagu/kubikazu te ogranicava dozvola jer sam polozio u proslom veku ali ako moras 125 ccm uvek bih na prvom mestu gledao Apriliju jer Italijani tu daju USD prednju viljusku, zadnja je ozbiljnija lepsi su od bilo kog Japanca male kubikaze. Nekako njihov mali motor je mali samo po kubikazi a ostalo izgleda ozbiljno. Recimo ovako nesto http://www.polovniautomobili.com/motori/7101645/aprilia-rs-125

 

Drugi savet je da iako imas solidan budzet pokusaj da ides na nesto jeftinije jer cim budes zakonski mogao da vozis jace hteces i da vozis jace. Manja cena u startu ostane ti love za opremu ili sacuvaj a i teoretski manje pucas u apsolutnom iznosu kada budes menjao za vece.

 

Vreme za kupovinu posto lovu izgleda imas je kada nadjes motor koji ti se svidja a koji mozes da platis. Nema tu filozofije leto-zima ako imas lovu.

 

P.S. Da dodam odmah da nikako nisam mislio na konkretan model koji sam postavio jer nemam pojma da li je to dobra cena nego samo kao ilustraciju modela a pogledaj i nove Aprilije u PGS pojma nemam koliko kostaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Ma ja pojma nemam koju kategoriju ima a ne znam ni koja kategorija koliko ogranicava samo pre bih cak uzeo Apriliju 125 nego Kawasaki 250. Ne zato sto ne volim Kawasaki jer meni su svi proizvodjaci ok, nego zbog onog sto sam napisao. Po meni Italijani su uvek bili vladari za male kubikaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

. Zeleo bih da to bude 4t motor 

 

Aprilia otpada jer nema 4t motor u toj klasi (nadam se da mu ne predlažete RSV Mille).

 

Ako može sa dozvolom koju ima da vozi Ninja 250, onda to je to. Ako ne može, onda R125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo do 125cc, primarno se vozi bmw 116 i bolje mi jos uvek ne treba a i voznja motorom mi je neuporedivo veci uzitak nego kolima, sto se opreme tice nasao sam neke light kitove za kacige da ukrasim a kacige volim jednobojne ne svidja mi se kad se sareni isto kao i motor sto bih voleo da bude crni ili beli... I samo sa se zahvalim na svim odgovorima, a ovo bi se vozilo 2 god pa ako bude selje da se polaze za vecu kubikazu pa da se uzme nesto da grmi ali to otom potom, nisam ni manji jos uvek uzeo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ма друже пусти маторце, мало им криво што нису могли и они тако, па као фол нису возили моторе због девојака.

 

Ево мене кад сам почињао са А1 категоријом :)

 

12109301_1016813368360740_32936609495247

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja