Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista 5. jul 2015.

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

U Golupcu sigurno postoji neka kamera za nadzor na prodavnicama i menjacnicama u glavnoj ulici, koja je i ruta kamiondzija, koja bi mogla dati neki trag, koji su sve kamioni u tom vremenskom okviru prosli. Pa se onda izdvoje oni Bugarskih reg oznaka, pa se pregledaju ostale usputne kamere do V.Gradista, pa se uporedi sa carinskim podacima o olasku/izlasku iz Srbije...

Eto, npr taj nacin potrage.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Ako mogu nešto da primetim i predložim savet svima iz ove nesrećne situacije...

 

Koliko god bahati vozači generalno bili, budite pripremljeni na to ili prestanite da vozite motor! I ja sam se juče vozio po tom delu Srbije i prošao tuda, izgleda sat i po pre nesreće. Usput sam imao ne znam koliko situacija koju je Skols gore naveo i nisam ni razmišljao o njima dok ih sad on ne pomenu. U pravu je Skols 100% ali jbg, takva je situacija na srpskim putevima.

 

Poenta svega što pišem je to da je u ovom slučaju izgleda opasnija bila reakcija nesrećnog dečka nego prekršaj tog kamiondžije. Ni na koji način ne zelim da opravdam prelazak u suprotnu traku, ali činjenica je da njega kamion nije udario nego ga je udar u bankinu koštao života. Zato savet svima, samo hladno i sigurno u takvim situacijama. Sklonite se u desnu stranu trake i neka budala prođe. Ne dajte da vas panične reakcije gurnu u možda mnogo veće probleme nego što možda realno jeste u tom trenutku.

Upravo to. Imao sam nameru da napišem nešto slično ali sam odustao iz prostog razloga što bukvalno nemam ni "tri piškenja" od postova ovde, a ovamo "branim" kamiondžije ili vozače automobila, a pritom ni motor još nemam. Ali eto... Najveća greška kod svih tipova  vozača je što poklone više pažnje ablendovanju i sireni i pominjaju familije, nego da se usredsrede na novonastalu (kritičnu, ili manje kritičnu) situaciju. U životu još nisam ablendovao nekom grešniku koji ulazi u makazice, već sam gledao da što više bežim desno, stavljajući  "tom tamo" koji u tim trenucima ne zna gde je "levo", ako je niskusan vozač, ostavljajući mu prostora i vremena da pređe toga što je naumio. Imam veliko poštovanje prema bajkerima na drumu, nadam se da ću uskoro biti i deo bratstva i koliko god mogu stavljam im do znanja da su primećeni sa moje strane, bilo da dolaze od pozadi ili mi idu u susret. Međutim, dešavalo mi se u preticanju na preglednom putu (koje trajalo manje od dve sekunde), ablendovanje od motocikliste koji je bio daleko ne znam ni sam koliko. Da li je to strah ili prebrza vožnja, ne znam. Ali, ko se plaši nečega gde realno, opasnosti nema, onda bolje da ne sedaju ni u auto. Kamiondžije su najprofesionalniji vozači i ne pamtim da sam doživeo neprijatno iskustvo sa obilaženjem kamiona, što ne znači da ne prave greške. A što se ovog tragičnog događaja tiče... Teško je utvrditi odgovornost kamiondžije kad ne znamo detalje, ali ako je bilo češanja onda se to vidi i na motoru, ali se dolazi i do zaključka da je možda i sam motor više išao ka unutrašnjosti krivine, što je dovelo do naglog ispravljanja motora, što je opet usled inercije uzrokovalo da motor završi na spoljnoj traci puta (ovo su samo pretpostavke), a i brzina motora je ovde presudan faktor. Ili jedino, što je manje verovatno, da je kamion zauzeo pola susedne trake. Strašno jeste... 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha r1

nista sem motora  nije na prodaju.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5747193/kawasaki-zx6r

 

 

link motora za zainteresovane, migavac je slomljen i olizan oklop bez pucanje sve je na mestu, kont mob 063 121 62 33 

 

filipovic dejan

 

http://www.novineokrug.rs/index.php/hronika/9-hronika/627-demanti-kavasaki-nesreca-golubacsam demant nesrece 

post-37538-0-81909200-1437578815.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Yamaha r1

Nebojsa Filipovic 1970-2015 Kawasaki ZX 6 R

 

nista sem motora  nije na prodaju.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/5747193/kawasaki-zx6r

 

 

link motora za zainteresovane, migavac je slomljen i olizan oklop bez pucanje sve je na mestu, kont mob 063 121 62 33 

 

filipovic dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Šibenik

Prvo da izjavim saucesce.

Drugo, siguran sam da mu je kaciga bila uklonjena tokom pruzanja prve pomoci. Poznavao sam Nešu lično, kao i moj pokojni otac Jugoslav, siguran sam da nebi vozio bez kacige. Pomogao mi je u zivotu i meni i mom pokojnom ocu.

Ako ikad budu uhvatili vozaca kamiona neka ga tuku do smrti.

Nažalost ja sam za njegovu smrt cuo tek jucer.

Jer sam se preselija iz Beograda u Šibenik.

Volija bih da sam bija na sahrani da barem ispostujem to sto je bio on na sahrani mog oca.

Pocivaj u miru, druze Nešo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Šibenik

Prvo da izjavim saucesce.

Drugo, siguran sam da mu je kaciga bila uklonjena tokom pruzanja prve pomoci. Poznavao sam Nešu lično, kao i moj pokojni otac Jugoslav, siguran sam da nebi vozio bez kacige. Pomogao mi je u zivotu i meni i mom pokojnom ocu.

Ako ikad budu uhvatili vozaca kamiona neka ga tuku do smrti.

Nažalost ja sam za njegovu smrt cuo tek jucer.

Jer sam se preselija iz Beograda u Šibenik.

Volija bih da sam bija na sahrani da barem ispostujem to sto je bio on na sahrani mog oca.

Skoro dok sam vozija biciklu neki kamion isao nizbrdo jedno 90kmh a limit je 50kmh. Presao u suprotnu traku i u krivini umalo ubio nadolazece turiste u autu.

Tolko ti kreteni u kamionama i autobusima jurcaju da treba i zabranit kamione.

Pocivaj u miru, druže Nešo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja