Jump to content

Moto Zajednica

Poginuo motociklista 5. jul 2015.

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kada smo se vracali ka Beogradu oko 14:30 videli smo zaustavljenu kolonu vozila na putu, par kilometara posle iskljucenja za Lepenski vir. Obisli smo vozila i videli da je motociklista poginuo, a bezivotno telo pokriveno je lezalo na kolovozu. Naravno, sav saobracaj i iz suprotnog pravca je bio zaustavljen. Po prici bajkera koji je cekao u koloni kamiondzija je skratio sebi krivinu i u tom trenutku je motociklista pao, udario glavom o bankinu i poginuo. Motor nije imao velika ostecenja, sve plastike su bile na mestu, far ceo, par sitnih delica poput migavca je bilo na kolovozu i to je to. Takodje mi je rekao da nesretni motociklista nije bio sam, da mu je drustvo pravio vozac belog Suzukija. On je bio tu parkiran pored puta. Na bankinama i putu nisam video tragove pada, udarca, kocenja...  Kaciga mu nije bila na glavi, ne znam da li ju je uopste nosio, ili mu je skinuta tokom pruzanja prve pomoci. 

 

otprilike ovde se to desilo:

https://www.google.rs/maps/place/44%C2%B035'07.2%22N+22%C2%B001'15.7%22E/@44.585335,22.021023,13z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=sr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Nazalost, danas je u Djerdapskoj klisuri nastradao motociklista iz Beograda.

Vozio je Kawu Nindzu crne boje. Kolega mu je bio iz Panceva na belom Suzukiju.

Kako je receno na licu mesta, i po izjavi svedoka nesrece, kamion-sleper je malo isekao krivinu, prikolicom je zagazio u susednu traku, i odbacio motociklistu koji mu je dolazio u susret na bankinu i nastavio je dalje... Saobracaj je bio obustavljen do zavrsetka uvidjaja.
Sta reci???
Strasna situacija, opomena za sve ostale, postupak kamiondzije za osudu...
Kolegi bajkeru - NEKA POCIVA U MIRU!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Danas sam se vracao kuci Djerdapskom. Kratko vreme jurio sam se sa svinjom vozacem slepera koji je vozio manijacki bezobzirno. Prosao sam tuda sat ranije. Mnogo mi je zao sto se to dogodilo.

 

Dan je bio prelep za voznju, susreo sam i nekoliko grupa motociklista i uzivao u svakom kilometru a opet svo vreme putovanja sam imao neke crne misli. Citam ovo sada i ne verujem...

 

Sta rade ti sleperi na jednom od najprometnijih turistickih puteva nedeljom popodne kad svi idu na vikend!? Jebem ti sofere kamiona i autobusa pa dokle vise?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Koliko znam, do sada ga nisu nasli. Voleo bih da gresim, kao sto bih voleo i da se ovoj nije desilo, da nisam jos jedan put morao da gledam u bajkera koji lezi na putu, da slusam komentare automobilista iz zaustavljene kolone... Voleo bih da ovo i ovde ne pisemo...

Tuga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC (RC46)

Nazalost i moje drusto i ja smo danas bili na mestu nesrece, mozda 5min nakon sto se desilo...

Sta reci, uzasna scena... Dok nije dosla policija neki automobili ne zeleci da cekaju zavrsetak uvidjaja su prolazili preki mesta nesrece i pored tela. U najmanju ruku vrlo bezosecajno. Da napomenem da nas je jedan od tih vozaca automobila ludacki preticao u tunelu!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Za vikend sam par puta se provozao od Golupca do Milanovca i nazad, puno motora, što naših što stranih..ali i jurcanja i uletanja od strane automobila i kamiona..

Vraćam se juče za Pazovu, obilaznica oko Požarevca, duga, široka krivina i lik na nekih 50ak metara od mene, gleda me i kreće da obilazi opušteno..u jednom trenutku dvoje kola i ja u 2 trake..sreća pa je širok tu put..džaba sviranje, mahanje, sirena.. da sam imao nešto pri ruci gađao bih..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Na zalost bio na mestu nesrece... i dalje ne mogu da verujem! Motoru malte ne nista... par staklica od migavca i iskrivljena tablica, koliko sam ja video.

 

Nek mu je laka zemlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ako mogu nešto da primetim i predložim savet svima iz ove nesrećne situacije...

 

Koliko god bahati vozači generalno bili, budite pripremljeni na to ili prestanite da vozite motor! I ja sam se juče vozio po tom delu Srbije i prošao tuda, izgleda sat i po pre nesreće. Usput sam imao ne znam koliko situacija koju je Skols gore naveo i nisam ni razmišljao o njima dok ih sad on ne pomenu. U pravu je Skols 100% ali jbg, takva je situacija na srpskim putevima.

 

Poenta svega što pišem je to da je u ovom slučaju izgleda opasnija bila reakcija nesrećnog dečka nego prekršaj tog kamiondžije. Ni na koji način ne zelim da opravdam prelazak u suprotnu traku, ali činjenica je da njega kamion nije udario nego ga je udar u bankinu koštao života. Zato savet svima, samo hladno i sigurno u takvim situacijama. Sklonite se u desnu stranu trake i neka budala prođe. Ne dajte da vas panične reakcije gurnu u možda mnogo veće probleme nego što možda realno jeste u tom trenutku.

  • Podržavam 22

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Ako mogu nešto da primetim i predložim savet svima iz ove nesrećne situacije...

 

Koliko god bahati vozači generalno bili, budite pripremljeni na to ili prestanite da vozite motor! I ja sam se juče vozio po tom delu Srbije i prošao tuda, izgleda sat i po pre nesreće. Usput sam imao ne znam koliko situacija koju je Skols gore naveo i nisam ni razmišljao o njima dok ih sad on ne pomenu. U pravu je Skols 100% ali jbg, takva je situacija na srpskim putevima.

 

Poenta svega što pišem je to da je u ovom slučaju izgleda opasnija bila reakcija nesrećnog dečka nego prekršaj tog kamiondžije. Ni na koji način ne zelim da opravdam prelazak u suprotnu traku, ali činjenica je da njega kamion nije udario nego ga je udar u bankinu koštao života. Zato savet svima, samo hladno i sigurno u takvim situacijama. Sklonite se u desnu stranu trake i neka budala prođe. Ne dajte da vas panične reakcije gurnu u možda mnogo veće probleme nego što možda realno jeste u tom trenu

Samokontrola panike zavisi od čoveka do čoveka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Sta reci, uzasna scena... Dok nije dosla policija neki automobili ne zeleci da cekaju zavrsetak uvidjaja su prolazili preki mesta nesrece i pored tela.

Dok sam ja bio tamo preko mesta uvidjaja prosao je samo auto iz americke amasade u pratnji jednog policijskog zelenog dzipa. Ali tada je policija vec bila tu. Sto nije opravdanje, i oni su mogli da cekaju ili da se vrate drugip putem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Svasta se moglo videti, na pocetku dok jos niko nije mogao javiti posto nije bilo mreze, samo je jedan automobil prosao i odjurio da bi uhvatio signal i javio policiji, bar su tako rekli ovi sto su bili blize, a odmah posle toga neki prodjose, ali kolege bajkeri sa druge strane zaustavili ostale i razmenili nekoliko glasnijih reci i ovi se vratili, sreca ne ispade veci incident...

 

Kasnije kad smo se vratili i sacekali kraj uvidjaja, policija htela da nesretnog coveka pomere kraj puta i ostave, ali se ljudi pobunili, pa su na kraju stali i regulisali saobracaj kroz jednu traku. A kakva nam je drzava, ko zna kada je nadlezna sluzba dosla da ga preveze i ko zna sta su sa njim uradili kada smo mi svi otisli...

 

U svakom slucaju, velika pouka za sve, pogotovo za mene i dragu kojima je ovo bila prva veca tura van grada, videli smo sve najlepse i najruznije...

 

Saucesce porodici i najblizima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 Juce poginuo na motoru -Nebojsa Filipovic.Otac dvoje dece,suprug,direktor u Auto-Komnenovicu-jednom recju divan covek.Saucesce porodici i prijateljima.Malopre mi je javljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Neka su mu siroki putevi nebeski. Saucesce svima koji su ga znali. Posto zivim u blizini cesto tim putem vozim iz zabave. Ono sto mi najvise smeta je sto ova p........ drzava ne uvede konacno zabranu saobracaja teretnih vozila vikendom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Neka su mu siroki putevi nebeski. Saucesce svima koji su ga znali. Posto zivim u blizini cesto tim putem vozim iz zabave. Ono sto mi najvise smeta je sto ova p........ drzava ne uvede konacno zabranu saobracaja teretnih vozila vikendom. 

a da zabrane oni kompletan saobracaj vikendom, sem za motore?

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Netreba da zabrane kompletan saobracaj al zabrana za kamione vikendom postoji u zemljama u okruzenju,verovatno bez razloga to jest da bi nervirali sofere. Ili oni nemaju pojma sto imaju zabrane,neverujem sta covek moze da nakenja za par sekundi pored racunara. . . 

Strasno,saucesce porodici i prijateljima.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I niko nezna ko je momak koji je nastradao

 

Napisano nekoliko postova ranije ko je nastradao, nego tebe mrzelo da čitaš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

zamolio bi admine da obrisu a i ostale da se suzdrze suvisnih i glupih komentara iz postovanja prema nastradalom..pocivaj u miru prijatelju,

jahacemo opet zajedno putevima nebeskim

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Treba nam vise ljudskosti jedni prema drugima i prema drugim ucesnicima u saobracaju. Ako vidiš da si okruzen budalama onda vozi kao na iglama i ocekuj svašta ili obidji u sto sirem luku i nastavi dalje. Bilo koji vid rasprave samo radja konflikte. Sirena je napravljena za skretanje pažnje drugih ucesnika u saobracaju, koristi je u prikladnim situacijama da privuces paznju nesmotrenih vozaca. Oseti sebe, oseti motor, oseti put kada voziš i prilagodi se tome. Ne vozi se svuda isto niti svaki dan istim tempom. Postoje lagani dani i brzi dani i dani nakon kojih ne znaš ni sam šta ti bi. Sreća je na radost ili na žalost jedan od faktora, ne sme da bude glavni, ali jeste jedan od faktora. Nekada se stvari tako nameste u životu da je negativan rezultat neizbezan. Zato želim svima sretan put, pazljivo vozite, čekaju nas kod kuće.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

 

Neka su mu siroki putevi nebeski. Saucesce svima koji su ga znali. Posto zivim u blizini cesto tim putem vozim iz zabave. Ono sto mi najvise smeta je sto ova p........ drzava ne uvede konacno zabranu saobracaja teretnih vozila vikendom. 

a da zabrane oni kompletan saobracaj vikendom, sem za motore?

 

 

Ne budi ciničan. Izađi malo iz Srbistana pa vidi kako je preko... U većini zapadnih zemalja je zabranjeno kretanje teretnih vozila magistralnim putevima od petka popodne do ponedeljka ujutru. U Mađarskoj kamioni ni radnim danom ne smeju da se pretiču na autoputu...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja