Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 200

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stari Banovci
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Pozdrav svima...

Pocetkom 2015. godine sam kupio Apriliu Atlantik 200, 2003. godiste. Na prvi pogled jako lepa, bez preteranih estetskih ulaganja, dopala mi se, odlazim da pogledam. Motor je bio ladan kao led kad sam dosao kod coveka, u to sam se uverio jer smo sat vremena pre paljenja pricali a napolju je bilo 0 stepeni. Iz prve je upalio, sto me je odusevilo. Ali sam odlucio da odem kuci i pogledam jos koju.

Medjutim posle 3,4 dana, odlucio sam da se vratim i ipak je kupim, jer je cena bila i vise nego dobra, plus registrovana jos nekoliko meseci i covek mi je izasao u sustret maksimalno sto se tice nekih stvari.  Uzeo sam je u martu, cini mi se, sa 36500km na satu.

Cim sam je dovezao kuci, cale je rekao "nece ona jos dugo", cuje mu se nesto u dekli... Medjutim, kroz jedno uvo mi uslo kroz drugo izaslo. Posle par dana, posto sam se vozio iako je bilo jako hladno, svaki dan sam cuo taj zvuk sve jace, samo na leru, dok je hladan se jako culo, a posle malo slabije, ali se culo kao kuckanje.
Odlazim kod majstora koji ga je servisirao kod prethodnog vlasnika, Moto servis Bojan u Novoj Pazovi, gde mi kaze da treba da radim veliki servis jer misli da je lanac bregaste gotov. Posetio sam jos 3 majstora koji su rekli "to je kais ili rolnice, samo teraj, nista mu nece biti". 3 prema 1, odlucio sam da vozim i dalje...
Odvezao bih ja Bojanu motor, ali od toga nije moglo biti nista jer sam poslednji dinar dao za motor...

Prelep, preudoban motor. Ja presrecan sto konacno imam nesto tako, pocinjem da sredjujem. Motor sam doterao do "apoteke", sve spoljasnje delove sam mu odradio da se sijaju dok nisam polozio.

Prvi dan sa dozvolom, ne postoji srecniji covek od mene, sipam pun rezervoar, prelazim 350km iz cuga...drugi dan prelazim 150km i tu sve staje... na sred puta pri brzini od oko 100km/h je puklo nesto i vise ne prima gas. Stajem pored puta, struje ima, ali ne moze ni da zavergla, cak i kompresiju nema... to se dogodilo u u julu i od tada motor boravi u garazi. Nisam bio u situaciji ni da rasklopim masinu jer su mi spominjali prevelike cifre za popravku.
Pa ja sada trazim misljenja i savete od ljudi koji bi mogli da pretpostave sta se dogodilo i da li je ono najgore... Sve u svemu, moja voznja sa apriliom je trajala svega 1000km... Nadam se da cu ove godine srediti to i da cu nastaviti tamo gde sam stao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5692 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Prijatelju ovo ti je kao da tražiš od lekara da te pregleda preko telefona. Mašina mora na sto da se otvori, prvo CVT a onda redom ostalo dok se ne utvrdi šta je po sredi. Za to ti treba majstor ko svet a ne ti majstori tipa "teraj, skuter je to, nije mu ništa" Moj savet ti je kontaktiraj Dareta - Satelisa sa Foruma i dogovori pregled i tretman u njegovoj ordinaciji. Kvalifikovanijeg majstora za Piaggio mašine ćeš teško naći a poštenijeg čoveka i majstora - jok. Nemoj više petljati sa polukvalifikovanim likovima za tvoje dobro i tvog novčanika  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Al' i hvalite tog Dareta dođe mi da mu dovozim iz inostranstva motor na servis :-P hahaha

 

Kolega unesrećeni.

Potrebno je da shvatiš da je kupovina polovne stvari takva da možeš da budeš na konju ali isto tako da vučeš mrtvog konja za nogu kući. Na našu žalost, Balkanska realnost je da ljudi uvoze najgrđe krševe jer svi uvoze za zaradu, ne da voze...

 

Stisni malo dupe do Februara-Marta i kod tog famoznog Dareta ( :-P ) pa neka čo'jek da dijagnozu i predloži terapiju...

 

Sve ostalo je prđenje u vjetar...

 

Ja dok čujem "ma može to još" samo okrenem na drugu stranu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ko ga nije upoznao ili vozio svoj motorin kod njega biće uvek skeptičan,ali na žalost( mnogi od nas voze mašine stare po 15god)su kod njega vozili svoje ljubimce i bili prezadovoljni

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Po svemu sudeci, bice da je velika steta.... ako si video u temi "Dilema pri kupovini" plavog AA iz IT uvezen, preprodavac....dobacice ceo drugi agregat pa pisem kad, sta i koliko je bio, secam se samo da je neka smesna cifra bila kad mi je rekao (msm 200e)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Србија брале
  • Motocikl: Априлиа Атлантик 200

Људи добар дан. Интересује ме постоји ли могућност повећања брзине код Априлије Атлантик 200? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Postoji, vozi je nizbrdo. 

 

(Nisi se predstavio u delu foruma predvidjenom za to). Moze se povecati, prvo mozda ti je kais potrosen, a ako nije, mozes da stavis malo teze rolnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Србија брале
  • Motocikl: Априлиа Атлантик 200

Нови сам на овом форуму брате. Теже ролнице и шта још може да јој допринесе?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 10 sati, SrdjanOT je napisao:

Нови сам на овом форуму брате. Теже ролнице и шта још може да јој допринесе?

A koliko taj tvoj atlantik ide pa bi hteo da povecas brzinu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Србија брале
  • Motocikl: Априлиа Атлантик 200

Иде 130 али верујем да може бар још 10 до 15 на сат више. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

А шта ће да заустави тај скутер ако буде ишао 140-150 км/х?

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
17 minutes ago, bracabgd said:

А шта ће да заустави тај скутер ако буде ишао 140-150 км/х?

Pa isto ono sto ga je zaustavljalo i kad je is'o 130.. nije da covek hoce umesto 130 da ide 300.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav ljudi,

 

Imam GPZ500S ali sam nedavno kupio i Apriliu Atlantic 200, 2003 godiste u neispravnom stanju - ispao mi je u trampi pa sam resio da okusam srecu. Za sada, krenuo sam od svecice i struje jer varnice nije bilo, svecicu sam uzeo iridijumsku novu ali i dalje nema pomaka. Bobinu sam skinuo sa ispravnog skutera kako bih otklonio i tu sumnju, varnicu baci jedino u trenutku kada pustim dugme za startovanje i kocnicu. Na verglanje se ne desava nista, jedino na trenutak baci jaku plavu varnicu kada prestanem da verglam. Sta moze biti, ima li neko ideju?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Zdravo drugari,

 

Imam problem sa Aprilijom Atlantic 200, naime, ne baca struju na svecici pa sam malo svojerucno zasao u samu popravku jer nisam pri parama za majstora. Svecica i bobina su novi, dalje posumnjah na instalaciju, kontakte i CDI ali mi je palo na pamet da ovako laicki proverim paljenje. Tacnije, otkacio sam konektor sa mesta gde izlaze zice iz paljenja, uzeo multimetar i proveravao struju koja izlazi iz paljenja. Jednu pipalicu sam stavio ma masu, otac je verglao a ja sam polako drugom pipalicom dodirivao svaki pin da vidim koja struja se javlja tu. Na iznenadjenje, struja koja izlazi na glavnom konektoru iz paljenja je čitavih 0,4V. Ono sto zelim da pitam, da li je merodavno ovako proveriti paljenje? Ajde rekoh da ne skidam odmah auspuh, vodenu pumpu i gledam namotaje, mozda moze ovako. Koje je vase misljenje?

 

Hvala vam unapred, svaki odgovor ce znaciti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Konektor iz dekle namotaja ? Iz dekle namotaja u zavisnosti od modela izlazi više kablova, sa samih namotaja ka regleru ide struja koja je visokog napona, zatim izlazi kabl koji ide ka ECU da da info kada da se aktivira varnica odnosno to je senzor pozicije magneta ugrubo. Ne znam šta si merio ? Namotaje verglanjem teško da ćeš proveriti mali su obrtaji. Drugo namotaji nemaju veze sa paljenjem, to jest motor bi trebao da upali i sa pokvarenim namotajima, ako je aku pun i sve ostalo ispravno, tada bi punjenje bilo loše ali bi motor radio.

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja