Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Niste dobro razumeli, sala za teorijsku nastavu ima mesta za nekih pedesetak polaznika prema tome slobodno se prijavite :)

 

Za one koji ne znaju gde je čuvena tehnička škola Zmaj, ja ću vas čekati na benz. pumpi Zmaj 1 u 18:15 h :)

 

Ja ne verujem da ću stići sa posla do garaže pa do pumpe motorom. Došao bih kolima, ??? ;)

 

Jel ima temo negde da se parkira auto ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ja svakako dolazim kolima,neko rece SECERI,pa nisam mazohista,vozim kad mi prija i kad uzivam u tome a ne da bi zadivio druge kako sam zajebani bajker...svaka cast ako neko uziva u vetru i kisi,ja nisam taj tip.. :) nego ako neko ide sa ove strane ja krecem sa Bogoslovije oko 6 pa mozemo zajedno,ima mesta u kolima...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ta pumpa a ako zakasnis vidis na mapi skolu,sidjes na novosadski,prvi semafor desno i picis dok ne naidjes na skolu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja svakako dolazim kolima,neko rece SECERI,pa nisam mazohista,vozim kad mi prija i kad uzivam u tome a ne da bi zadivio druge kako sam zajebani bajker...svaka cast ako neko uziva u vetru i kisi,ja nisam taj tip.. :) nego ako neko ide sa ove strane ja krecem sa Bogoslovije oko 6 pa mozemo zajedno,ima mesta u kolima...

 

I ja sam shvatio da ovo treba da bude kurs "bezbedne" vožnje. Inače smatram sebe za "all season" bajkera. Nije bitno dal je nula ili minus. Samo da je suvo :takoje:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Veceras nema kise, slobodno uzivajte, a za navedeno oko uzivanja u voznji, mazohiznu, kisi i vetru, potpuno se slazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Dr. Ivana Ribara blok 45.

Jedno veliko izvinjenje organizatoru i kolegama,zbog obaveza i količine posla moraću propustiti ovo korisno druženje danas-teoretski deo. Veliki pozdrav i lepo druženje vam želim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Čekam vas od 18:15 na pumpi Zmaj 1 (pravac ka Aerodromu) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Evo prvi da se zahvalim organizatorima i predavacima na odlicnom kursu i druzenju :)

 

Stvarno sve pohvale i za trud i realizaciju, dosta stvari je bilo poznato ali je lepo cuti to sve od nekoga ko to sve zna iz neposrednog iskustva, jedva cekam praktican deo.

 

Posto sam u guzvi mislim da pre nedelje necu stici da okacim par fotografija od veceras...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Eto, zelim i osecam potrebu da kazem koliko je ovaj kurs bezbedne voznje vrhunska prica!

Prvo, fascinantno je da ljudi na dobrovoljnoj bazi sa foruma organizuju kurs od par sati koji je ozbiljniji i na kome ima bitnijih i korisnijih informacija od cele teorije koja se slusa u auto skolama na teorijskom delu za A kategoriju, sto je zaista porazno za ovu "drzavu". Zbog toga svaka cast Pablu, Stanimiru i Bojanu, kao i ostalima koji su u organizaciji.

 

Odlicno podeljene teme i da ne ponavljam par sugestija od kolega bajkera, kurs je zaista odlican i po prici tek nas ceka zanimljiviji deo sto se tice staze, nadam se u nedelju, ali kako stvari stoje tesko.

 

Moglo se cuti par novih stvari, nauciti nesto novo, korigovati neke stare navike i potvrditi vec postojeca znanja uz upoznavanje novih kolega! Cestitke za sve kolege koje su doputovale i nazad krenule na 2C ! :))

Vidimo se na stazi :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ko nije dosao pogresio je.

Mislio sam da znam sve sto je potrebno u vezi voznje motocikla ali sam prisustvovao iz radoznalosti,saznao GOMILU novih stvari koje ce svakako povecati moju bezbednost tokom voznje motora i uverio se da ipak uvek moze da se nauci nesto novo i da uvek mozete sebe poboljsati. Ljudi za koje se vidi da su veoma iskusni preneli su nam kako teorije o nekim stvarima tako i licna iskustva koja su svakako doprinela povecanju bezbednosti kod svakoga ko ih je slusao. jedva cekam prakticni deo , ako sam ovoliko naucio na teorijskom mogu samo da zamislim koliko ce tek poucan praktican deo biti.

Organizatori hvala vam!

Ko sada nije bio na kursu , neka poseti sledeci put kada bude organizovan , nece pogresiti,a cuo sam da ce ih biti organizovano jos! nemojte da vas bude sramota i da mislite "nisam ja pocetnik,ne treba meni ovo ja sve znam" posto kad njih cujete shvatite koliko u stvari ne znate i koliko gresaka nesvesno pravite.. bilo je i mladih i starijih i svi su naucili pametne stvari ! jos jednom hvala i jedva cekam prakticni deo! :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Za organizatore i ljude koji su omogućili ovo jedno VELIKO HVALA! Neću da ponavljam stvari koje su kolege pre mene rekle, samo želim da izrazim poštovanje za ovakav trud, posvećenost, volju i želju. 

 

Ovaj kurs je toliko koristan da svi treba da ga posete. Pored osnovnih i naprednih stvari o kojima se pričalo, neprocenjiva su iskustva svih vozača, ne samo predavača, koje imate prilike da čujete iz prve ruke.

 

Sve na kursu je podređeno tome da se popravi tehnika vožnje, izbegnu greške, poveća stepen sigurnosti, svesti i kulture u saobraćaju/vožnji motora, kao i da se ljudi edukuju šta treba da rade u slučaju nesreće.

 

Svaka čast, samo tako nastavite!

 

 

E sad, pored pohvala, par sugestija za razmisliti:

 

- kurs je očigledno duže trajao jer su sve teme bile i opširne i važne, pa sledeći put, ukoliko to mogućnosti dozvoljavaju, ne bi bilo loše da se i teorijski deo održi na neradni dan, tokom dana, u recimo dva ili tri bloka predavanja. Ovako se  o prvoj pomoći pričalo u petak u ponoć, posle 5 sati predavanja sa dve pauze od 10min i na kraju radne nedelje, i svi ljudi su već bili umorni, dekoncentrisani, a preko same teme se brzo preletelo. Naravno niko tu nije kriv zbog toga, ali kako je ova tema jako bitna, očigledno je da je potrebno da ljudi prate sve o tome dok su sveži; plus naravno onaj deo za praktično pokazivanje koji je došao od kolege lekara, odlična sugestija!

 

- prezentacije koje prate predavanje, pogotovo severianova, bi trebale da budu propraćene sa malo više slika, jer se govori o tehnici vožnje, tako da ukoliko bi usmena objašnjenja bila propraćena i slikama i klipovima, samo predavanje bi bilo mnogo efektnije. Npr. counter steering - kada sam počinjao da vozim motor/skuter, znao sam da to postoji, odlgeldao sam Twist of the wrist  i nije mi bilo jasno, čitao sam tekstove na tu temu, odlgedao 20 klipova na you tubu pre nego što sam skontao o čemu se tu radi. Znam da svi to intuitivno koristimo, znam da stariji bajkeri to razumeju bez ijedne reči, ali početnici ne razumeju. Iz sinoćnjeg objašnjenja, bez ikakve vizuelne prezentacije, mislim da se to znanje ne prenosi na efikasan način... iskreno, ja da ne znam šta je, ne bih shvatio iz sinoćnjeg predavanja. Drugo, mislim da ta tema zaslužuje malo više od 3 minuta :) Elem, net je pun slika i klipova, mislim da se lako može izdvojiti par na tu temu (čak i sa vežbama koje su se spominjale sinoć), pa da se to sve vizuelno objasni početnicima (i iskusnijima). Mislim da bi tako bilo najlakše, pustiti klip, usporiti ga tamo gde treba, zaustaviti ga tamo gde treba, propratiti usmenim objašnjenjem.

 

 

Na kraju, daj bože da bude lepo vreme sutra, pa da vozimo na stazi... :)

 

 

PS. smrzo sam se ko p***a sinoć dok sam se vratio kući... :)))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Da rezimiram, stegao rezervoar, vrhovi stopala na fuzasterima, opustio ruke, dva prsta na kocnici, sporu krivinu policijski prosao, zubi cvokocu, nema saobracaja, samopuzdanje raste, a i brzina sa njim, zatim se setih druga dva dela kursa, pa popustih gas i krenuh vise razmisljati sta se desava oko mene a ne meni i motoru...

 

P.S. Sva sreca pa zivim u Zemunu, pa se ne smrzoh ziv...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

I od mene pohvala za organizaciju kursa. Znam "iskusne" bajkere koji bi mozda veliki deo saveta od sinoc shvatili kao "glupost" ali ono su bile jako bitne osnove tehnike upravljanja motorom, ponasanja u saobracaju i prve pomoci (sa akcentom na specificnosti motociklista).

 

Sto se tice ideja za kurseve u buducnosti, samo bih zapisao par koje su pomenute sinoc (ne znam kolegama nickove da bi ih pomenuo):

 

- obavezno praktican deo prve pomoci, narocito skidanje kacige

- ustaliti termine kursa (npr. svakog meseca)

- prosiriti tim predavaca na kolege van Beograda kako bi kurs mogao da se organizuje i u drugim gradovima

 

 

Kurs je nesto sto verujem da svaki, ali bas svaki, motociklista mora da prodje. Zao mi je sto neke od stvari koje sam cuo sinoc nisam cuo u vreme kada sam polagao za "A".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Pretpostavio sam da ce biti stvari koje nisam znao i da cu nauciti nesto novo, ali ovo predavanje je jednom recju ODUVALO... jednostavno nisam mogao ni da zamislim da ce biti toliko poucnih i stcari za koje nisam cuo... Preporuke svima da se ovaj kurs odslusa jer jednostavno 100% ima nesto sto niste znali a potecijalno ce vam spasiti glavu kad zatreba...

Ja bih da napomenem onaj detalj o fiksiranju nadolazeceg saobracaja ili neke druge opasnosti, jednostavno trenirati da se gleda tamo gde hoces da zavrsis...

Inace sinoc nije bilo 2c vec minus 6miliona... Ali sam nekako sa kracom pauzicom stigao do NS-a...

Ja hocu da se ponovim i da jos jednom zahvalim organizatorima i predavacima na fenomenalno i profesionalno odradjenom poslu...

Takodje... Prsluk... Nemam reci... Toliko je dobar i kvalitetan da nemam reci... Stvarno ne znam sta da kazem osim kvalitet...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Pozdrav svim učesnicima kursa,

 

Na žalost, vremenska prognoza za nedelju je sada sasvim decidna - predviđa kišu i, veći problem, veoma hladno vreme (2-7C). U tom smislu, odlučili smo:

 

Otkazujemo drugi deo kursa (poligon), koji je bio zakazan za nedelju 5.april.

Novi termin poligona: subota 18. april, 8.30h (karting staza Ada Huja), početak vežbi u 9h.

(Ovaj termin smo već unapred rezervisali, u slučaju lošeg vremena sutra, tako da odmah imamo alternativu)

 

Nadamo se da ćemo tada imati više sreće! 

 

 

Inače, da se osvrnem i ja na jučerašnje veče, ovo je bio verovatno najposećeniji kurs do sada. Sinoć je bilo (sa gostima-slušaocima) skoro 50 učesnika, što zaista ne pamtim. Moram da priznam i da je ovo jedna od najaktivnijih grupa do sada :takoje:, bilo je puno, puno dobrih pitanja i sugestija (i ovde i sinoć). Neke od njih ćemo usvojiti momentalno, već sada na praktičnom delu (npr. demonstracija skidanja D-ring kopče na kacigi, demonstracija skidanja kacige povređenom itd). I sve druge sugestije, za koje treba neko dodatno vreme, pomno pratimo i učimo iz njih. Ali, profunkcionisalo je upravo onako kako želimo: pitanja, diskusije, ukrštanje iskustava, dobri predlozi!

 

Mislim da smo najzad sklopili odlične uslove za kurs - dobra učionica sa adekvatnom multimedijom (hvala profi Miroslavu!) i odličan poligon (hvala Ada Huji na razumevanju!). 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Da se i ja nadovežem sa hvalospevima, jako dobar i izuzetno koristan kurs za svakog, i početnika i dugoprugaša. Ne bih ponavljao već rečeno, ali bih istakao samo jednu stvar koja je pomenuta i na kursu - čovek se uči dok je živ, ako je pametan učiće na tuđim greškama a svoju tehniku će usavršavati treningom, i taj trening ne sme da se završi posle ovog kursa i posle Ada Huje, već treba kontinuirano da traje (naravno, neke opasnije stvari vežbati isključivo u kontrolisanim uslovima, na parkingu/stazi i sl.).

 

I još samo mali dodatak o D-Ringu, nisam znao šta je to po imenu, a ispostavilo se da imam kacigu koja se tako kopča :D Kratak video o kopčanju i otkopčavanju

 

 

Takođe, vezano za skidanje kacige, mnoge moderne kacige imaju tzv. Emergency Release System, koji nakon otkopčavanja kopče omogućava jednostavnije skidanje kacige i sa manje otpora

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

I od mene sve pohvale za teorijski deo kursa. Malo je reci da sam zadovoljan ozbiljnoscu I profesionalnoscu predavaca.

 

Ako ovako budemo vozili posle 18.aprila drustvu koje organizuje kurs bezbedne voznje treba dici spomenik :-)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Nemoj samo spomenik molim te, pu pu pu

 

Jes, vala baš sam se glupo izrazio  ;), a ne treba ni biti sujeveran  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Bukvalno... 

 

Pogotovo što 18og najverovatnije neću moći da dođem... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja