Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Najbolje utrošeno popodne/veče za svakog ko se iole bavi motociklizmom ili bi to želeo.

 

 

Bar je meni to tako izgledalo. Ovaj kurs bi trebalo da bude sastavni deo svake auto škole koja ima opciju za polaganje A kategorije.

Apsolutno se slazem i mislim da je ovo najbolja stvar koju sam uradio prisustvujuci ovom kursu,sve pohvale za predavace i organizaciju!!! Nadam se da ce nam u subotu vreme biti naklonjeno jer jedva cekam taj prakticni deo da zaokruzim pricu!!!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Odusevljen sam kursom, toliko je bilo korisnih informacija da sam zapisivao da ne bih zaboravio =)

 

Iako vozim godinu dana, i dalje sebe smatram pocetnikom i ovaj kurs je bio sjajna prilika da naucim nesto novo i da ponovim stvari koje sam zaboravio.

U vecini stvari za koje su rekli da grese pocetnici, gresim i ja. Video sam da pogresno ulazim u krivine, donekle stegnuto sedim na motoru, ponekad naglo oduzimam gas...

 

Ostaje da se ovo znanje pretoci u praksu, ima da se vezba i vezba da bi sve ove tehnike bezbedne voznje usle u krv!

 

Veliko hvala organizatorima na vremenu i trudu =)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

drugi put sam prisustvovao i jedva cekam sledeci termin da se opet prijavim ;)  nadam se lepom vremenu u subotu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ja nazalost nisam stigao na drugi termin, skupilo se obaveza, ali sam smislio par pitanja i jedva cekam prakticni deo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Postovani organizatori svaka cast !

Prava stvar kako za pocetnike, tako i za iskusne vozace. Svi mi ponekad mislimo da smo u maximalnom fokusu, da smo nepogresivi, da to radimo najbolje, i smatram da je to dobro za svest svakog bajkera, ali i pored toga, treba usavrsavati svoje znanje i vestine, prihvatati savete i sugestije od iskusnijih ... 

Zao mi je sto ovo nisam odslusao pre 20 god, kad sam ucio na svojim greskama, ali nikad nije kasno, i zato savetujem svima koji vole motociklizam, da rade na sebi i prijave se na neki buduci ovakav kurs, vise je nego korisno i ima sta da se nauci, ili bar podseti..

Organizatorima hvala na dobroj organizaciji i trudu koji su ulozili da ovakav kurs postoji.. 

Pozdrav 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tako su i prosli put najavljivali i mi otkazali i ono nista,bilo lepo toplo jutro :) nadam se da ce i sad pogoditi isto kao i prosli put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Drugari, nemojmo dramiti. Ako bude kiša u subotu organizatori će odložiti recimo za nedelju ili bilo koji drugi termin kada nam vremenski uslovi obezbede kvalitetnu obuku.

 

Ja lično da mogu da biram da pošto-poto pokisnem i ništa ne naučim, ili da laganeze odradim kurs gde ću steći neka znanja....biram ovu drugu opciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Tako su i prosli put najavljivali i mi otkazali i ono nista,bilo lepo toplo jutro :) nadam se da ce i sad pogoditi isto kao i prosli put :D

 

Nije bas, padala je kisa to jutro u tom delu grada, ja malo pokiso :)

 

A mislim da nije ovde toliko problem sto ce neko da pokisne, verujem da vecini ne bi bio prvi put, vec u tome koliko moze da se, sigurno, provezba sve ono sto je planirano... Ja naravno nemam nista protiv da bude odrzano po bilo kakvom vremenu ali verujem da je na organizatorima ipak veci pritisak, iako oni ne odgovaraju za nas ipak nije sve jedno ako ti se neko tamo izlomi zato sto je staza klizavija nego sto je predvidjeno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

 

Tako su i prosli put najavljivali i mi otkazali i ono nista,bilo lepo toplo jutro :) nadam se da ce i sad pogoditi isto kao i prosli put :D

 

Nije bas, padala je kisa to jutro u tom delu grada, ja malo pokiso :)

 

A mislim da nije ovde toliko problem sto ce neko da pokisne, verujem da vecini ne bi bio prvi put, vec u tome koliko moze da se, sigurno, provezba sve ono sto je planirano... Ja naravno nemam nista protiv da bude odrzano po bilo kakvom vremenu ali verujem da je na organizatorima ipak veci pritisak, iako oni ne odgovaraju za nas ipak nije sve jedno ako ti se neko tamo izlomi zato sto je staza klizavija nego sto je predvidjeno...

 

 

Upravo tako. Ako organizatori procene da je bezbedno održati kurs i po kiši. Ja ću da idem ....sve po sistemu gde svi turci tu i mali Mujo. Ali je i činjenica da ćemo mnogo kvalitetniju obuku imati po suvom i toplom vremenu nego po kiši.

 

Kako god... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Drugari, nemojmo dramiti. Ako bude kiša u subotu organizatori će odložiti recimo za nedelju ili bilo koji drugi termin kada nam vremenski uslov obezbede kvalitetnu obuku.

 

Ja lično da mogu da biram da pošto-poto pokisnem i ništa ne naučim, ili da laganeze odradim kurs gde ću steći neka znanja....biram ovu drugu opciju.

 

Ti si covece na Zemunu i mozes da dodjes kad god i da kazes nemojte dramiti moze i u nedelju moze i u pon itd... A sta je sa nama koji putujem do Beograda pa na primer moram da dodjem dan ranije i da se snadjem i za nocenje i sutradan imam obaveze da idem za NS pa u nedelju nazad... 

PONAVLJAM nije problem ni kisa ali necu da krenem za BG pa da se ispostavi da nema nista od toga pa moram da kisnem i do NS-a, a mogao sam direkt kolima za NS i da zavrsim sta imam... A finanfsije da ne spominjem ako ja krenem za BG i onda se odlozi... A ima ljudi i iz Bosne koji dolaze...

Nadam se da me neko razume...

p.s. samo da neko od organizatora potvrdi u petak do popodne i ja krecem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

 

Drugari, nemojmo dramiti. Ako bude kiša u subotu organizatori će odložiti recimo za nedelju ili bilo koji drugi termin kada nam vremenski uslov obezbede kvalitetnu obuku.

 

Ja lično da mogu da biram da pošto-poto pokisnem i ništa ne naučim, ili da laganeze odradim kurs gde ću steći neka znanja....biram ovu drugu opciju.

 

Ti si covece na Zemunu i mozes da dodjes kad god i da kazes nemojte dramiti moze i u nedelju moze i u pon itd... A sta je sa nama koji putujem do Beograda pa na primer moram da dodjem dan ranije i da se snadjem i za nocenje i sutradan imam obaveze da idem za NS pa u nedelju nazad... 

PONAVLJAM nije problem ni kisa ali necu da krenem za BG pa da se ispostavi da nema nista od toga pa moram da kisnem i do NS-a, a mogao sam direkt kolima za NS i da zavrsim sta imam... A finanfsije da ne spominjem ako ja krenem za BG i onda se odlozi... A ima ljudi i iz Bosne koji dolaze...

Nadam se da me neko razume...

p.s. samo da neko od organizatora potvrdi u petak do popodne i ja krecem...

 

 

Apsolutno se slažem sa tobom da organizatori moraju na vreme potvrditi da li će biti kursa u subotu ili ne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Donećemo odluku u Petak ujutro, tako da svi na vreme saznaju da li će biti poligonske vežbe u Subotu ili ne. Trenutno nam prognoza ne ide na ruku, ali hajde da sačekamo još malo, možda se popravi situacija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Svima je valjda jasno da nije cilj da se neko povredi ili osteti motor. Trebalo bi da se nauci nesto novo i pomere neke granice koje ste do sada imali a ne da se vozi ko po jajima jer je mokar asfalt.

Iako zvanicno organizator nije odgovoran za eventualne nezgode morate razumeti da je ljudska odgovornost velika povesti 40 ljudi na stazu po kisovitom vremenu i svima je jasno da nije briga hoce li neko pokisnuti.

Odluka ce biti blagovremena. Hvala na razumevanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Motocikl: Hyosung GT 250 Comet

I ja bih hteo da pohvalim kurs.
U prvih sat vremena sam naucio neuporedivo vise korisnih stvari za voznju nego tokom dva meseca casova voznje u auto skoli.
Jedva cekam prakticni deo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Ja ću morati malo da zakukam, ne zamerite. Meni bi, iskreno, odgovaralo odlaganje (ako se desi). AMSS zajebava, registracija neće biti na vreme. Planovi za sigurno prenoćište i šlepanje motora su propali.

 

Ako praktičnog dela bude, prebacio bih moju prijavu na neki sledeći kurs. Sem ako se, nekim čudom, ne desi da registrujem motor do subote.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo Svima,

 

I ja necu moci da prisustvujem u subotu na prakticnom delu, prodao sam motor juce, tako da cu se ponovo prijaviti sledeci put, pa sve iz pocetka! Sto se tice participacije svesno je se odricem u ime teorijskog dela koji je bio odlican i zasluzuje da takodje ima participaciju, bar za osvezenje i grickalice i eventualno neki promo materijal i brosure sledeci put...

 

Pozdrav

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Realno ti je naj bolje da odes.. probaj fino sa nekim sluzbenikom onako prijateljski :) ljudi nekad hoce da izadju u susret ako se lepo pridje, pita, poprica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Dobio više informacija. Nije do AMSSa, samo su mutavi da objasne. Do agencije je, ali ne znam tačno kako da rešim, zaštićeni su ko beli medvedi i ne može da im se priđe. Na telefone se ne javljaju, normalno :) A i radno vreme im je nešto od 10 do 13, nema teorije da odem. Ako lažem ja vas, slagali oni mene :D

 

Predmet je navodno završen i prosleđen u AMSS, ali u samoj agenciji taj predmet stoji kao otvoren i AMSS ne može ništa dokgle god se ne zatvori predmet u agenciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa idi u agenciju :D ponesi cokoladu i flasu rakije,pa ako su zenke u kancelariji ti potegni cokoladu,a ako su muski ti vadi radzu ! :) il ko kako voli :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Izvinjavam se što offujem, ali je direktno povezano sa mojim prisustvom praktičnog dela :)

 

Došao sam u kontakt sa agencijom. Sve je super, ali oni su predmet dobili tek juče. Neko tu laže, samo ne znam ko :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja