Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Kurs Bezbedne Vožnje 2015

Recommended Posts

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ja sam srećan ko malo dete. Probudili ste dečka u meni.

 

Hvala organizatorima.

 

Uskoro slede kraći video snimci....upload as we speak....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Zahvaljujem se organizatorima ove akcije koja je prosla veoma pozitivno. :takoje:  Takodje sve pohvale za ucesnike koji su dali sve od sebe da voznja bude bezbedna I bez nezeljenih situacija. :moto2:  Neki su po prvi put osetili proklizavanje zadnje gume ali se I izvukli iz toga. Ako budu vezbali mozda ce im proklizavanje biti stil voznje. Da nas je bilo vise bila bi samo veca guzva. Verovatno bi bilo bolje da je grupa upola manja. Lakse se krece I kontrolise. Nadam se da ce organizator to imati u vidu. Nama ostaje da vezbamo I da se zahvalimo ovim dobrim ljudima na vremenu koje su nam poklonili. :care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja bih pohvalio sve ucesnike na odlicnoj disciplini, saradnji i zelji da prihvate dobronamerne savete. Ja mislim da nema tog koji moze da kaze da posle ovoga nije bar malo bolji vozac. Pozdrav i vidimo se na sledecem kursu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 Da nas je bilo vise bila bi samo veca guzva. Verovatno bi bilo bolje da je grupa upola manja. Lakse se krece I kontrolise. Nadam se da ce organizator to imati u vidu. 

 

Apsolutno si pogodio suštinu, kako smo i mi interno danas rekapitulirali iskustva... Trudimo se da budemo veoma kritični prema sebi i da što više unapredimo kurs, na način i u meri da ostane SVAKOM dostupan (u smislu novca i termina).

 

Kao prvo, pomeranje poligona sa raznih parkinga (gde je do sada bio) na stazu mislim da je zaista dramatično unapredilo kvalitet drugog dela kursa. Kao drugo, već za sledeći kurs modifikovaćemo poligon na sledeći način: umesto 3h, trajaće 4h i umesto 30 polaznika, na poligonu ćemo imati maksimum 25. Sve to će dodatno dati kvalitet i rasterititi termin.

 

Druga strana medalje je što će kotizacija po učesniku posledično skočiti, da bi pokrili duži zakup staze sa manje učesnika. Biće najverovatnije 15eur po čoveku, no smatramo da je to opravdano, tj. da je pravi i potreban korak.

 

I na kraju, hvala svima na super saradnji i disciplini, veoma pozitivnoj atmosferi i želji da vežbate i probate nove stvari. Stvarno se video veliki pomak kod većeg broja ljudi. Vežbajte i vežbajte sada...

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nadam se da mogu da kazem u ime svih kursanata da 15 e ne bi trebalo da bude problem u odnosu na ono sto dobijamo od ovih dobrih ljudi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ljudi, da se razumemo, mi ovo radimo neprofitno (nadam se, iz jasnih razloga). U tom smislu ne raspravljamo o tržišnoj ceni, to nije tema, već cenu formiramo po cost-based ;) principu. Cenom pokrivamo direktne troškove i vrlo je nerado pomeramo na više (godinama je kurs bio potpuno DŽ). Prosto, želimo da što lakše i što više ljudi prođe kroz kurs.

 

Zato cenu povećavamo SAMO sa debelim razlogom, a smatramo da zakup poligona (na što optimalniji način) jeste taj debeo razlog.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Sjajna iskustva sa prakticnog dela i jedna velika preporuka za sve koji nisu prosli da obavezno hvataju sledece termine. Ja sam vec upecao jednog prijatelja.

 

Sto se tice kotizacije, mislim da nema uopste potrebe raspravljati. Razlika izmedju 10 i 15 evra je neznatna, a sve ovo bi vredelo daliko vise para. Ustalom vise spalimo na gorivo, pogotovo ljudi koji dolaze van BGa.

 

P.S. Bilo bi sjajno ako bi organizatori koji su imali kamerice okacili na youtube snimke kad uhvate vremena! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Samo vi radite.Ja ne stigoh ovaj put iz bas bas zdravstvenih razloga,ali vec sledeci put evo me sa mojim bajkerskim podmlatkom...Puna podrska dragi ljudi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma rasprava o ceni je suvisna,cena je smesna a za nju se dobija jaaako puno iskustva i nauci se jako puno tako da sledeci put obavezno neka se prijave svi koji su se sada dvoumili ili sada iz nekog razloga sada nisu mogli..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Dr. Ivana Ribara blok 45.

Mala pomoć,nevezano,a opet vezano za praktični deo kursa! Milan je danas za mene dao u pogrešne ruke navlaku za menjač,ako je neko dobre volje da se čujemo,vidimo...i da navlaka dođe do pravih ruku!

Hvala u napred i u moje i u Milanovo ime

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: St 1100

HVALA svima u organizaciji na odlicnom druzenju i prenesenom znanju. Moje misljenje je da kotizacija moze da bude i veca za sve sto vasa organizacija sprema za nas koji volimo motore. Za sve vase akcije koje organizujete ja sam licno spreman da ucestvujem u troskovima makar i u vidu godisnje clanarine.

U glavnom svima onima koji ovo prate zelim da kazem da nikako ne propustaju sledece prilike za usavrsavanje svoje voznje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...

Mala pomoć,nevezano,a opet vezano za praktični deo kursa! Milan je danas za mene dao u pogrešne ruke navlaku za menjač,ako je neko dobre volje da se čujemo,vidimo...i da navlaka dođe do pravih ruku!

Hvala u napred i u moje i u Milanovo ime

Navlaka je došla u prave ruke  :jee1:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

Jucerasnji dan je bio veoma edukativan i eto mene opet kad bude sledeci termin,prakse nikad na odmet!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

ljudi, ja imam upalu prepona.......... nego molim vlasnika duksa koji mi je ostao u koferu da mi se javi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

Kurs jednom recju fenomenalan... Uspeo sam ovaj prakticni deo da iskoristim u praksi ;) ;) ;) na putu za Sha ima par krivina kojih sam se "plasio" a sad... Fenomenalno... Osetno sam sigurniji u skretanjima a takodje i u kocenju... Pokusavam sad non stop da praktijujem nauceno i da trazim onu granicu za zadnju kocnicu... Besprekorne pohvale organizatorima...

P.S. Slazem se za velicinu grupe i naravno da cu doci opet...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • μαλάκα, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6

Pa da se prikljucim pohvalama na organizaciji kursa. Pre svega pohvale organizatorima koji su izdvojili svoje vreme da nauce gomilu ljudi osnovama bezbedne voznje.

 

Staza je definitivno "way to go" za prakticni deo kursa.

 

Nadam se da ce uskoro kolege koje su fotkale postaviti negde svoje slike :)

 

Moji neki predlozi kako bi to moglo da izgleda jos bolje:

  • naglasiti nekako jace da je u "pit stop" delu staze ogranicenje 5-10kmh. Retko ko se toga pridrzavao u poslednjem delu voznje.
  • 25 ucesnika bi bio maksimum za broj polaznika, vec je pomenuto ranije.
  • produzenje kursa bi znacilo da nema pozurivanja dok redari 1-na-1 objasnjavaju svakom vozacu koje aspekte voznje bi mogao da poboljsa i kako
  • znacilo bi da nakon sto se vozaci podele u grupe od 5, svako sa svojim redarom, da se smenjuje po jedna grupa koja gleda ostale vozace iz kafica gore, sa uzvisenja, i analizira voznju drugih (sa svojim redarom, naravno).

 

Sto se "cene" tice, malo je i sramota da organizatori nakon kursa ne mogu od kotizacija ni na klopu da odu. Cetiri sata kursa uz 25 polaznika sa cenom od 2000 RSD bi makar to pokrila. Pricamo o ceni jednog rezervoara goriva - verujem da nikome ne bi bio problem.

 

Svidja mi se i ideja klupske organizacije; mislim da je bila neka inicijativa pre nekoliko godina ali je propalo tada - sada smo zreliji i pametniji pa je mozda vreme da se obnovi ta prica? :)

 

Krivo mi je sto smo zaboravili da podsetimo organizatore da odradimo pokaznu vezbu skidanja kacige, o cemu je bilo reci na teorijskom delu, ali dobro, kad se izadje na stazu zaboravis na sve :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

 

Sto se "cene" tice, malo je i sramota da organizatori nakon kursa ne mogu od kotizacija ni na klopu da odu. Cetiri sata kursa uz 25 polaznika sa cenom od 2000 RSD bi makar to pokrila. Pricamo o ceni jednog rezervoara goriva - verujem da nikome ne bi bio problem.

 

Svidja mi se i ideja klupske organizacije; mislim da je bila neka inicijativa pre nekoliko godina ali je propalo tada - sada smo zreliji i pametniji pa je mozda vreme da se obnovi ta prica?  :)

+1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja