Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Bandit 600

Recommended Posts

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Svako ko nije video uživo Žaretovog Bandita ne zna šta je posvećenost. U današnje vreme on je jedan od onih 1% koji na taj način pristupa motoru. Imao sam tu čast da vidim dok je zadnja viljuška bila skinuta, sve lepo odloženo, podmazano, na svom mestu.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

@Motorcyclist Tako sam ja bio primoran da dodam 200eura i kupim FZ6 sa EFI, umesto onog plavog FZS600 iz Subotice kojeg merkas :D , al srecom sad mu je najzad pala cena, priblizila se realnoj.

 

Moje misljenje je da vredi dati 2500eur za Bandit 600mk2 sa nesto opreme (nosac i kofer), da je dugo registrovan u odlicnom stanju,

ja sam mog pred istek registracije prodao za 2000eur, ali nije bio u odlicnom stanju, dobra osnova da, fabrika, prva boja, zdrav prav, masina dobra, karburatori dobri, ali gume su mu bile zrele za zamenu, i rezervoar iznutra nije bio bas najbolji, elektrolizu i epoxi bi radio da je ostao kod mene, ali generalno dobar pouzdan motor, navozao se s njim, bio dvaput na moru problema bez.

 

Promenio član Disko Nindža
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Meni je puno za Fazer prvu generaciju dati 2700. Pa sve i da je redizajn. A nisam mogao da verujem. Lik je oglasio tdm 850 za 2500 i prodao ga i sa taj sto ga kupio trazi vecu cenu i na oglasima je. Ko je tu lud. Tdm 850 bih maksimalno dao 2200. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4765 postova
10 hours ago, Zarkela said:

Meni je puno za Fazer prvu generaciju dati 2700. Pa sve i da je redizajn. A nisam mogao da verujem. Lik je oglasio tdm 850 za 2500 i prodao ga i sa taj sto ga kupio trazi vecu cenu i na oglasima je. Ko je tu lud. Tdm 850 bih maksimalno dao 2200. 

I meni je ali sta ces. Meni je puno npr. i za Bandita prve i druge generacije dati 2500e al eto takve su sada cene. Nekada su bile normalnije pa bi Bandit sada kostao 1600-1700e and taj Fazer maksimala 2200e. Pricam o klot bez opreme.

 

TDM mi se nikada nije svidjao. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

3VD ni nema vise na oglasima a da je pristojan. Svaki put kad odem da pogledam neki, bandit mi je sve lepsi i lepsi. Hvalte svoga ata 😅

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Bez obzira na nas standard ovde, ali treba pogledati oglase i preko. Ni tamo ih nema za oko 2000e, da ne racunamo prevoz i carinu. Postoje ljudi koji su nekada davno vozili starije motore i nakon odredjenih godina bi ponovo da ih imaju, ocuvani primerci i treba da budu skuplji po meni. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2059 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez
Pre 1 sat, Motorcyclist je napisao:

Da ubijem malo dosadu - da li je neko od Banditasa vozio ZR7? Neko poredjenje sa Banditom.

Mala razlika u snazi,agregat takođe pravljen da traje.Samo naći pristojan primerak i to je to.I tu postoji ,,N" i ,,S" verzija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

 Potrošnja neekološke čorbe dok ne naprave Bandita na struju je na strani Bandita. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3267 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 7 sati, Motorcyclist je napisao:

Da ubijem malo dosadu - da li je neko od Banditasa vozio ZR7? Neko poredjenje sa Banditom.

Ne mogu ga porediti sa Banditom 600,tu su negde, dok 650 je bolji, u svakom smislu. 

Evo ga moj nekadašnji zr7 u S verziji 2003god.

Z0vXTqZ.jpeg

 

Oko 55kw 76ks,dugotrajan agregat, mana namotaji, kočnice slabe.Skoro nemoguće naći dobar,već prevaziđen, možda ali... Ako već gledaš Kawe onda Z750s, jede oba za večeru, najbolji motor i za grad i za dalje,šteta što ga pravili u s verziji samo 2005-2006 god. Ovi novi sprčeni, samo za decu. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4765 postova

Listam temu pa mi je zapala za oko slavina goriva. Koja je tacno boljka kod nje na ovom motoru, gumice? Da li je slavina vakuumska kao na GPZ-u pa je potrebno zameniti set i to je to ili je neki drugi problem? Ako je samo set za reparaciju to je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4765 postova
On 11/5/2022 at 10:47 AM, bajker71 said:

Juče i danas sam se zezao oko ugradnje pokazivača stepena prenosa i pošteno se namučio da sve te kabliće provučem, da se ne vidi ali rezultat mi se sviđa.  8)

 

 

IMG_20221105_103120.jpg

Ovo su satovi modela 2000-2002. godine dok od 2002. dobija jos jedno digitalno prozorce u satu kod obrtaljke koje je nivo goriva?

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm
pre 16 minuta, Motorcyclist je napisao:

Listam temu pa mi je zapala za oko slavina goriva. Koja je tacno boljka kod nje na ovom motoru, gumice? Da li je slavina vakuumska kao na GPZ-u pa je potrebno zameniti set i to je to ili je neki drugi problem? Ako je samo set za reparaciju to je ok.

Ništa specijalno, klasična vakumska slavina koju Suzuki od pamtiveka koristi na svojim motorima još od '80-ih, isti princip,  kupiš set za reparaciju,zameniš i vozi miško,

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Ovo su satovi modela 2000-2002. godine dok od 2002. dobija jos jedno digitalno prozorce u satu kod obrtaljke koje je nivo goriva?

Tako je. Inače cajgeri, i ako klasičnog oblika, su elektronski (ne postoji sajla i pinjon u prednjem točku) sa onim step motorčićima pa kazaljke odrade ceo krug i vrate se pri davanju kontakta.  ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

Odoh ja u drugu sektu, klik i eto. Zamena sa skolskim drugom, njemu se svidja Bandit a meni Shadow. Treba mu puno paznje, malo je zapušten ali vraticemo mi njega u sam vrh, to mi pruza cisto zadovoljstvo. Izvinjavam se na off-u. :)c99d3cc75d51d18c267b73c69c1faa0c.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Promenio član Zlatko LA
  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Da niste vas dvojica @Zlatko LA i @N.F.S. možda u srodstvu? Imate slična obeležja, kupi se motor, sredi se do daske, i menja se u roku od odma :D


Inače i ja sam počeo po malo da zagledam kruzere, čopere... ne znam šta mi bi, valjda to ide s godinama :neznam: :rolleyes:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Honda Shadow 600

@N.F.S. Hvala veliko Nešo!

@Disko Nindža probaj ako imas u blizini, na kraju krajeva porodica je broj 1, sve ostalo se menja.

Shadow je dobra sprava, drugi svet u odnosu na Bandita. Svi gledaju u tvoj motor, parkiran ili u voznji, upadljiv si prosto receno. Osecaj kao da vozis tenk, nije startan previse a na malim obrtajima ima snage. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ja nisam nikad vozio kruzera/copera, imao sam priliku da probam Intrudera 1400 ali nisam, jedine V2 sprave koje sam vozio su Vstrom 1000 i Ducati 1198, e to je ludilo od motora,otkida.
Mene kanda muci sto se vec godinama vrtim u krug, kupujem "sigurne" motore, 4 cilindra u redu, na to sam navikao, to volim, sa Banditom ne mozes da pogresis, ali se ponekad zasitim, pa bi nesto novo, drugacije, ali se bojim da cu se posle razocarati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4765 postova

Koliko znam kolega Tumbe je pre vozio samo 4 u redu i sada je rekao nikada vise cetiri redna nakon sto je kupio KTM-a. 

 

Ja najvise volim zvuk 4 redna, jeste da neki znaju biti smor ali kad gledas polovnjake ulozeno-dobijeno mozda najbolji izbor. Za 2000-3000evra nema nista krsteno za offroad da nisu neke rage od 20+ godina...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja