Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma upravo je poenta što to i nije zakon nego gradska odluka koja realno nije u skladu sa zakonom. Isti je slučaj i onaj sa busplusem gde je grad odlukom proglasio nemanje karte prekršajem. Pa ljudi moji, valjda Zakon o prekršajima kaže šta je prekršaj a ne neki Vesić!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Za početak možda da u SAT-u pozovu nekog nadležnog po ovom pitanju i da im se javno iznese problem ovakve debilne odluke i da oni izlože razlog ovakvog nakaradnog zakona. Verovatno im je lakše ovako - imaju više manevarskog prostora za pisanje kazni, pored zelene površine.

Bravo, to je jedini način u ovoj naseobini bilo šta pokrenuti. Dakle, preko medija.

 

Kolega Robin Hood je u pravu. U pitanju je podzakonski akt, ali tu postoji mali problem. Ustavni sud nema rokove odlučivanja, tako da se može čekati i nekoliko godina na njihovu odluku. A dok US ne stavi van snage, svaki pravni akt je važeći  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Mislim da je praksa da se osporeni akt stavi van snage do donošenja presude a ne da se primenjuje.

 

Ali nije ni to toliko bitno. Poenta je da ne treba ti i ja da se bavimo time. Ovo je posao za npr. zaštitnika građana ili neku sličnu instituciju koja će pored pravne, da pokrene i medijsku inicijativu koja je u ovakvim slučajevima veoma značajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Nisi u pravu to za osporeni akt. Primer je kazna koju je naplaćivao Parking servis. Godinama je trajao spor pred Ustavnim sudom, a Parking servis je naplaćivao kazne sve do zvanične odluke US o stavljanju van snage. Tek posle donošenja odluke, Parking servis je kaznu preimenovao u dnevnu kartu.

 

A ovakve stvari spadaju upravo u delokrug rada Zaštitnika gradjana, koji može da daje inicijative za izmenu propisa. U svakom slucaju, neće stati ovde ako se veći broj gradjana ne pobuni. A većina glasno ćuti...

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Pisali mom kumu i njegovom bratu za vikend na adi. Ali nisu oni isli odle. Nego gore gde su kola. Oni ga nisu ostavili gore na putu vec ga samo podigli na trotoar i jos da ne smeta nikome. Kada su se vratili cestite od onih djubretaraca!

Nije bre realno postalo samo jure da nekome nesto napisu. Drzava se opasno bacila u nabavku love. Ne znaju gde biju. Samo pisi pisi pisi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Skoro sam bio do Tempa na Adi motorom, i parkiram kod ulaza na trotoaru sa strane da ne smeta. Silazim sa motora, skidam kacigu, opremu kad se pojavljuje dvoje komunalaca na biciklama i presrecni krecu da kace kazne na automobile koji su parkirali na mesta za invalide, a nemaju nalepnice. Prilazi mi plavusa u uniformi i ja kulturno pitam da li ce i mene da okiti?! Kaze ona ladno mogu, ali necu... U prevodu, mogu da rade sta hoce! Ako je parking od Tempa, onda je to privatni parking, kako oni mogu da kace cestitke?! Policijska drzava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako su mesta rezervisana za invalide onda valjda mogu . Inace na ta mesta uvek staju skupa kola , ne mogu bogatuni da se setaju , tako da ko ih hebe sto se mene tice 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

To kada vidim u ovim trznim centrima tacno treba sedeti i cekati i kako ko dodje do svojih kola a parkiran na mestu za invalide lepo mu polomiti noge u kolenima. Da ispuni standard!

Sto kaze sve skupa kola. Stoka bahata!

A ovi djubretarci to nemam reci. Lopovi. Oni preteruju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo jedan ekstreman primer bahatog parkiranja, zasluzeno kaznjen, sto u radno prepodne stoji na mestu gde svi zapinju za njega...

 

Samo dzukac, onaj od rodjenja, moze da napise kaznu na ovakvom mestu. I da zadovoljno odseta, udarajuci se petama u dupe, sto je u sumi nasao nekoga koga ce da kazni.

 

Nakaze.

Stvarno sramota. Samo dokona iskompleksirana dzukela može da piše kaznu za ovako parkiran motor. Rekao bih da je ovo na krivini kod "Sharka"....ma sramota...da nije jadno bilo bi smešno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Evo jedan ekstreman primer bahatog parkiranja, zasluzeno kaznjen, sto u radno prepodne stoji na mestu gde svi zapinju za njega...

 

Samo dzukac, onaj od rodjenja, moze da napise kaznu na ovakvom mestu. I da zadovoljno odseta, udarajuci se petama u dupe, sto je u sumi nasao nekoga koga ce da kazni.

 

Nakaze.

sudeci po znaku to je pješacka zona i ako je onda je zaslužio kaznu. po znaku ispod je mogao shvatiti šta mu se može desiti ako parkira. tu je i promet biciklama zabranjem što znaci stroga pješacka zona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

 

Evo jedan ekstreman primer bahatog parkiranja, zasluzeno kaznjen, sto u radno prepodne stoji na mestu gde svi zapinju za njega...

 

Samo dzukac, onaj od rodjenja, moze da napise kaznu na ovakvom mestu. I da zadovoljno odseta, udarajuci se petama u dupe, sto je u sumi nasao nekoga koga ce da kazni.

 

Nakaze.

sudeci po znaku to je pješacka zona i ako je onda je zaslužio kaznu. po znaku ispod je mogao shvatiti šta mu se može desiti ako parkira. tu je i promet biciklama zabranjem što znaci stroga pješacka zona.

 

 

Sudeći po vašem zapažanju, pogrešno ste protumačili fotografiju.

 

Osim toga, možda se vama iz daljine čini da je kazna zaslužena, dok sam ja iz neposredne  blizine stekla utisak da je ovu kaznu napisao bilmez  nesposoban da uoči i jedan teži slučaj za kažnjavanje od ovog motocikliste koji je trebao da ostavi motor 3,5 km dalje da bi prišao jednoj od plaža i koji je pri tome do tog mesta došao kolskim putem a ne stazom za pešake.

 

Daj bože da nam je sve tako uređeno pa je još ovaj slučaj ostao za kažnjavanje, ali nije.

Ovde se radi o punjenju budžeta i o lenčugi kojoj je bilo lakše da kazni nekoga ko se parkirao nigde, nego nekoga iz XY  bahatih slučajeva i situacija.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Naravno, bez frke. Ne bas u sam Knez, ali u one poprecne ulicice mozes, kao i na pozerski Obilicev venac. Slavija i sl., slobodno gde god, samo pristojno, da ne zagradis trotoar ili neki izlaz i to je to. Ovi izolovani slucajevi izivljavanja nisu pravilo. Ja zivim u centru i motor sam ostavljao na svim mogucim i nemogucim mestima, kao i druge kolege, i sve je bilo ok. Ove napade ludila stoke koja je dobila ovlascenja ne mozes predvideti, vec pustiti i uzivati,jer ako se samo misli o tome sta se moze desiti onda jebes voznju i izlazak iz 4 zida.

Da, sto se tice sajma, motori ne placaju parking, prodjes pored rampe, najlakse one skroz desno. Isto ti je za Adu, ne placas ulaz na istu.

Poz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pusti to, ko jos pise o motoristima. Samo uzivaj i mozes uci bez problema ;)

P.S. Savet - ne citaj novine,sam prikupljaj saznanja i veruj svojim ocima

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

 

e do mojega! ispade, da, gde god da si ostavio motor, a nije znakom dozvoljeno, u prekršaju si!? kako je to moguće, kojom je to logigom, zabranjeno, cve ono što nije vidljivo istaknuto, dozvoljeno!? ovo bre neki kafkijanizam !? :staa2:

 

Na svakom pristanistu (za svemirske brodove) na Marsu ima znak P, a ispod ona bijela tabla "Everywhere". http://forum.bjbikers.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/0a-smiley.gif

Imam resenje znak dozviljeno parkiranje motora pod misku parkiras zabodes znak i problem resen. Hahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

 

 

e do mojega! ispade, da, gde god da si ostavio motor, a nije znakom dozvoljeno, u prekršaju si!? kako je to moguće, kojom je to logigom, zabranjeno, cve ono što nije vidljivo istaknuto, dozvoljeno!? ovo bre neki kafkijanizam !? :staa2:

Na svakom pristanistu (za svemirske brodove) na Marsu ima znak P, a ispod ona bijela tabla "Everywhere". http://forum.bjbikers.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/0a-smiley.gif

Imam resenje znak dozviljeno parkiranje motora pod misku parkiras zabodes znak i problem resen. Hahaha

 

trebalo je da prodje 1 godina, 14 strana i 268 postova, da nam  čovek da jednostavno i praktično resenje...ostali, ajmo u cošak.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moj majstor je pre dve nedelje bio na auto pijaci u Bubanj potoku, Beograd, pitao policiju sa paukom, rekoše mu da kad parkira na putu neće nositi auto ako ne nagazi belu liniju uz kolovoz. Pre nedelju dana je bio ponovo, parkiro kako su mu rekli, al mu komunalac napiso kaznu jer su desni točkovi bili van asfalta, na zemlji, šljunku,...znači na zelenoj površini. Reko mu da mu je policija rekla da tako parkiranog neće da nose, al džabe, podveo je kazbu pod gaženje zelene površine. Ne bi me čudilo da i meni napišu kaznu za parkiranje ispred garaže jer ni to nije dozvoljeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ti komunalci bolje da se pozabave količinom izmeta razmazanim po Vračaru i to čak i oko njihovog štaba, kao i namerno iščupanim stubićima kako bi klipani mogli da parkiraju kola gde je očigledno zabranjeno i gde stvarno smetaju, kao i išaranim tramvajima i vozovima. Da ne pričam o količini bačenih pikavaca o žvaka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Znači skidamo tablice. Ili navlačimo ceradu al prethodno skinemo tablice.

Nemoj zaboraviti nalepnicu, jerbo i tu ima po koi podatak...

Naci ce oni nacina da nam seru po zivcima kako god se mi ponasali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

 

 

Evo jedan ekstreman primer bahatog parkiranja, zasluzeno kaznjen, sto u radno prepodne stoji na mestu gde svi zapinju za njega...

 

Samo dzukac, onaj od rodjenja, moze da napise kaznu na ovakvom mestu. I da zadovoljno odseta, udarajuci se petama u dupe, sto je u sumi nasao nekoga koga ce da kazni.

 

Nakaze.

sudeci po znaku to je pješacka zona i ako je onda je zaslužio kaznu. po znaku ispod je mogao shvatiti šta mu se može desiti ako parkira. tu je i promet biciklama zabranjem što znaci stroga pješacka zona.

Sudeći po vašem zapažanju, pogrešno ste protumačili fotografiju.

 

Osim toga, možda se vama iz daljine čini da je kazna zaslužena, dok sam ja iz neposredne blizine stekla utisak da je ovu kaznu napisao bilmez nesposoban da uoči i jedan teži slučaj za kažnjavanje od ovog motocikliste koji je trebao da ostavi motor 3,5 km dalje da bi prišao jednoj od plaža i koji je pri tome do tog mesta došao kolskim putem a ne stazom za pešake.

 

Daj bože da nam je sve tako uređeno pa je još ovaj slučaj ostao za kažnjavanje, ali nije.

Ovde se radi o punjenju budžeta i o lenčugi kojoj je bilo lakše da kazni nekoga ko se parkirao nigde, nego nekoga iz XY bahatih slučajeva i situacija.

Ne deluje mi ko kolski prilaz na donjoj slici...

Inace znate sta mi je rekao jedan komunalni govnar na vracaru,gde radim,, ako ne pise da je dozvoljeno ili nema nikakvog znaka znaci da je zabranjeno i tu oni odma pisu prijavu'' ne interesuje ih nista... Idioti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Radim u Makenzijevoj ulici u BG, 50m od sedišta Komunalne policije. Skuter mi je svakodnevno parkiran tu, i horde komunalnih policajaca prolaze u blizini. Za sada nisu dobili nalog da pišu kazne motorima. Nemojmo dizati paniku. Ako Komunalna promeni svoju politiku, prvi ću na žalost ja saznati :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ti komunalci su postali nemoguci... Ne samo za ovo vec za sve. U BG-u zivot polako postaje pakao. Slazem se da treba da bude reda. Ali oni su kao besne hijene. Samo jurcaju i otimaju. Od parkiranja, preko toga ko kreci stan, ko je prdnuo a ko nije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ma bolje da nam pisu kazne,kad je vec sve ostalo sredjeno. evo malo slikica ispred hrama.

Nije ta sa skidanjem tablice losa.a nalepnicu prelepim onom folijom za auto pazljivo ili preko papira...imacu taj pribor spreman kad idem u grad,kako se razvijaju stvari...

post-35878-0-79072500-1459321114.jpg

post-35878-0-41355700-1459321158.jpg

post-35878-0-73248200-1459321208.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Konjska balega juče u Nehruovoj. A komunalci, gde su? Ovo je česta pojava. I pojenje konja ispred škole, vrtića i jaslica na javnoj česmi u bloku 45.

 

 

post-720-0-45296200-1459321734.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja