Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Juce sam dosao iz Soluna, naravno motorom...Opste je poznato da se tamo motori parkiraju po sistemu "gde god nadjes zgodno mesto", ali to deluje samo nama sa strane tako...Na jednom skuteru sam video zakacenu kaznu za parkiranje, i kad sam malo bolje pogledao na tom delu trotoara nije bilo drugih motora, a sam trotoar je bio nekim paravanima u vidu ograde odvojen od kolovoza...sto znaci da je morao trotoarom da se doveze do mesta gde bio parkiran. Ovo je cist primer gde se kazne pisu ZAISTA onima koji se potrude da bahato parkiraju i pored kompletno liberalnog stava po pitanju parkiranja motocikala.

Verovatno ce mnogo vode proteci dok se kod nas ne iskristalisu neki stavovi, ako se to ikada i dogodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Dosta velika stvar se desila jutros u Takovskoj ulici. Već više od deceniju se kola parkiraju na onom trotoaru u gornjem delu Takovske, preko puta lokomotive. Kancelarija mi je u Takovskoj 5 sa pogledom na ulicu. Parking servis je jutros imao veliku akciju i u roku od 20ak minuta / pola sata odneli su sve. TRenutno to izgleda ovako:

 

11101858_10207118123337763_929839384_n_z

 

Crveni "pikap" se uparkirao u međuvremenu.

 

Nisam siguran da li je neka "one time" akcija ili se planira ubacivanje zone ili stubića (kao što je u nižem delu Takovske, preko puta RTSa).

 

NIsam siguran da li je prava tema za post, ali mi delovala kao najaktivnija i dovoljno blizu :)

Od onda se ovde više niko ne parkira. Naravno, idem na posao motorom i parkiram ga tu. Nikome ne smetam. Videćemo da li isto mišljenje dele parking servis i komunalna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

 a ni na parking mestu gde se takođe plaća ne može da se parkira dvotočkaš.

 

 

Može da se parkira u zonama, neograničeno i bez naplate... što ja retko koristim (sem na minut dva) jer nije fer prema automobilistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

Ja sam u međuvremenu promenila posao i sad ga parkiram na andrićevom vencu, ispred table za bicikle.

Ali naravno već ima 5-6 skutera koji su tu, živo me zanima šta će biti...

Možda skapiraju da ne mogu više od 2 motora da stoje pored table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Eto momci, Maja ponovo postavlja svoje koordinate... Što bi reko Bili Piton - Za pametnog čoveka i komarac muzika...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Evo jedan ekstreman primer bahatog parkiranja, zasluzeno kaznjen, sto u radno prepodne stoji na mestu gde svi zapinju za njega...

 

Samo dzukac, onaj od rodjenja, moze da napise kaznu na ovakvom mestu. I da zadovoljno odseta, udarajuci se petama u dupe, sto je u sumi nasao nekoga koga ce da kazni.

 

Nakaze.

post-12476-0-83880300-1432664715.jpg

post-12476-0-26968700-1432664794.jpg

post-12476-0-35335500-1432664851.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Auh, ovo će izgleda poprimiti ozbiljne razmere. A sezona je tek počela :(

 

Ova kazna je napisana negde na Adi, čini mi se..

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Svaki dan sam parkiran pri vrhu Takovske.

 

Ordiniraju tuda i peške i motorizovani. Još me nisu dirali.  Videćemo hoće li se to promeniti, ja ne odustajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Juce sam dosao iz Soluna, naravno motorom...Opste je poznato da se tamo motori parkiraju po sistemu "gde god nadjes zgodno mesto", ali to deluje samo nama sa strane tako...Na jednom skuteru sam video zakacenu kaznu za parkiranje, i kad sam malo bolje pogledao na tom delu trotoara nije bilo drugih motora, a sam trotoar je bio nekim paravanima u vidu ograde odvojen od kolovoza...sto znaci da je morao trotoarom da se doveze do mesta gde bio parkiran. Ovo je cist primer gde se kazne pisu ZAISTA onima koji se potrude da bahato parkiraju i pored kompletno liberalnog stava po pitanju parkiranja motocikala.

Verovatno ce mnogo vode proteci dok se kod nas ne iskristalisu neki stavovi, ako se to ikada i dogodi.

 

Ja sam u Atini popio kaznu za parkiranje. Papir sa uplatnicom, zakacen pod vetrobran sa unutrasnje strane - 40 evra. Nisam platio i nadam se da mi se nece olupati o glavu kada dodjem na granicu u julu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Auh, ovo će izgleda poprimiti ozbiljne razmere. A sezona je tek počela :( Ova kazna je napisana negde na Adi, čini mi se.. :mobilizator:

Dakle, teraju nas da tablice skidamo i stavljamo u kofer i da nalepnice nosimo u novcaniku...  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Auh, ovo će izgleda poprimiti ozbiljne razmere. A sezona je tek počela :( Ova kazna je napisana negde na Adi, čini mi se.. :mobilizator:

Dakle, teraju nas da tablice skidamo i stavljamo u kofer i da nalepnice nosimo u novcaniku...  :neznam:

 

 

Ja sam splavar i nekad su nam pisali kazne za automobile pored svojih splavova a taj deo priobalja je plavan i smatra se koritom Save, naravno nije cele godine pod vodom, leti ga mi održavamo, sejemo travu, šišamo, ..., skidao sam tablice nebrojeno puta, to je bila prva radnja po dolasku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Neće. Imam i ja neplaćenih kazni u grčkoj i niko mi ništa nije rekao.

 

Hvala, matori. Na to sam i racunao. Posebno nece za tako minoran i jednokratan prekrsaj. Da sam ih nakupio tri, razmislio bih - koliko znam, i kod nas strance zarobljavaju na treci neplaceni parking-prestup. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

 

Neće. Imam i ja neplaćenih kazni u grčkoj i niko mi ništa nije rekao.

 

Hvala, matori. Na to sam i racunao. Posebno nece za tako minoran i jednokratan prekrsaj. Da sam ih nakupio tri, razmislio bih - koliko znam, i kod nas strance zarobljavaju na treci neplaceni parking-prestup. 

 

Nemojte se igrati sa neplačanim naplatnicama. Svi koji ste u EU (Shengen) dobili bilokakvu kaznu, a niste je uplatili stavljeni ste u sistem i na crnu listu. Sad niko vam niššta neče uraditi sve dok vas (prilikom neke kontrole ili na granici ili bilo gde) ne legitimišu i pritom utvrde, da ste neplačnik. Onda sledi kazna sa kamatama. Može se i desiti, da recimo zbog 40 € kazne,  koje niste platili recimo 3-4-5 ... godina dobijete zabranu ulazka u EU od 2 pa do 10 godina. Da ne spominjem, da i ta a i sve kazne, koje niste platili dosad budu naplačene sa teškim kamatama. Tako da može zbog gore navedenog, da vam se sfiži jedno lepo putovanje ili čak i dopust.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Recite vi meni da li ja mogu slobodno da parkiram na svakom mestu gde je oznaceno parkiraliste za automobile ili ne? Ako se nekada nadjem u situaciji da moram da parkiram, da zauzmem jedno mesto cisto onako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

evo, mom tastu napisali prijavu za parkiranje (auto u pitanju) u ulici, na mestu ispred kuće, gde se rodio i on i njegov otac, i gde mu je deda sazidao istu tu kuću. Grčića Milenaka na Lekinom brdu. Inače su generacijama automehaničari i ceo jedan vek se tu parkiraju automobili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Recite vi meni da li ja mogu slobodno da parkiram na svakom mestu gde je oznaceno parkiraliste za automobile ili ne? Ako se nekada nadjem u situaciji da moram da parkiram, da zauzmem jedno mesto cisto onako.

 

Na prethodnim stranicama ove teme nalazi se dopis od Parking servisa na ovu temu. Nije baš pisan jasnim srpskim jezikom, ali može se zaključiti da su obeležena parking mesta samo za jednu kategoriju vozila - putnička vozila. Ostale kategorije se ne mogu parkirati na tim mestima. Što u principu ima smisla. Jer kad bi mogao motor da se parkira, onda bi trebalo da može i kamion. Toliko o tome  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Recite vi meni da li ja mogu slobodno da parkiram na svakom mestu gde je oznaceno parkiraliste za automobile ili ne? Ako se nekada nadjem u situaciji da moram da parkiram, da zauzmem jedno mesto cisto onako.

 

Na prethodnim stranicama ove teme nalazi se dopis od Parking servisa na ovu temu. Nije baš pisan jasnim srpskim jezikom, ali može se zaključiti da su obeležena parking mesta samo za jednu kategoriju vozila - putnička vozila. Ostale kategorije se ne mogu parkirati na tim mestima. Što u principu ima smisla. Jer kad bi mogao motor da se parkira, onda bi trebalo da može i kamion. Toliko o tome  :)

 

I gde onda da parkiramo ako nema obelezeno za motocikl? Mislim ja nemam tih problema, makar za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

To je ono o čemu sam pisao - dobili su odrešene ruke da pišu gde to ZNAKOM  nije dozvoljeno. Kako gradu budu zatrebale pare eto njih po sporednim uličicama da nam ostavljaju ove čestitke. Motore za sad ne proganjaju kao kola, ima izuzetaka, dokle će to tako biti pa videće se u ovoj temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 

 

Recite vi meni da li ja mogu slobodno da parkiram na svakom mestu gde je oznaceno parkiraliste za automobile ili ne? Ako se nekada nadjem u situaciji da moram da parkiram, da zauzmem jedno mesto cisto onako.

 

Na prethodnim stranicama ove teme nalazi se dopis od Parking servisa na ovu temu. Nije baš pisan jasnim srpskim jezikom, ali može se zaključiti da su obeležena parking mesta samo za jednu kategoriju vozila - putnička vozila. Ostale kategorije se ne mogu parkirati na tim mestima. Što u principu ima smisla. Jer kad bi mogao motor da se parkira, onda bi trebalo da može i kamion. Toliko o tome  :)

 

I gde onda da parkiramo ako nema obelezeno za motocikl? Mislim ja nemam tih problema, makar za sada.

 

Mislim da odgovor na tvoje pitanje treba da daju nadležne službe - Saobraćajna policija i Parking servis.

Ali, ova Komunalna policija je kao tašta, u sve se meša  :grr:

 

A pošto narod ćuti i trpi, treba da udaraju još jače po džepu. Neka probaju ovako nešto da urade u Belgiji, Norveškoj itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kakva smo mi zajebancija od države... >:(

 

Grad i gosn. Vesić izgleda sami pišu zakone. Umesto da je dozvoljeno gde god nije izričito zabranjeno, oni zabranjuju svuda gde nije izričito dozvoljeno.

 

Mislim da ovo glatko može da se pobije na Ustavnom Sudu, samo kad bi neko hteo da se time zanima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za početak možda da u SAT-u pozovu nekog nadležnog po ovom pitanju i da im se javno iznese problem ovakve debilne odluke i da oni izlože razlog ovakvog nakaradnog zakona. Verovatno im je lakše ovako - imaju više manevarskog prostora za pisanje kazni, pored zelene površine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja