Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Dosta velika stvar se desila jutros u Takovskoj ulici. Već više od deceniju se kola parkiraju na onom trotoaru u gornjem delu Takovske, preko puta lokomotive. Kancelarija mi je u Takovskoj 5 sa pogledom na ulicu. Parking servis je jutros imao veliku akciju i u roku od 20ak minuta / pola sata odneli su sve. TRenutno to izgleda ovako:

11101858_10207118123337763_929839384_n_z

 

Crveni "pikap" se uparkirao u međuvremenu.

 

Nisam siguran da li je neka "one time" akcija ili se planira ubacivanje zone ili stubića (kao što je u nižem delu Takovske, preko puta RTSa).

 

NIsam siguran da li je prava tema za post, ali mi delovala kao najaktivnija i dovoljno blizu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

tu nekoliko mojih kolega parkira automobile, rade od 7h pa bude slobodnih mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

tu nekoliko mojih kolega parkira automobile, rade od 7h pa bude slobodnih mesta.

 

Da. Od 7 ujutru tu ima mesta. Ja sam od 9 i stalno je puno, samo ako uz sreću se nađe/sačeka parking.

 

Vidi sa kolegama da li su ih zakačili. Meni su jednom odneli sa "parkinga" preko puta i auto sam našao na Slaviji. Ne znam da li su ih sve terali tamo, ali po logici bi trebalo da jesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Ako sam dobro ispratio temu sa početka, fabula radnje je sledeća za nas motocikliste.

 

Budući da ne možemo da parkiramo u javnim garažama i parkinzima, niti na parking mestima po zonama, ostaje samo da se snalazimo za parking i nadamo najboljem, odnosno da nas neće sačekati kazna u iznosu od 5000 rsd.

 

Da smo prebačeni sa ZOBS-a koji primenjuje MUP ( ZOBS nam i ide u prilog) na komunalnu policiju koja po svom nahođenju i dobroj volji može da nas časti sa kaznom od 5000 rsd, a ako platimo odmah štedimo 2500 rsd. Po ZOBSU ,ako si vodio računa gde i kako parkiraš ( uslov da nisi mnogo bezobrazan, ostaviš prostor od 1,6m do trotoara itd ), niko te ne sme dirati niti kažnjavati.

 

Generalno gledajući, komunalna policija i parking servis ne odnose motocikle koji su "nepravilno parkirani" ali naplaćuju kazne. Mogu da slikaju "nepravilno parkirane" motocikle, ostave ti kaznu na motoru koju onda platiš u datom roku sa 50% popusta, ili da ti pošalju čestitku na kućnu adresu, gde od prijema čestitke opet možeš u datom roku da ostvariš 50% popusta.

 

Ovo su za sada sporadični slučajevi, koji bole one koji su već dobili ove kazne za naplatu. Ali poenta je da se svakome mogu desiti. I da na kraju krajeve se radi o svojevrsnom bezobrazliku koji ima za cilj dodatni porez na budale.

 

I šta mi tu možemo da uradimo da bilo šta promenimo ???

 

To je pravo pitanje. Potrebni su predlozi i akcije, ovako možemo da okrećemo temu i gađamo se članovima zakona do sutra.

 

Ja verujem da među nama ima i advokata i pravnika, pa što ne bismo krenuli u neku pametnu akciju. Pod njom podrazumevam da se sačini dopis gradu Beogradi, Komunalnoj policij, Mup-u i Alviroviću ako treba. Da se zahtevom,na koga moraju odgovoriti, postave pitanja i traže objašnjenja.

 

Ako se dobiji nejasni i neprecizni odgovori,onda da se krene u akciju potpisivanja peticije koja bi za cilj imala i izmenu zakona u tom smislu da se najzad nedvosmisleno reguliše status parkiranja za motocikliste.

 

Barem bi pomerili stvar sa mrtve tačke...

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Sve je tačno kao što si i napisao Bigdaddy.

 

Samo se ne slažem sa tobom po pitanju pisanja bilo kakvih pisama. Barem ne još uvek. Radim na Vračaru, svakodnevno parkiran motor na 30m od Komunalne policije, prolaze na stotine njih, nikada mi niko nije napisao kaznu. Znači, to pisanje kazni nije zvanična politika Komunalaca, već na nivou statističke greške. AKO Komunalna poče masovno da piše kazne, TEK ONDA predlažem neku akciju. Ovakvo stanje stvari odgovora svim motociklistima, da parkiramo gde možemo, samo da ne smetamo pešacima, saobraćaju itd.

 

Ja znam samo za 1 (jedan) slučaj da je napisana kazna za parkiranje motora - devojka forumašica koja je i započela temu.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: XVZ 1300 Venture Rojale

Pozdrav koleginice Majo! u ovoj temi kolege se raspisase nasiroko. Predlazem vam da odete na rociste sami i da se branite. sudija ce vam procitati prijavu tj.zapisnik. Elem,nakon toga ce vas pitati da vi opisete situaciju. Vi budite smireni,uctivi i lepo sudiji objasnite sve kako je bilo. (e da, znam gde parkirate motor,da je to strogi centar i da tu nije dozvoljeno parkiranje).No koga je briga za neke detalje. nemojte kasti sudiji da vi tu parkirate svaki dan.To sa prijavom nema veze. kazite da ste se toga dana vozili motorom u ulici gde vam je nacinjena prijava. Pokvario vam se motor (daleko bilo) i vi ste stali,zakrcili saobracaj..,ma haos g. sudija! kazete:ja u cudu,ovi iza sviraju a ja ne znam sta cu. Tada se pojavi milicija i policajac vam kaze da pomerite motor i gura zajedno sa vama motocikl sa kolovoza na mesto gde je komunalan policajac sacinio prijavu I sve se to desava u kratkom intervalu. Da,vi ste u tom casu (casu pisanja prijave bili na raskrsnici 100 m dalje da sacekate pomoc da vam odslepa motor do servisa. trazite suocenje sa komunalcem. Ako se taj ne odazove pozivu,postupak se obustavlja! Sudija ima pravo da trecinu predmeta obustav,tj.ne resi u korist drzavne kase. zelim vam srecu i samo HRABRO!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
..

Ja verujem da među nama ima i advokata i pravnika, pa što ne bismo krenuli u neku pametnu akciju. Pod njom podrazumevam da se sačini dopis gradu Beogradi, Komunalnoj policij, Mup-u i Alviroviću ako treba. Da se zahtevom,na koga moraju odgovoriti, postave pitanja i traže objašnjenja.

.

.

 

Potpuno se slažem u vezi svega što si rekao, samo mi ovo malo bode oči - kao da je Alvirović vrhunska instanca u ovoj (ovakvoj) državi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

 

..

Ja verujem da među nama ima i advokata i pravnika, pa što ne bismo krenuli u neku pametnu akciju. Pod njom podrazumevam da se sačini dopis gradu Beogradi, Komunalnoj policij, Mup-u i Alviroviću ako treba. Da se zahtevom,na koga moraju odgovoriti, postave pitanja i traže objašnjenja.

.

.

 

Potpuno se slažem u vezi svega što si rekao, samo mi ovo malo bode oči - kao da je Alvirović vrhunska instanca u ovoj (ovakvoj) državi.

 

 

Uopšte ne propagiram ideju "Alvirovića", već neke vrste medija koja će obavestiti šire mase o nekoj ideji. 

 

A što se tiče gospodina Alvirovića, o njemu sve najlepše, ipak se on kandidovao za mesto Jeremy Clarksona u emisiji TOP GEAR  ;)

 

http://www.bizlife.rs/files/images/news/nova_vest/UrosBogdanovicShow.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Sve je tačno kao što si i napisao Bigdaddy. Samo se ne slažem sa tobom po pitanju pisanja bilo kakvih pisama. Barem ne još uvek. Radim na Vračaru, svakodnevno parkiran motor na 30m od Komunalne policije, prolaze na stotine njih, nikada mi niko nije napisao kaznu. Znači, to pisanje kazni nije zvanična politika Komunalaca, već na nivou statističke greške. AKO Komunalna poče masovno da piše kazne, TEK ONDA predlažem neku akciju. Ovakvo stanje stvari odgovora svim motociklistima, da parkiramo gde možemo, samo da ne smetamo pešacima, saobraćaju itd. Ja znam samo za 1 (jedan) slučaj da je napisana kazna za parkiranje motora - devojka forumašica koja je i započela temu. :mobilizator:

 

Ja svakodnevno gledam ispred kacelarije u Vuka Karadžića 10, kako 3-4 puta dnevno komunalci i parking servis očiste celu ulicu.NAravno da se ne diraju skupi automobili tipa Masserati, GTR, Poshe Cayene i ostala bratija. Zato se odnose ostali. Što bi reklo pače Kalimero....nepravde bre. ;)

 

Ruku na srce, ima parkirano i par motora. Nije ih niko dirao, i za sada nisam primetio da je iko dobio kaznu.

 

JA sam par puta po sistemu "casual friday" išao na posao motorom, parkiram ga na trotoaru uz ivičnjak više od 2m, tako da ne zagrađujem nikoga niti smetam pešacima. Ali nakon što sam čuo da su počeli sa izgradnjom nekoliko punktova koji bi trebalo da služe kao parking za motore, svestam sam da je pitanje samo vremena kada će se gradske vlasti polakomiti i krenuti u akciju. Jednostavno uvukao se crv sumnje, i ne želim da popijem kaznu, i da se posle borim za svoja prava po sistemu "kadija te tuži, kadija ti sudi"

 

Drugim rečima, plašim se da ova " statistička greška" ne pređe u redovnu pojavu na mala vrata. Takođe iz do sada svega napisanog u ovom postu sam shvatio da je zakon na strani komunalne policije. Eto, nadam se da grešim i nadam se da će koleginica koja ima problem, dokazati da grešim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja sve vas razumem ali moram da ponovim reci par kolega! Ima ovde ADVOKATA i ostalih strucnih ljudi, ja bi najvise voleo da cujem sta oni kazu, traziti da se to definise ili jos cutati!???

 

Prosto da procene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ja sam za javni  protest ispred zgrade Komunalne policije, a drugo, kontaktiraću već sutra prijatelja da porazgovara sa Alvirovićem i da se stavi tačka na ova pro.eravanja komunalaca. I neko reče da je ovo prvi slučaj. Nije!. Pre mislim dve godine je kolegi napisana kazna. On je parkirao skuter na širokom trotoaru preko puta SKC-a. Merenjem distance na Google maps-u taj trotoar ima više od 6 metara. Skuterče je smetalo koliko i bandera. Ma jadno, bedno i mizerno bre...

 

A evo i kratkog podsećanja iz   još jedne teme:   Juce sam imao bliski susret sa Komunalnom policijom u Bulevaru Kralja Aleksandra (Beograd).

Parkirao sam motor na trotoar, nekih 500m ispod Cvetka u pravcu ka gradu......Parkirao sam motor tako da od njega do prve ograde ima skoro 3m i apsolutno nikome ne smeta......Dok sam vezivao kacigu, zaustavlja se kineski Chery bele boje sa upaljenim zutim rotacijama uz skripu guma (filmski) tacno pored mene. Sagnem se da pogledam o cemu se radi posto me gospoda komunalci gledaju mrko, delovali su kao da ce da me pitaju kojim putem dalje da krenu ali… iz kola se cuje "Alooooooooooooooooooooo" (u bahato-nadrkanoj intonaciji nekog polu-piskavog glasa). Razrogacio sam oci i usi u neverici kad je usledilo "Sklanjaj to govno sa trotoara da ti ne bi pisali kaznu za zabranjeno parkiranje". Eto, u jednoj recenici sam skontao sa kime imam posla…

 

.........................................

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Slika je sigurno od prosle ako ne i predprosle godine!

 

No mene to podseca na prvi skolski dan kada je prve nedelje ispred svake skole po cika Plavi. Takomislim da je i sa lepim vremenom, cim krenemo napolje na dva tocka masovno. Mislim da je to u neku ruku i dobro jer ima definitivno ljudi koji su jedva cekali da prozuje pored kafica sa zimskom dozom nagomilanog adrenalina tokom zime.

 

To sa presretacima mi deluje ok da smire prvi taj nalet dok se lepo i pametno svi ne doteraju u red.  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Možda će ove fotografije objasniti  zašto je Maja otvorila ovu temu, zašto joj se ne daje petina mesečne zarade (ako je uopšte i ima), zašto se grčevito bori protiv nepravde, nejasnoća i zašto traži pomoć svojih kolega sa foruma.

Ovo je prijatelji više godina parking za motocikle na Adi Ciganliji, mestu koje posećujemo za vikend, mestu koje je mnogima letovalište jer je to Beogradsko more, i mestu koje je jedno od predstavnika Beograda u turističkoj ponudi, u mom Beogradu, velegradu, gradu gde decenijama unazad platu primaju neuki, neradni, nehajni i nesposobni ljudi. Pokušajte da parkirate motor na travi tj ZELENOJ POVRŠINI,  gde vam je prednji točak sa ćopavom u travi, često izrovanoj krtičnjacima, a zadnji na trotoarčiću. Sa malom digresijom, da zlo bude još veće, predstavnici zakona vam naplaćuju kaznu ako odete motorom ili skuterom u dubinu Ade jer ne želite da ostavite tu negde motor jer se motori i skuteri kradu stravično. Bez obzira što idete 2km na sat, pisaće vam prijavu, a skuteristima na 49ccm koji brijaju po 60 i više na sat  neće ništa da se desi. Samo na ovom forumu su osvanule dve teme za dva dana i ukradeno je tri skutera. Kladim se da su bili obezbedjeni. Znači nema parkinga za motore sa video nadzorom, a to bi koštalo smešno malo para. Ovo poslednje na prvi pogled nema veze sa ovom temom, ali ima veze sa demagogijom, nemanjem smisla, sluha, stila, i  konkretnog i normalnog kriterijuma Komunalne policije kad je parkiranje motora i skutera u pitanju. Mišljenja sam da su motocikli ukras svakog grada i da Grad treba da pokaže razumevanje ovih četiri, pet meseci, koliko se voze i to najviše vikendom i to kada je lepo vreme, a one stvarno bahate da svakako kazni. Pozdrav

 

gallery_501_1006_105994.jpg

 

 

gallery_501_1006_30725.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Bravo za post kolega nntom. Lepo rečeno i svakako gadja u metu i cilj ove teme. Poenta je kazniti one motocikiste koji ZAISTA smetaju i bahato parkiraju. A ne kaznjavati nasumično i traziti dlaku u jajetu. Ko je ikada bio u Parizu, mogao je videti više motora nego na celom Balkanu zajedno, parkiranih svuda gde god zgodnih mesta ima. Samo je jedan uslov - da ne ometa odvijanje saobraćaja, pešačkog ili motornih vozila. Ali, mi moramo biti veći katolici i od pape :(

 

Iskreno, ja ovaj moto parking na Adi nisam video, ne znam ni gde se nalazi!?

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Bravo za post kolega nntom. Lepo rečeno i svakako gadja u metu i cilj ove teme. Poenta je kazniti one motocikiste koji ZAISTA smetaju i bahato parkiraju. A ne kaznjavati nasumično i traziti dlaku u jajetu. Ko je ikada bio u Parizu, mogao je videti više motora nego na celom Balkanu zajedno, parkiranih svuda gde god zgodnih mesta ima. Samo je jedan uslov - da ne ometa odvijanje saobraćaja, pešačkog ili motornih vozila. Ali, mi moramo biti veći katolici i od pape :( Iskreno, ja ovaj moto parking na Adi nisam video, ne znam ni gde se nalazi!? :mobilizator:

  :takoje:     Inače, OVO se nalazi odma posle druge rampe, iza restorana Jezero.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja