Jump to content

Moto Zajednica

Ada Huja TRENING

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

E hvala momci na informacijama.A hocu ga zvati da ga malo zezam on je bre super momak.A na huju definitivno idem da se malo uvozavam na motoru bez jurcanja nasao sam br.tel.prvi lep dan idem i javljam utiske naravno.Poz za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Pozuri,prosle godine su je ranije zatvorili cim je zahladnelo Ispod 7-8 stepeni im ne igra zbog kartinga,staza je prvenstveno za to.Hladan asfalt,slikovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja lično izbegavam da vozim Huju jer da bi imalo ikakvog smisla (mada za R motor nema nikakvog) morao bih da vozim samo u prvoj brzini a toliki rizik od highside-a mi je neprihvatljiv.

 

Ko ti je to rekao? Ne moraš nigde da ga ubaciš u prvu ako nećeš. Možeš sve u drugoj da izvezeš. Ako oćeš. Možeš da šaltaš u treću na kraju "pravca". Ako te ne mrzi. Za početnike je idealna vrijanta da voze bez šaltanja. Ima toliko drugih stvari de se oduči i nauči... šaltanje ti samo ometa koncentraciju. U svim školama se na jednom nivou voze krugovu bez šaltanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Da ali se škole ne voze na karting stazama. Poenta je da je staza na Huji suviše spora za R motor. Mislim može, ali može i prst u oko. U svakom slučaju, moj izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Za šaltanjem uglavnom i nema potrebe na Huji. Ja lično sve teram u 2. ponekad baš u 3. na kraju pravca (kako reče kolega gore), ali to retko, jer na huji nema baš uslova da se jurca. Staza je solidna za jeftinu vožnju na 2-3h, da se navežbaju kratke krivine i tempo, a da ne radi to na avali. Za moj motor je zabavna, sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da ali se škole ne voze na karting stazama. Poenta je da je staza na Huji suviše spora za R motor. Mislim može, ali može i prst u oko. U svakom slučaju, moj izbor.

 

 

1. Nije istina

 

 

2. Svakako ali ne moraš da širiš dezinformacije. Huja je idealna za vežbanje, bez obzira kakav motor je u pitanju.

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Ja konkretno ubacujem u prvu na malom s,pocetku pravca,ostalo u drugoj,dobra je staza za obaranje i uvezbavanje ulazaka u krivine..meni je skroz ok,staza u centru grada,bezbedno,pregledno..jeftino,bez komplikacija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

I dalje pratim ovu temu i svakako cu ici prvi malo lepsi dan da se malo vozim i sam se uverim kako je i dali moze da se malo voza i vezba kako neko rece i onda cu svakako podeliti sa vama moje utiske.Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja konkretno ubacujem u prvu na malom s,pocetku pravca,ostalo u drugoj,dobra je staza za obaranje i uvezbavanje ulazaka u krivine..meni je skroz ok,staza u centru grada,bezbedno,pregledno..jeftino,bez komplikacija..

 

Apsolutno... a onaj splet u sredini ako savladaš kako treba, savladao si i onaj na NAVAK-u. Ista stvar i sa onom sporom na suprotnom kraju. A asfalt znatno bolje drži od NAvAK-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

Zanimljivo je da koliko god da je kratka staza ( 800 + metara) pravi razliku izmedju momaka koji znaju da voze i nas sa jeftinijim ulaznicama oko 10-15-20 sekundi. isto kao na NAVAKU koji je 3-4 x duži

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pa sad.. 10, 15 ili 20... nije isto. 10 Sec iza najboljih vremena je 48-9 što je kao oštrija vožnja po putu, 45 je već insistiranje... znam neke cure koje voze malo preko 50. U suštini nebitno koja su vremena. Bitno je da ustanoviš šta ne valja, da to ispraviš i da se pokaže na tvojim vremenima.. koliko drugi voze - njihov problem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Moja prva dva tri kruga je utisak bio ,ma ovo je njesra..kasnije kad je krenulo po krivinicama ubrzavanje,obaranje ..za mene nema bolje u gradu a da je slicno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ne mora ovako široko svugde da se ide, motor je dosta uži objekat od kartinga. Npr ova sekcija od izlaska u box - skoro da može da se izveze kao pravac do pola šikane. I generelano ne treba ovako okruglo da se ide kroz krivinu. Niti moraš namerno da ideš od kraja do kraja staze. Ideš što uže na izlasku sa što više gasa, ako ti ostane dva metra do spoljne ivice staze sledeći put više gasa... sve dok te gas ne dovede do ivice.

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Uh, aj možemo da polemišemo mada vozim motor a vozim ponekad i karting. Meni se čini da je poprilična razlika. Možda i grešim.

 

Rekao bih da karting dosta drugačije savladava krivine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja