Jump to content

Moto Zajednica

Ada Huja TRENING

Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Komentarisem uopste stavove o voznji na stazi ,a ne o ovom slucaju. Ne znam ko si niti me to zanima ali sam siguran da mi ti neces zabraniti da komentarisem. Niti je tvoj privatni forum niti tvoja privatna tema. Slobodna zemlja i sloboda govora. I nema moje i tvoje strane. Ja nisam ni na jednoj. Ja imam samo svoje misljenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

 

 

Ali STAZA jeste... a medjusobna odgovornost i postovanje mora da postoje!

Tu smo zbog druzenja i voznje, vidimo se na STAZI uskoro.... POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12765 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
Ako vidis da si sporiji ti si taj koji treba da se skloni sa idealne putanje.

 

Ovo je najveća glupost koju sam pročitao na forumu u zadnjih mesec-dva a verovatno najveća u ovoj temi u poslednjih par godina. Ne znam odakle ti ta ideja, da li si negde pročitao ili si sam smislio ali zaslužuje da se na nju obrati pažnja jer je APSOLUTNO SUPROTNA OD ISTINE.

 

TD nije trka (a ni na trci onaj koji je pretican ne vodi računa o preticanju) nego izlazak na stazu vežbe radi. Ako brži naiđe na sporijeg onaj koji se sprema na obilzak je odgovoran za obilaženje. Inače bi na TD i trkačkim motorima postojali retrovizori.

 

Ako si ovo što sam kopirao negde pročitao nemoj ništa tamo više da čitaš. Ako si sam smislio, razmisli opet.

 

 

 

 

p.s. na stazama u UK na td-ovima nije dozvoljeno prilaženje drugom motoru na bliže od 3 metra. Ne kažem da je takva striknost za kopiranje ali čisto da razjasnimo ko je odgovoran za preticanje.

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

To crank. Nisi razumeo sta sam mislio. Mada nisam ni napisao mozda detaljno. Ne odnosi se na ljude koji izadju na stazu i voze ozbiljno , pa sad neko je brzi neko sporiji, to je normalno. Nego na babe koje se vuku po stazi i smeta im kad ih neko obidje(opet ni na kog licno ne ciljam) pa brate ako si spor i ako ti smeta da te obilaze ti se skloni. Nemoj smetati drugima i jos kukati sto te obilaze. Kao na trci kad nekog stizu za ceo krug, jbg ako ti je frka da neko prodje blizu tebe ti se pomeri. A ne da svi voze u koloni iza tebe samo zato sto si ti platio kao i oni a tebi smeta da te neko obidje. Jer kontam da momci koji su ostrije vozili nisu kukali sto neko davi na stazi, vozili su svoju voznju verovatno. Nije ni bitno. Ja rekreativno vozim na cross stazi i kad vidim da neko dodje ko je pro i da juri vreme ja se trudim da mu ne smetam previse, a svakako se ne bunim ni kad me preskoci ili zatrpa zemljom. Ako mi smeta,izadjem na stazu kad on nije na njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pošto vidim da mene parafraziraš...

 

Lično nemam ama baš nikakav problem da me neko obiđe na stazi! Uopšte nisam iskompleksiran time a i glupo bi bilo, posebno na Huji ili Navaku koji su mnogo bliži SM stazi nego za R motore. Ja ne želim da rizikujem kontakt, povredu ili oštećenje motora zbog nekog klipana koji je dočekao svojih 5 minuta da "pokaže eRašima ko je gazda".

 

Pričaš kao da neko vozi kao baba a nisi ni prisustvovao bilo kojem događaju znači da unapred potcenjuješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

To crank. Nisi razumeo sta sam mislio. Mada nisam ni napisao mozda detaljno. Ne odnosi se na ljude koji izadju na stazu i voze ozbiljno , pa sad neko je brzi neko sporiji, to je normalno. Nego na babe koje se vuku po stazi i smeta im kad ih neko obidje(opet ni na kog licno ne ciljam) pa brate ako si spor i ako ti smeta da te obilaze ti se skloni. Nemoj smetati drugima i jos kukati sto te obilaze. Kao na trci kad nekog stizu za ceo krug, jbg ako ti je frka da neko prodje blizu tebe ti se pomeri. A ne da svi voze u koloni iza tebe samo zato sto si ti platio kao i oni a tebi smeta da te neko obidje. Jer kontam da momci koji su ostrije vozili nisu kukali sto neko davi na stazi, vozili su svoju voznju verovatno. Nije ni bitno. Ja rekreativno vozim na cross stazi i kad vidim da neko dodje ko je pro i da juri vreme ja se trudim da mu ne smetam previse, a svakako se ne bunim ni kad me preskoci ili zatrpa zemljom. Ako mi smeta,izadjem na stazu kad on nije na njoj.

A sto ne kazes ti si bre zemljas znaci vozis cros.Evo ti sada naj direktnije posto nece niko da ti kaze sta bi radio da si sa nekog dolaznog pravca gde se vozi i do 300 km na sat i dodjes na kocenje i spustas cetri nize i boris se sa motorom koji cini ti se krivi ram od sile kocenja i neko ti se zavuce pod tocak.Vidi se da to neznas i nemoj vise da se blamiras bre sra ti pricas decka su oborili razbili mu nov motor i pocepao je nov Daineze kombinezon covek ima stetu preko milje eura.ta budala je sretan sto je decko dobar kao hleb da je neko drugi znas kako bi ga zaduzio za pare jos bi i po njonji dobio.Vise necu da komentarisem ovo je za mene zavrsena rasprava nemoj sine vise da se dlamiras.Opet pozdrav za sve forumase i vidimo se na novom druzenju.Poz.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

AU, momci, kakva frka nastade :Mina:.

 

ne bih da kvarim žurku, ali da dodam iz kože nekoga ko često mora da obiđe u krivini. Jednostavno na pravcu ja ne mogu da obiđem većinu R motora i jedino mogu da izađem sa staze dok ne napravim sebi rupu (što često činim) ili da obiđem u krivini (što isto činim, doduše pazim kako to radim i ne obilazim unutra). Robine, često tu zaista nema nikakve agresivnosti, ili dokazivanje R motoru bilo čega, jednostavno na pravcu ovaj ispred mene zavrne gas, ne mogu nikako da preteknem, a onda koči super rano i spor je kroz krivinu. U tom smislu, jedino mogu da preteknem u samoj krivini (baš je NAVAK ovde doabr primer).

 

I da, slažem se da ko je preterano agresivan na TD, jednostavno nije fer. Takođe, iz cipela nekoga koga jako često pretiču :lol: moram da kažem da mi to ne smeta, bilo u krivini, bilo na pravcu, ja vozim svoju putanju bez naglih promena ponašanja, a ovaj koji je brži pazi da me obiđe bezbedno. To očekujem od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

To crank. Nisi razumeo sta sam mislio. Mada nisam ni napisao mozda detaljno. Ne odnosi se na ljude koji izadju na stazu i voze ozbiljno , pa sad neko je brzi neko sporiji, to je normalno. Nego na babe koje se vuku po stazi i smeta im kad ih neko obidje(opet ni na kog licno ne ciljam) pa brate ako si spor i ako ti smeta da te obilaze ti se skloni. Nemoj smetati drugima i jos kukati sto te obilaze. Kao na trci kad nekog stizu za ceo krug, jbg ako ti je frka da neko prodje blizu tebe ti se pomeri. A ne da svi voze u koloni iza tebe samo zato sto si ti platio kao i oni a tebi smeta da te neko obidje. Jer kontam da momci koji su ostrije vozili nisu kukali sto neko davi na stazi, vozili su svoju voznju verovatno. Nije ni bitno. Ja rekreativno vozim na cross stazi i kad vidim da neko dodje ko je pro i da juri vreme ja se trudim da mu ne smetam previse, a svakako se ne bunim ni kad me preskoci ili zatrpa zemljom. Ako mi smeta,izadjem na stazu kad on nije na njoj.

A sto ne kazes ti si bre zemljas znaci vozis cros.Evo ti sada naj direktnije posto nece niko da ti kaze sta bi radio da si sa nekog dolaznog pravca gde se vozi i do 300 km na sat i dodjes na kocenje i spustas cetri nize i boris se sa motorom koji cini ti se krivi ram od sile kocenja i neko ti se zavuce pod tocak.Vidi se da to neznas i nemoj vise da se blamiras bre sra ti pricas decka su oborili razbili mu nov motor i pocepao je nov Daineze kombinezon covek ima stetu preko milje eura.ta budala je sretan sto je decko dobar kao hleb da je neko drugi znas kako bi ga zaduzio za pare jos bi i po njonji dobio.Vise necu da komentarisem ovo je za mene zavrsena rasprava nemoj sine vise da se dlamiras.Opet pozdrav za sve forumase i vidimo se na novom druzenju.Poz.

zemljas kako ti kazes sam postao zadnjih pet godina ,a jedan od razloga sto sam pobegao od super sport motora je sto mi drustvo kompleksasa nije odgovaralo. Sto mi je bio pun k.... vise njihovih ribolovackih prica i hvalospeva, drugi u nizu razloga je sto sad sa 50 km/h dozivljavam veci nalet adrenalina nego nekad na 300km/h na pravcu. U prevodu ako me opet nisi razumeo, na cross i enduro sam presao jer je mnogo bolje drustvo i zabavnija voznja , a vozio sam svasta nesto i to solidno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

dobro, na navaku imash gde da preteknesh i kroz krivinu, prostora ima koliko ti dusha ishte, dok na huji nema, uska je staza.. a lik na SM se gura svuda..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Moram da se ukljucim, prvo mali zeleni je moj drug i jako krivo mi je sto mu se to desilo ali postali smo drugovi na Navaku. Tu sam upoznao i dosta ostalih iz ove teme pa sam cak video i tu ekipu sa SM-ovima i komentarisao da voze jako jako dobro ali i da je jako neprijatno biti sa njima na stazi pogotovo na kocenju kod satora.

 

Rekose bolji poznavaoci da oni imaju druge putanje, druge repere kocenja i sve drugacije nego R motori pa ne bih da tupim o tome. Ali ono sto sam video da su svi momci koji voze trke (mislim na R motore) vise nego korektni na Navaku i "pazljivi" prema nama pocetnicima i naprosto svesni da ima nas koji ne znamo ali volimo da vozimo i platili smo da ucimo i nemaju potrebu da nam pokazu da ne znamo. Naprotiv veoma rado ce i da podele savet.

 

Primetio sam tada kada je bila ekipa sa SM-ovima (mislim dva puta ove godine) da ni nasim pravim trkacima nije bilo prijatno da voze sa njima (ili mi se ucinilo) a oni makar znaju kako da reaguju a zamislite amatera kome neko uleti. Kao sto je napisao Spajk tu ide refleksna reakcija.

 

Na kraju u potpunosti se slazem sa Robinom i nema to veze sa kompleksima. Imam R jer mi se moglo i htelo i bio mi lep, voleo bih da znam da vozim kao Vukasin (neko je napisao da se tako zove momak) i svaka mu cast ali jbg kada sam ja imao godina koliko je potrebno za vezbanje ovog sporta u ovoj zemlji je plata bila pola DM a gorivo 4 DM. Jel sad zbog toga ne smem da se vozim na stazi kad platim?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

AU, momci, kakva frka nastade :Mina:.

 

ne bih da kvarim žurku, ali da dodam iz kože nekoga ko često mora da obiđe u krivini. Jednostavno na pravcu ja ne mogu da obiđem većinu R motora i jedino mogu da izađem sa staze dok ne napravim sebi rupu (što često činim) ili da obiđem u krivini (što isto činim, doduše pazim kako to radim i ne obilazim unutra). Robine, često tu zaista nema nikakve agresivnosti, ili dokazivanje R motoru bilo čega, jednostavno na pravcu ovaj ispred mene zavrne gas, ne mogu nikako da preteknem, a onda koči super rano i spor je kroz krivinu. U tom smislu, jedino mogu da preteknem u samoj krivini (baš je NAVAK ovde doabr primer).

 

I da, slažem se da ko je preterano agresivan na TD, jednostavno nije fer. Takođe, iz cipela nekoga koga jako često pretiču :lol: moram da kažem da mi to ne smeta, bilo u krivini, bilo na pravcu, ja vozim svoju putanju bez naglih promena ponašanja, a ovaj koji je brži pazi da me obiđe bezbedno. To očekujem od njega.

 

Razumemo se Stanimire, sve ovo što pišeš i ja govorim. I ja pretičem ljude, pretiču i mene i to preticanje o kojem govorim nije bilo jedino. E pa shvati onda zašto na to preticanje imam, a na mnoga druga nemam zamerke. Znači, nije baš da sam ja mnogo svilen nego sam ovog video na laktu. Pa ne trkamo se, majku mu!

Eto, ovaj dečko na Huji prošao sa ozbiljnom štetom na motoru, sva sreća pa nije povređen. I ko će to da plati? NIčim izazvan se polupao zbog indijanca.

 

@gavrolini

 

Žao mi je što si imao loše društvo ali nisu svi eRaši iskompleksirani Rosiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ja sam spomenuo Vakasina, RED POWER ovde na forumu, jer sam njega i video u nedelju na Ada Huji, odgledao dva kruga i sam usao jedan i izasao da bi popricao sa njim, jer se nismo videli odavno...

A bio je jos jedan KTM, decka ne znam i odmah ga je uterao u garazu po izlasku sa staze...

Sam Vukasin se zalio na nacin kojim izlaze drugi sa staze, ne na predvidjenom mestu vec posle...

(gde sam i ja sam izasao, zaboravio se...) i nedostatak signalizacije da se napusta staza... (podignuta ruka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

unutra

pritom ovaj tip vozi kao lud, zna kuda kako i cepa stazu. i svejedno mu je isekao putanju sa unutrashnje strane.

lapse.jpg

 

vani

 

lapse_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Vukasin nosi broj 88 a ovo je taj drugi, mada na slikama ne vidim nista kriticno....

Ali nisam bio celo vreme tu, i kazem odgledao sam samo dva kruga...

Voleo bih da cujem Vukasina ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Ma sve ok Vukasin vozi za medalju i nemam komplekse sto je neko bolji od mene pogotovo ne u necemu sto mi nije zanimanje nego hobi. Koliko znam i on je vozio trke i na R-u tako da verovatno decko ima odlicnu percepciju svega. Razumem i da njih "pukne adrenalin" i da moraju da pokazu vestinu i ne bih imao nista protiv da na Navaku kazu 15 min pre podne i 15 min popodne odvajamo za "trkace" i tada svi amateri napustaju stazu ili u pauzi da izadju samo trkaci. medjutim opet kazem tamo niko od njih nije ugrozio nas amatere nikada koliko sam ja video i to je njihova velicina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Vukasin nosi broj 88 a ovo je taj drugi, mada na slikama ne vidim nista kriticno....

Ali nisam bio celo vreme tu, i kazem odgledao sam samo dva kruga...

Voleo bih da cujem Vukasina ovde...

pa ne vidish jer nisam uslikao kad je bilo kritichno.

rezultat je:

poluga kochnice, deklo pumpe ulja, slider greda iznad pumpe, auspuh itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma ni to Vlado, samo nek ne biju kormanom u lakat. Posebno Navak, staza je toliko široka da ne mora da ti priđe ni na tri metra. Ali ne, maltene će da se očeše o tebe. Nek voze ljudi svoju vožnju ali da ne ugrožavaju druge. On ako sklizne njemu ništa, a meni 500 evra štete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Robine daleko od toga da jesu ali i sam znas kakvih sve ima i kakvih sve prica ima. Eto ja bih bas voleo da vidim na kojoj od nase dve staze to neko vozi 300km/h na pravcu i onda koci tako da mu se krivi ram. Prvo video sam obe staze i ne videh takav pravac. Drugo ,koliko znam u moto gp klasi na stazama sa dugackim pravcima najbrzi razvijaju oko 320km/h pa bih bas voleo da vidim tog koji na nasim stazama na serijskom motoru razvije 300

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW S1000 rr

Robine daleko od toga da jesu ali i sam znas kakvih sve ima i kakvih sve prica ima. Eto ja bih bas voleo da vidim na kojoj od nase dve staze to neko vozi 300km/h na pravcu i onda koci tako da mu se krivi ram. Prvo video sam obe staze i ne videh takav pravac. Drugo ,koliko znam u moto gp klasi na stazama sa dugackim pravcima najbrzi razvijaju oko 320km/h pa bih bas voleo da vidim tog koji na nasim stazama na serijskom motoru razvije 300

Uh sreca sto se ja odjavih ovde nema pomoci mi pricamo o necijem zivotu i imovini i bezbednosti i zdravlju a kompleksas o kompleksima. Nema tu pomoci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja