Jump to content

Moto Zajednica

Cime ocistiti disk kocnice slabo koce!?

Recommended Posts

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Pozdrav, zanima me kako cistite i kojim sredstvima disk kocnice, ja moje nisam cistio duze vreme a bio sam nekoliko puta po prasnjavom putu i juce padala kisa kad sam se vracao dok sam se vracao po kisi zadnja skoro pa da ne koci nesto malo jedva nema sanse da blokira tocak skroz, dok je prednja odlicna i po suvom i kad pada kisa.

 

Kad sam se vratio izribao sam cetkicom disk sa onim sprejem za stakla "MER GLASs" i posle vodom iscetkao ponovo sve lepo. Ali nazalost to nije uspelo opet ista prica nagazim ga jako mogu i da stanem na kocnicu i ono malo prikoci.

 

Nakon toga sam skinuo plocice i bile su crnkaste onda sam ih vuko po betonu da skinem taj prvi sloj prljavstine i opet sve vratio. Ali opet ista prica malo bolje koci ali nije ni priblizno normalno kako treba. Posle malo duze voznje tj. spustao sam se sa brda i svo vreme drzim kocnicu da se zagreje malo je bolje kocio kad ga stisnem do kraja malo secne tocak i ponovo nastavi polako da usporava.

 

 

Sto znaci da nije kako treba idalje...

 

Postoje dve mogucnosti prvo da je ovaj mer glass sprej za stakla da lose utice na disk (ali posle toga triput sam izribao cetkicom sa vodom).

 

Drugo da je problem sa plocicama(iako sam sklonio prvi sloj koji je prljav)?

 

 

 

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kocnice se odmascuju eventualo sa sprejem za kocnice (ko bi rek'o :D ) To uglavnom radi za ciscenje (odnosno odmascivanje) diskova ako ih umastis dok radis nesto drugo.

Ako se plocice umaste (upadnu u ulje ili ih natopi kociono ulje) onda opet kocioni sprej, ali samo za diskove i kupis nove plocice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moze li deterdzent za sudove za sta?

Mozda ti je i zaribala kandza, kao sto rece Alekre.

Nosi majstoru ili se dobro edukuj, pa rasturi. Nije toliko komplikovano, ali trebat ce ti malo vise love od deterdzenta za sudove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne moras coveka koga ne poznajes da oslovljavas sa "sine".

 

Ako ti je motor star godinu dana, onda ti je verovatno ispravan pa ti nastavi tako da vozis, nemam sta drugo da te posavetujem. Tako koci i to je sto je.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Skines plocice, ubacis u mleko i ostavis da prenoce, onda ih ubacis u zamrzivac na 12h. Posle toga namazes ih pastom za zube i zapeces u rerni sat vremena na 250 stepeni. Bice bolje nego nove, provereno.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

"sine" dobro su ti rekli, kochione plochice nemaju leka, to se menja. mozhesh oprati mast sa diskova i kojechega al plochice imaju tu osobinu da upijaju masne stvari, jednom kada upiju uvek che da klizhu, tako da zarad svoje bezbednosti, odvoji pare i promeni plochice.

 

drugo nov motor iz kine je i dalje motor iz kine. plochice prva ugradnja mosh mislit kog su kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Znam sine, da je kina ali za sad nemam zamerke eto jedino te plocice i bobinu sto stavili iznad hladnjaka pa se grejala i slabu struju bacala to sam premestio i evo svaki dan po ovom ledenom vremenu i kisnom uvek iz prve pali!

 

 

A i ovako su mi gume kineske plastikare i ko kisnom uvek kliza tako da mi kocnice i ne trebaju 1moto3.gif heheh.

 

 

 

 

@

gavrolini

 

 

 

To te neko zajebo kad ti reko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Dragi sinovi, tetke, mlekari i ostali profesionalci postoji na kandzi jedan carobni sraf koji kad se odvije malo prilikom drukanja kocnice izbaci kocionu tecnost. Recept je drukati dok ne izbaci kad izbaci zatvoriti. Sesti i voziti.

 

 

Sraf je bio slabo zategnut (bravo za majstore na nultom servisu) pa je odatle navuko malo vazduha...

 

 

 

 

Pozdrav, i uzivajte u voznji kad vec ne znate sta vozite, mada iskreno ni ja nisam znao do malopre hheheheh....1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Bitno je da si ti rijesio problem matori.

Mada, ako to nisi probao, prije deterdzenta za sudove, onda nemoj nikako da se kacis sa majstorima iz nultog servisa. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Bitno je da si ti rijesio problem matori.

Mada, ako to nisi probao, prije deterdzenta za sudove, onda nemoj nikako da se kacis sa majstorima iz nultog servisa. :)

 

Ma opusteno, bitno da sutra mogu da se mrznem na motoru :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

taj mali čarobni šraf se zove sisa, sine.... da ne kažem vime ili dojka ... :lol:

 

i ako na njega nije curilo ulje van, nema tog boga da je vazduh ušao unutra, osim po duhu svetom .. :lol:

 

ako ti je kočnica kočila, a sad više neće, to znači samo da si se igrao sa sisom, a to sine nije tako loše, ćale da ti kaže ... :jee: .. osim ako je u pitanju sisa na kočnicama, onda se to ne dira... jer ako se igraš sa TOM sisom, onda kočnica više ne radi ... to ti sine nije kurva da se na njoj učiš ... to ti je više kao devica koju samo gledaš i miluješ... :lud:

 

a pločice sine ne jebavaš po betonu, već ako baš moraš, onda uzmeš komad stakla, pa na njega staviš komad šmirgla i onda lagano pločicu počistiš da skineš spaljenu površinu koja ti je nastala tako što se vazduh koji si pustio na sisu počeo širiti kako se zagevao (kao i ćuna sine što se širi kad se zagreva), ali srećom nija ga bilo dovoljno da ti blokira, pa je samo malo spalio pločice .. :zvizduk:

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

taj mali čarobni šraf se zove sisa, sine.... da ne kažem vime ili dojka ... :lol:

 

i ako na njega nije curilo ulje van, nema tog boga da je vazduh ušao unutra, osim po duhu svetom .. :lol:

 

ako ti je kočnica kočila, a sad više neće, to znači samo da si se igrao sa sisom, a to sine nije tako loše, ćale da ti kaže ... :jee: .. osim ako je u pitanju sisa na kočnicama, onda se to ne dira... jer ako se igraš sa TOM sisom, onda kočnica više ne radi ... to ti sine nije kurva da se na njoj učiš ... to ti je više kao devica koju samo gledaš i miluješ... :lud:

 

a pločice sine ne jebavaš po betonu, već ako baš moraš, onda uzmeš komad stakla, pa na njega staviš komad šmirgla i onda lagano pločicu počistiš da skineš spaljenu površinu koja ti je nastala tako što se vazduh koji si pustio na sisu počeo širiti kako se zagevao (kao i ćuna sine što se širi kad se zagreva), ali srećom nija ga bilo dovoljno da ti blokira, pa je samo malo spalio pločice .. :zvizduk:

 

 

Sine igrao se ti sa tom tvojom sisicom ili ne mene to apsolutno ne zanima, ja sam moj caroban sraf prvi put sad drndo i napravio i tu je TACKA !

 

 

A i zakasnio si sa prosipanjem pameti sad je kraj.

 

Sto se mene tice tema moze LOCK!

 

 

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

taj mali čarobni šraf se zove sisa, sine.... da ne kažem vime ili dojka ... :lol:

 

i ako na njega nije curilo ulje van, nema tog boga da je vazduh ušao unutra, osim po duhu svetom .. :lol:

 

ako ti je kočnica kočila, a sad više neće, to znači samo da si se igrao sa sisom, a to sine nije tako loše, ćale da ti kaže ... :jee: .. osim ako je u pitanju sisa na kočnicama, onda se to ne dira... jer ako se igraš sa TOM sisom, onda kočnica više ne radi ... to ti sine nije kurva da se na njoj učiš ... to ti je više kao devica koju samo gledaš i miluješ... :lud:

 

a pločice sine ne jebavaš po betonu, već ako baš moraš, onda uzmeš komad stakla, pa na njega staviš komad šmirgla i onda lagano pločicu počistiš da skineš spaljenu površinu koja ti je nastala tako što se vazduh koji si pustio na sisu počeo širiti kako se zagevao (kao i ćuna sine što se širi kad se zagreva), ali srećom nija ga bilo dovoljno da ti blokira, pa je samo malo spalio pločice .. :zvizduk:

 

 

Sine igrao se ti sa tom tvojom sisicom ili ne mene to apsolutno ne zanima, ja sam moj caroban sraf prvi put sad drndo i napravio i tu je TACKA !

 

 

A i zakasnio si sa prosipanjem pameti sad je kraj.

 

Sto se mene tice tema moze LOCK!

 

 

 

Pozz

 

Kad neko ovako nesto napise velemajstoru kakav je kolega @strasilo ocigledno da nije bas sam svoj... Mogao bi malo da pogledas njegove teme i odgovore, mogao bi i nesto da naucis, ako ti je to zelja.

 

A temu zakljucavas ti, kao pokretac iste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ako trebam od takvog coveka da naucim nesto onda odma motor da prodam i kupim opanci. Kad lik napise da je siguran da sam ja drdao caroban sraf. Pa deti je logika bre sto bi dirao jebeni sraf ako mi kocnica dobro radi.

 

Druga provala, stavim na staklo smirglu i ostale gluposti, hiljadu puta je lakse da bacim plocicu na beton i nogom je istrljam jer ce ona sve jedno ponovo da se uglaca i prilagodi disku posle nekoliko kocenja.

 

Trece i nista nije zagorelo vec je od prasine i blata zajedno sa vodom sve to se lepo izglacalo. A glavni problem je taj mali vazduh.

 

 

 

 

Da sam otiso kod nekog majstora i da mi isprica ovako ko sto je on sa ovim kurvama i devicama uzeo bi motku i kocio sa njom do sledeceg majstora :D

 

 

 

 

Trazio sam da zakljucam ali nzm gde je, mada nije ni bitno uvek se nasmejem novim komentarima :D. Bar se lepo zezamo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

E vala svaka ti je ko Njegoseva :takoje:

 

A gde je plus?! :zbunjen::lol:

 

Meni nije namera da uvredim kolegu vec da mu ukazem sa kime i na koji nacin razgovara. Ipak treba da se zna ko kosi a ko vodu nosi... Ja licno uvazenom kolegi @strasilu NIKAD tako nesto ne bi rekao iz velikog postovanja koje imam prema njemu kao majstoru u coveku, Ali to sam ja...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Mile, da ti dam drugarski savet: Nemoj vise da se brukas...

 

Kad otvorim tvoj profil i vidim da je prazan odmah mi je jasno sa kim pricam. Ako mislis da te neko shvati ozbiljno ispuni profil kako treba. Ja to vidim ovako: Prazan profil = prazan clan foruma. I ugl. sa takvima ne ulazim u veliki razgovor ali eto ti si mi simpatican...

 

 

Ovo si izjavio za jednog od najboljih majstora od 30 000 clanova na Forumu:

 

Ako trebam od takvog coveka da naucim nesto onda odma motor da prodam i kupim opanci.

 

Ja bi dvaput razmislio sta i o kome pricam...

 

Lepo sam te posavetovao da pogledas njegove majstorske teme i odgovore drugima u njihovim temama. Pametnome dosta...

 

A sve sto ti je rekao za plocice stoji i podrzavam. I ja bi ti to rekao. Od blata se to ne desava i tacka!

 

hiljadu puta je lakse da bacim plocicu na beton i nogom je istrljam

 

Sto bi rekao jos jedan vanserijski mastor sa Foruma:

 

"Moze i prst u oko ali boli u p. m.!!!"

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja