Jump to content

Moto Zajednica

WSBK Qatar Finale 2014

Recommended Posts

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Moram da pitam. Da li neko može da sračuna kakva bi bila situacija da nie bilo propuštanja (najviše mislim na Francusku i današnju trku pošto se ne sećam da li je bilo nešto na trkama pre toga)

1. S. GUINTOLI 416 - 5 bodova = 411

2. T. SYKES 410 - 2 boda = 408

i kakva bi bila situacija da su sva naređenja odrađena? Btw ne računam Maleziju i Bazove ludorije i ostale incidente.

1. S. GUINTOLI 416 + 5 bodova = 421

2. T. SYKES 410 + 4 boda = 414

 

Hvala. U principu samo je 1. trka u Francuskoj bila sa timski naredbom, sve ostale su iskulirane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

A juce dve trke Melandri na ushtrojenom motoru?

 

Tu mozemo samo da nagadjamo. Imao je najvecu krajnju brzinu sto znaci da je motor imao snage, ali i da su hteli da ga uspore ne bi to uradili na snazi jer je to najvidljivije. Po meni jedino da je su se igrali sa elektronikom, traction control, anti wheele i ostalo.

Namazan je Romano Albesiano, juce se lepo smeskao i sigurno da mu nije bilo pravo posle Magny Coura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

A juce dve trke Melandri na ushtrojenom motoru?

 

Tu mozemo samo da nagadjamo. Imao je najvecu krajnju brzinu sto znaci da je motor imao snage, ali i da su hteli da ga uspore ne bi to uradili na snazi jer je to najvidljivije. Po meni jedino da je su se igrali sa elektronikom, traction control, anti wheele i ostalo.

Namazan je Romano Albesiano, juce se lepo smeskao i sigurno da mu nije bilo pravo posle Magny Coura.

 

 

 

pa naravno da je namazan, italijani su to.

ali je stvarno malo verovatno da melandri koji je odrao 4 prethodne trke ne moze da se sastavi ceo vikend, salom ga prati u superpolu, stvarno po meni providno.

sto je najgore, nije im prvi put da sabotiraju svog vozaca., 2012 Laverty oseca sta znaci biti drugi vozac http://www.bikesport...ult&newsid=7371

a i lepo su mu se zahvalili nogom u dupe posle 2013...

 

 

jel se zna koja je situacija na kraju sezone bila sa brojem iskoriscenih agregata, meni se cini da je apriliji na ruku islo smanjenje kalendara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ranijih godina je Aprilija bila u problemu jer su krcali 15 agregata po sezoni.

Sada je to jedan od najpouzdanijih agregata. Guintoly je iskoristio 7 od dozvoljenih 8. Na treninIma je kako sam ja iskopao vozio onaj sa Magny Coura a na trci navodno novi koji je imao male prepravke po uzoru na Art iz motogp tima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Navodno je Biaggi jedne godine spičio preko 20 agregata.

 

Mogu da zamislim zašto se nekom čini da Guintoli ne zaslužuje titulu... ali ne mogu da zamislim razlog zbog kojeg bi je Sykes više zaslužio. Najveći kalkulator i lažni mudonja od svih Engleza, sem možda CRU-a. Kurčenje i velike izjave a rezultati u zadnjih 7-8 trka osrednji na superiornoj spravi. Voleo bih da ga Rea pokida sledeće godine.

 

 

Melandri je samo 5 bodova poklonio Guintoli-u u drugoj trci ga je pretekao. A i Baz je u jednoj pustio Sykes-a... i kad bi se ta poklanjanja potrla, čak Baz-ovo da ostane, Guintoli bi opet bio prvi. Apsolutno zasluženo.

Sem toga u zadnje vikend je ušao sa 11 bodova razlike i POBEDIO je obe trke.

 

 

Melandri je dobio 0.2 atmosfere manje na zadnjoj gumi i tri klika više na rebound-u...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

sto je najgore, nije im prvi put da sabotiraju svog vozaca., 2012 Laverty oseca sta znaci biti drugi vozac http://www.bikesport...ult&newsid=7371

a i lepo su mu se zahvalili nogom u dupe posle 2013...

Ne znam da li su ga sabotirali ili ne, ali malo je naivno nadati se da imaš iste uslove kao Maks (ista priča je i sa Kamierom) i za očekivati je da znaš svoje mesto u Italijanskom timu pre nego što potpišeš ugovor. Laverti je sam kriv za 2013, imao je u sred sezone par padova, nije se nametnuo kao lider u timu kada je SG došao i proradio je tek pri kraju sezone kada je već bilo kasno za ugovore. Osim toga SG je imao i klauzulu u ugovoru koji mu garantuje mesto u timu ako bude među prvom trojicom na kraju šampionata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Melandri možda jeste dobio poslednje "4" trke ali je tokom ove sezone dobio još ukupno 2 tako da mi ne pije mnogo vodu ta priča.

 

Inače, mislim da je Gintoli savršeno zaslužio titulu podjednako kolko bi je zaslužio i Sykes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Guintoli je takođe imao samo 2 pobede (1 i 3 runda) sve do trka u Francuskoj gde izlazi na total od 3 zahvaljujuci Marku, a Melandri (2 pobede do 9 runde) u finisu sezone belezi samo jedno odustajanje i poklonjenu pobedu uz 4 svoja prva mesta iz 6 trka i na odlucujucem vikendu nestane! Ako tu nesto ne smrdi, onda sam ja istripovao bas opasno.

 

 

Jos malo zanimljive matematike ☺

Ne racunajuci zadnji vikend, Melandri je na 12 trka bio bolji od timskog kolege, Guintoli je bio bolji 10 puta, ali on nije imao plasman ispod devete pozicije, dok je Melandri imao par katastrofa (11 i 17 mesto) + dve DNF. Zanimljivo je da ukupan broj krugova provedenih u vodstvu tokom sezone identicno preslikava finalni plasman u sampionatu prve petorice.

 

 

Bilo kako bilo, da je lako odbraniti titulu u wsbk to bi nekome poslo za rukom u vise od 1 slucaja, bitno da je sampionat zanimljiv, sto zbog realnih okolnosti i konkurencije, sto zbog stalnog tjunovanja pravila. Jos da je Giugliano makar malo bazdaren ovo bi bio najludji sampionat u skorije vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: 916 SP,

Gintolia sam zapamtio sa pocetka ovog veka, kada je na GP500 dvotaktnoj Yamahi po vec dobro nakvasenoj stazi (bez promene guma, motora i slicnih novoizmisljenih sranja) poceo da obilazi tadasnje primadone GPa, sve dok  nije parkirao  svoj motor oklopom na francuski sljunak. Proslo je nesto godina, ali ok, titula je tu i ja mu cestitam na tome. (To ce mu sigurno mnogo znaciti kada procita)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

 

Pa da li moze biti vise sujetna budala taj Sajks? A jos prepiska na Tviteru ... "dao sam ti lutkicu a nisi mi je vratio". Sad se posrao i po ono malo sto sam dobro mislio o njemu. hrrrrk ptuuuj na njegovu proslogodisnju titulu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Najbolji komentar na Tomovo mjaukanje:

Cubikrube

November 03, 2014 12:09 PMAnd just when Sykes thought it was going to get better now Baz has gone......here's Johnny!! smile.gif

 

Rea is going to hand his @rse to him on a plate.

 

I have no doubt about that smile.gif

 

 

Apropo here's Johhny, za one malo mladje:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Blamaža za Apriliju, Kavasaki, za superbajk. Toliko hvaljeni, a ispadoše gori od motogp-a. A Sajks... Čovek je prso kao čaša, ne zna gde glavom bije. Ne bi me iznenadilo da sledeće godine potone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

 

MA p*iketina iz istog kalupa iz kog i CRU! Stalno neko kukanje, žalbe, pritužbe...

 

 

 

Sjebaće ga Rea sledeće godine totalno.

 

 

 

 

 

 

.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4884 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

A Sajks... Čovek je prso kao čaša, ne zna gde glavom bije. Ne bi me iznenadilo da sledeće godine potone.

A šta će biti sa majicama? 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova

Gintolia sam zapamtio sa pocetka ovog veka, kada je na GP500 dvotaktnoj Yamahi po vec dobro nakvasenoj stazi (bez promene guma, motora i slicnih novoizmisljenih sranja) poceo da obilazi tadasnje primadone GPa, sve dok nije parkirao svoj motor oklopom na francuski sljunak. Proslo je nesto godina, ali ok, titula je tu i ja mu cestitam na tome. (To ce mu sigurno mnogo znaciti kada procita)

 

 

 

kad je to Guintoli vozio GP500 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3253 postova
  • Lokacija: Debrc

Gintolia sam zapamtio sa pocetka ovog veka, kada je na GP500 dvotaktnoj Yamahi po vec dobro nakvasenoj stazi (bez promene guma, motora i slicnih novoizmisljenih sranja) poceo da obilazi tadasnje primadone GPa, sve dok nije parkirao svoj motor oklopom na francuski sljunak. Proslo je nesto godina, ali ok, titula je tu i ja mu cestitam na tome. (To ce mu sigurno mnogo znaciti kada procita)

 

 

 

kad je to Guintoli vozio GP500 ?

 

U Ceskoj 2002

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja