Jump to content

Moto Zajednica

MOTO SPORT VESTI --- 2015

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Slavni broj 7 me muci,ne mogu da provalim koje on,dok je Sheene vozio bilo je lako  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Gledao sam dve GP trke u zivotu, obe po necemu neobicne. Prva, nurburgring 84, bila je poslednja sa factory trocilindricnom Hondom - vec su uveli V4 u igru, ali bagovala je, pa su vratili trojku i odra Fredi Edija sa jedno 20 sec. Naredne godine, Hokenhajm, po kisi, verujem da je bila jedina Saronova pobeda u 500. Fredi vozio dve klase.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

@Fredi u pravu si,# 19 jeste Spencer,trebao sam da upotrebim lupu :-),@Braco,hvala na informaciji....@Boris,tacno je sto si rekao,Sarron je 85 u Hokenhajmu postigao prvu i jedinu GP pobedu u klasi 500,Spencer i Haslam su takodje delili podijum, drugo i trece mesto.Kao sto znate 85-a godina je najuspesnija godina za Spencera,osvojio je 2 titule prvaka sveta,u 500 i 250 klasi,sto je za sadasnje vreme nepojmljivo...Za njega je tada Agostini tvrdio da je on njegov naslednik,ali eto nije bilo tako,razni maleri su ga pratili,bas steta,stvarno je bio talenat.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Teoretski nije. Staviš još jednu ručicu sa cilindrom i čantrom na levi hebl i spojiš crevom s klještima na zadnjem točku... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Zadnja, zadnja... za kontrolu proklizavanja - kod nekih, za spuštanje prednjeg točka - kod drugih.. suptilnije je prstom nego nogom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ma ovo je najnormalnija stvar. I Doohan je imao... zbog povrede.. posle su razni ustanovili da im je mnogo lakpe da kontrlošu zadnju kočnicu prstom nego nogom - povređeni ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5349 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Cekaj, da li je i Baylis koristio ovako nesto, cini mi se?!

 

Gas, prednja kocnica, zadnja kocnica, kvacilo, podesavanje prednje kocnice,... cekam da im gore napimplaju neki sekvent mjenjac, pa da mogu mahati nogicama do mile volje :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

NIkola, aj' ako te ne mrzi malo o upotrebi zadnje na stazi? Ja je ne koristim mada slušam iskusne trkače da je u nekim situacijama dosta potrebna...

 

Znam da je off ali lako se to prebaci gde treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prvi dan testiranja u Qataru:

 

POS # RIDER NAME GAP 1 29 A. IANNONE 1:55.265 2 4 A. DOVIZIOSO +0.098 3 93 M. MARQUEZ +0.289 4 41 A. ESPARGARO +0.433 5 26 D. PEDROSA +0.548 6 99 J. LORENZO +0.563 7 35 C. CRUTCHLOW +0.572 8 46 V. ROSSI +0.673 9 38 B. SMITH +0.689 10 45 S. REDDING +0.847 11 25 M. VIÑALES +0.865 12 9 D. PETRUCCI +0.867 13 68 Y. HERNANDEZ +1.036 14 44 P. ESPARGARO +1.350 15 17 K. ABRAHAM +1.373 16 63 M. DI MEGLIO +1.454

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

NIkola, aj' ako te ne mrzi malo o upotrebi zadnje na stazi? Ja je ne koristim mada slušam iskusne trkače da je u nekim situacijama dosta potrebna...

 

Znam da je off ali lako se to prebaci gde treba.

Dok Nikola ne dodje....

Kako kome, i ko kako navikne. Kevin Schwantz je recimo najkasnije kocio ali nikada nije koristio zadnju, Po njegovim recima previse desavanja ako jos ubaci i tu operaciju  :) .

Elem, postoje situacije gde znaci. Mozda nekada i vise u ulicnoj voznji nego na stazi,

Kada je staza u pitanju dve stvari su bitne pomena. 

Nesto veca brzina u temenu  krivine gde bi oduzimanje gasa ili pritisak prednje znacilo sirenje putanje. Tu se zadnjom moze korigovati. Znaci bez vracanja gasa na izlasku stisnuta zadnja kocnica  suzava putanju. (Za ovaj slucaj je Lorencov sef rekao da imaju problem kada je zadnja kocnica kod kvacila. Kada je vozac u krivini, i visi sa motora, ruke su mu ispruzene sto mu smanjuje pokret i osecaj kada je krivina na desno).

Kada su u pitanju hiljadarke bez elektronike, koriscenje zadnje pomaze kada se  prednji tocak podize od prevelike snage. Stisak zadnje ce posluziti umesto anti wheelie elektronike.

Ako se jos necega setim dodacu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ares, naravno da se i na tebe pitanje odnosilo. Vas dvojca ste jedni od malobrojnih čije savete zaista shvatam ozbiljno.  :care:

 

Što se tiče ulice nemam dileme, mnogo puta korišćena kada je klizavo ili puno nekog peska ili šljunka. Za stazu je već druga priča. Hvala na odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Secam se Mickovih ruckica i secam se da sam tada razmisljao: kako, bre?! Dao mi kum jednom, pricao sam ovo vec negde po forumima, onu Gileru Runner 180 (valjda se tako zvase). Otrovan skuter. Sedenm, nabodem gas i kako udje u obrtaje ja za - naravno, kocnicu, nix kvacilo. Pljas, kacigom u  vetrobran. I tako jedno tri puta, dok se nisam maaalo navikao. Tada sam se setio tih ruckica: zamisli da nabodes pogresnu kada treba da spustiss sa 300 na 80.... Moje divljenje za vozace od tada jos je vece, cvrsce i ubedjenije.

Pardon za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

 

NIkola, aj' ako te ne mrzi malo o upotrebi zadnje na stazi? Ja je ne koristim mada slušam iskusne trkače da je u nekim situacijama dosta potrebna...

 

... koriscenje zadnje pomaze kada se  prednji tocak podize od prevelike snage. Stisak zadnje ce posluziti umesto anti wheelie elektronike.

 

 

 

Recimo u ovom slučaju...  :)

 

madmaxwheelie.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja