Jump to content

Moto Zajednica

Potres mozga za kraj sezone :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

08.10.2014 oko 16h završavam smenu na poslu i krećem kući na ručak ni ne sanjajući sta će me snaći u putu......

 

Posao mi je udaljen 10-ak kilometara i dok god vreme dopusta na posao i sa posla putujem svojim motorčetom, tako je bilo i tog dana.

Ali kada sam već bio pred samim ciljom na nekih 200 metara od skretanja za kucu, gospodja uz klasično "Nisam te videla" (pre bih rekao nisam ni gledala...)

izleće u rikverc sa parkinga od prodavnice sa leve strane puta pravo ispred mene! Izašla je ravno u rikverc bez namotavanja... samo pravo poprecila se preko puta i to sa parkinaga koji je na levoj strani je prešla skroz na desnu traku i to poriličnom brzinom. Po nekoj slobodnoj proceni izašla je na ne više od 5 do 10 metara ispred mene, brzina nije bila velika ali na tako kratkom rastojanju jednostavno nisam imao vremena da reagujem, bežao sam malo u desno ali to je sve.

Udarac je bio neizbezan... udaram u levu stranu njenog automobila, motorcikl se odbija i pada a ja udaram ramenom o automobil zatim glavom o krov i kotrljam se preko automobila u kanal pored puta koj je dubok oko 2 metra. Tu nastupa stanje šoka, svestan sam ali ne mogu da ustanem jako mi se vrti u glavi, prilazi mi jedan dečko (koji je isao kolima iza mene) i zena iz prodavnice. Osećam mucninu i vrucinu, fali mi vazduha i podizem vizir. U tom trenutku čujem kako zena iz prodavnice paniči jer me je prepoznala, dečko koji je bio tu mi govori da se ne pomeram jer ne zna kakve su mi povrede i da hitna stize. Tu mi pada mrak i sldeće cujem nekoliko ljudi trči oko mene i iznose me iz kanala i stavljaju u kola hitne pomoći. Novo "budjenje" je u hitnoj vidim tu je cale u hodniku i keva, čudan trip osećam da mi vibriraju j..ja 0stabre.gif, aha to je mobiln zove zena... cekajuci doktora pokusavam sam da procenim štetu i zaključujem da sam "OK" jer mogu da mrdam svim ekstremitetima 1lud.gif(sta sve čoveku pada na pamet 1lol.gif).

 

Polomio sam zub i isekao donju usnu (ušivana, ako sam dobro shvatio zub je tu našao zgodno mesto da izadje napolje i napravio je lepu rupu sad mogu da stavim pirsing!)

Potres mozga

Istegnut vratni misic

istegnuti ligamenti i nagnjecen skocni zglob na levoj nozi (jos uvek me boli ali mogu da hodam)

Plav na nekoliko mesta bez ogrebotina ne racuajuci usnu...

 

Od opreme sam imao

Kacigu

Rukavice

Duboke moto patike sa ojačanujem na skočnom zglobu i one su me verovatno spasile od preloma bar po rečima doktora, a i na njima se vidi poprilično udarac.

Kozna jakna

Farmerke (ne spadaju u opremu ali to sam imao na sebi 1hmm.gif)

 

Motor Honda Rebel 125ccm kruzer/coper, Brzina pri udaru oko 50 Km/h.

 

Ziv sam dobro sam, ocevidči kazu da je pad izgledao strasno i da sam dobro prosao, mnogi su mislili da sam polomljen ko pereca.

 

Inace ovo mi nije prvi put da dozivim nisam te video ali sam prethodne uspesno izbegao bez kontakta.

Drugari čuvajte se i uvek opremu na sebe, meni se ovo desilo na 200 metara od skretanja za kucu...

Cekam da se sve procedure zavres i izvrsi procena stete na motociklu pa da mogu da krenem sa popravkom, do proleca ce sigurno biti spreman za novu sezonu!

  • Podržavam 28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Zatvorio si sezonu kao sampion! :) Zene nas ubise i vise nismo nigde sigurni :) Oporavi se i nastavi sledece sezone sa voznjom :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Motorce je bilo malo veci baksuz nego ja, na oko se vidi da je malo pomotana viljuska ali izgleda da se nekako nezgodno zalepio pri udarcu bocno na automobil pa je dobio malo i ram, ulubljen je rezervoar i pukla plastika gde stoji filter vazduha, polomljena poluga menjaca i jos neke sitnice...

 

Sve u svemu najveci problem mi je ram, viljuske i plastiak filtera vazduha. Masina deluje OK ali nisam dirao ni palio cekam da vidim sta ce osiguranje reci pa da vidim sa cim raspolazem.

 

Inace vec sam isao da merkam jednu Magnu 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Danas drugi izvestaj sa pada i vec mi je zlo bilo od prvog.

Prvo da ti pozelim brz oporavak. Svaka povreda je teska koliko god da se cini mala, a posebno ona koja je izazvana nepaznjom drugih ucesnika u saobracaju. Zima ce pa ces imati vremena i za oporavak i popravke pa polako. Eto tebe na motoru sa prvim lepim vremenom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ma onako sav izlupan u trenutku se nisam snasao da mi je telefon na vibraciji u dzepu, iskreno vise sam osetio kao da nesto "bridi" nego vibrira, u trenutku sam probledeo od pomisli da dole nesto ne štima 1lol.gif, nemate pojma koje olaksanje kad sam shvatio da to telefon vibrira!1jee1.gif

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma onako sav izlupan u trenutku se nisam snasao da mi je telefon na vibraciji u dzepu, iskreno vise sam osetio kao da nesto "bridi" nego vibrira, u trenutku sam probledeo od pomisli da dole nesto ne štima 1lol.gif, nemate pojma koje olaksanje kad sam shvatio da to telefon vibrira!1jee1.gif

 

Da jbt... zamisli da si nedajboze dobio neku permanentnu povredu jaja koja ne prestaju da vibriraju. :D

 

Brz oporavak. :takoje:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Sestro, zovite doktora, vibriraju mi jaja!! 1moto3.gif

Тек када ти комарац слети на јаја, видиш колико је бесмислено употребити силу.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2441 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Po stoti put se pokazalo da treba gledati sa deset očiju,ali džabe kad je na ulici milion ludaka. Meni jutros po mraku kreten iseče krivinu i otkine mi retrovizor svojim retrovizorom. Ušao je na moju stranu bar pola metara i rastojanje između dva lima nije bilo više od 5-6 cm... Zato kroz naselje uvek polako,pa kad se desi nešto bar nije opasno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 138 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kad kupis Magnu,ima da ti se tresu jajca za sve pare,ali od srece :moto3:.Zelim ti brz oporavak,nemoj da stedis zglob,hodaj sto vise mozes,pa u novu sezonu sa novim motorinom :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Da li si nosio integralnu kacigu? Mislim kako je došlo do lomljenja zuba?

 

To i mene zanima Acimko me pretece... :Mina:

 

Podsetio si me na Kucaj kad me je motor kataputirao i tom prilikom laktom slomim dva rebra.

Sedim jedva disem nisam fit, dolazi momak iz ekipe koji je vozio u grupi inace je buduci doktor.

On meni, digni ruke, disi (tu je poceo da me nervira) okreni obrni ja popizdim i prepipam iventar medj preponama i zakljucim da je sve ok a doticnog sam razuverio i uverio da mi je dobro. Popio dva brufena i nastavili off voznju jedno 70 km.

 

Brz oporavak zelim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Ovaj put nisi imao srece (vremena) da izbegnes. Mene u utorak isece lik, ali je pozitivno bilo to sto je lagano poceo da "klizi" u moju traku, pa sam ukapirao da treba da zgazim sirenu i sva tri diska. Stao sam da ga pitam sta mu bi, a on kao nije me video. Naravno kad nije ni pogledao, bio sam mu u vidnom polju levog spoljasnjeg retrovizora 100%. Samo sam mu rekao da ne palamudi i da gleda pre nego sto promeni traku. Da je cimnuo naglo, sad bih i ja piskarao iz bolnice. Nikada nije sve do nas i koliko god pazljivi bili, nekada je udes neizbezan. Da si isao brze, izgubio bi mnogo vise od tog zuba. Brz oporavak i ako je ram povukao, ne pipaj taj motor vise, neka sezona 2015 krene sa magnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Hvala sviam na lepim zeljama.

 

Sto se rana tice, sve polako zarasta, oziljci se vide ali nije nista strasno. Vec sam se vratio na posao jer radim u kancelariji i nije fizicki zahtevno, uglavnom sedim i citam po BJB forumu 1mda.gif dok ne prodje "osmica".

 

@coko Nick vucem vec 15-ak godina iz vremen Play Station 1 i igrice CTR (Crash Team Racing).

 

@acim i johann Na zalost tu me zadesio baksuz, fulface kacigu sam ostavio zeni a ja sam otisao sa Dzet kacigom 1hmm.gif a imao sam rezervisanu novu kacigu za sebe u beogradu po koju sam trebao da odem 2 dana kasnije da probam zbog velicine... sta reci kad te oce baksuz....

Ko zna zasto je to dobro... mada sad sam skupo platio lekciju od dzet kacigama....

 

@ milomir22 iskreno sto se rama tice nisam 100% siguran to bih rekao onako na oko, ali viljuske su dobile sigurno i to se vidi. Videcu kad oteram na servis. Magne gledam vec neko vreme i naleteo sam sad na jednu u relativno OK stanju, nije idealno ima ulaganja ali uglavnom kozmetika... Sve zavisi od kolicine raspolozivih evropskih koji su rastegnuti na previse strana.... Gradim kucu Dve bebe itd... videcemo kako se kockice sloze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja