Jump to content

Moto Zajednica

Leteći Panda - kriv 100%

Recommended Posts

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Veliki broj ljudi koje koji voze motore nemaju neku prilicnu frku od pada i manjih povreda koje zadobiju.Najteze je sto kasnije ispasta porodica i mnostvo ljudi koji su vezani za tvoju spremnost i vitalanost.

Tako je u zivotu,kad kada Bog da izvesna iskusenja,cisto da ne pomislis da je sve idealno.Neso,ti si dobar covek,puno si ljudi pomogao i Bog ce dati da se brzo oporavis,sednes u fotelju i sedlo.

Bog neka te pozivi!

Ima prilicno istine za uljuljkivanjem na ovakvom motoru.Stvarno prasta nenormalno puno gresaka,bar meni.Prosli vikend je mene Bog pogledao,klizao sam sa oba tocka,meni se ucinilo mnogo.Gume presle 12 ooo km,ali ipak ostadosmo na motoru.Zena ce pricekati da oped sedne na motor,tako rece.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Od kad sam juče otvоrio temu, stvari se dešavaju neverovatnom brzinom – od sinoć se nalazim kod kuće. Ispostavilo se da je palac na nozi slomljen ali da nije za operaciju. Treba da pazim i čekam da zaraste. Isprsim se na ovu vest i kažem, pa ja onda mogu kući a doktor mi kaže, pa možeš.

 

Kada čitam kako su se kolege namučile i čekale za operaciju, naježim se. Ja sam, neverovatnom igrom slučaja imao vezu na urgentnom... BAJKERSKU VEZU. Reč je o čoveku kome sam prodao svog Intrudera. Zahvaljujući njemu, u subotu sam primljen na odeljenje, u utorak me je operisao neki mega poznati hirurg i u četvrtak su me pustili kući. Kada sam pitao kako mogu da se odužim, rekao je da nikakva lova ne dolazi u obzir ali da može večera kad se oporavim. Ionako smo to planirali ali nikako da stignemo.

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/98570-bolje-ikad-nego-nikad/page__view__findpost__p__1594065

 

Inače bajkeri su veoma cenjena klijentela na traumatologiji. Pitanje je koliko bi bilo izgubljenih radnih mesta u zdravstvu da nema nas. U mojoj sobi, od nas četvorice, trojica su se tog dana s*****a na motoru. Kada je sunčan vikend, prosto pripreme krevete za heroje na dva točka.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ulazi šef hirurgije na odeljenje i broji: “1,2,3,4,5,6,7,8,9... hmmm... 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Pozove lokalnog dilera motora: “Halo, šta ono reče, koliko si danas prodao motora” “Deset” - kaže lik sa druge strane žice. “Znao sam, jedan mi se gubi.”

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ulazi šef hirurgije na odeljenje i broji: “1,2,3,4,5,6,7,8,9... hmmm... 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Pozove lokalnog dilera motora: “Halo, šta ono reče, koliko si danas prodao motora” “Deset” - kaže lik sa druge strane žice. “Znao sam, jedan mi se gubi.”

 

dobar....vidim da smisao za humor nije "operisan"......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Imamo i mi jednog kolegu na ortopediji...i stalno ga zezaju da "popravlja" samo cigane i bajkere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Niže temperature, prljavština po balkanskim putevima i jebiga :(

 

Dobro je da povrede nisu strašne i da ti je moral na visokom nivou ;) Želim ti brz oporavak.

 

Da li si ustanovio eventualna oštećenja na motoru, osim rollbarova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

To treba gledati kao jos jednu lekciju sa onog kursa na kom si ucio..sad si spreman za diplomski.

Brz oporavak!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

I ovaj tekst za nauk nama ostalima, u prvom momentu mislis nije mi nista, polomljeno tek malo boli, stanje soka ti se cini samo kao normalno uzbudjenje, ali to moze da izazove jos gore. Sa druge strane videcete prva reakcija onih koji padnu a mogu da ustanu (iako su polomljeni i sokirani) je trcanje do motora da se ispravi, ugasi, da jos vise ne iscuri benzina i ulja iz motora kao ispustice dusu jer je neprirodno kao i coveku da lezi izvrnut na asfaltu..

Zelim ti brz i sto laksi oporavak, sad ono moraju malo da te trpe pa istrpi i ti! ;-)

 

Da, potpuno si u pravu. Ja sam prepoznao kod sebe tu reakciju prvog šoka i upravo zato nisam žurio. Dao sam sebi 20-tak minuta fore da pripadnem... a ono ništa :zbunjen:

 

Tek posle toga sam seo na motor i odvezao se kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Slicno sam i ja nadrljao 2012 godine u Crnoj Gori... sreca pa nisam tada nista polomio...

A ti se oporavljaj, sredi motor i da te vidimo u sedlu sledece godine :zdravo:

 

PS. znam sta znaci kad u takvom stanju odvezes motor :takoje: Cestitam :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ovo se lagano odvija u kao-da-nije-bilo-nista pravcu.

Steta sto i motori ne zarastaju sami kad se polome. :D

 

 

Kako ne zarastaju, pa u pitanju je ovde BMW. Ima tajni servisni "recovery" mod (spec. kombinacija pritiska tri dugmeta na kormanu, dok držiš kvačilo), parkiraš u garažu i zaliješ dva puta nedeljno (to može i žena dok ležiš), ostalo odradi elektronika. :moto3: Po default-u recovery prati brzinu zarastanja kostiju vlasnika, al' može da se šteluje, ko ima dijagnostiku... :nanana:

 

 

 

 

 

Važno da nama Neša zarasta... :takoje:

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ako se padovi GS.ova iz tih razloga evidentiraju BMW.ovom razvojnom centru ubrzo ce se na nove modele poceti ugrađivati lokatori pijeska na krivinama pa ce taj lokator još spojiti sa centralnom jedinicom da se u datom momentu automatski oduzme gas i ukljuci trial braking system i FABS (F kao fucking ) a servo ce se još dodatno pojacati. naravno servo ce biti spojen na isti modul. sve ce to malo utjecati i na cjenu tih modela koji bi mogli tada koštati između 29980 - 29990 eura.

u slucaju da nešto na toj centralnoj jedinici rikne šteta ce biti samo 12592 eura ali novac nije problem jer vozi se bmw. ako se pocne padati zbog ulja na cestama rješiti ce i to u razvojnom centru ali cjena ce preci malo preko 37000. eura.

vozacima BMW za koju godinu ostaje samo da kada krenu u vožnju da uzmu platinastu amerikenjastu karticu i sjednu na dio sica bliži rezervoaru i mogu slobodno gledati nazad ( iza sebe ) dok bemvejac juri navođen satelitom NASA centra u zadanom pravcu preko NASAina dva druga satelita.

 

Panda, brz oporavak želim a ovo što sam napisao gore ima veze samnom i nekim mojim problemom sa svom silnom elektronikom u tim motorima a nikako sa tobom.

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Ha, ha... popravili ste mi jutro ovim komentarima. :lol:

 

Pošto nije neko vreme za vožnju a i lenjivci iz BMW-a još uvek nisu ugradili SNOW mod (sledeći update, + 4.700 Evro), posedeću danas kod kuće i dodaću nekoliko interesantnih detalja.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Kada je reč o elektronici, ja sa njom nemam nikakvih problema. Naprotiv, siguran sam da će to biti polje u kome će proizvođači motora najviše raditi sledećih godina. Mislim da ne postoji ni jedan premium model u ovom trenutku koji nije opremljen sličnim sistemima kao BMW i Multistrada (prva). ABS i nekakava stabilizacija, minimum. Čak i novi KTM 1290 Super Adventure je krcat različitim modovima za vožnju.

 

Moje mišljenje o tome je sledeće. Motor je opasna igračka gde svaka greška može da dovede do gadnih posledica. Pošto ne postoji savršen vozač (čak ni profesionalac), elektronika ima zadatak da ti oprosti po neku grešku. Ne vidim ništa loše u tome da se ne polomiš ako već ne moraš. Da se nađeš u kritičnoj situaciji ne zavisi samo od tvoje veštine vožnje već i od mnogoh drugih faktora: ostali učesnici u saobraćaju, stanje na putu, vremenske prilike... Nema potrebe svaku lekciju platiti slomljenim kostima ili oštećenjem motora.

 

E sad,

 

Ako neko misli da je bolji vozač samo zato što sedi na motoru-kompjuteru, onda je taj neko glup.

 

Ako neko smatra da će GS da ispegla svaku kritičnu situaciju, taj je ili budala ili je bežao sa časova fizike. Da je elektronika tako svemoćna, niko nikada ne bi pao sa GS-a.

 

Isto tako, ako neko smatra da su svi vozači GS-a isti, taj neko ima predrasude.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

U svom ovom zezanju, a i sebe tu kritikujem :D, odosmo u krajnost: pročitaće neko i pomisliti da su svi ti elektronski sistemi asistencije glupost i smišljeni da uzimaju pare. To prosto nije tačno. Svaki takav sistem ima veoma smisla za 99% vozača, a verovatno i za baš sve. Naročito integralni ABS (dodaje kočenje pozadi, ako se pretera sa kočenjem napred), kontrola proklizavanja (dozirano oduzima gas, ako točak krene u proklizavanje) i RDC (kontrola pritiska u gumama, jako korisno kod bušenja gume gde pušta lagano). Odlična stvar je i ESA (adaptivno ogibljenje), naročito u smislu lake promene visine motora (za loše i vanasflatne puteve).

 

Ja sam mnogo vozio ove sistema (ovako iz glave, jedno 120.000 km), veoma dobro poznajem kako rade u praksi i bez sujete i blama mogu da navedem da je bilo bar 3-4 konkretne situacije gde su me spasli pada. Meni dosta i zahvalan sam, više volim da su mi cele kosti i motor, nego šta ljudi o tome misle ;). Ponekad i isključim elektroniku (recimo, najbolji primer je NAVAK, tu elektronika nema šta da traži ili ponekad u pesku). Tj. ko god ne voli elektroniku, POSTOJI (mislim, sada bez šale) dugme da sve to jednim potezom isključi (mada, vidim ovde par derača bmw-a koji su, tako izgleda, protiv sistema asistencije, a nikada ih nisam video da voze bez istih, pa i dalje ispravljaju skoro svaku serpentinu ;)).

 

Isto tako, ne treba zaboraviti ni Robinovu poentu: ko se naloži na elektroniku i počne da tera motor bez mozga i forsirajući, ko dozvoli sebi da postane preterano ili čak lažno samouveren, mora da završi u horizontali. Elektronika u 99.99% situacija ništa ne pegla, jer ne radi, a njen domet je vrlo tanak ako se pretera. U tom smislu jedina politika je voziti kao da ne postoji. Učiti vožnju, trenirati, pomerati svoje granice polako. Koliko vas elektronika štiti, možda je najbolje da čovek zamisli kroz sledeću analogiju: staviš kacigu i obučeš moto odelo, ne očekuješ zaista da te to spasi pri padu od 200kmh u jarak. Ko očekuje, glup je. Pomoći će u određenoj klasi situacija, ali da bi pomoglo, mora da se vozi na odgovarajući način.

 

Isto tako, niko ne postaje bolji vozač na putu zbog toga što na tastaturi po raznim forumima, a tako je to cool i moderno danas, ismeva svaki sistem asistencije (dok npr. koristi antislip kvačilo, a često to i ne zna :lol:).

 

Nešo, znam da ne zameraš zbog ove priče, uostalom ovakve teme tome i služe.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

More, misljenja sam da sto vise elektronike to manje uzivanja, da ga hebem ako za koju godinu sednem na najnoviji model motora i ukucam gde da me vozi i sedim kao debil, nista dok ne "osetis" put. A sto se padanja tice, to je neizbezno, pre ili kasnije, lomljavina je isto tako neizbezna, samim tim sto sednes na dvotockas koji ne moze da stoji parkiran bez copave, preti ti rizik od pada... Ja nisam rob motora, ako padnem pao sam, ako ga polomim, napravicu ga, samo da sam ziv i zdrav, teram ga dusmanski, sto kazu... Ali mi nije zao, napravljen je da on meni sluzi, ne ja njemu... fanatik sam malo sto se toga tice ali redovno menjanje ulja, redovne provere, zamene i terace i dalje... Da se neko ne oseti prozvanim ali poznajem ljude koji za motor skupljaju godinama i kad ga kupe to je to, vazno da ima motor, to sto je on 80% vremena parkiran u garazi, to je nebitno, vazno da se ima motor od 10-15 hiljada evra. Vozim motor koji kosta 1.500e i sutra da se polomim, necu da zalim jer cu za takav uvek moci da odvojim. A sto se modova voznje tice, imam ih i ja na Teneri, ali se ne menjaju na dugme, vec u glavi... 1nanana.gif1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

More, misljenja sam da sto vise elektronike to manje uzivanja...

 

Komentarišeš nešto što verovatno nisi ni probao.

 

Elektronika ne radi non-stop, tj. dok uživaš, uživaš kao da ne postoji. Sistemi asistencije su uključe samo onda kada bi, veruj mi, to i sam VEOMA poželeo. Da ti neko tada dozvoli da biraš.

 

Predrasude su čudo, pogotovo i ironično u populaciji koja je zbog predrasuda toliko diskriminisana, kao mi motociklisti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja