Jump to content

Moto Zajednica

Papirologija oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Pozdrav svima!

 

Interesuje me nekoliko detalja prilikom kupoprodaje motora.

 

Kupio sam motor koji je je registrovan do 04/2016 u Pančevu (ja sam iz Beograda) i sada prethodni vlasnik treba da ga odjavi u SUP-u. Da li treba da idemo u poresku upravu u Pančevu ili Beogradu?

 

Da li ja moram ponovo da radim tehnički pregled, pošto je prošlo manje od 6 meseci od prethodnog tehničkog?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ako ste pravili klasican kupoprodajni ugovor onda se porez placa u opstini prodavca.

Ne moras da ides na tehnicki. Samo uzmes novu tablicu i nalepnicu. Kosta izmedju 3.000-4.000 din....cini mi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

E imam ja jedno pitanje oko prenosa pošto mi je ovo prvi (polovan) motor. Naime našao sam ga, motor je ok (puštam slike kada stigne) sve se čini ok samo što je problem što lik koji prodaje nije vlasnik, jer  ga nije prevodio na sebe, već neki lik. Čujem se ja sa tim trećim likom i on kaže da je u frci sa vremenom i ne zna da li će moći sutra/prekosutra da se nađemo da odradimo sve stvari, već kao da ja opuštenemo pazarim i uzmem motor a za nekih mesec dana kada se on vrati iz Slovačke ćemo sve odraditi.  Inače ja sam iz NS-a, a ova dvojica i motor su u Zrenjaninu.  E sada šta mi je činiti? Da li ga pritiskati da odradimo makar kupoprodajni ugovor pa onda odjavu, jer meni nije frka da sačekam jer svakako je plan da ga registrujem tek sledeće godine. 

 

JBg rookie sam, prijali bi mi saveti, tipa da li on može nekako da me zajebe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Šta mi onda savetuješ? Da ne pazarim dok ne stigne ili da dam ovome polovinu iznosa pa polovinu kada odradimo sve, ili šta? Navodno postoji neka varijanta da on dobija kaznu ako ja napravim prekršaj ako ga ne registrujem na sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Rizik svakako postoji, ako si spreman da rizikuješ pazari ga, ako nisi nemoj. S obzirom da su ljudi otisli u q.. na jednog postenog idu dve barabe ja licno ne bi rizikovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Motor je kaparisan (5 crvenih)  i uzeo sam sam mu saobraćajnu. Ovaj lik što prodaje se čini ok stvarno, ali ova drugi gari pravi problem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Čisto ako koga zanima epilog, tražio sam od ovog lika da uradi punomoćje na sebe kako bih mogao sa njim samo da sarađujem i da ne moram da jurim vlasnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Moja komsinica kupila je auto od vlasnika i nekih 3-4 godine joj ga registrovao vlasnik,medjutim kada je konacno resila da ga prevede vlasnik koji joj je do tada uredno registrovao ne zeli da ga prevede dok mu ne plati jos nesto tipa 300-500e.

Tako da treba dobro razmisliti pre nego sto se upustas u nesto tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Tako sam i ja pre petnestak god kupio neku Hondu od decka sa ovlasvenjem pa mi je kad sam trebao da registrujem vlasnik trazio 100 e kao stizale mu neke kazne.

Od tada uvek odmah prevodim vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Tako sam i ja pre petnestak god kupio neku Hondu od decka sa ovlasvenjem pa mi je kad sam trebao da registrujem vlasnik trazio 100 e kao stizale mu neke kazne.

Od tada uvek odmah prevodim vozila

 

Nisam siguran da sam te razumeo. Da li si ovlastio sebe ili si trgovao sa dečkom koji je imao ovlašćenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1654 postova
  • Motocikl: /

Pre par godina drugar kupio motor od nekog lika koji isto nije bio vlasnik... Zove on vlasnika i on u fazonu taj motor je prodao prijatelju, koji ga je prodao dalje i tu se stvorio neki dug. I sad kao vlasnik ne da prenos dok se njegovom prijatelju ne isplati ostatak para.

Epilog: Jedno jutro, skupi se nas 5, sedamo u auto i pravac NS kod vlasnika kuci nenajavljeni...

"Dobar dan, dobar dan, mi zbog prenosa motora"...

"znate dug, pare, bla bla..."

Mi, znas, kazne, imaces problem, nisu tebi duzni, napravicemo ti zajeban problem, mani se tih fora kao dugovi, bla bla....

Video lik kolko ima sati i uradimo prenos, sve ok.

Ako imas takvu situaciju (a neces sigurno, jer bi ti odmah taj naglasio da su mu duzni), ne nasedaj uopste, nego kreci ti u napad, jer takve stvari sa tim "dugovima" nisu legalne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Čisto ako koga zanima epilog, tražio sam od ovog lika da uradi punomoćje na sebe kako bih mogao sa njim samo da sarađujem i da ne moram da jurim vlasnika.

On mora da uradi punomoćje sa vlasnikom, tj vlasnik da mu da, pa kad se vec vlasnik angazuje oko toga, sta mu je problem da uradi odjavu i prenese motor na tebe ? Nelogicna mi je prica skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V

I mene to uskoro ceka pa samo da ostavim pisani trag zbog lakseg pracenja teme. Izvinjavam se.

 

Sent from my SM-A500H using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

 

Čisto ako koga zanima epilog, tražio sam od ovog lika da uradi punomoćje na sebe kako bih mogao sa njim samo da sarađujem i da ne moram da jurim vlasnika.

On mora da uradi punomoćje sa vlasnikom, tj vlasnik da mu da, pa kad se vec vlasnik angazuje oko toga, sta mu je problem da uradi odjavu i prenese motor na tebe ? Nelogicna mi je prica skroz.

 

 

 

Meni je problem da ga navatam zato što je on iz Zrenjanina a ja iz NS-a. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Uskoro pazarim neki motoр pa me zanima da li neko ima neku preporuku za agenciju i koja je cena da neko drugi obavi sve ovo umesto mene?

Koliko sma skapirao potreban im je samo KP ugovor i to je sve, oni odradjuju sve ostalo što treba. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Mislim da im trebaju i ovlašćenja od tebe i kupca, a kad se cimas da odes da overis ovlascenje u sud, nije ti nesto vece cimanje ni da sve uradis sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Pa ako treba da se cimam do suda ili uopšte što bi im davao pare. 
Kao što kazeš, sam ću otići i sam odraditi ako je kao što si naveo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Вероватно је у већим градовима то ноћна мора, али по мањим местима се то све завршава за пола сата до сат.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZR550 Zephyr

Da li neko zna da mi odgovori:

 

Ja sam iz Beograda, ako kupim motor npr. iz Niša, koji nije registrovan i koji je odjavljen (nema tablica), da li je dovoljno da u Nišu izvršim prenos vlasništva i tamo uzmem probne tablice do Beograda i onda ovde ga registrujem??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja