Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Za BMW R1100 GS (1997. god) juče platio osiguranje 16.940 din?! Ko da sam osiguravao džambo džet!

Gledajući cene očigledno je da se ubrzano približavamo razvijenim zemljama EU! Supeeeeer!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Povećali i cenu tehničkog na 2500 din.Nema veze Stanija se slikala u tangama a i Cecin sin napunio 18 godina, bila super žurka.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

 

 

To je samo u svrhu preciznijeg fiskalnog prihoda jer statistički mogu da izračunaju koliko se prosečno registruje vozila puta PDV i eto konkretne stavke u budžetu! Ja samo ne znam da li oni misle da su ljudi toliki majmuni kad im prodaju priču da je to zbog povećanja bezbednosti.

 

 

 

Misle, a i narod dokazao da je MAJMUN. I to dobro dresiran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Normalan si.

 

 

Moja klasa 500cc je otisla sa 8 na 11 hiljada. Mozda ja nemam pravo da se bunim, ali opet, za 3000 dinara ja odvozim jednu lepu vikend turu, odvedem devojku u restoran a izmedju ostalog zeleo sam veci motor ali harac ubi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ma lud sam zato što ne mogu da se otmem utisku da čike koje odobravaju ove matematike koje zbirno čine cenu registracije koju plaćamo, ne žive u ovoj državi ili su možda vanzemaljci :stabre:

 

Da li je nekom od njih ikada palo na pamet da građanin mora da odvoji polovinu dobre plate (ili čitavu lošu ako ima sreću da je ima) samo da registruje jbni motorciklr? Ne automobil, kombi, kamionet i sl. već motorcikl !!!

 

Pa ne radi se ovde o onim životno-realnim troškovima (kupovina, uvoz, održavanje ili korišćenje) koji su podložni gimnastici hoćeš-nećeš imaš-nemaš.

 

Radi se o haraču najgore vrste na koji korisnik nema nikakav uticaj već se dovodi pred svršen čin

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 324 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Skocio je euro pa moraju da podignu cene tehnickog...i sirovi lesnik i badem je zbog eura skocio i minakva kisela voda.A benzin je pojeftinio zbog skoka eura.1bljak.gifPonavljam svaki dan sebi i cak sam sam sebi postao dosadan,ali ne mogu da verujem da je narod i dalje ravnodusan na celokupnu situaciju u zemlji...Cak i odobravaju tezom"pa ako ce nam biti za par godina bolje,onda je sve to u redu".Drzava je pred bankrotom,ali niko to nece javno da kaze...Ko nama garantuje da su zaista smanjene plate recimo Jorgobanki Tabaskovic ili zameniku zamenika glavnog kontrolora letenja u civilnom vazduhoplovstvu,nego uzimaju od sirotinje.Ljudi,vlast mrzi svoj narod!Najbolja privredna grana u SRB je uzimanje haraca od naroda i eto vam poskupljenja tehnickog...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Predlog za dole navedenu reklamu. Rasrerivac za 1660 din za pacove .... Da li ima za ove sto nam uzimaju ovoliko para za regisraciju. Suzuki 750 ccm oko 20000.00 din bez tehnickog. Sta bi za nas predlog da mozemo da ga registrujemo na pola godina. Sad je prilika jer ide izmena zakona o saobracaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: bajmok/Wien
  • Motocikl: suzuki GSX 1100f

Skocio je euro pa moraju da podignu cene tehnickog...i sirovi lesnik i badem je zbog eura skocio i minakva kisela voda.A benzin je pojeftinio zbog skoka eura.1bljak.gifPonavljam svaki dan sebi i cak sam sam sebi postao dosadan,ali ne mogu da verujem da je narod i dalje ravnodusan na celokupnu situaciju u zemlji...Cak i odobravaju tezom"pa ako ce nam biti za par godina bolje,onda je sve to u redu".Drzava je pred bankrotom,ali niko to nece javno da kaze...Ko nama garantuje da su zaista smanjene plate recimo Jorgobanki Tabaskovic ili zameniku zamenika glavnog kontrolora letenja u civilnom vazduhoplovstvu,nego uzimaju od sirotinje.Ljudi,vlast mrzi svoj narod!Najbolja privredna grana u SRB je uzimanje haraca od naroda i eto vam poskupljenja tehnickog...

Aaa nemoj tako pogledaj vesti tj DNEVNIK u 19i30,kako nam je lepo >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Bar nam je benzin jeftiniji od dizela... Kao nigde u svetu :zvizduk: pa mozemo slatko da se vozimo... A i zime vise nisu kao sto su bile, pa se produzila sezona :Mina:

 

Pojeftinila nafta na svetskom trzistu... a oni zaboravili da povecaju akcize na benzin... vec samo povecali na dizel i gas :bljak:

 

I na kraju dnevnika vremenska prognoza :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Predlog za dole navedenu reklamu. Rasrerivac za 1660 din za pacove .... Da li ima za ove sto nam uzimaju ovoliko para za regisraciju. Suzuki 750 ccm oko 20000.00 din bez tehnickog. Sta bi za nas predlog da mozemo da ga registrujemo na pola godina. Sad je prilika jer ide izmena zakona o saobracaju

 

Proćiće neopaženo, kao i sve što prolazi...Tri čoveka ne mogu da se skupe, jer smo traljavi i stalno neko očekuje da će neko drugi to odraditi umesto nas. Ruku na srce, ovde bi bilo dovoljno da takse koje skuplja država, ostanu iste, ali neka nam dozvole da plaćamo osiguranje na 6 meseci i samim tim da vozimo 6 meseci. Ovim ne diramo državu i njihove namete, već osiguravajuća društva koja nas...Da se ne izrazim nekulturno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Prosle nedelje sam bio u CG, evro dizel je 98 euro centi, a BMB95 1.01 eura. Juce sam dosao iz Makedonije, gde je BMB 51 denar(102 dinara), a eurodizel 61 denar( 122dinara). Eto koliko je kod nas jeftino. A da ne pricam koliko je hrana jeftinija u CG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Ja sam bio ironican na cenu goriva... Kao i na sve ostalo...

Jesi siguran da za mekodnce nisi permutovao BMB i Dizel... i kod njih je dizel jeftiniji od benzina... koliko znam... Samo smo mi naopaki...:neznam:

A sto se tice kvrtalnog osiguranja ili bar na 6 meseci... Na zalost, slazem se sa Vama... od tog posla nema nista, niko ovde nije spreman da se odrekne svog dela kolaca... Da ne mracim dalje o prodaji vazduha po gradovima i zonama za parkiranje, koje na svu srecu ne uticu na nas... bar ne za sada i ne u tolikoj meri...

Da nas ima vise, kao sto ima motora u italiji, grckoj... Smislili bi oni neku akcizu i na nas... Ovako smo mi jos mali...

Setite se cene gasa, kada nije bilo ovoliko vozila koja su isla na gas... Cena se od tada minimalno promenila na trzistu... Ali kod nas je otisla visoko jer sada ima puno vozila koja idu na gas a akciza raste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Kod nas u Makedonija je eurodizel 51denar, bezolovni 100 oktana 62,50. Euro je 62denari=1euro

 

Pa da... kao sto sam i rekao... Svuda je dizel jeftiniji od bezolovnog... sem u Srbiji :neznam: Ali kod nas je normalno da nista nije normalno :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

E... Da smo upola slozni kao kamiondzje ili advokati... protest bi imao smisla... Ovako... Ovo je samo mrtvo slovo na papiru :neznam: U nasme slucaju monitoru...

Advokati su pokazali da su jaci od drzave... A mi... Sta smo mi... samo sacica problematicnih, po misljenju mnogih, samo ometamo saobracaj i trazimo nevolju :(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Kod nas u Makedonija je eurodizel 51denar, bezolovni 100 oktana 62,50. Euro je 62denari=1euro

 

Pardon, moja greska - permutacija3stabre2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

E... Da smo upola slozni kao kamiondzje ili advokati... protest bi imao smisla... Ovako... Ovo je samo mrtvo slovo na papiru :neznam: U nasme slucaju monitoru...

Advokati su pokazali da su jaci od drzave... A mi... Sta smo mi... samo sacica problematicnih, po misljenju mnogih, samo ometamo saobracaj i trazimo nevolju :(

 

Realno od advokata mnogo vise zavisi tj. ''boli'' drzavu nego od nas. Sta njih briga sto i 50% nas nece registrovati zbog povecanja cene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ovde nije problem briga ili nebriga, ovde je problem što doslovno ti ne daju mogućnost izbora...Hoću da mi se dozvoli da platim registaciju na 6 meseci, nebitno na 9 meseci, neka urade nešto po tom pitanju. to što koristimo defetizam nam je urodjeno, zato nas i natrpava svako ko stigne.

 

Ono što je bilo sa putarinama je prošlo OK, ali tu se delovalo lokalno...Zamislite DA SE SVI SKUPIMO I PODELIMO PO GRADOVIMA, ovim čvorištima...Beograd, Niš, Novi Sad, Kraljevo, Čačak...Pa pristali bi kao bele lale da smanje registraciju, naročito kada im "pipneš" autoput, jer onda dobijaju packe od EU, jer tobože njihovi gradjani se zadržavaju u Srbiji duže nego što je predvidjeno...

 

Iskreno, mislim da uz dobru organizaciju ovo MOŽE da se izvede i da im pokažemo da nas ima mnogo više nego što misle...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja