Jump to content

Moto Zajednica

Protestom protiv poskupljenja osiguranja!!!!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ti hoces da registrujes na 6 ali oni nece. Zasto nece-nema para u budzetu, praznoooo. Nece da se bakcu sta god. A plus je to sto se ne bunimo-pa zasto bi neko smanjivao priliv para kad se niko ne buni.

Problem je i ta organizacija. Vidis taksista, advokat, to su zanimanja, izvor prihoda. Motociklizam je hobi. Valjda zato mi manje grebemo od njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

 

Iskreno, mislim da uz dobru organizaciju ovo MOŽE da se izvede i da im pokažemo da nas ima mnogo više nego što misle...

 

Potpuno se slazem sa tobom... Sve MOZE kad postoji volja i jedinstvo... Kod nas na zalost to nije tako...

Svi bismo mi voleli da placamo manje i/ili da placamo onoliko koliko vozimo... Ali po mogucnosti da se neko drugi umesto nas izbori za to pravo... Ovako ce veliki broj kolega da se slozi sa nama, ali kada dodje do toga da treba nesto da se preduzme, vecina ce imati neka bitnija posla i nece bas hteti da se eksponira... A dobar deo ce da kaze "Samo da nam ne bude gore, dobor je i ovako..."... Ili "Mene to ne zanima... Ja necu da registrujem motor, neka me jure"....

Meni je motor zadovoljstvo, ja ne zelim da se jurim i krijem od ikoga zato sto hocu da se vozim... Sem toga zelim da se vozim i van granica nase zemlje, znaci moram da budem 100% legana na putu... i da imam to glupo osiguranje, zbog sebe ali i drugih u saobracaju... Inace sam baksuz... Ako nisam 100% legana, uvek mi se desi neki peh... i sta onda...? I ako nisi kriv, kriv si :neznam:

Nisam ja klinac da se jurim od semafora do semafora i da se okrecem i sklanjam kada vidim patrolu ili kontrolu saobracaja... Hocu da uzivam u voznji a ne da mi stalno neko dahce za vratom...

Na zalost... Mislim da je ovo sto ovde pisemo, potpuno nebitno... jer koliko nas prati ovu temu? Koliko :stabre:

Moze li da se organizuje protest... Pa, teoretski moze... A koliko motora? Koliko vozaca? 10... 50... ?

20 motora zatvorilo auto-put... Komentar: Divljaci, samo dokazuju da su smetnja u saobracaju... treba ih pohapsiti i zatvoriti sto ometaju saobracaj i kostaju drzavu koja time trpi kao i svi njeni gradjani, koji normalno voze auto ili se voze autobusom :(

I sta smo postigli...? Osim da opet svi prozivaju bajkere...

A mozemo li mi ovde da se organizujemo da bude 200-300-400 motora ? ja cisto sumnjam u to :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

svakako da moze ali to su ozbiljni zahvati i treba ozbiljna organizacija, dovoljno vremena, tim sposobnih ljudi i ne i najmanje bitno - sredstva. A ne kao sto se desava u vecini slucajeva, nalet emocija i ho-ruk organizacija - ajmo pa cemo videti sta ce biti, valjda ce biti dobro, pogledace nas ovaj odozgo, ma sta ima da izgubimo :)

 

Znam da tupim i da sam to vec pricao i ranije ali eto..dokon covek (navece) :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Znam da tupim i da sam to vec pricao i ranije ali eto..dokon covek (navece) :zvizduk:

 

Zar ne radimo svi to... :Mina: Sta drugo i mozemo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

U suštini me mnogo i zabole uvo, imam kintu i da ga registrujem i da ga vozim i da mu kupim nove gume, da ga skrljam i da ga popravljam...Nije mi problem da platim, ali mi je problem u glavi kada me prave magarcem...Ovim što plaćamo 12 meseci, a vozimo 6, reklo bi se da nam registracija nije kao kod automobila, nego duplo skuplja, jer duplo manje vozimo. Što se mene tiče, ja se odjavljujem sa ove teme, jer kada vidim da 5 čoveka ne mogu da se dogovre, onda je suludo i pričati i trošiti vreme...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ne napuštaj temu...

 

Neke ozbiljne stvari se rešavaju kad se steknu uslovi a sada očigledno još nisu, zima je i ne vozi se.

 

Sačekajmo svi da dođe proleće (vreme registracija) pa kad zapište džepovi biće ovde puno zainteresovanih.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pa u ovoj temi se (pod pojmom pojeftinjenja osiguranaja) potenciraju dve sasvim različite stvari. Prva je da je osiguranje za motocikle preskupo (u odnosu na automobile slične snage i kubikaže), a druga stvarje mogućnost registracije na mesečnom, tromesečnom, ili šestomesečnom nivou). Problem je što ove dve stvari nisu nikako "kompatibilne. U prvom slučaju bi se smamnjenje cene osiguranja odnosilo na sve motocikliste, a u drugom slučaju ne postoji smanjenje cene, nego bi samo kategorija onih koji ne vozi celu sezonu imali neku korist.

Iz tog razloga mi po malo smeta insistiranje pojedinaca isključivo na ovu drugu opciju. Čovek vozi mesec dana godišnje i neka mu omoguće da on plati recimo 1/4 od godišnje cene i on će da bude zadovoljan. To što će država da podigne cenu svima za recimo 1/4 njega zabole jer je ON i dalje u "dobitku".

Hajde da se borimo da se smanji GODIŠNJI iznos osiguranja za motocikle (jer je nerealno visok u odnosu na druge kategorije), a zatim i da tražimo mogućnost kvartalnog osiguranja.

Ovo mi liči na ono kada smo pre nekoliko godina tražili smanjenje takse na kubikažu. I šta se desilo: Država prilično velokodušno smanjila taksu za motore preko 1100 kubika (kojih je inače procentualno malo), malo smanjena i taksa za kategoriju 750-1100 kubika, a za sve ostale kategorije taksa otišla naviše. A još bitnije je to što je u istom "paketu" uvedena i taksa i obavezna godišnja registracija za kategorije za koje to ranije nije važilo (skuteri, mopedi, lake prikolice, traktori, .....). I tako možda par hiljada ljudi uštedeli nešto, a par miliona izgubilo.

Prema tome, ukoliko tražimo pojeftinjenje osiguranja to je jedna stvar (i odnosi se na sve motocikliste), a ukoliko tražimo mogućnost kvartalnog osiguranja je potpuno druga stvar (to nije pojeftinjenje nego je ušteda i odnosi se samo na jednu grupu motociklista).

Nemojmo zato da u istoj temi mešamo različite pojmove (što unosi zabunu).

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Zika je u pravu... ali kako god... ovo cita mali broj ljudi a komentarise jos manji... Tako da izgleda da vecina nije zainteresovana za problematiku... Ili su zainteresovani samo kada treba da plate.

Slazem se i sa Takashiem, da nije problem platii jer motor vecini i jeste luksuz i zadovoljstvo a ne potreba (ogradjujem se i kazem vecini, ne svima)... Ali jeste problem kada se vidi da se nameti povecavaju da bi se namirio budzet a industrija i sve ostalo od cega ova drzava treba funkcionise ide nizbrdo (sta god da pricaju na TV)... Dakle ranije je bilo da drzava postoji zbog nas, gradjana... A izgleda da sada mi postojimo zbog drzave i njeni smo robovi.

I sasvim je jasno da je ovo samo prazna prica i da je poskuljenje proslo, bez nekih vecih protesta i nezadovoljstva, tako da na zalost mislim da smo malo zakasnili sa reakcijom (cak i da uspemo da se organizujemo, sto mi u ovom trenutku izgleda kao naucna fantastika).. Sto se tice kvartalne ili polugodisnje registracije, za to nikada nije kasno... ali se plasim da ce se desiti isto sto je Zika naveo u svom primeru... To ce nam mozda jednom dozvoliti... Bice plati 80% i registruj na 6 meseci.... Ili ce da poskupi registracija za 100% a onda ce da dozvole kvartalno...

U svakom slucaju, ni zime nisu sto su bile a ni leta vise nisu sezona...

Ja se vise navozao u novembru i decembru nego u maju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Registracija je skupa svima, najbolje bi bilo da se dogovorimo i sa taksistima, kamiondzijama itd.. Onda nas ima vise i dostizemo "kriticnu masu" koja vec moze nesto da trazi, a da nas ne otresu samo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Рецимо да усвоје регистрацију на 6 месеци. Па ја руку у ватру стављам да би се тад и мајка природа уротила против нас да на*ебемо још више.

Грануло би сунце у марту, сви појурили да региструју на 6 месеци, мислећи лепо до септембра и крај, кад оно топло до децебра. И шта би добили? Добили би 2 регистрације годишње. Што би било још скупље него сад.

 

 

Подржавам: Hajde da se borimo da se smanji GODIŠNJI iznos osiguranja za motocikle (zika56) 0takoje.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ovo što je reko @zika56, jedino ima smisla, smanjenje godišnjeg isznosa osiguranja, za npr., tri četvrtine, a takođe i ostalih taksi, i to proporcionalno tome, koliko motocikli rasterećuju gužvu u saobraćaju, i koliko manje haba drumove. zar gradovi nemaju problem sa gužvama, naročito u špicevima!? eto im rešenja, u favorizovanju dvotočkaškog saobraćaja 1oda.gif

Promenio član Lug
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kakve veze ima osiguranje sa rasterećivanjem saobraćaja od gužvi i habanjem drumova? To su babe i žabe. Na osnovu navedenih stvari može da se traži smanjenje poreza na upotrebu motornog vozila ili eventualno nekih komunalnih taksi ali ne i osiguranja. Ali i od toga nema ništa. Prosto zato što država ne gleda na to koliko je pošteno da neka grupa vozila plati li ne nego koliki je njen deo u svemu tome. Para nema i ona mora od nekud da ih stvori.

 

Što se tiče osiguranja, takođe mislim da je nepravedno visoko jer je glupo da obavezno osiguranje bude isto za motocikl koji realno em pravi manju štetu od auta (obavezno osiguranje je ono kojim se plaća tuđa šteta ako si ti kriv) u udesima em je procentualno kraći vremenski period na ulici pa ima manje šanse da prouzrokuje štetu.

 

Ja bih voleo da mi se objasni (gledajući u kalkulator registracija) po kom osnovu je ukupna registracija za moj motocikl nekih 5.000 veća od auta istog godišta, stavio sam 75Kw i 1.600 kubika? Manje je i osiguranje, manji je i porez na upotrebu.

 

 

Ali generalno ne učestvujem u ovakvim temama jer je sve ovo samo gimnastika za prstiće da se kucka i više nikakve poente nema. Nema jer je iluzorno očekivati u Srbiji da ćeš isterati državi pare iz džepa.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar/Vozdovac
  • Motocikl: Honda CBR1100XX SuperBlackBird (a nije crn nego crven ofarban u sivo)

Ali generalno ne učestvujem u ovakvim temama jer je sve ovo samo gimnastika za prstiće da se kucka i više nikakve poente nema. Nema jer je iluzorno očekivati u Srbiji da ćeš isterati državi pare iz džepa.

 

:care:

Kao sto sam vec napisao... advokati su uspeli... ali mi nismo oni, mada sigurno ima ima i njih medju nama :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Kakve veze ima osiguranje sa rasterećivanjem saobraćaja od gužvi i habanjem drumova? To su babe i žabe. Na osnovu navedenih stvari može da se traži smanjenje poreza na upotrebu motornog vozila ili eventualno nekih komunalnih taksi ali ne i osiguranja. Ali i od toga nema ništa. Prosto zato što država ne gleda na to koliko je pošteno da neka grupa vozila plati li ne nego koliki je njen deo u svemu tome. Para nema i ona mora od nekud da ih stvori.

 

Što se tiče osiguranja, takođe mislim da je nepravedno visoko jer je glupo da obavezno osiguranje bude isto za motocikl koji realno em pravi manju štetu od auta (obavezno osiguranje je ono kojim se plaća tuđa šteta ako si ti kriv) u udesima em je procentualno kraći vremenski period na ulici pa ima manje šanse da prouzrokuje štetu.

 

Ja bih voleo da mi se objasni (gledajući u kalkulator registracija) po kom osnovu je ukupna registracija za moj motocikl nekih 5.000 veća od auta istog godišta, stavio sam 75Kw i 1.600 kubika? Manje je i osiguranje, manji je i porez na upotrebu.

 

 

Ali generalno ne učestvujem u ovakvim temama jer je sve ovo samo gimnastika za prstiće da se kucka i više nikakve poente nema. Nema jer je iluzorno očekivati u Srbiji da ćeš isterati državi pare iz džepa.

 

Svaka ti ka u Njegosa 1aha.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi
Kao sto sam vec napisao... advokati su uspeli... ali mi nismo oni, mada sigurno ima ima i njih medju nama :zdravo:

 

A.... I to su babe i žabe. Veliko je pitanje za šta su se advokati izborili. Mnogi su mahali cenovnicima kako je kod advokata bilo jeftinije a kako je sad kod notara skuplje. Mene jako interesuje da li ovaj dogovor znači i vraćanje cena ili samo pravo advokata da i oni uzmu deo kolača, i to ovog skupljeg.

 

Meni to zvuči mnogo realnije a to državi ne pravi problem jer cene su povećane pa samim tim i PDV. Plaćali ga notari ili advokati, državi isto.

 

Mi ovde pričamo o snižavanju cena, znači manje za državu. Veoma, ali veoma sumnjam da tako nešto može da se desi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako se ne bunimo, sta da ocekujemo? Pa povecanje :D Motor nije luksuz nego prevozno sredstvo i to vrlo dobro. Nije potrosac, ekoloski je i rasterecuje saobracaj. Ako sami sebi ne uredimo normalne cene, ko ce?

 

Ja sam da se na prolece "provozamo" svi zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako se ne bunimo, sta da ocekujemo? Pa povecanje :D Motor nije luksuz nego prevozno sredstvo i to vrlo dobro. Nije potrosac, ekoloski je i rasterecuje saobracaj. Ako sami sebi ne uredimo normalne cene, ko ce?

 

Ja sam da se na prolece "provozamo" svi zajedno.

 

Motor JESTE potrošač a ni blizu nije ekološki.......pogotovu stariji motori.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ma i ja sam za vožnju uvek :)

 

Ali da bi to imalo smisla, mora da se definiše šta time pokušavamo da uradimo. Da se okupe svi, bez obzira na sujetu ko je čega organizator. I na kraju, ne da se parkiramo na platou kod Skupštine... Nego da zatvaramo ulice.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Blokirati mostove pa da vidis kako ce da reaguju.

Jedan deo na Brankov,drugi na trajvanski most,treca grupa na most na Adi i Gazela of course.

Poneti satore,klopu pice i kampovati do resavanja situacije.

I to da se sjate svi koji imaju dva tocka,od bicikla sa motorom do Gs-ovaca.

 

E sad,kao i svuda,tako i ovde postoje botovi koji ce (do sada uspesno)probati da blokiraju organizaciju cele price.

Poenta je da se oglusavamo i ne padamo na provokacije vec da se na dan protesta svi okupimo.

Slozno i svi kao jedan.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Blokirati mostove pa da vidis kako ce da reaguju.

Jedan deo na Brankov,drugi na trajvanski most,treca grupa na most na Adi i Gazela of course.

Poneti satore,klopu pice i kampovati do resavanja situacije.

I to da se sjate svi koji imaju dva tocka,od bicikla sa motorom do Gs-ovaca.

 

E sad,kao i svuda,tako i ovde postoje botovi koji ce (do sada uspesno)probati da blokiraju organizaciju cele price.

Poenta je da se oglusavamo i ne padamo na provokacije vec da se na dan protesta svi okupimo.

Slozno i svi kao jedan.

 

Ovakvi me predlozi "oduševljavaju"0stabre.gif

Razumem ja da je mnogo lakše da se lepo razbaškarimo po putevima, mezimo i pijemo (i usput izmlatimo nekog ko bi da prođe tamo gde je krenuo), nego da recimo blokiramo skupštinu i vladu, onemogućimo kretanje vozilima državnih organa, bojkotujemo neke odluke, vršimo pritisak na poslanike, ......!

Za svoj ovakav stav imam vrlo konkretne razloge (ako je neko baš zainteresovan mogu i da obrazložim), ali ukratko:

Nisam spreman da ničiji život (ili život ničijeg deteta) ugrozim zbog para (ili ćefa). Ne znamo mi ko se u vozilima koje smo "blokirali" nalazi, niti gde je i iz kog razloga krenuo! Možda neko jednostavno MORA (a ima i prava na to) da stigne tamo gde je krenuo!?

Dakle, ako rešite da "jurišate" na vladu i skupštinu biću sa vama. A ako zatvarate ulice i zajebavate ljude po ulicama (ni krive ni dužne) biću na suprotnu stranu!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja