Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije kormana.

Recommended Posts

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Meni će tek krajem mjeseca doći iz Srbije..,nisam htjeo autobusom da mi se šalje,neko će od mojih dolaziti svakako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Evo moje brzinsko rešenje, pošto nisam imao vremena da čekam tegove, uzeo sam imbus šarafe M10 i naređao po 15 širokih podloški i pritegnuo sa crevom za volan, težina je mislim oko 500grama po komadu, rade lepo, ali ružno izgleda, ću naručim redovne tegove kad se vrnem kući da to izgleda ljudski

IMG_20210807_232501.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Kao sto sam i rekao ajde da napisem koju. Sve pase kao fabrika kako je @N.F.S. poslao ,jos jednom hvala. Na motor je montiran Givi V56 kofer i sa fabrickim tegovima nije se smeo pustiti korman iste sekunde je krenuo da trese. Sa Nesinim tegovima je situacija mnogoo bolja. Zasto mislim bolja jer se slobodno moze pustiti korman dok se ne naleti na neravnine na asfaltu onda opet pocne ali mnogo manje da trese. Da napomenem da se nikakve vibracije ne desavaju kada je kofer skinut ni sa starim fabrickim tegovovima sto znaci da bi trebalo da je sve ostalo dobro. 

IMG-20210810-WA0005.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Imas pravo podesena je na meko. Posto sutra idem malo po slovackoj da se vozam,red je varadera da probam ostavicu neka i tast nesto radi pa javljam ponovo. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Malo zategao zadnji amortizer i nema mrdanja volan kao strela. Tast je zadovoljan tegovima i pita ima li resenja za harley-a :tras2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

"Ne pomaze voda majko sa korita......." :) 

Po upustvu na servisu se i proveravaju srafovi. Volim onako da ga zagledavam divim se tom hromu i uvek nadjem neki odvijen :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Stigli tegići do Banja Luke,danas ću odletiti do garaže da montiram. Prerpostavljam da je šaraf sa bjelom šelnicom za gas,a ostale šelnice nemam pojma za šta služe,valjda ću skontati kad skinem stare?? Slike slijede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ovako to izgleda. Uz malo grunfovanja zbog zuba koji ima u Hondinim volanima. Još da padne testna vožnja,a pašće i to do Pule,a da se ne odšarafe!? Stavili malo loktajta,ili kako se već zove? Rezultate javljam!!c896aed21903c6fdc550b42e60fa5564.jpg27b31d62a98df62f95f59470171bcaee.jpg9e6b909ca97f590b8fa48902657e6006.jpg

poslato sa nove rupovke sa kurblom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ok. Ma bit će sve ok. Samo da se ne odšarafe,uz pit,niz put!?? ;)

poslato sa nove rupovke sa kurblom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tresenje volana koje se progresivno, nasilno pojacava do "tank slapera"... Izuzetno neprijatna situacija.

Obicno ga dozive ovi na eRR ovima posle spustanja prednjeg tocka na zemlju (tockario :D ), ako je guvernal blago u nekoj strani, onog trenutka kada put pipne, tocak se zeli "poravnati" sa zadnjim i eto problema.

Drugi uzrocnici su mehanicki, labav/potrosen lezaj vrata, kriva guma, losa ciklistika/geometrija motora...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Jos jednom da pohvalim tegice. Pre par dana sam se vratio s puta dugog 7000Km na SV650 (L masina, vibrira prilicno), vozio 20 dana svaki dan po ceo dan i NI JEDNOM MI NISU UTRNULE RUKE. SVAKA CAST!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

@N.F.S. danas sam prvi put provozao motor sa novim tegovima, cim sam izasao iz dvorista sam imao osecaj da su mi ne znam prednja, zadnja, obe gume ispustile ili omeksali prednji amortizeri, pravac pumpa i kompresor, malo dopumpao, isto. osecaj kao da je motor udobniji, da li je moguca ovakva promena zbog tegova??
do sad sam imao samo plasticnu imitaciju tegova i nisam imao problem sa vibracijama (sto ne znaci da ih nije bilo), tegove (dugacke) sam uzeo vise zbog kao neke zastite ako se izvrnem negde ili sl..

..morao sam malo da ih 'editujem', kupio sam guvernalu koja ima deblji zid pa sam morao da stavim 7mm creva, nisam pronasao one 'matice' koje si ti stavio ali manjih dimenzija, privremeno sam zavrnuo najobicnije i drzi dobro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tegice nisam ja izmislio  , samo dodjoh sistemom eliminacije i pravljenja gomile modela do gramaze koja radi posao, oko 370gr po tegu! 
Objasnjeno je negde "u nazad" kako i zasto je tako.
 
Drago mi je da ste zadovoljni i da koliko toliko uspevam da drugarima voznju ulepsam!  :takoje:
 
Javljaju mi se kolege na PP, pisanje slobodno ovde, u temi, mozda nekome jos zatreba.
@PrleUE, kao sto objasnih (kucam i ovde, da drugi procitaju), ja lager tegica nemam, jedino ako neko naruci pa odustane.
U izradu pustam kada se bar troje skupe. Privatno imam jednog koji ceka, znaci jos dvoje sa foruma.
Tegovi su do rucki ravni tako da ce oni sa nekim Hondama mozda morati da se dodatno potrude i obruse podlosku kao Mali zmaj iznad ili izvade unutrasnji teg, kod vecine samo se zavije u guvernal/heble.
U oba slucaja vrlo jednostavno.
 
IMG_20201205_145447.thumb.jpg.f6c77bbd29ce7222817db4ab4c42fcf3.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kako da isecem krajeve novih rucki?
kupio sam ove, ispod sundjera nije guma nego neka tvrda, debela plastika. stavio sam jednu na staru guvernalu i udarao gumenim cekicem da je ivica guvernale isece, ne mrda

ima li kod nas da se kupi ovako nesto?
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

kakva milina sa tegovima, drugi motor, nisam ni znao da imam 'problem', danas sam ih prvi put provozao van grada. do sad kad god sam video da se neko zali na vibracije kormana sam razmisljao: 'vibrira im korman, kakve p*čkice..' :D :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Napravio sam i za sebe :D 

Sitno ulaganje, komfor krupan! Koliko ljudi vozi one kozmeticke, aluminijumske (koji su obicno i skuplji) i zlopati se...

 

Evo na suzani, 50mm duzina, 35mm precnik, tezina 2x375g

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja