Jump to content

Moto Zajednica

Отворени ауспух - предности и мане

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Значи интересују ме предности и мане мотора са отвореним (афтермаркет) ауспухом.

Значи променом ауспуха, шта мотор добија а шта губи?

 

(Да изузмемо бољи, дубљи, лепши, гласнији звук. :) )

 

1zdravo.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

што се мене тиче зато сам га и ставио да се чује на километар!!! Е сад коико су мени причали,да би добио нешто у снази,мора да се стави и КН филтер и да се дораде мапе на директим убризгавањима ... и онда има разлике ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Robert iz Ade mi je pravio otvorene topove na Transalpu 1 a na Caponordu 2 komada. Prednosti su da se čuješ i u gradu i na putu, kad kreneš u preticanje obavezno " trzanje " vozača automobila u desno. Mane - počinje da smara na dužem putovanju. Otprilike udara između malog i srednjeg mozga.;)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Za dalje ture,bez buke..Ubi...Otekne ti uvo a o komunikaciji,ako imas suvozaca ili veza sa navigacijom i telefonom,zaboravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Uvek može da stavi prigušivač . Uostalom koliko USA ljudi vozi copere koji se čuju 2x više nego taj otvoren izduv, a prolaze pola USA pa se ne žale .

 

Dakle prednosti mogu da budu itekako tehničke prirode ako se još odradi KN + dyno jet ili remaping i naravno zvuk motora koji bar po meni svakoi motor treba da ima . Iskreno sere mi se kada čujem motor koji zviždi dok ide tj ne čuje se. Neko to voli ali meni je taj zvuk kao da voziš elektro skuter ili tako nesto. Ocaj !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da te stavim ja kod mene na motor sa gradskim auspuhom 200 km pa da se useres gluv.

 

Otvoren iskljucivo za grad.Standard na putovanju.Kad ne promenim za neku voznju smetam ostalima u grupi ako voze blize od 150 metara iza mene.

 

Mane veca potrosnja i dere se.Prednosti uocen si.

 

Te price da se nesto dobije auspuhom u snazi su u domenu bajki,samo ako se ulozi toliko para da mozzes jos jedan motor kupiti onda sa tim mozes dobiti nekog konja.Svi auspusi iz kojekakvih prirucnih radionica i garaza koji nisu proracunati za odredjen motor i propraceni filterima diznama i stelovanjem daju samo jednog konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3135 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Prednosti su navedene.

 

Jedna mana: Kad god ujutru palim motor, moram da ga odguram stotinak metara, pa da ga palim.

Tako mi rekla žena, da ne probudim decu i nju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Kao sto gore pomenu kolega, meni je bilo super sa otvorenim izduvom, dok nije doslo da se predje 200 i kusur km, obzirom da je 250cc u pitanju malo se oteglo, posle skoro 4 sata voznje kad se dodaju i ogromne vibracije, sisao sam blesav sa motora i vikao naredna dva dana dok pricam 1moto3.gif sad sam napravio prigusivace, koje mogu po potrebi da skidam i da vracam, mada je i sa njima dovoljno glasno. Sto se performansi tice za nijansu bolje vuce nabija obrtaje, ja ne video ni manjeg motora ni vise nekih cevcica, katalizatora, kurcica palcica (kinezi) al' jeste se cuo pre toga k'o na baterije 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Po meni nema nista LEPSE na svetu, kada se motor jako cuje (Kawasaki), i kada se uopste ne cuje ( HONDA )

 

Sve ostalo neko zujanje i lupkanje, Yamaha pisti, ali bukvalno pisti na velikim obrtajima a Suzuki ko da pijan peva, niti lep niti ruzan zvuk, ima potencijala, ali se napio, pa ne mozes provaliti sta je....

 

1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kod mene je uvek samo varijanta kako je rekla fabrika tako da bude. Znaju valjda svi ti uceni ljudi bolje od mene sve to.

Jeste da je dobro da te cuju ljudi za grad. Ali ja grad ne volim tako da... Za mene sto tise to bolje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

Izgleda da se većinom slažemo oko "izbora" buke , po gradu dranje na otvorenom predenje 1lol.gif . Dok se nisam "iživeo" vozio bez prigušivača i nije da sam baš primetio neku razliku u ponašanju motora . Sad ponekad skinem prigušivač kad se uželim zvuka . S obzirom da krećem na posao u 5:30 malo mi žao komšiluka da ga palim bez prigušivača 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2504 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Meni vala otvoren ne smeta ni na dužim vožnjama, sad sam mu stavio DB kiler pa je malo tiši. Uživam kad mu dam gas i čujem kako zaurla na auspuhu. Fabrički stoji u garaži i čeka neke bolje dane :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Probao sam motor kao moj sa otvorenim izduvom i BMC filterom (nije morao da se remapira), konkretnije, energicnije povlaci.

Ali na daljim turama ne prija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Видите, ово да ме чују и то, о томе нисам ни размишљао. Добра ствар. :)

 

Мада мене највише интересовало са техничке стране, да ли и колико се потрошња повећава са принципом само скини стари и стави нови, без неког подешавања?

И то на мотору са карбураторима, без убризгавања, тако да "remaping" не пије воду.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja