Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Pozdrav druze,

 

Prvo, hvala na interesovanju za pomoc i odgovoru.

 

Ne izgleda tako ova dioda, evo, u prilogu je slika kako to izgleda. E, sad, posto se to moze vaditi, a sama struja oko toga je vrlo jednostavna, naime, imaju samo dve zice koje treba zalemiti, da li ja mogu da ubacim unutra neku slicnu diodu, pa da kupim dva stampana kola sa diodama i fakticki tako zamenim sijalicu unutar maglenke, da ne menjam celu i ne cekam da stignu 30 dana.

 

Oznaka ove diode tj. kako stoji uz ove maglenke je nesto LED U2-U3 cree 30W...
Ne znam sta bih mogao da stavim umesto ovih, ali da ne preopteretim iste zbog napona, snage i sl.

 

Pozdrav :)

dioda.bmp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

to je u principu gotovo isti čip ... moraš imati mirnu ruku, malu lemilicu i osnovnog znanja i puno volje... i može se zamjeniti ... 

 

ali sa druge strane, dok si nabaviš takav čip, dok ovo dok ono .. teorija kaže da bi te možda jednostavnije bilo uzeti cijelu drugu lampu sa ebaya ...  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Imam iste takve lampe kod mene na motoru. Nazalost ne mogu ti pomoci da resis problem jer se u te stvari ne razumem ali me svakako intresuje kako ces ga to popraviti.

Videh te lampe na nekom TA koji po ceo dan zuji po gradu,onda shvatih da si to ti po slici iz avatara. Svaka cast na kilometrazi koju pravis a da pritom uzivas u gradskoj voznji. Znao sam letos da te vidim i po nekoliko puta u toku dana i noci na raznim lokacijama. Koliko si do sad presao sa lampama da znam koji je vek sijalice. Ja tek oko 2000km. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8977 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes videti u kelku, mikro princu ili kontaktirati jednu firmu iz NS-a za diodu. Otisao bi u kelko i poneo bi maglenku, ako imaju zamolis da ti zamene, verujem da im nece biti problem jer u neku ruku rade sa tim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Hvala Satelis, pogledacu. Vec sam narucio iste ovakve maglenke, ako popravim, imacu rezervne, ako ne, bar da ustedim na cekanju. 20e nije neka cifra vredna lomljenja. Javljam ako resim problem i nacin za isti :)

 

Imam iste takve lampe kod mene na motoru. Nazalost ne mogu ti pomoci da resis problem jer se u te stvari ne razumem ali me svakako intresuje kako ces ga to popraviti.
Videh te lampe na nekom TA koji po ceo dan zuji po gradu,onda shvatih da si to ti po slici iz avatara. Svaka cast na kilometrazi koju pravis a da pritom uzivas u gradskoj voznji. Znao sam letos da te vidim i po nekoliko puta u toku dana i noci na raznim lokacijama. Koliko si do sad presao sa lampama da znam koji je vek sijalice. Ja tek oko 2000km. Pozdrav

 

Pozdrav druze, taj sam :D Maglenke su super i mnogo mnogo znace, narocito u gradu. Stoje mi na motoru jer silueta se siri i zapravo se vidi kao trougao, sto je vidljvije i sire nego jedan far. Sto se tice radnog veka, veruj mi, ispate se sto i sam znas, a za vek trajanja ne brini. Ne znam u kom modu ih drzis upaljene i kad, ali ja ih drzim i preko dana i nocu na najjace. FLash ne koristim, a onu slabiju jacinu sam izbacio ubrzo iz upotrebe, Ako je visina podesena super, drugima ne smeta, a korist je visestruka.

Sto se tice kilometraze, istina, ovo mi je prva sezona i ne mogu da se odlepim od motora, kad ne vozim, gledam ga, cistim, totalna preokupacija. Ove godine nije gasen, bilo je i tura po Srbiji, a po gradu najvise volim, ali to je neka druga i duga prica, tesko shvatljiva, jer znam da svi izbegavaju grad, sa tim se i slazem, ali ja ga volim. Trenutno sam na 30,100km, a sezona mi je od 22.dec do 22.dec, jer sam tad dovezao motor i ponistio kilometrazu, tako da bice do kraja godine jos kilometara. Tako da, maglenke su, za tu cifru (ja ih narucio sa AliExpresa za 20e), super i mislim da na neki prosek godisnji od 5-6hiljada kilometara, mogu da traju par godina bez frke.

Javni se ili svirni kad se susretnemo :D
Pozdrav i hvala na savetima!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 978 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Prošle nedelje dobio sam ova LED svetla na testiranje.

 

Prenosim vam prve utiske i razliku između dosta dobre H4 sijalice i ove LED svetiljke sa terenske vožnje. 

 

Razlika je očigledno neverovatna, naravno u korist LED svetla, a koliko će da traju i kako će se u eksploataciji pokazati odrediće jedino vreme ali ono što mene zanima je sledeće:

 

1 - Da li je neko od vas, ko je do sada naknadno ugrađivao LED svetla, imao bilo kakav problem sa policijom i ako jeste kakav je ishod?

2 - Da li je moguće ipak imati na motoru ugrađena ova LED svetla, a da se uključuju po potrebi i da time ipak ne kršimo pravila i da nas policija ne kažnjava?

 

 

Info koji je meni poznat samo iz priče - LED svetla (bar ova, a i većina onih koje poručujemo sa raznih kineskih web-shop-ova) nisu sertifikovana za saobraćaj i po pravilu moraju da imaju zaštitne poklopce kada ste u saobraćaju.

 

 

post-14823-0-58126900-1457996109.jpg

post-14823-0-05832000-1457996120.jpg

post-14823-0-66969700-1457996128.jpg

post-14823-0-15509100-1457996141.jpg

post-14823-0-92399500-1457996155.jpg

post-14823-0-73250100-1457996166.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Piše 30.000 sati. Mislim da je 6000K previše visoko i blizu plavog. Bolje bi bilo nešto niže, toplije boje, npr. 5600K ili 4300K.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

 

Prošle nedelje dobio sam [url=http://likos4x4.com/svetla/led?product_id=101]

2 - Da li je moguće ipak imati na motoru ugrađena ova LED svetla, a da se uključuju po potrebi i da time ipak ne kršimo pravila i da nas policija ne kažnjava?

 

Наравно да је могуће, струју доведеш преко неког прекидача, и сијају само кад ти хоћеш, невезано са главним фаром.

 

А за милицију, не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

 

Hajde, bas me interesuje, tamo pise da ima dugo, srednje i blic, a prekidac koji ti salju to ne podrzava. Pa da vidimo sta moze stvarno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

 

Hajde, bas me interesuje, tamo pise da ima dugo, srednje i blic, a prekidac koji ti salju to ne podrzava. Pa da vidimo sta moze stvarno.

Кинези имају тај неки чудан смисао за функционално, тако да например помоћна светла која имају три ефекта (кратко, дуго, строб) повежу све на 1 прекидач, па ти кликћи док не упалиш шта желиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 978 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Prošle nedelje dobio sam [url=http://likos4x4.com/svetla/led?product_id=101]

2 - Da li je moguće ipak imati na motoru ugrađena ova LED svetla, a da se uključuju po potrebi i da time ipak ne kršimo pravila i da nas policija ne kažnjava?

Наравно да је могуће, струју доведеш преко неког прекидача, и сијају само кад ти хоћеш, невезано са главним фаром.

 

А за милицију, не знам.

 

 

:)

 

Ma naravno.

 

Biće to povezano na zaseban prekidač i uključivaće se samo po potrebi ali je osnovno pitanje da li u saboraćaju moraju da budu pokrivena?

 

Takođe je dobro pitanje da li regler može da izdrži ovo dodatno opterećenje od 35W?

 

Šta kažu iskustva vas koji ste već LED ugradili i vozili bar jednu sezonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja vozim na motoru i ti one sa plavim prstenom i korustim ih kao dnevna , do sada me nisu dirali panduri a efekat je odlican jer sam mnogo uocljiviji.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3511 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ove svetiljke imaju fixnu žižnu daljinu, niti imaju "zaslon" koji bi "odsecao" gornji deo snop i zato ne mogu da funkcionišu kao farovi za dugo i za srednje svetlo.

Prekidač omogućava samo da se odabere snaga (jačina osvetljaja) i strobo-efekt, a ne i izbor za širinu osvetljaja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam na Quingqi-ju 2*10 Wat i dok ne upalim kratko ili dugo (pozicija upaljena), punjenje je ok. Cim upalim far(+ diode+pozicija), cao zdravo punjenje  :)

Tako da po gradu vozim na poziciji sa diodama a van grada nocu ionako ne vozim. Ali mi je u planu kompletna ledilizacija, ukljucujuci i far.

Sijalica u faru mi je 40/45W balonka, 2*5W u satovima, 5W prednja pozicija, pozadi nemam pojma da li je 5 ili 10W. Nazivna snaga alternatora je 150W na 5000 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ja vozim sa 2x 10W dodatnim ledicama vec dve sezone i nisam imao problema sa zakonom (bar me do sada nisu dirali). Ledice sto se reklamiraju dugo / kratko / strob u stvari nemaju dugo i kratko svetlo vec je samo razlika u snazi emitovanog svetla ali i dalje biju u istom pravcu tj. nema secenja snopa da ne zaslepljuje druge ucesnike.

Licno preporucujem ledice bez tih varijanti dugo / kratko / strob zbog krajnje ne prakticnog nacina prebacivanja modova.

Meni su ledice povezane na zaseban prekidac sa 3 pozicije,

1-off

2-on

3-paraleno vezano sa dugim svetlom (po meni veoma korisna mogucnost jer se i one pale zajedno sa dugim svetlom kad ablendujem). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Prošle nedelje dobio sam ova LED svetla na testiranje.

 

Prenosim vam prve utiske i razliku između dosta dobre H4 sijalice i ove LED svetiljke sa terenske vožnje. 

 

Razlika je očigledno neverovatna, naravno u korist LED svetla, a koliko će da traju i kako će se u eksploataciji pokazati odrediće jedino vreme ali ono što mene zanima je sledeće:

 

1 - Da li je neko od vas, ko je do sada naknadno ugrađivao LED svetla, imao bilo kakav problem sa policijom i ako jeste kakav je ishod?

2 - Da li je moguće ipak imati na motoru ugrađena ova LED svetla, a da se uključuju po potrebi i da time ipak ne kršimo pravila i da nas policija ne kažnjava?

 

 

Info koji je meni poznat samo iz priče - LED svetla (bar ova, a i većina onih koje poručujemo sa raznih kineskih web-shop-ova) nisu sertifikovana za saobraćaj i po pravilu moraju da imaju zaštitne poklopce kada ste u saobraćaju.

 

Mozes li molim te da da slikas samo kako si ih pricvrstio i na kom mestu. Inace ove su mi favorit, nisam mislio da cu traziti da stavljam dodatna svetla, ali mi se ove bas dopadaju.

Cekam dalje utiske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ja sam sebi ove nabavio, po ceni kineskih sa alija. Cudo sta sve moze da se nadje na Bubanj potoku. Bila je gomila ali je sve brzo otislo. Imam samo te lampe(nadam se da rade)pa bi mi trebala kakva instalacija sa prekidacem. Morace neka improvizacija da padne jer originalna ko zna koliko je......Cek,cek prvo da kupim motor pa tek onda da vidim gde cu da ih kacim

post-11902-0-96267100-1458063356.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ma da, naci cu nesto na taj fazon. Imam gomilu nekih hondinih prekidaca ali greota da to stavljam samo za ove lampe. Videcu,cini mi se da imam jedan bas odgovarajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja