Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Super 9

Leb ti 'ebem koliko je ! :) Treba da vidim gde da montiram, ako ne za motor onda za kola. Da li treperi svetlo kada motor radi? Hvala za fotke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Tako je Pedja, balast od xenona koji je u projektoru je ta kockica , stavljen je ovde da se bolje hladi, a i nekako mu tu lepo čučnuo.

Nema treperenja svetla, bije istom jačinom bez oscilacija, nevezano za turažu ili kretanje motora. Ja prezadovoljan :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Stigla dva svetalca i meni :zvizduk:

Crno kućište, toplo bela dioda. Utisci isti kao Zodinijevi, nosač tanušan, ja sam uspeo da ga iskrivim rukama ali se nadam da će izdržati truckanje na motoru.

Lepa stvar su zaptivne gumice ispod zadnjeg poklopca gde je elektronika i ispod sočiva (odvrne se prsten i sočivo može da se zameni ili da se izvadi dioda).

Samo jedna sasvim fino osvetljava sobu.

Potrošnja je smešnih 0.55 ampera na stabilisanih 12V.

 

Evo malo slika :

 

dsc0009.jpg

 

dsc0011.jpg

 

dsc0012.jpg

 

dsc0013.jpg

 

dsc0014.jpg

 

 

Montiraću ih na motor kad budem imao vremena pa ću postaviti slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako cete resiti prekidac? Ja sam nabacio maglenke ali nemam adekvatan prekidac za korman. Nasao sam dobre u Louisu ali su 20 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Kako cete resiti prekidac? Ja sam nabacio maglenke ali nemam adekvatan prekidac za korman. Nasao sam dobre u Louisu ali su 20 eur.

Imam najobičniji cuk-prekidač na kormanu namontiran pored satova i izveden dodatni taster prekidač ispod ručice gasa, odgovara za palac-njega koristim za blickanje u toku vožnje ako nije upaljeno svetlo preko cuk prekidača. rešenje nije najidelanije obzirom da nije waserdicht ali je zato nafilovano wd-om i za sada radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

varijanta 1 - da povežem umesto kratkog na postojeću instalaciju a na komandu dugog, videću još da li dugo ili kratko vlakno iz glavnog fara.

varijanta 2 - da ih povežem na poziciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ugradio sam LED dodatna svetla pre oko mesec dana i ekstra sam zadovoljan! Kod mene su 2x 10W toplo bele ledice 0takoje.gif.

 

Povezao sam ih na prekidac koji ima 3 polozaja 1 - Off - 2

 

U polozaju jedan "1" su povezane sa dugim svetlom i rade kad radi dugo svetlo, ovo koristim po gradu jer je veoma zgodno za ablend, kad blicnem dugo pale se i ledice, a kako su poprilicno jake tesko da mi moze neko reci da me "nije video!" 1lol.gif

 

Polozaj Off ne rade i ne pale se sa dugim svetlom

 

Polozaj 2 Ukjlucene ledice bez obzira na ostala svetla na motoru, + dovucen direktno sa akumulatora.

 

Evo i sheme i slika prekidaca i kako ti sve izgleda na motoru :)

 

Prekidac je kupljen kod kineza i isti takav koristim celu sezonu za jednu drugu svrhu i radi bez problema.

post-29364-0-00376200-1412668946_thumb.jpg

 

post-29364-0-40385100-1412668980_thumb.jpg

 

post-29364-0-92781700-1412668987_thumb.jpg

 

post-29364-0-30792500-1412668993_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ova kod mene su sa aliexpres, na motoru su oko mesec dana i nisam primetio nekih problema. Ostaj samo jos da vreme pokaze koliko su izdrzljive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Danas sam razvukao instalaciju i povezao maglenke. Radi se o Hella Micro De. Trenutno su u njima dve H3 silajice od 55w.

 

Sta se desava?

 

U voznji puni 14.3-2, na leru pada oko ispod 14 mada potrebno je vrlo malo obrtanja da se vrati u normalu. To je naravno bez ksenona, sa time, 13,5-6. Moze da pretera kriticne situacije, cak i nije strasno sa obzirom da se radi o ukupno 165w osvetljenja.

 

Performanse? Nemam reci. Maglenke svetle bas jako i bez problema mogu da se koriste umesto fara. Sa ksenonom, pravim dan ispred sebe. Malo sam bezobrazno podesio Helline snopove, tuku skoro pravo pa zaslepljujem one koji mi dolaze u susret. Zasto sam to uradio? Zato sto se zaslepljeni retko kada odlucuju da mi preseku put. Meni je moje dupe na prvom mestu.

 

Ja cu svakako sadasnje H3 zameniti onima sa 35w, da rasteretim i da mogu koristiti ksenon i maglenke u isto vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: 2009-Versys 650 ABS, BMW R1150GS

Ima li neko iskustva sa ovim dodatnim svetlima?

 

1912306-5.jpg

 

Karakteristike se mogu videti na donjem linku ali mene interesuje lično iskustvo, kao i da li je potrebno još nešto dokupiti da bi svetla dobro radila (neki regulator napona, stabilizator ili šta već...).

 

http://www.fasttech.com/products/1912306

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Ne mora nista da se dokupljuje, radice odlicno samo ih povezi na instalaciju od motora. A nebi trebalo ni da trose mnogo struje, ja imam 2x 10W verziju i vuku 0,3-0,4 Ampera a svetle odlicno.

 

Ono sto se meni ne svidja na ovom modelu je sto ima 3 moda. Hi Low i Strob koji se smenjuju jedan za drugim pri svakom ukuljucenju prekidaca. Znaci upalis je sija punim sjajem, iskljucis ukljucis sija slabijim intenzitetom, ponovo iskljucis ukljucis blica kao strob.... i tako u krug. Iskreno meni ti modovi smetaju ali ako si vican elektronici verovatno lako mozes da otvoris i iskljucis taj deo elektronike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sa ksenonom, pravim dan ispred sebe. Malo sam bezobrazno podesio Helline snopove, tuku skoro pravo pa zaslepljujem one koji mi dolaze u susret. Zasto sam to uradio? Zato sto se zaslepljeni retko kada odlucuju da mi preseku put. Meni je moje dupe na prvom mestu.

 

Ne mogu da verujem da si ti ovo napisao! Da vozis porodicu kolima i da ti u kisnoj noci naidje neko ko razmislja kao ti, ili vise njih, kako bi reagovao?? Zaslepljujes i bracu bajkere, koji su jos ugrozeniji! Znam u kakvoj anarhiji zivimo, ali ne mogu da poverujem da sami sebe unesrecujemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

I ko je sad u pravu?

 

Ili da kažem drugačije - kad mogu svi, mogu i ja (radi sebe); kad budu svi, tad ću i ja.

To se odnosi i na raspale rošljave konzerve i na traktore i kamione koji nose blato na put i na sve koji ne gledaju u retrovizor i ne okreću glavu da provere mrtav ugao i ove putare što ne čiste rizlu i ostalo đubre po kolovozu i na one što namerno i bezobrazno idu u mene i kroz mene cereći mi se u lice, one što telefoniraju u kružnom toku i one što se šminkaju na sred Brankovog mosta, one što uleću u parking mesto kao da im je to poslednje u životu...

 

Akcija-reakcija odbrambeni sistem, nisu svi takvi. A ima i ovih na motorciklima raznih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa ksenonom, pravim dan ispred sebe. Malo sam bezobrazno podesio Helline snopove, tuku skoro pravo pa zaslepljujem one koji mi dolaze u susret. Zasto sam to uradio? Zato sto se zaslepljeni retko kada odlucuju da mi preseku put. Meni je moje dupe na prvom mestu.

 

Ne mogu da verujem da si ti ovo napisao! Da vozis porodicu kolima i da ti u kisnoj noci naidje neko ko razmislja kao ti, ili vise njih, kako bi reagovao?? Zaslepljujes i bracu bajkere, koji su jos ugrozeniji! Znam u kakvoj anarhiji zivimo, ali ne mogu da poverujem da sami sebe unesrecujemo...

 

Jeste to netipicno za mene i jesam covek koji dosta vodi racuna o bezbednosti, drustvu, okolini... Meni je motocikl osnovno prevozno sredstvo, vozim ga od dana kada se otopi sneg do dana kada padne. Kraj i pocetak sezone su najzahtevniji i desava mi se da vozim kroz maglu. Inace ih ne koristim, ako bas i ksenon smeta, prebacim ga poziciju. Nazalost imao sam svakakve situacije gde sam bio zaprepascen koliko drugi ne vode racuna o meni i da me cesto vidi i opet smota ispred. Sa svetlima se koliko toliko branim. Opet kazem, nije korektno ali i ja zelim da svaki put dodjem na tockovima kuci i vratim se svojima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Danas sam konačno stigao da ugradim ove diode sa Aliekspresa, na Gvozdeniju. Pozitivan efekat sam primetio već u prvih pet minuta vožnje. Bar duplo sam primetniji.

Kasnije želim da dodam male obrvice, čisto da ograničim snopove da ne lete suviše u vis i da bolje usmerim diode.

 

dsc0101.jpg

 

dsc0103.jpg

 

dsc0104.jpg

 

dsc0106.jpg

 

dsc0107.jpg

 

dsc0108.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Jel uzimao neko ova svetla kod nas, jel prodaje to neko ovde? Jel ima to negde da se vidi? Jer to sve sa interneta lepo izgleda, ali malo rizicno uzimati dok se licno ne vidi i neproba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja