Jump to content

Moto Zajednica

LED dodatna svetla

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sve ti je to isto. Ja sam ih davno dobio, ali ih još nisam povezao. Probao sam ih na žice. Ubijaju kako sijaju, ali izgleda da nisu dugotrajne. Takođe, pre ugradnje, treba ih rasklopiti i eliminisati 3 moda jer će se menjati kad ne želimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Sto mislis da nisu dugotrajne, i sto ih ne povezes crni bobane da ti sijaju po putu a ne u fioci...

 

Videcu za ta 3 moda, video sam kako se eliminisu al razmislicu...mozda ih ostavim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Čitam iskustva drugih.

 

Nisam povezao jer imam još nekoliko stvari koje planiram, grejane ručke, rele za svetla, rele za sirenu, zaštitu od krađe, blicajuće stop svetlo itd. pa mi se čini da je velika akcija i ne usuđujem se da započnem. Proučavam elektro-instalaciju i pravim plan.

 

Modovi su nezgodni jer svako davanje kontakta okida sledeći pa moraš tasterom da navrtiš željeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam talican po tom pitanju - sve sto sam ikad imao na motoru od dodatne opreme (releji, svetla i slicno) je samo bilo neiscrpni izvor kvarova i problema na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Na mom motoru far je jako los i bez obzira na sijalicu lose svetli. Ja sam stavio te sa alija creed U5. I sija za svih 25 evra kolko sam platio. Jedini problem sto mi svi blicaju :). Nisam stigao da ih namestim kako treba, a na putu me uhvatio mrak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nadjoh neka Led dodatna svetla, sve je sa Alia pa reko da vidim da li neko ima iskustva se nekim od proizvoda jer sam u dilemi koje izabrati.

 

01. primer mi je favorit

02. primer nije los ali mi se malo ne svidja taj kockast fazon

03. primer malo kabast, dobra strana sto nema zaslepljivanja iz sup. smera

04. primer nemam neko misljenje

05. primer nije lose, moz'da prodje

06. primer takodje favorit ali i cena je dobra

07. primer favorit, videh nesto slicno ako ne i isto kako svetli, odusevljen moram priznati

 

Dvoumim se izmedju 1-6-7, znam da mi 6 zvoni u glavi ali zvoni mi i cena.....pojma nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Ja isto razgledam dodatna svetla cree led i velike su razlike u cenama,na šta treba obratiti pažnju i koja snaga je zadovoljavajuća.

Neke su 15w a druge 125 w a ista cena npr.

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

A sto ici na ove skupe varijante kada za 30usd dobijate 2 komada Cree light u7 model...sijaju extra, doduse imaju ona 3 moda kratko-dugo-strob

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Taj model ne sviđa mi se nikako, cena je niska ali nizak je i kvalitet, ma da niko ne garantuje da nece crći ni ona od 100€, kina je to.

Msm da ce biti 1 ili 7, videcemo.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Koliko vidim modeli 5 i 7 su veoma slicni, s'tim sto 5-ica ima i opciju sabirno/rasipno, a 7-mica samo rasipno.

Sto se tice pitanja cena/kvalitet, to je veoma diskutabilno i moze biti pitanje ciste srece. 

 

Ja sam na Transalpu ima neke veoma slicne ovima: https://www.aliexpress.com/item/1200-Lumin-Car-LED-Daytime-Running-Eagle-Eye-Lights-Projector-Spotlight-Lens-Car-Truck-Motorcycle-Auxiliary/32263128919.html?spm=2114.13010608.0.0.vfPUwa i bio sam izuzetno zadovoljan. To je varijanta samo "da te vide", nije nesto Bog zna kako osvetljavalo nocu, ali su me videli izuzetno dobro, narocito kada upalim ono bljeskanje, odnosno treperenje. Onda nema veze sto bljeska belo, samo se sklanjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Br. 7 su istog oblika kao i led svetla cellular line interphone  http://www.interphone.com/documents/10244/38029/LEDLIGHT1025_IT.pdf/0963ac2c-6061-4902-ac40-5f0d781249ef  ali je razlika u ceni .

Ja imam farove cellular line i mogu ti reci da sijaju za sve pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Br. 7 su istog oblika kao i led svetla cellular line interphone  http://www.interphone.com/documents/10244/38029/LEDLIGHT1025_IT.pdf/0963ac2c-6061-4902-ac40-5f0d781249ef  ali je razlika u ceni .

Ja imam farove cellular line i mogu ti reci da sijaju za sve pare

 

Bas te smo Kuzma i ja videli, 160e je cena u Platneru, gabaritno su bas male i sijaju bas jako, nema sanse da te neko ne vidi ali ne znam kako osvetljavaju put i ne da mi se bas ta cifra.?

 

01. primer  me kopka kako radi  :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101537-led-dodatna-svetla/?p=1678348

 

Posle dve godine i dva motora, kinezi i dalje sijaju kao i prvog dana. Dva puta po 10W, toplo bela. Tada plaćene nešto manje od dve crvene.

Jedini kvar je bila odvojena + u jednoj od dioda, na mestu lema. Na ovom enduru što sad vozim preživele su i kišu, blato, prašinu, granje. Ne gasim ih, sijaju non stop uz poziciju. Puškiram ih zajedno sa motorom.

U mrklom mraku može da posluži bez glavnog fara, da se polako stigne na odredište. Čak i po off-u noću, s njima bez glavnog fara sam opušteno prošao nepoznat i nezgodan put po šumi po mrklom mraku. Za pešake u neposrednoj blizini su smrt, samo se ukoče i zableje u diode, kao divljač pored puta. Za ostatak saobraćaja vrlo uočljive jer sam formirao trougao zajedno sa glavnim farom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/101537-led-dodatna-svetla/?p=1678348

 

Posle dve godine i dva motora, kinezi i dalje sijaju kao i prvog dana. Dva puta po 10W, toplo bela. Tada plaćene nešto manje od dve crvene.

Jedini kvar je bila odvojena + u jednoj od dioda, na mestu lema. Na ovom enduru što sad vozim preživele su i kišu, blato, prašinu, granje. Ne gasim ih, sijaju non stop uz poziciju. Puškiram ih zajedno sa motorom.

U mrklom mraku može da posluži bez glavnog fara, da se polako stigne na odredište. Čak i po off-u noću, s njima bez glavnog fara sam opušteno prošao nepoznat i nezgodan put po šumi po mrklom mraku. Za pešake u neposrednoj blizini su smrt, samo se ukoče i zableje u diode, kao divljač pored puta. Za ostatak saobraćaja vrlo uočljive jer sam formirao trougao zajedno sa glavnim farom.

Nema tu nikakvih slika , intervenisi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Iste diode kao u Zodinijevom postu pre mog, samo crno kućište. Sad ću da probam da postavim sa drugog hosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Al' si ga zakomplikovao sa sistemom kačenja.

 

Nego, prođe proleće a tebe  nema da napravimo onaj prednji pak treger.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Photobucket nešto ne radi trenutno a i izbezobrazili su se a Google Photos je nezdravorazumski konzervativan...

 

Odustao sam, bespotrebno otežavam prednji kraj i komplikujem stvari (na motoriću od 15 konja) :)

Treba samo da nađem fabričko metalno ojačanje za prednji blatobran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ma nisam mislio na kačenje fotke, nego kako si pričvrstio far na rol bar (šelne, pločice,...) ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Evo i ja da priložim par fotki.Svetla kupio od našeg drugara Mare70a  ali nikad da stignem da ih namontiram mada i stalna dilema i gde pa se odlučih na slajere nekako mi delovalo najbezbolnije

 

post-27009-0-65953200-1478383905.jpg

post-27009-0-64064700-1478383945.jpg

post-27009-0-18297400-1478383972.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2841 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Dobro svetli, nema sanse sad da bude "nisam te video", kakav prekidas si stavio za maglenke?

Prekidač koji namenjen za guvernalu.Dobio ga sa maglenkama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja