Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina R motora za R pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Evo mene posle duzeg vremena. Ukratko kupio bih prvi R motor :) Posto ji li nesto u R svetu lepo, koje ne kaznjava pocetnike :) Nije mi potrebno da za 3s dodje do 100 :) Trenutno vozim Yamahu T-Max 500, znam da je skutter i da je drugaciji stil voznje ...ali. Razmisljam o jednoj Hondi CBR600 RR 2003, Da li je to motor koji nije suvise ostar a ni suvise tvrd i da li prasta greske lakse od drugih :) on je u ceni oko 3500e.

Unapred hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Posto vozim bas taj model koji si naveo i to godiste evo ukratko par reci o njoj!Posle skutera ona ce ti izgledati kao raketa kad das gas1oda.gif,malo je tvrdja ali jako lako upravljiva i odlicno se obara u krivinama!Dosta je jak motor,ali ako budes razmisljao dok vozis sve ce biti ok!R motori malo slabije prastaju greske to mora da ti bude jasno!Sto se tice agregata ovog motora nepostoji rec kojom bi ga opisao(u pozitivnom smislu)1oda.gif!Za 3500 evrica mozes uzeti odlicnu RR-ku tog godista samo povedi nekog iskusnog bajkera da ga osacuje i cuje i nema greske, a na tebi je sve ostalo!!!

 

Pozz i srecno sa kupovinom!Bacio si oko na odlican motor veruj mi1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 532 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Samo u pocetku vozi na nizem broju obrtaja i sve ce da bude OK. Vazno je da ne mislis da ces cim kupis ( sportski ) motor da vozis na kolenu i sl. , vec kako stices iskustvo vozices sve agresivnije. Samo pamet u glavu i srecno s kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Upravo se i "plasim" toga...pipnes gas i "letis" kao raketa :)

Mozda bih ipak trebao onda traziti nesto manje agresivno..pade mi u oko ovaj Suzuki SV 650 ..lici na sportski ali izgleda da je manje agresivan (http://www.polovniautomobili.com/oglas4625874/suzuki_sv_650/)

 

Za 2,5k Evra bi kupio motor koji je komplet farban i sastavljan, koji je uz to polukompletan (bez zmigavaca i ko zna jos cega), i uz to ima predjenih SVEGA 25000km za 11 god?

Ocigledno je da ovaj primerak ceka bas nekog pocetnika, koji ce ga pazariti "na prvu", bez obzira na sve mane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Upravo se i "plasim" toga...pipnes gas i "letis" kao raketa :)

Mozda bih ipak trebao onda traziti nesto manje agresivno..pade mi u oko ovaj Suzuki SV 650 ..lici na sportski ali izgleda da je manje agresivan (http://www.polovniau.../suzuki_sv_650/)

 

Za 2,5k Evra bi kupio motor koji je komplet farban i sastavljan, koji je uz to polukompletan (bez zmigavaca i ko zna jos cega), i uz to ima predjenih SVEGA 25000km za 11 god?

Ocigledno je da ovaj primerak ceka bas nekog pocetnika, koji ce ga pazariti "na prvu", bez obzira na sve mane...

 

Slazem se, los primerak, ali je mozda mislio na taj model suzukija, a ne na konkretno ovaj primerak iz oglasa.

Ako volis r motore, onda uzmi pravi r. Posto vozis yamahin skuter od 500 ccm, nisi toliki pocetnik, da bi prezao od te honde 600, slazem se, ide bolje od skutera, ali ni t-max nije nimalo naivna sprava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Pa dobro, nije bas pipnes gas i letis, ali kad se malo zavrti ide k'o raketa 1oda.gif

Moram malo da hvalim gore pomenuti motor1oda.gif

 

 

Ako si normalan i pametan nema cega da se plasis,ali znaj da uvek radi crv kad se vozi takav motor i zglob cesto izvrsava signale tog crva1jee1.gif!Sve u svemu neces pogresiti ako je uzmes(govorim o tehnickoj strani motora)!uvek treba da imas odredjenu dozu straha i sve ce biti ok!Vremenom ces poceti da je sve bolje vozis i kontrolises,pa ce onda krenuti spustanje motora u krivinama i videces kako je zabavno voziti je!pravi djavolak od motora1oda.gif

Sto se tice dvocilindrasa nisam nesto preterano iskusan pa nebi da pricam o njima!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

tesko je savetovati nekog koga ne poznajes sta je za njega.neko ce za 3 dana da ga tera u crveno kroz raskrsnice a neko nece nikada.zato ovaj drugi ima privilegiju da ce uvek moci sve da vozi,a ovaj prvi je kandidat za novine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Nijedan motor neoprasta greske to mora da ti bude jasno!

Nema veze sa temom ovo sto cu napisati,ali mi je ova recenica privukla paznju. Da je tacna,verovatno niko od nas ne bi vise vozio... Postoje motori koji su manje upravljivi i oni koji bas to i nisu. U principu,vecina R motora ima odlicne performanse,gde naravno spada brzina,ubrzanje,ogibljenje,a takodje i kocnice i upravljivost. Ja ne poznajem bajkera koji nije napravio gresku u toku voznje,ali to ne znaci da je pao,izleteo s puta,razbio motor i sebe. Desi se da covek udje u krivinu prebrzo,da ne proceni dobro preticanje, pretera preko rupe u krivini... Sve to ne mora da znaci pad. Tako da bi ipak rekao da motori prastaju greske,ali se nekad desi da je katastrofalna... :motopad:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2404 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

@Stari roker-slazem se!Sad tek vidoh sta sam zapravo napisao3gaa.gif

Sad ce malo gumica da radi1oda.gif

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: United States
  • Motocikl: ZX1000JDF + 2004 Polaris Sportsman 700 Twin EFI 4x4/Snow plow

Spomenuo si da zelis CBR600RR ali gledas i ka SV650. Mom komsiji je PRVI motor bio upravo taj. Nikad nije seo covek na motor niti probao i uzeo ga je. Probao sam oba (ne ta godista) pa i znam da je mnogo udobniji no Honda cbr. Mnogo vise prasta. Kad kazem prasta, molim te procitaj opet post Starog Rokera, objasnio covek. Mnogo ce ti biti lakse da se naviknes na SV650. Slabiji je za nijansu ali i mnogo udobniji. Ako ti nesmeta dvocilindras, mozda ti je to i pametnija solucija.

 

Iz LICNOG iskustva ti kazem da neobracas paznju previse na principu "malo zavrnes gas i letis". Ja sam sa KLR650 koji mozda ima 40ks i koji je verovatno mnogo sporiji od tvog skutera (veci lancanik napred od standardnog), skocio na '11 R1 koja ima (valjda) 182ks. Jako tesko da se covek navikne na kontrolu gasa u pocetku. Bar je meni bilo jako tesko.0ljut2.gif

100% sam siguran da bi ta tranzicija bolje i brze prosla da sam uzeo npr. cbr600rr, cak mnogo lakse da je bio SV650.

 

Ako ja nisam oborio nijedan motor od napomenutih, nemoras ni ti tvoj (buduci). Nisam ja nista mnogo bolji od tebe. Niko nije, samo je "malo" vece iskustvo u pitanju kod pojedinaca na forumu (all hail Severian!1care.gif)

 

Pamet u glavu - bar kacigu, jaknu i rukavice. Kod kineza nema da se kupi rezervna glava ili visak koze.

 

Pozdrav !!!1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova

Bolje bi bilo prvo da gleda neki f, moj prvi motor je bio kawasaki gpz 500s .Moze i r ali pamet u glavu sve zavisi kakva si licnost (r te prosto mami da das gas) i da se ne zalices ni posto (ali onda sta ce ti r) i polako prvo da osetis i upoznas motor da se naviknes na njega pa onda mozes polako i da pocnes sa gasom1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Najsigurnije je ostati na 4 tocka, a ako bas mora motor, posle T-Maxa ja nebi sjedao na jace od apenca, eventualno 15-ca.

Ako se odlucis za 15-cu, nemoj odmah pun gas.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ako si vec neodlucan , probaj vise modela....sedi i na cbr-ku a probaj i sv-a. To su dve sasvim razlicite price. Jedino ces tako da vidis sta ti bolje lezi.

Zavisi sta zelis u voznji. A to da li je 600 ccm super sport prejako za tebe, to je prezvakana tema pa necu komentarisati. Srecna sa kupovinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Možeš da voziš motor od 125ccm ili od 1000ccm, sve je u glavi......................

 

Ja sam počeo sa 600ccm, ali sa izuzetnim poštovanjem prvih par meseci....................

 

 

 

 

 

Što se tiče izbora motora, biraj onog što je u dobrom stanju, imaš par dobrih F4i, SV-a na forumu.....................ono što ja znam da je F3/F4 dosta oprašta................a kolega mi se žali da je SV previše "lak" na prednjim vilama (iako je zamenio ulje u istim).................cbr600rr se meni lično ne svidja, tako da.......................tvoj je izbor, srećno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5882 postova

Ako smem da ti napisem kao neko ko je dve sezone vozio Suzuki SV a sada evo drugu sezonu vozim CBR 600 RR. Cudno ali si bas tu dilemu izneo. Suzuki vuce odmah i na malim obrtajima (kako su ti vec i rekli) tako da ti je osecaj u voznji zapravo da je on "zivahniji" i vise divlji. Honda "probija" posle 8.000 rpm i tada i zvuk i ubrzanje teraju osmeh na lice. Sto se upravljivosti tice moj osecaj je da je Suzukijem (vozio sam N varijantu) mnogo lakse izvoditi brze manevre zbog polozaja sedenja dok sa Hondom moras da se "namestis" i tada lezi kao pegla. Naravno sve pod uslovom da imas dobre gume.

 

Ni jedan ni drugi ne prastaju idiotske greske ali ne prasta ni T max. Prica nije R za pocetnika mi je malo ofucana ali necu da protivurecim vecini sa foruma, a sa druge strane nisi ti pocetnik sa skuterom od 40+ konja koji ide nar 160-170 km/h.

 

Stojim ti na raspolaganju za sve dileme.

 

ah da zaboravio sam. Mislim da cak imas i negde merenje ubrzanja od 0-100 i neces mi verovati Suzuki SV brze stigne do 100 od Honde CBR 600 RR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica, Lacarak
  • Motocikl: Honda Rebel CA125, u potrazi za VF750C Magna :)

Niko ne moze znati bolje sta je u tvojoj glavi nego ti sam. I na kraju svih saveta kolega sa foruma TI ces morati da prelomis i odlucis.

Fraza "Nije R za pocetnika" po meni i nije bas tacna. Sve zavisi od coveka do coveka.

Ja bih pre rekao "Nije R za svakoga!"

Dzaba ti svo iskustvo ovog sveta ako si usijana glava pa ne mozes da se kontrolises i ako si adrenalinski zavisnik.

 

Moze i apsolutni pocetnik da sedne na R-a, a ti bas i nisi pocetnik, taj tvoj skuter nije bas decja igracka.

 

Znaci sedi i razmisli svojom glavom! Dzaba sto ce ti kolege reci da CBR ili SV prastaju greske ako ces ti prvi dan da ga guras do maximuma njegovih mogucnosti... za tako nesto ti ipak treba odredjeno iskustvo bas na tom motoru koji hoces da teras do krajnjih granica.

 

Sve ostalo su ti kolege sa iskustvom na tim motorima vec rekle pa da ne ponavljamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja