Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2015.

Recommended Posts

  • Drug član, 1359 postova

Sva ta ministarstva sakupis koja si nabrojao i to je to .Sigurno nisu dali 6.500e kao pratioc iz Pozege e to je za mene skroz OK cvek hoce da oseti draz avanture(isti izvor).

Inace po tim ministarstvima imas mnogo baba koje nemogu da cute.

 

 

 

Moja voznja moja avantura

Koji izvor gde ???

Jedino sam pomenuo ministarsto kulture koje i neznam dali ima veze sa ovim .

Znam znam skresali im plate 10% na tri godine , sad jure gde mogu da ih nadoknade i kome da zakinu . Nazalost ja nezalazim u kafanu gde zderu ove babe pa nemam tu informaciju .

 

Zivot u srbiji je sam po sebi avantura .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Ode tema u solidan off ali vratiće se ;)

 

Ja sam upoznao Gabora sasvim slučajno na Paliću pre par godina u piceriji gde se skuplja lokalna moto ekipa. Čovek je skroz na mestu. Sam je sebi izborio poziciju koju danas ima i nadam se da finansijsku konstrukciju zatvara lakše nego proteklih godina. Ove priče "ima klinaca..." prosto ne piju vodu: ne šalje Gabora na Dakar AMS ili ministarstvo saobraćaja, vlada i šta ti ja znam pa da se bira ko bi mogao pre njega. Prosto ko uspe da zatvori finansijsku konstrukciju - široki mu južnoamerički putevi (tj gudure) :neznam: Gabor je to uspeo i meni preostane samo da mu poželim što bolji rezultat na istom.

 

Shvatite pojavljivanje Gabora na Dakaru kao popularizaciju moto sporta kod nas i jedan lep vid predstavljanja naše malene Srbije u svetu. Sasvim dovoljno da mu date podršku :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

A pare koliko je uzeo nepise . Kaka novinari nisu raspalili koliko je para uzeo . Toliko mladih nada a starkelja uzeo zlatnu kacigu motokros u srbiji . Mozda mu treba zabraniti da se takmici u motokrosu , onda nece ispuniti nijedan uslov da konkurise za srestva koja deli ova zemlja sportistima šakom i kapom . Finansiraju pobednike mesto gubitnike . E srbijo zemljo medju šljivama .

I sam Dakar treba ukinuti , traze licencu za takmicenje od nacionalnog saveza . Sramota kao takmicenje a ono avantura staraca iz starackog doma . Nesmeju da puste ove sto voze na ulici , odrali bih . Ovi ne da bi bili vec u cilju nego bi se odmarali bivaku , dok bi koma se spremao za start.

 

Kad malo bolje razmislim sve sportove treba ukinuti . Srbija je za vreme Obrenovica bila poznata kao veliki izvoznik svinja . Najbolje je da se vratimo svi starom zanatu i uzgajamo svinje . Uzmes stap izvedes ih malo pazis , malo prilegnes pored njih . Nedoticete nista , blato nam nece smetati ostace nam operam za kisu .

 

Odjavljujem se iz ove teme , nazalost kad je pogledam vidim odmah post sa pocetka .

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Odjavljujem se iz ove teme , nazalost kad je pogledam vidim odmah post sa pocetka .

 

Čovek bi trebalo da ima sposobnost da bira čime će da se bavi a čime neće. Ako te od celog Dakara najviše zanima Đoletovo mišljenje o finansiranju Saghmeiseterove ekspedicije onda ni nisi za ovu temu - treba da otvoriš novu u finansijskom sektoru foruma. Ako ti je pak Đoletovo mišljenje nebitno u životu - ne vidim razlog da mu veštački daješ na značaju.

 

 

p.s. ako u temi u kojoj ima novih postova klikneš na onu žutu ikonicu levo od naslova, tema će da se otvori tačno kod novog posta te prethodne (sem u slučaju da voliš da čeprkaš po krastama) nećeš ni videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

A pare koliko je uzeo nepise . Kaka novinari nisu raspalili koliko je para uzeo . Toliko mladih nada a starkelja uzeo zlatnu kacigu motokros u srbiji . Mozda mu treba zabraniti da se takmici u motokrosu , onda nece ispuniti nijedan uslov da konkurise za srestva koja deli ova zemlja sportistima šakom i kapom . Finansiraju pobednike mesto gubitnike . E srbijo zemljo medju šljivama .

I sam Dakar treba ukinuti , traze licencu za takmicenje od nacionalnog saveza . Sramota kao takmicenje a ono avantura staraca iz starackog doma . Nesmeju da puste ove sto voze na ulici , odrali bih . Ovi ne da bi bili vec u cilju nego bi se odmarali bivaku , dok bi koma se spremao za start.

 

Kad malo bolje razmislim sve sportove treba ukinuti . Srbija je za vreme Obrenovica bila poznata kao veliki izvoznik svinja . Najbolje je da se vratimo svi starom zanatu i uzgajamo svinje . Uzmes stap izvedes ih malo pazis , malo prilegnes pored njih . Nedoticete nista , blato nam nece smetati ostace nam operam za kisu .

 

Odjavljujem se iz ove teme , nazalost kad je pogledam vidim odmah post sa pocetka .

Da li si i jednu trku odgledao? Mani se zlatne kacige. Gabora klinci na krosu bukvalno prelecu ali kontam da covek i onako to vozi zbog kondicije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

A pare koliko je uzeo nepise . Kaka novinari nisu raspalili koliko je para uzeo . Toliko mladih nada a starkelja uzeo zlatnu kacigu motokros u srbiji . Mozda mu treba zabraniti da se takmici u motokrosu , onda nece ispuniti nijedan uslov da konkurise za srestva koja deli ova zemlja sportistima šakom i kapom . Finansiraju pobednike mesto gubitnike . E srbijo zemljo medju šljivama .

I sam Dakar treba ukinuti , traze licencu za takmicenje od nacionalnog saveza . Sramota kao takmicenje a ono avantura staraca iz starackog doma . Nesmeju da puste ove sto voze na ulici , odrali bih . Ovi ne da bi bili vec u cilju nego bi se odmarali bivaku , dok bi koma se spremao za start.

 

Kad malo bolje razmislim sve sportove treba ukinuti . Srbija je za vreme Obrenovica bila poznata kao veliki izvoznik svinja . Najbolje je da se vratimo svi starom zanatu i uzgajamo svinje . Uzmes stap izvedes ih malo pazis , malo prilegnes pored njih . Nedoticete nista , blato nam nece smetati ostace nam operam za kisu .

 

Odjavljujem se iz ove teme , nazalost kad je pogledam vidim odmah post sa pocetka .

 

 

 

Hajde saberi se i procitaj ono sto napises pre nego sto pritisnes "posalji odgovor." Ako procitas ovo, verovatno ces shvatiti da te niko ne razume. Ne trazi se vrhunsko stivo, ocigledno se i na pravopis zmuri, ali, brate, ovo sto si napisao materijal je za kosmare.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Modrica

 

Pa uostalom šta bi rekli za onu dvojicu LWR i LWD, koji lično imaju para da pokriju spoljni dug Bosne i Hercegovine, a grebali su za sponzore koliko god su mogli?

 

Niko nema toliko para!!! ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 589 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Čitam i ne verujem, od kad je zabranjeno izneti svoje mišljenje. Drugar mi vozi u kategoriji sa Gaborom. Gabor je vladar te kategorije jer ljudi (namerno pišem ljudi jer nisu klinci uglavnom su to sve veterani) nemaju "kondicije" da mu se odupru. Interesantna trka par krugova i onda se Gabor odvoji. Čovek naš šampionat vozi za trening i to je sasvim ok. Ne interesuje me u principu odakle lova, ako je uspe da se izbori da mu država plati apsolutno sve (što mi je malo verovatno čak šta više nemoguće) njegov uspeh, pošto svi znamo koliko je teško doći do para u bilo kom sportu sem možda u fudbalu. Jedino što mene malo žulja je to što Gabor sebe ne uloži u to da izgura nekog ko verovatno ima i talenta i uspeha pa uz sebe proba da dobijemo nekog njegovog naslednika. Čovek ima dovoljno iskustva i verujem respekta u sportskoj Srbiji da bi mogao da pogura nekog od kog bi mogli da imamo i nekih budućih kvalitetnih rezultata u ovom sportu. To je moje mišljenje i iskreno baš mi je bez veze ovo natezanje i rasprava oko novaca među nama na forumu koji realno nismo u stanju da promenimo ništa u ovoj našoj zemlji na ovaj način.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Da budemo precizni, tema nije bila novac - nego državni novac. Navodno je 100k para iz budžeta (preko RTS ili nekako) dato za Sagmeisterov Dakar... da li je to (ako se uopšte desilo) ispravno ili uludo utrošen novac je tema sukoba. Đole je mnjenja da je tolike pare (još jednom ponavljam - nemam pojma da li je to tačno) trebalo da se ulože u nekog mladog i perspektivnog a drugi su mnjenja da je sramota da se konju gleda u zube - da parafraziram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Podrska Gaboru,KTM+A je sve objasnio pa se nebih ponavljao....ali mogu samo da iskomentarisem posto vozim enduro rekreativno kolko je to fizicki i psihicki zahtevna trka.Najvece brzina koju sam namako na makadamu je do 100-tke i to sam smeo da drzim desetinu sekundi jer najmanja greska moz da dovede do pada......e onda pogledam Dakar gde momci ceo dan voze tom i vecom brzinom i ukapiram kolko snage ,kondicije i koncetracije treba za tu trku. Dakar je najzahtevnija trka danasnjice i ko uspe da zavrsi trku ucinio je veliku stvar a kritikovati takvog coveka i nalaziti mu zamerke je jednostavno neukusno i ljubomorno....jer da u Srbiji ima neko Gaborovog ranga niko mu ne bi mogo da zabrani da ode na Dakar....prosto zar ne.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Pa Gabor i planira da u Dakar uključi sina (Ričard se valjda zove). Kako god, on je na neki način postao institucija i uspijeva da izfinansira svoje odlaske na Dakar. Privatni sponzori ili država ... nebitno, on je uspio.

Očekivati od njega ili bilo koga u sličnim situacijama da kaže: E mene je sad dosta, sad ću da guram nekog klinca iz ''Bele Palanke'' znate on je strašan talenat! bilo bi jako naivno. Ovo što on radi postaje njihov porodični biznis. Šta bi Niko Rozberg bio u F1 da mu Keke nije otac ili šta bi sin Mirka Alvirovića postigao u medijima bez tate možemo samo zamisliti. Tati Gaboru za 'menadžerske' sposobnosti kapa dole.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Skupite pare pa se pokazite. Svako moze da plati I da vozi.

A do tada- NAPRED GABOR!!!

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Da budemo precizni, tema nije bila novac - nego državni novac. Navodno je 100k para iz budžeta (preko RTS ili nekako) dato za Sagmeisterov Dakar... da li je to (ako se uopšte desilo) ispravno ili uludo utrošen novac je tema sukoba. Đole je mnjenja da je tolike pare (još jednom ponavljam - nemam pojma da li je to tačno) trebalo da se ulože u nekog mladog i perspektivnog a drugi su mnjenja da je sramota da se konju gleda u zube - da parafraziram.

 

Nije prvi koji je dobio. Ne verujem da je ta suma u pitanju ali je od ministarstva za sport neki novac dobio sigurno.

Dobili su i Dusan Borkovic, Kule Perisic koji je vodio endurance tim u road racingu i jos mnogi.

Ja sam prvi bio misljenja da je bolje za taj novac organizovati par trka, par track day-eva, par edukacionih kurseva za obican narod u Srbiji, nego da neko ode na neko takmicenje i bude medju poslednjima.

Medjutim shvatio sam da se niko odozgo nece sam setiti da uradi tako nesto za obican narod, vec ce pare otici na nesto trece.

Tako da ko moze neka izvlaci pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Citat sa FB. Mnogi se pitaju zasto samo Gabor na Dakaru. Pa kad ce jos neko,itd. Verovali ili ne sve sto on cini da dodje na Dakar su nadljudski napori. Tome ide u prilog i ova prica: Prvi ucesnik na Dakaru ikada iz druge najmnogoljudnije zemlje je Santosh Chunchunguppe za prijatelje, a i one koji ne mogu da izgovore njegovo prezime CS Santosh. Da pogodili ste Indija. Sa svojih u startu milion obozavalaca jedan od indijskih najboljih motokros vozaca okusace se ove godine prvi put na najvecoj avanturi na tockovima. Pred polazak 31 godisnji cetvorostruki super cross sampion Indije je izjavio: "Ovo nije samo trka, ovo je najveca avantura i jako sam uzbudjen sto sam prvi Indijac koji ucestvuje.Sada je vreme da se vidi da li sam dorastao ovom izazovu.Ono sto je bitno je da se prilagodim celom dogadjaju i da zavrsim trku svako vece.Ako sve bude islo kako treba i ne bude problema planiram da se plasiram medju prvih 20." Ambicije i navijaci mu svakako ne nedostaju, ali Dakar uvek pokaze ljudima koliko su spremni na najvece napore. U svakom slucaju dobrodosao Santosh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nego... jeste provallil koliko raste 0na druga trka? Pravi Dakar. Zove se Africa Race i organizuje je onaj Schlezinger ili kako se već zove što je imao po nekoliko Buggy-a na Dakaru... sveisto ko stari Dakar: Maroko, Mauritanija, Senegal... Završavaju u Dakaru

 

http://www.africarace.com/en/edition2015/partners.html

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2410 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Skupite pare pa se pokazite. Svako moze da plati I da vozi.

 

O kome, čemu ti pričaš?

Mislim na učešće na Dakar reliju. Od svih takmičara na reliju 80% su amateri. Ovih ostalih dvadeset procenata su profi trkaci i voze za novac. Da bi neko vozio Dakar,prvi uslov je da ima oko 100000 (sto hiljada) Evra. Motocikl košta oko 30000, ekipa,asistenti i mehaničar oko 20000 Evra,kotizacija 15000 Evra (ili 18000$),gume za 15 dana oko 10000...hotel,avio karte,ostalo...

To je da se neko pojavi na startu. Voziti Dakar je nešto sasvim drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja