Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2015.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

nekog klinca iz ''Bele Palanke'' znate on je strašan talenat! bilo bi jako naivno.

 

Citam temu od pocetka, nisam planirao da dam komentar,(jer bi bio suvisan onim smesnim prepucavanjem od 100.000 eura) ali moracu zbog gornjeg citata, i otvoricu dusu ukratko ukoliko je to moguce. Ja sam bas iz Bele Palanke, jednog malog mesta i siromasnog mesta, ali na tom mestu i u okolini ima neverovatno lepih krajeva za voznju enduro(hard) enduro puteva, staza itd. jer je okruzena Suvom i Starom planinom. Znam da niste nista lose mislili pod onim citatom(bili ste iskreni i realni), bitno da sam vas razumeo, motor sam sam kupio, niko me nije pomogao, roditelji odvlace me i dan danas od tog hobija, napominjem da je to hobi za mene. Dok ste se vi prepucavali po forumu ja sam se vozio 2 puta po snegu, po sumi i usao srecno i zadovoljno u 2015. god. Daleko od toga da sam ja dobar vozac endura itd.ali meni obicnom smrtniku :lol: i zaljubljenika u ovaj sport, veoma znaci sto sam sedeo sa Gaborom na Kopaoniku na xross-u i razgovarali, upoznao sam coveka koji ide na Dakar zato sto ga voli, jer niko nije u njegovoj kozi, ali niko iz Srbije(mozda i zbog toga njega nema ovde na forumu zbog prepotentnih vozaca koji su im draze tastature i kafane nego motor, druzenje i priroda) nama je lako da sedimo i gledamo, taj covek ce voziti 13 etape svaki dan, stavice njegov zivot u opasnosti, i vi posle pricate o nekih 100000 eura, pa vi ste smesni o cemu raspravljate, sta su tolike pare za drzavu, za nekog ko se bori za nju, i opet napominjem da je jedini. Pa samo se pomislite koliko nasa drzava trosi novca za posete u druge drzave, doceke, odlaske avionima, odsedanje tamo, obezbedjenja i da ne nabrajam vise, to su ogromne svote novca, priblizne toj cifri o kojoj pricamo, ako uopste postoji ta cifra negde,i na kraju se razmatralo npr. o Kosovu, a nista se nije uradilo, nije donesena odluka o necemu, te su pale vec propale... da ne duzim vise,mogo sam roman da napisem :moto3: hteo sam da podignem svest i forumasa i vozaca pravih ovde, a ne sedenje ispred uredjaja i kuckanje o glupostima nekim za koje se mi ne pitamo... Bitno da je stigao Gabor ziv i zdrav, da je poceo Dakar reli, da zavrsi trku, i da nam se vrati ziv i zdrav, jer sustina je zavrsiti Dakar reli, a ne biti prvi i boriti se za plasman, za coveka kao sto je on sve cestitke na pozrtvovanju, jer malo je heroja danas kao sto je Gabor u ovom teskom vremenu hejtera :lol:

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2361 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

nekog klinca iz ''Bele Palanke'' znate on je strašan talenat! bilo bi jako naivno.

 

Citam temu od pocetka, nisam planirao da dam komentar,(jer bi bio suvisan onim smesnim prepucavanjem od 100.000 eura) ali moracu zbog gornjeg citata, i otvoricu dusu ukratko ukoliko je to moguce. Ja sam bas iz Bele Palanke, jednog malog mesta i siromasnog mesta, ali na tom mestu i u okolini ima neverovatno lepih krajeva za voznju enduro(hard) enduro puteva, staza itd. jer je okruzena Suvom i Starom planinom. Znam da niste nista lose mislili pod onim citatom(bili ste iskreni i realni), bitno da sam vas razumeo, motor sam sam kupio, niko me nije pomogao, roditelji odvlace me i dan danas od tog hobija, napominjem da je to hobi za mene. Dok ste se vi prepucavali po forumu ja sam se vozio 2 puta po snegu, po sumi i usao srecno i zadovoljno u 2015. god. Daleko od toga da sam ja dobar vozac endura itd.ali meni obicnom smrtniku :lol: i zaljubljenika u ovaj sport, veoma znaci sto sam sedeo sa Gaborom na Kopaoniku na xross-u i razgovarali, upoznao sam coveka koji ide na Dakar zato sto ga voli, jer niko nije u njegovoj kozi, ali niko iz Srbije(mozda i zbog toga njega nema ovde na forumu zbog prepotentnih vozaca koji su im draze tastature i kafane nego motor, druzenje i priroda) nama je lako da sedimo i gledamo, taj covek ce voziti 13 etape svaki dan, stavice njegov zivot u opasnosti, i vi posle pricate o nekih 100000 eura, pa vi ste smesni o cemu raspravljate, sta su tolike pare za drzavu, za nekog ko se bori za nju, i opet napominjem da je jedini. Pa samo se pomislite koliko nasa drzava trosi novca za posete u druge drzave, doceke, odlaske avionima, odsedanje tamo, obezbedjenja i da ne nabrajam vise, to su ogromne svote novca, priblizne toj cifri o kojoj pricamo, ako uopste postoji ta cifra negde,i na kraju se razmatralo npr. o Kosovu, a nista se nije uradilo, nije donesena odluka o necemu, te su pale vec propale... da ne duzim vise,mogo sam roman da napisem :moto3: hteo sam da podignem svest i forumasa i vozaca pravih ovde, a ne sedenje ispred uredjaja i kuckanje o glupostima nekim za koje se mi ne pitamo... Bitno da je stigao Gabor ziv i zdrav, da je poceo Dakar reli, da zavrsi trku, i da nam se vrati ziv i zdrav, jer sustina je zavrsiti Dakar reli, a ne biti prvi i boriti se za plasman, za coveka kao sto je on sve cestitke na pozrtvovanju, jer malo je heroja danas kao sto je Gabor u ovom teskom vremenu hejtera :lol:

Ne sjebavaj temu ponovo!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Muzlja
  • Motocikl: BMW f 650 st

I ove godine kao i uvek pratimo Gabora i njegov tim,zato drzimo im palceve i Napred-Hajrá Pozdravljam usput moje istomisljenike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Evo i nekoliko slicica Gabora posle zavrsene danasnje etape... Na kojoj poslednjih 30-ak km nije imao zadnju kocnicu!!!1lol.gif

 

 

10885598_10155023453335203_2810576788987913300_n.jpg?oh=347acd00fd5ec0ac01bc0104bc45bb8f&oe=553CF52C

 

10891869_10155023453400203_6030000439541909146_n.jpg?oh=df497a54a51df18e688eedfd7abb1f9a&oe=5520BFCE&__gda__=1428521883_6efd646e39b3807357cd33d8372ee8f4

 

10906373_10155023453435203_3491147961069112689_n.jpg?oh=6390bd989733d3a6b1c2ea143a6a3655&oe=5520F379&__gda__=1430544684_90d3c3211dd174a5738a6a0159ee2fc4

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Професор, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati ST2 944

Nema nekih detalja... Kaze da mu je otkazala oko 30 km pred kraj i da je poslednjih desetak vozio bez kocnice!!! 1moto3.gif

Mehanicar Kajzer Torsten ga je sacekao na 80om km i popravio kvar... Toliko za sada...1hej.gif

Gabi-1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Prvu etapu od Buenos Ajresa do Vile Karlos Paz Gabor Sagmajster završio je na 62. mestu u generalnom plasmanu. Našeg takmičara sačekali smo na kraju prvog specijalnog ispita. Bio je raspoložen.– Pa izgubio sam malo vremena na kraju specijale, jer sam u poslednjih 30 kilometara počeo da gubim zadnju kočnicu, a poslednjih 10 kilometara je nisam ni imao. Nekoliko puta sam izleteo u žbunje, ali sve je to sastavni deo igre. Počela je ludnica i za to smo se spremali. Kad je počela etapa desilo se da mi neradi merač metara i spidokap, pa sam vozio na slepo i nisam mogao da kontrolišem brzinu. Srećom, bio sam na vezi sa Kajzerom Torstenom koji me je sačekao na 80. kilometru, zamenio je delove, popravio kvar i nastavio sam normalno da vozim. Današnja specijala mi je odgovarala jer je slična moto krosu. U jednom trenutku sam jurio 174 kilometra na sat, što znači da je motor dobar.

Prva etapa bila je duga 838 kilometara. Najbrži je bio Sem Sanderlend (V.Britanija, KTM), Paolo Gonkalveš (Portugal, Honda) bio je drugi sa 5 sekundi zaostatka, dok je Mark Koma (Španija, KTM) kasnio minut i 12 sekundi. Sagmajster je imao 19 minuta i 9 sekundi zaostatka za vodećim.

 

http://gabor-sagmajster.info/bez-kocnice-63-mesta/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ima jedan argentinski iznad, mož se gleda uživo po nekad. A vremena na oficijalnom sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Africa RD04

Gledam programsku semu RTS -a i nema nista u narednim danima ???

 

Ja se samo uzdam u Eurosport-1 , vec vise od 20 god....

 

Pregledi su svako vece oko 23 h (+/- pola sata). :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Gledam programsku semu RTS -a i nema nista u narednim danima ???

 

Ja se samo uzdam u Eurosport-1 , vec vise od 20 god....

 

Pregledi su svako vece oko 23 h (+/- pola sata). :takoje:

 

Ma pratim i ja tamo ali na TRS-u bilo malo vise o gaboru i njegovom timu , sto li otisao onaj iz RTS-a kad ne salje izvestaje ???

 

evo raspored izvestaja na ES .. ima vise puta u toku dana na oba ES ..

 

http://tv.sb.eurosport.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja