-
Broj tema i poruka
1290 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: lemy
-
Nesto to nije u redu centralni, verovatno neka budzevina. Moj prvi motor Honda Transalp, dvojica ga jedva dizala na centralni. Sledeci Transalp sa jednom rukom :). VStrom lagano na centralni takodje sada i TMax 500. Kada je sve fabricki svaki motor mora relativno lagano da se podigne
-
Ima u Šapcu dobar ali je to verovatno taj od 2900. Retki su, zato je i ta cena. Na zapadu su isto skupi kao i drz 400
-
Jeste dobar, ali malo drndav u odnosu na Crf. Honda radi ugladjenije a ima i ubrizgavanje umesto karburatora kao na drz. Kulturniji je motor generalno
-
Promenio sam brdo motora, ali jedini sa kojim sam se odusevio ( uslovno rečeno naravno) je kineski Qingqi qm 200 ( Sprint pulser 200). Na off road terenima ( ozbiljnim) nije bilo gde ne može da izađe i to ja nisam neki vozac. Brzina na asfaltu oko 80km/h, taman da opušteno kruziraš i vidiš sve gde prodjes a ne da proletiš. Distance 100-200km u krug bez problema, udobniji id recimo DRZ 400. Realno pitanje je sta je adventure voznja, meni je to malo asfalta pa u brdo nekim makadom, zemljanim putem pa na vidikovac. Za ovo je sasvim dovoljeno 200-300 ccm3. Realno da nije kinez i da mu je upitna pouzdanost, bio bi mi jedini motor. Ovako sam kupio DRZ 400 ali ne greje me toliko iako je naravno superioran u odnosu na kineza Gledano današnje tržište nema puno tih malih polovnih motora ali se budi tržište novih (CRF 300, KTM 390...) Kada bih sada kupovao verovatno bih probao da nađem neku polovnu Hondu CRF 250 ili KLX 250. Mada ako neko sebe dugoročno vidi u ovome onda je bolje uzeti nov motor pošto je razlika mala
-
Da se malo uključim, pošto imam slična razmišljanja, mada me žena popreko gleda :). Meni b pick up koristio kako osnovno vozilo, za izlete u prirodu i za prevoz enduro motora ( zbog ovoga sam zapao u razmišljanje o pickup). Ima li neko licno uskustvo sa Great Wall Steed ? Jeste kinez, ali sklapan u Evropi sa Mitcubishi pogonom. Jeftin je pa ga zato gledam. Verovatno je venčanica, ali sada razmišljam o kupovini, ne o prodaji.
-
€ 4,02 42%OFF | FLOVEME Bicycle Phone Holder 360 Degree Universal Phone Holder For Bike Bicycle Motorcycle Handlebar Mobile Smartphone Support https://a.aliexpress.com/_mNKALp2
-
Ja imam ovakav u fioci nisam ga montirao jer deluje prilično kruto, a navigaciju koristim na offroad uglavnom, p ami treba fleksibinost Koristim onaj drzac sa gumicom , prodaje se na aliju kako drzac za bicikle i motocikle. Jeftin je i ne uliva poverenje, ali sam ja sa 2 takva prešao stotine km po teskom terenu i ni jednom nije zakazao, tj otkacio se i sl
-
Ja sam kupio prošle godine ovakav celkular i sto se mene tice sece odlično. A ubodnu koju god sam koristi, a sve su bile amaterske, krive rez, tako da ni ova nije izuzetak.
-
Pored ovog i misomor :). Prosle godine mi miš preko zime pojeo sedište. Bilo mu fino ispod cerade u garazi. Zbog toga motore koji su u garaži više ne pokrivam
-
Hvala, tako sam i i mislio, nebi ljudi koristili posebno argon. Nije neka razlika u ceni pa cu sigurno izeti ovaj sa TIG, mozda nekad nesto resim. Upoznat sam sa ovim za zavarivanje napolju. Plan mi je da koristim staddardnu zicu 0.8 a kupicu i jadan mali kotur punjene zice da imam za backup ako nesto budem radio napolju a bude vetra
-
@Nele11 Argon sam mislio da uzmem zbog TIG ali to bi bilo retko a verovatnije i skoro nikada, mozda neki komad aluminuma... Kupujem aparat koji ima mogućnost TIG pa sam razmišljao o argonu kako bih imao istu bocu i manometre i za MIG. MIG je naravno prioritet, to bi bilo 99.99% posla. Naravno ako ovo ima smisla, odnosno ako agron nije puno skuplji ili ako postoji druga neka prepreka. Ono što ja zavarijem to su obicne kutijaste cevi, napravim neka vrata, kapiju, ogradu i sl. MIG uzimam i zbog lima i sto je lakše zavarivanje za amatere gde ja spadam.
-
Društvo, ovih dana planiram da kupim novi aparat za zavarivanje i da starog kineza wilagera pošaljem u zasluženu penziju. Plan je da opet kupim kineza, još goreg Kzubr 800 3 u 1. To je novi aparat koji moze da zavarije u postupcima REL, MIG/MAG i TIG. Aparat mi treba za hobi upotrebu, zavarivanje kutijastih cevi, neka kapija, popravka poljoprivredne masine i sl. Pre pljuvanja ovog aparata i kineza, da napomenem da sam za 10 godina koliko koristim wilager, potrošio max 10kg elektroda, tako da mi profi ne treba. E sad, aparat sam resio koji, nego imam pitanje oko zastitnog gasa i opreme. Da li može da se aggon koristi za MIG/MAG postupak ? Pretpostavljam da može, to je onda MIG postupak, a sa CO2 je MAG. Ako može koje su mu mane, pretpostavljam cena gasa ? Može i razlika u ceni i potrošnja, recimo na 1 kotur od 5kg žice ? Takođe, da li ista boca može da se koristi i za agron i co2 ? Vidim da se prodaju posebno, a deluju mi kao da su iste ? Što se tiče regulatora, oni kineski na KP kazu da mogu da se koriste i za argon i co2 , nadam se da je to tačno ? Temu postavljam da vidim da li je ok da imam jednu bocu. TIG cu retko koristiti, verovatno nikad, ali kad već imam mogućnost na aparatu, voleo bih da je mogu i koristiti.
-
Ceradu imam, nije losa ali nije kao u opisu da je otporna na kidanje. Prvi jaci vetar je pokidao na froncle. Ok je ako je motor zaklonjen, da stiti od prasine
-
Rano je jos za paniku, tek je 2 časa, ali meni lično mnogo je lakše da vozim klasican motocikl nego maksi skuter. Iako nisam nesto visok enduro mi nekako najlaksi za voznju. Verujem na tom burgmanu, na 1 casu bi se prilican broj iskusnih vozaca osecao nesigurno, posebno kada treba stati. Nevezano za temu, meni bas i nema smisla da se neko obucava za A na motoru bez menjača. Relativno je lako voziti skuter kada naučiš da voziš motor sa brzinama, ali obrnuto verujem da je dosta teže.
-
Ako mislis na halu sa desne strane na ulasku u Petrovaradin, ja sam tu kupio Tmax. Prodavac ko prodavac, deluje korektno, ima strpljenjam ispostavilo se da mi je komsija :). Vraćaju km kao i drugi. Ima dosta motora i sareno je, od grobova do ok primeraka. Mora se dobro procesljati. Ja sam isam min 3 puta, jedno 10kom isterao, upaliio, probao, dok nisam iscackao nesto sto mi je odgovaralo.
-
Meni to jedini ima smisla zbog carine posto taj lik verovatno ima neku kombinaciju. Ja narucujem licno, nema mi smisla da angazujem nekog drugog i cekam. Pre par dana sam porucio neke sitne ali ralativno skupe delovi iz USA pa cu videti kako sam prosao, do sada nisam nista narucivao iz USA
-
Ja koristim takvo grejanje u NS. Prvo je bilo po kvadratu a sada placamo po 2.000 dinara godisnje za neku firmu koja na bazi potrosnje na kalorimetru rasporedjuje potrosnje gasa. Po meni su suvisno, jer je zgrada nova , svi imaju istu izolaciju i stolariju pa nema razlike, ali skupstina izglasala ovako... Ono sto je cinjenica je da je ovi komotnija varijanta od etaznog na gas . A drugo, dosta je jeftinije od toplana. Ja za stan od 50 m2 placam oko 100 eur godisnje. Kako ce dalje biti zbog gasa, ne znam, videcemo, ali sam skoro siguran da nece biti skuplje od toplane, samo da ga ima
-
Skoro sam sedeo na cb500x. Prilicno mali motor, čak i za mene. Zastita od vetra mi deluje prilično oskudna... Strom 650 koji sam imao je za 2 broja veći. Mislim da TRK i Honda nisu u istoj klasi nikako
-
Ja menjam kod Kedija, radi mehaničar mislim da se zove Branko. Kako pedantan i pažljiv. On i skida tockove, ima alat i zna sta da radi
-
Ja koristim jeftin sa Alija na dva offroad motora i presao dosta sa njima bez ijednog problema, a bilo je i zesce voznje. Kvaka je u ovoj gumi koja ga obmotava, jer je elasticno i radi. To je mislim bitno za ovu temu jer kruti nosaci zbog vibracija mogu da osete mehanicke delove telefona. € 2,70 27%OFF | Untoom Bike Phone Holder Universal Cell Phone Bicycle Motorcycle MTB Handlebar Mount Cradle for iPhone X Xs Max 8 7 Plus Samsung https://a.aliexpress.com/_mNYfHPH
-
Ako ti nije hitno ovakve zabice mozes da porucim sa aliexpres. Ja sam skoro porucio brdo posto krecem u restauraciju nekog auta
-
Vozio i jedno i drugo, poznajem mehaniku. Karburator samo ako moras, tj ako je jeftiniji znatno ili model koji hoces nema efi. Karb po meni samo na adventure voznjama sa max dva cilindra jer on obicno nece da izda momentalno kao efi ako crkne neki senzor pa moze znaciti u nekoj vukojebini, inace je cist mazohizam
-
Realno, kod dosta vozaca ni migavac nije must have
-
Bas kao sto kolega kaze, to je kvaka 22 Na tehnički ne možeš bez tablice, a tablicu ne možeš bez tehničkog. Ako ti nije predaleko, a ne vidim zašto bi išao na neki daleki teh pregled jer ih ima svugde, stavi kacigu i gas, mala je šansa da te neko zaustavi. Ako se ipak plašiš, iznajmi kombi da te preveze, to je mnogo jednostavnije a verovatno i jeftinije. Meni su u NS uzeli 1.500 din za prevoz u okviru grada. Čak i da platiš u oba smera ako neće d ate čeka, to je plafon 4.000
-
Nije naravno. Samo što ja volim da sam nesto napravim pa sam juce kupio materijal da probam za vikend. Mada, nisam stručnjak u ovom , pa racunam na pomoc kada se vratis sa odmora
