-
Broj tema i poruka
14056 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: to crank
-
@Severian "Verujem da je većini tri stinta dovoljno (i za motor i za čoveka)," Ja na Euroringu (slična dužina, malo zahtevnije čini mi se) izađem 10-ak puta po 20-ak minuta za dan. Imam 43 godine i u prosečnoj sam kondiciji. Po ovim cenama na NAVAK-u bi me takav dan izašao 120 Evra. Staza je najmanje za ekipu sa Afrikama koja će da dođe 3 puta godišnje da skine chicken strips. Trebalo bi po najpre mladi ljudi sa sportskim motorima da dolaze da voze što brže i ŠTO VIŠE pa pri pregovorima i o tome treba da se vodi računa. Takođe treba misliti i o onima koji dolaze iz ostatka Srbije po 200 ili 300 km u jednom smeru. Neće da poteže put za tri puta po 25 min. "Možda može bolje, možda ne može - znam jedno: sa takvim tvojim stavom (šibicari, muda za bubrege itd) ne pregovara se sa bilo kim. Mislim, makar ne uspešno." Daleko bilo da se ja nudim za bilo kakve pregovore. Iz ovoga što su vam ponudili tako su mi zasijali. Ne moraš da im preneseš kako ih "neki" nazivaju. Kaži - svi oduševljeni samo se podkrala greška u računici. "Ajde da se ne prepiremo, nego da konstruktivno vidimo ko je zainteresovan i kakav track-day želimo, pa da pregovaramo koliko će to da košta. Može?" Pa ja sam doslovno napisao (stavio sam i link na cenovnik PRAVE staze sa svim pratećim uslugama - zaboravio sam na redare na krivinama i hitnu pomoć u prošlom postu) da su dve stvari veoma problematične: 1. Naplata parcijalnog termina celoj grupi (kolika god da je) Nisu svi ljudi u nekim grupama. Građani su pojedinci. Ja na staze u Mađarskoj, kao i većina drugih, idem sam i cena je uvek ista bez obzira na broj vozača koji se datog dana pojavio. 2. Cena vožnje po minutu (ne mogu bolju jednačinu da nađem da pokažem o čemu pričam). Ne da mislim da cena i uslovi nisu fer, nego mislim da, s obzirom na NEDOSTATAK SVEGA SEM GOLOG ASFALTA prva sezona za motore - PROMOTIVNO, nekoliko puta u godini - treba da bude DŽABA. Ne moraš ni ovo da im kažeš ali je tako. Kao i svi monopolisti u izolovanoj zemlji, nude veoma malo a to pretstavljaju kao velikodušan poklon. KO je bio po stazam u inostranstvu zna o čemu pričam. Ukoliko niste otvarali onaj link za Serres: Ceo dan je 55 Evra ima sve što treba da ima za razliku od NAVAK-a. Ja ovo pišem uglavnom tebi (Severijan) pošto se baviš ovim a znam da ti inače to nije tema. Bolje ići na pregovore informisan nego neinformisan.
-
Pol pozicija prošle godine, Stoner - 1'38.757
-
rezultati u 12-00 1. LORENZO J.Yamaha Factory Racing1:40.197 2. PEDROSA D.Repsol Honda Team+0.001 3. HAYDEN N.Ducati Team+0.735 4. SPIES B.Yamaha Factory Racing+0.744 5. STONER C.Repsol Honda Team+0.745 6. BAUTISTA A.San Carlo Honda Gresini+0.773 7. CRUTCHLOW C.Monster Yamaha Tech 3+1.044 8. BRADL S.LCR Honda+1.277 9. DOVIZIOSO A.Monster Yamaha Tech 3+1.729 10. BARBERA H.Pramac Racing Team+1.939 11. ROSSI V.Ducati Team+2.034 12. PUNIET R.Power Electronics Aspar+2.09
-
Nije mi skroz jasan termin "izlazak na stazu" Jel to znači sat na stazi ili pola sata na stazi? Sve jedno, Euroring i Serrers koštaju 50ak Evra po osobi dnevno, koliko god da je osoba. Ja sam jednom na Euroringu bio sam od 9 do 12. Evo cenovnik za Serres: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?client=tmpg&hl=en&langpair=el%7Cen&rurl=translate.google.com&u=http://www.serrescircuit.gr/index.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D99%26Itemid%3D225&usg=ALkJrhgBdd3bh942DNyfOQTJDW5Qgy2TdQ Pri tom na stazama postoje minimalni uslovi, t.j. parking, struja, voda, boxovi, tuševi... Ne kažem da je meni skupo 12.5 Evra da se jurim s drugarima po stazi, nego da u pregovore treba ići naouražan informacijama da ti ne bi šibicari valjali muda za bubrege. Ako sad sesiju naplaćuju po grupi a ne po pojedincu, šta će da rade kad završe stazu? Mislim OK, njihova je staza mogu da organizuju političke mitinge i svinjokolje ako hoće ali kad se već pregovara treba da se raščisti koje su to uporedive "staze u okruženju", koliko koštaju i šta se na njima nudi. U svakom slučaju je odlično da postoji napokon nešto u blizini Beograda da ljudi koji ne mogu da priušte sebi put u inostranstvo ovim povodom, mogu da se "izlude" na stazi samo nema razloga da za to plaćaju duplo više nego neko iz Kecskemeta ili Soluna.
-
Kako novi? Novi od ove godine?
-
Šta, jeftinije od Banja Luke?!
-
Sveža slika od danas, spacer na rezervoaru!! Rad na poziciji vozača i rasporedu mase nije završen. Muke po Rossi-u!
-
Ma to je Lorenzo hiperbolično šuknuo kad se žalio da su motori postali besmisleno brzi i govori se generalno o 1000-arkama a ne samo o Yamahi.
-
Sad nađoh da ga na nekom sajtu zovu step-brother. Verovatno greška pošto mi se čini da sam ranije pročitao da mu je polu-brat.
-
A-ha, ja pomislio i tata mu je neki poznat. Video sam neke slike, liči na Rossi-a ali simpatičan.
-
Ko mu je tata?!
-
vi ocigledno imate viska para Ja koliko god da imam nije mi dosta te bi se pre reklo da imam manjak para
-
Kol'ko juri?! Verujem da bi sa određenim prenosom, gumama, džokejem i još par sitnica na nekom jezeru od soli dostigao 359,7 km, što "informaciju" o maksimalnnoj brzini čini tehnički tačnom. Da li nekog starijeg od 12 godina takva informacija zanima je drugo pitanje.
-
-
Fenati?! Prvak Italije prošle godine? Mrzi me da tražim ali mislim da je to taj.
-
Biaggi testirao novi agregat koji će da koristi samo u Monzi: Max Biaggi @maxbiaggi Reply Retweet Favorite · Open Testing in Aragon done.I tested a New engine and so far everything it's ok.I'll use it In Monza only.We improved the lap time but Sykes flys
-
Mislim da je Huja jedina opcija za sad, pošto ovi sa NAVAK-a prave famu oko svega pa će vervatno i oko kalendara.
-
Neoficijalna vremena od juče (Nedelja): 1. Sykes (Kawasaki) 1'58"4 (55 laps); 2. Lascorz (Kawasaki) 1'58"9 (74); 3. Haslam (BMW) 1'59"2 (48); 4. Melandri (BMW) 1'59"3 (80); 5. Biaggi (Aprilia) 1'59"5 (60); 6. Laverty (Aprilia) 2'00"4 (40); 7. Mercado (Kawasaki) 2'02"5. Test se nastavio danas, još nisam našao nikakva vremena.
-
Moto3: 1.-Viñales 1.48.046 2.-Fenati 1.48.080 3.-Kent 1.48.405 4.-Oliveira 1.49.159 5.-Khairuddin 1.49.398 6.-L.Rossi 1.49.753
-
Evo oficijalnih vremena: Moto2: 1.-Luthi 1.42.627 2.-Corti 1.42.963 3.-Marquez 1.43.355 4.-Rabat 1.43.386 5.-Espargaro 1.43.392 6.-Nakagami 1.43.634 7.-Rodriguez 1.43.673
-
Priča se da će motor da bude pretežno beo. Takoće se priča da je jedan od vozača fabričkog Ducati-a potpisao ugovor na još dve godine.
-
Da, da, jadnik se izvinjavao sve vreme što nema komentara pa mora on da improvizuje... makar je svestan da je duduk za razliku od nekih proslavljenih asova komentarisanja. Šteta, usrao je trku... mada je zadnjih 10-ak krugova bilo napeto iznad njegove nesposobnosti.
-
Ovo je the trka u AMA Superbike-u. http://www.vipbox.tv/watch/41186/1/ama-daytona-200-live-stream-online.html Sutra u 18h ako sam dobro shvatio vremensku razliku sa letnjim dodavanjem vremena.
-
Pre par minuta mi je sinulo da staza na kojoj je poginuo nosi naziv - Sepang International Circuit a potpisuju se sa SIC.
-
Ma gotovi su. Ma sigurno, najjaci mi je zakljucak na kraju. Pitam se , koliko mu je trebalo da ovo "prokljuvi"? Senzacionalizam u "suptilnom" obliku. Pratim ga na twitteru inače, nije ni glup ni neobavešten.
