Mislim da je verzija u kojoj Rossi ne može da se prilagodi novom motoru preterano pojednostavljenje. Oni su, da bi prilagodili motor Rossi-u, napravili po sve novu spravu kojoj možda niko ne može da se prilagodi. Možda je to to - slepa ulica. Ukoliko je tako, imajući u vidu ograničene kapacitete Ducati-a, za Rossi-a u Ducati-u nema vremena i možda je to počeo da shvata i možda je zato popizdeo. Opet.. Katar je posebna situacija, vozi se noću po hladnijem asfaltu... olakšavajuća okolnost je što se, i pored mitomanskog pristupa Rossi-u, više ni ne očekuje titula već je par pobeda (sada bi već i par borbi za prvo mesto zadovoljilo) dovoljno da spasi celu sezonu i njegov i Ducati-ev obraz.
If I were a betting man...
50 evra da neće ni jednom da pobedi po suvom,
25 da neće ni jednom da pobedi,
25 da neće da ima više od tri podijuma po suvom,
15 da neće ni jedan podijum da ulovi,
Ukoliko bi neko prihvatio jednu od ponuđenih opklada i ja dobio, dobitak bih dao u dobrotvorne svrhe.